Problém u gynekológa a poisťovňa

ajsenz
27. dec 2012

Ahojte. Mám otázku. Mala som lekára v LV odkedy som zistila že som tehotná, ale veľa som platila a proste prístup bol na p__. Len mi lekár dal podpísať zmluvu o čom sa mi nezmienil takže do 9marca 2013 nemůže ma odhlásiť z poisťovne. Odišla som od neho do Partizánskeho a tam som chodila. Sestrička mi povedala že je to v poriadku a že môžem tam chodiť aj keď ma nezapísali. U nich mi robili aj tripple testy aj všetko ale posielali to do LV k lekárovi u ktorého som zaevidovaná ako ,,tá od ktorej dostáva cez poisťovňu keš,,.
Už od 16tt som ale tam nebola.Myslím u toho v Leviciach, ani v 20tt na meraniach ani na ničom, volať im že sa chcem prehlásiť to akoby som hrach na stenu hádzala, sestrička je nepríjemná a lekár proste hnusí sa mi a neviem si predstaviť že by ma mal pozerať na koze... Myslíte že by som mohla mať nejaký problém ak proste k nim nebudem chodiť a len v marci im zavolám že nech ma už prehlásia???
Neberte to ako nezodpovedné ale oni ma vôbec nepočúvajú... však debil lekár mi v 11+2 povedal že čakám dievča.... a to sú ešte pohl. orgány skryté.. takže tak. Ďakujem za rady len chcem vedieť či to nebude trestné alebo niečo, lebo do Partizánskeho idem aj na cukor aj na všetky testy. Aj do poradne tam chodím.Ďakujem

sashabb
27. dec 2012

@ajsenz čo viem, tak tebe stačí iba prestúpiť k inému lekárovi ( to je ten v Partizánskom) a ten lekár si má od tvojho starého pýtať tvoje záznami.
Pokiaľ by "starý" lekár nespolupracoval, zrejme by bolo dobre ho nahlásiť, nakoľko nemá právo poberať peniaze z poisťovne keďže ťa nevyšetruje. Peniaze patria novému Dr..
A čudujem sa že to oni nijako neriešia 😕

ajsenz
autor
27. dec 2012

@sashabb vraj ma ale nemože prehlásiť lebo som podpísala zmluvu že polroka budem u nich..hlavná vec že mi dal podpísať len jeden papier a to o tom že som ich pacientka o žiadnej viazanosti mi nikto nikdy nehovoril 🙂

martinkatinka
27. dec 2012

Nechápem potom ako si vykazuje nový lekár výkony a kto mu prepláca testy.... veď v tehotenstve je niekolko testov a myslím si, že aj finančne nákladných a prečo by mali ísť peniaze tomu, kto to nevykonal...
Na tvojom mieste by som proste od nového vyžadovala, že nech si vyžiada tvoje záznamy. Ty už so starým lekárom komunikovať nemusíš, keď je ti to nepríjemné. Tiež by bolo dobré si dať vyhotoviť v poisťovni papier, že čo bolo na tvoju poistku vykonané... aby si mala prehľad komu vlastne platia za výkony, respektíve kto ti ich vlastne robí... či ten nový alebo ten druhý, možno mu ich ten nový jednoducho preposiela, neviem, nechápem....ale treba v tom urobiť poriadok...

fialkaa
27. dec 2012

@ajsenz
ahoj, mala by si si dat tieto veci do poriadku. hlôavne kvoli svojmu zdraviu a zdraviu babatka, ale napokon aj kvoli tomu, aby si po porode dostala prispevok pri narodeni dietata. ak nebudes chodit na prehliadky a nebudes mat zaznam v tehotenskej knizke, nic nedostanes. a nejde o malu sumu.
nerozumiem tomu, co tu pises, ze ta lekar odhlasil z poistovne .... lekar ta nema preco odhlasovat z positovne, to je nejaka blbost.
ak ti tento lekar nevyhovuje, premoz sa, chod tam este raz, vypytaj si svoju dokumentaciu a povedz, ze k nemu nebudes chodit a ides k inemu lekarovi. baby ti tu iste poradia nejakeho spolahliveho gynekologa v tvojom meste.
podla pasu si v 22. tt, takze by si mala mat za sebou uz niektore dolezite vysetrenia a hlavne by si mala v nasledujucich tyzdnoch nejake absolvovat - napr. test na tehotensku cukrovku apod.
no, citam tvoju otazku este raz, a som z toho este vacsi jelen. no ale odpoved je jednoducha - musis mat svojho gynekologa, musi chodit na prehliadky.

jasminet
27. dec 2012

zda sa mi, ze po podpise zmluvy u gynekologa, tato plati pol roka, resp. AZ po pol roku je mozne od neho odist. je to v zakone. a kartu ti po tom pol roku do ruky neda urcite, tu si musi potom vypytat tvoj novy gynekolog.

takze by si k nemu mala chodit, on ti ma vypisovat tehu knizku, robit testy, on za teba berie peniaze. tiez nerozumiem, ako vykazuje ten novy gynekolog testy, ked u neho nie si evidovana. to robi zadarmo??

aduskatt
27. dec 2012

@ajsenz polrocna viazanost je dana zakonom, takze toho pol roka tam vydrzat musis, potom mozes ist novemu lekarovi a oni si kartu medzi sebou uz poriesia a do buducna odporucam citat, co podpisujes a podrobne sa informovat na vsetko, co ti nie je jasne, nie len hodit podpis na vsetko, co ti lekar podstrci🙂 btw, problemy by si nemala mat, lebo ten novy lekar niekde zaznamy o Tvojich vysetreniach a testoch mat musi, takze z hladiska chodenia na prehliadky by to malo byt OK 🙂

zebra41
27. dec 2012

@ajsenz hlavne sa informuj aj u noveho lekara aj u stareho,ze sa niekde eviduje,ze navstevujes poradnu. Pretoze ak nechodis na pravidelne kontroly,tak nedostanes kocikove

ajsenz
autor
27. dec 2012

@fialkaa no, ja chodím pravidelne na prehliadky a poradne ale do Partizánskeho. U môjho lekára som mala naposledy robené tripple testy. Na testy na cukor a merania v 20tt som bola u toho v partizánskom.
Ja mám všetky záznamy v tehotenskej knižke aj všetky vyšetrenia, len ich nemám u toho u ktorého som zapísaná v poisťovni ale u toho druhého.Mne ten z levíc povedal že do marca musím chodiť k nemu lebo ma nemože vylučiť lebo som polroka viazaná u nich ako pacientka, len debil si neuvedomuje že ja k nemu CHODIŤ NECHCEM! A hádam ja ako pacient si môžem vybrať ku komu možešm chodiť.
A za ďalšie som odsťahovaná a ako cestovať na poradne 80km?? A on mi na to povedal že no smola . :D Myslím ten z levíc

ajsenz
autor
27. dec 2012

@zebra41 mám spravený spis u toho v Partizánskom aj všetky kontroly mi značia v tehotenskej knižke, aj mám potvrdenie aj papier o tripple testoch aj o meraniach v 20tt

aduskatt
27. dec 2012

@ajsenz no, vybrat si samozrejme mozes, ale zo zakona musis byt u jedneho lekara minimalne pol roka, az potom mozes menit..ak mas zazanamy od lekara v knizke, tak to je potvrdenie, ze chodis na prehliadky a to by malo stacit.......

ajsenz
autor
27. dec 2012

@aduskatt ten doktor ku ktorému chodím ma má už zaznačenú ako pacienktu, aj v pc aj spis má o mne.
Vieš ale keď ti sestrička povie tu sa podpíšte prosím potrebujeme váš podpis aby sme mohli bezplatne vykonavat rozne vyšetrenia tak nemalo mi skade dojsť že ma takto odrbe... pri tom mama mi hovorila že lekár je POVINNý ti povedať čo podpisuješ!

ajsenz
autor
27. dec 2012

@jasminet podľa všetkého áno. Vieš ale ja k nemu chodiť nechcem ! Je nechutný hnusný nepočúvajú ma...

aduskatt
27. dec 2012

@ajsenz ja Ta chapem🙂 ale dnesna doba je proste taka, ze treba byt obozretny a citat vsetkooooooooooo co podpisujes a pytat sa aj na veci, co sa Ti zdaju byt samozrejme, alebo ako sa hovori, citat aj to najmensimi pismenkami a podpisat az potom, ked si si ista, ze vies, co podpisujes.......v banke tiez nepodpises uver bez toho, aby si si precitala podrobnosti............proste ber to tak, ze lekar Ti poskytuje tiez sluzbu, za ktoru dostava prachy od Teba.no, ved do marca sa tam tej karte hadam nic nestane a do buducna uz budes vediet, co a ako.-) ale som presvedcena, ze kocikove to nijak neovplyvni, lebo ty mozes byt u jedneho lekara a ako samoplatca chodit k dalsim aj 20tim🙂 jednoducho zaznamy, ze lekarovi chodis na svete su, takze v tom problem nevidim, lekarovi kludne mozes chodit aj tam, kam chodis doteraz, akurat teda to 1,90 EUR za teba do marca bude dostavat stary lekar a od marca si to das uz do poriadku tak ako chces Ty.................a nezabudaj, ze zasa to bude minimalne na pol roka🙂

sisaha
27. dec 2012

@ajsenz poziadaj noveho lekara, aby ti vypisal vymenny listok a v nom poziadal o vydanie zdravotnej dokumentacie a vyradenie pacientky z evidencie.Tento listok posli svojmu byvalemu doporucene. Do dvoch tyzdnoch je povinny poslat tvoju dokumentaciu novemu lekarovi.

aduskatt
27. dec 2012

@ajsenz ved k nemu nechod, ked nechces.............tam bude akurat karta a ty chodievaj tam, kde ti top vyhovuje, ak to nevadi im a poskytuju Ti starostlivost🙂

aduskatt
27. dec 2012

@sisaha nie je splnena podmienka pol roka u jedneho lekara, az potom to mozu vymenit

zebra41
27. dec 2012

@ajsenz aj do buducna, nie len u lekara...kazdy je povinny, no ak podpises a on ta neinformoval,tak budes zodpovedna len ty, ak to v zmluve bolo uvedene resp. to vyplyva zo zakona. a on zakon neporusil - pol roka je v zakone - a neznalost zakona neospravedlnuje. lutujem,ale je to tak. Vyhovarat sa na sestricku ti nepomoze
verim,ze u takeho lekara nechces ostat. na buduce si radsej dopredu zisti referencie, urcite nie si jedina pacientka. Teraz mas proste moznost len pockat toho pol roka, dohodnut sa s novym lekarom - predpokladam,ze je doveryhodny aj ked mi je divne,ze robi vykony zadarmo a potom k nemu prejst. stary ta nesmie po pol roku u seba drzat.

ajsenz
autor
27. dec 2012

@aduskatt to viem ale ten z partizánskeho je fantastický!
Príjemný poradí mi... a zas ja mám aj rizikové a nemôžem cestovať a keď som volala do levíc ako to je tak ona že no tak si to budete musieť nejako zariadiť my vás nebudeme môcť vyškrtnúť do marca...
A aj do ma serie že u toho v Lv keď ma lekár pozerá na koze sestrička stojí vedľa neho a kuká mi do ____... a to čo počúvam od rôznych žien nikdy sa im nestalo..a len za návštevu u neho vždy platím 12eur! A to je štátny! A moj v PE je súkromný a platím len za objednanie ak sa objednám to 5eur a inak za nič. Dokonca mi aj vystavil potvrdenie o externom štúdiu z dovodu rizikovej gravidity a ten z LV mi hovoril nach chodím behať nech chudnem.

ajsenz
autor
27. dec 2012

@sisaha no to som aj spravila ale vraj nie vraj on to nemôže urobiť lebo do marca som jeho

sisaha
27. dec 2012

@aduskatt no neviem, ved je v 22 tyzdni a pise, ze odkedy je tehotna, tak je u neho zaevidovana. Podla mna sest mesiacov konci teraz.

ajsenz
autor
27. dec 2012

@zebra41 mne sestrička povedala že nebude to problém zariadiť.. viete mne odporučila spolužiačkina mama toho z levíc..a zas otehotnela som a stresy a všetko tak som šla k nemu..až po mesiaci sa ukázal aký to je kvietok a až potom som našla toho v partizánskom..a on je aj na nete aj vo všeobecnosti hodnotený za najlepšieho lekára v PE a PD

aduskatt
27. dec 2012

@ajsenz no, sestreicka by mala byt pri kazdom vysetreni, pokial je lekar chlap, na druhej strane, mas usta, takze ak Ti vadi, je na mieste poziadat, aby ti tam necumela, ze ked uz musi byt pritomna, nech sa presunie inde......
a ako som uz povedala, aj ked ta ma v evidencii ten povodny lekar, nemusis k nemu chodit, akurat teda budes mat do marCA UNHO KARTU........

sisaha
27. dec 2012

@ajsenz to ti povedal ten novy? alebo stary?

ajsenz
autor
27. dec 2012

@sisaha vieš len oni hajzli to podali poisťovni 9 oktobra keď som k nim už ani nechodila.

aduskatt
27. dec 2012

@sisaha predpokladam, ze nevedela od sameho zaciatku, ze je tehu.........takze 22 t tam nebude🙂 ale to je jedno, proste pol roka tam byt musi a potom moze robit, co uzna za vhodne

ajsenz
autor
27. dec 2012

@sisaha to mi povedal ten starý s ktorým som nespokojná, respekt. sestrička že on mi záznamy dať nemože lebo som podpísala zmluvu a proste mám sa ozvať 9 marca

aduskatt
27. dec 2012

@ajsenz to je jedno, kedy jej to podali, dolezity je datum tvojho podpisu

ajsenz
autor
27. dec 2012

@aduskatt ja som k nemu šla s tým že mi tehu test potvrdil že som tehotná. A už som bola v 5tt vtedy.

sisaha
27. dec 2012

@ajsenz dolezity je ale datum podpisania zmluvy. Ak si podpisala skor, to je jeho problem. Ja si skor myslim, ze ta taha za nos. proste mu posli vymenny listok so ziadostou o vyradenie.

ajsenz
autor
27. dec 2012

@aduskatt no podpísala som to 28septembra ked sme videli činnosť srdca.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre