Problematická menštruácia. Aký je dôvod?

albertova
7. okt 2007

Asi viete, prečo začínam túto tému, i keď možno podobná tu je už dávno vytvorená. Nevadí!?

Ak máte niekto problém s ms, pripojte sa....možno si navzájom pomôžeme 😉

remor
14. nov 2007

Ahoj holky, přidám se k vám. Také mám problémy s MS. Po vysazení HA jsem ji nedostala vůbec, tak jsem šla na vyvolávačku a rovnou mi doktorka předepsala Utrogestan. S ním jsem měla cykly 25-26 dní. Od července Utrogestan neberu. Chci vyčkat, zda se tělo nespraví samo. Další cyklus jsem měla 59 dní, ale přirozený 🙂

Tento cyklus jsem 25. DC začala slabě krvácet, tak jsem se radovala, že budu mít konečně kratší cyklus, ale...ouha... Již 4 dny špiním, ale do menstruace se to nerozjelo. Teploty mi klesly.

Stávám se vám, že uprostřed cyklu špiníte? Nevíte, čím to je? Podle teplot to ovulační špinění být nemá, ale kdoví 😉 Díky za odpověď

albertova
autor
1. dec 2007

Ahojky babule....tak ako polepšilo sa niektorej????? 😉 Mne aj áno, aj nie...respektíve...čo ja viem???? 😒 😒 Začala som brať také natúr vitamíny, skôr na podporu celého organizmu, prvé dva cyklusy boli fajn, ale teraz som dostala až 35DC, neviem, možno to je OK?! Neviete????

shaarka
8. sep 2008

caute baby,
tak som tu nova 🙂
pred vyse mesiacom som vysadila HAK. mam anovulacny cyklus, menzes raz za cas, ak vobec (ani poriadne neviem, lebo HAK som brala par rokov). teraz som dostala menzes po 31 dnoch, prvdepodobne ako zotrvacnost po HAK... merala som si BT, pred menzes som mala nizku, cize k ovulacii nedochadza.
teraz chodim na krv, kvoli hormonalnemu profilu.
co ma caka? neviete mi poradit, ako sa bezne postupuje v mojom pripade? na co sa mam pripravit a kto z vas ma podobnu skusenost?
dik...

pralinka25
8. sep 2008

ahoj. Ja mam rovnaky problem ako ty. Vysadila som tabletky v july a MS neprisla. Dnes som bola prave u lekara a ten mi pichol vyvolavacku. Je to 59 den cyklu. Som nestastna. Dufam ze MS pride a hlavne dufam ze buduci mesiac nebude problem ☹

Bola si uz u lekara?

jastrab
8. sep 2008

Ja mam rovnaky problem, dnes je to 56 den cyklu, MS pride len po Agolutine - zmenila som Dr., ktora chcela stale cakat, takze teraz idem k inemu Dr. a uvidime, co sa bude diat 😠

elana
8. sep 2008

Sharko, když jsi vysadila před měsícem, jak můžeš mít menses jednou za čas?🙂

co je při HA se nepočítá, až normální cykly, ideál je dostávat i po vysazení HA MS v rozmezí 26-35 dní plus mínus nějaká tolerance...

když nedorazí jánevím po 40.DC chápu že už dojde trpělivost (je-li test negativní), je na řadě vyvolávačka (megadávka progesteronu) a tak do 10 dní by měla mrška dojít. Když ne, dává se zpravidla druhá a další cyklus už se nějakým způsobem stimuluje, aby došlo a) k ovulaci (u těch dlouhých cyklů k ní většino nedojde a jsou tedy pro snažilky k ničemu) b) k menstruaci v rozumné době

gasha
8. sep 2008

Ahoj holky, mam podobny problem. Po vysazeni HA prvni cyklus po 42dnech vcetne ovu (cca 25DC), a pak 40dni a pouze spineni, ovsem pote 86dni a pote nasazena opet HA, neb doktor prohlasil, ze temer nemam narostlou sliznici, takze je nesmysl pichat mi vyvolavacku. Ted mam v sobe jedno platicko, ceka me jeste jedno a pak uvidime, jestli telo "naskoci" samo. 🙂

elana
8. sep 2008

Gasho, ale to je takový vyhánění čerta ďáblem...chápu proč to doktor dělá, že to "zkouší" jestli naskočíš nebo ne...ale samotná HA má právě jeden z účinků to, že blokuje růst sliznice, takže to o těch rohatejch tady platí skoro doslova🙂

Když chcete miminko a neroste Ti sliznice, je spíš na řadě nějaký estrogenový preparát (Estrofem např.) než zrovna HA.

Zkoušela jsi kontryhel? Po tom sliznice roste a hodně holkám pomohl. (jako mně ne, resp. sliznice mi po něm rostla, ale po MS jsem dlouho špinila, tak už ho nepiju, ale já vůbec blbě reaguju na všechnu přírodní léčbu 😖 )

gasha
8. sep 2008

Elano, u me je jeste jiny problem a to PCO (polycysticke vajecniky),protoze nejen, ze nenaroste sliznice, ale ani nemam ovulaci. Tohle vzal jako prvni pokus, kdyz se nezadari, je to na dlouhodobou lecbu a spolupraci s CARem ☹

pralinka25
9. sep 2008

Ahojte.
No ja som vcera isla po 59 dnoch k svojmu lekarovi. Pokukal a povedal ze mam tenku sliznicu. Pichla mi sestricka vyvolavacku. Prdel ma boli z nej doteraz 😠

Zacinam mat z toho zmiesane pocity ☹ Bojim sa ze nenaskoci po tejt oprvej a ze vlastne vobec sama od seby nenaskoci. Aj pred Hak som mala dlhe cykly tak 35 dni

elana
9. sep 2008

Gasho, neboj, PCO má dneska kdekdo a dřív či později se víceméně každá miminka dočká🙂 však oni z Tebe tu ovulku nějak vydolujou🙂

Pralinko, jestli máš nízkou sliznici, tak Ti ani ta vyvolávačka nemusí zabrat-i když progesteron klesne, tak jaksi nemá co krvácet ven, tak se neboj nebo nediv, kdybys jen špinila případně ani to ne.

pralinka25
9. sep 2008

doktor mipovedal, ze ked nepride do 2 tyzdnov ze mam prist znovu. To ma v plane mi pichnut asi druhu ze?

Myslis ze druha zaberie? Alebo to mam nechat na prirodu.
Sama neviem ci je nejaka sanca ze by MS prisla sama

elana
9. sep 2008

Prali, druhá už většinou zabere a ten další cyklus potom se dodávají estrogeny, aby sliznice rostla. Oni na to mají různé protokoly a kombinace léků aby dosáhli toho, oč jde-tj. ovulace, sliznice a těhotenství🙂

gasha
9. sep 2008

Elano, taky jsem zjistila, ze PCO dnes neni nic neobvykleho. Jen to obycejne delsi dobu trva... snad se dockame i my 😉 Ja uz bych tedy nejake to miminko i mela, jen se mu k nam asi jeste nechce ☹

Pralinko, mela jsem presne to same, jen doktor dosel k nazoru, ze nema smysl mi vyvolavacku davat, ze by z toho stejne nic nebylo. Tak drzim palce, aby se to srovnalo pokud mozno ted uz samo 🙂

jastrab
10. sep 2008

tak, damy, ja som sa uz objednala k novemu Dr., takze pojdem az o 2 ytzdne, to uz bude nejaky 70 den cyklu 😠 velmi som zvedava, ci ostane zas pri vyvolavacke alebo tabletkach...nic nechcem, iba nech mi nabehne MS spontanne, bozeeeee 😒

pralinka25
10. sep 2008

Dakujem baby.
Jastrab ja si to tiez velmi zelam, nech uz nabehne. Najradsej by som bola keby nabehla sama a budusi mesiac tiez. Uz by sme sa chceli zacat snazit.

lucik23
28. okt 2008

ahoj, taky se přidávám mezi problematické menstruace. Před HA jsem měla sice taky nepravidelnou, ale přišla každý měsíc. Po HA mám už půl roku úplný nepořádek. Včera vyvolávačka (50DC) a Dr. už mi chtěl zase nasadit nějaké hormony, prý takhle stejně neotěhotním. Podařilo se některé z vás otěhotnět s nepravidelným cyklem bez hormonální léčby? Už nemám chuť se něčím dopovat 😒

jastrab
28. okt 2008

ahoj lucik, tak ja uz mam na papieri, ze problemy s MS sposobil tzv. syndrom PCO - polycystickych vajecnikov, momentalne beriem dalsie hormony na podporu ovulacie. Ale vo fore su aj baby, ktore otehotneli...len to asi chce lieky...drzim palce 😉

mojik
28. okt 2008

Ahoj holky, obracím se na vás s prosbou o radu..
Před dvěma měsíci jsem po deseti letech vysadila HA, začalo mě bolet břicho, navštívila jsem gynekologa - cysta na vaječníku...po 22 dnech jsem začala špinit (fest), ale krev to nebyla), nyní opět po 23 dnech špinění opět bez krve (každé trvá tak 4-5 dní) a přejde...mohu se zeptat zda je to menstruace??? Já už totiž nevím... 😨

jastrab
28. okt 2008

mojik, radsej chod k Dr.

lucik23
28. okt 2008

Já měla 2. měsíc po vysazení taky špinění (samozřejmě celou dovolenou, tj 14 dnů, pak týden klid a pak zase týden špinění). Pak už přišla normální MS, ani jsem to neřešila. Byla jsem včera na ultrazvuku a Dr o cystě nic neříkal, tak jenom doufám, že se to srovná. No, máme starosti 😒 Jak dlouho vás po vyvolávačce bolel zadek? Já už si druhý den nemůžu ani sednout 🙂

spagatice
28. okt 2008

Ahoj holky, já se k vám přidám jo, už půl roku se snažíme o miminko, ale pořád nic. Vysadila jsem HA po 8 letech. Během toho půl roku jsem měla MS pouze 3x (1. přišla po 39 dnech sama, 2. přišla po 57 dnech pomocí injekce, 3. přišla po 34 dnech sama a na 4. čekám už 50 dní 😒 ). K doktorovi jsem objednaná za dva týdny. A protože se mi to už přestává líbit, tak si řeknu o nějaké vyšetření. Zřejmě začnem u manžela, toho chtěl doktor poslat na testy už v létě, když mi dával injekci. Jsem docela zvědavá, jak dopadnu. Nevadí mi až tolik, že jsme se miminka ještě nedočkali, ale vadí mi to, že nevím, jestli ho vůbec budeme někdy mít. Kdyby mi někdo řekl, že miminko bude, ale až za dva roky, tak jsem v pohodě a v klidu počkám 🙂 . Ale takhle 😠 .
Nesnáším když nevím na čem jsem!!!

lucik23
28. okt 2008

ahoj spagatice, úplně vím jak se cítíš. Ta nejistota je na tom to nejhorší ☹ Já chci dítě už několik let, ale čekám až dodělám školu. Po docela neveselém verdiktu doktora jsem se rozhodla, že začneme už teď, dokud na to nejsem tak upjatá. Asi nám to vyřeší hormonální léčba, ale nejdřív to chci zkusit přirozeně. Držím palce, ať vám to co nejřív vyjde a nemusíš se tím trápit! 😉

lucula73
28. okt 2008

Ahojte baby,
aj ja sa pridám.My sa snažíme o mimi (druhé( už štyri roky,no také problémy s cyklom,ako mám od porodu,som predtým nikdy nemala.Ja som tiež užívala Hak rok po pôrode,lebo som mala cisársky a doktor mi to predpísal kvôli tomu,aby som aspoň rok neotehotnela.Dodnes to ľutujem,neviem,či Hak je príčinou,no ako som si prečítala tieto všetky príspevky,tak si myslím,že áno..Tiež mám PCO,na to sa však konečne prišlo až tento rok,aspoň dačo,no ja mám opačný problém ako vačšina báb s PCO,ja keď mám anovulačný cyklus,tak mrchu dostanem už na 16. -17.deň,normálne mám cyklus tiež krátky,tých 21. - 23.dní.,Tak neviem,momentálne užívam metformín a budúci cyklus idem na folikulometriu.

lucik23
28. okt 2008

ahoj luculo, já to taky připisuju HA, jelikož před jsem to měla lehce nepravidelné, ale přišla každý měsíc a měla stejný průběh. Slyšela jsem, že se to má do 3 měsíců po vysazení srovnat, ale jak to tady čtu, tak tomu tak není. Už se jí budu raději vyhýbat. Nevím jak u vás, u mně má navíc antiafrodiziakální účinky 🙂

venuss
31. okt 2008

ahoj holky, ja se k vám přidám pokud můžu.🙂 no,tak před rokem a půl jsem vysadila HA a od te doby menstruace nedorazila, jen po agolutinu.:( doktor se mnou nic nedělal,ani vyšetření žádné,jen mi píchal agolutin,tak jsem ho změnila a přešla k jinému doktorovi,který mi udělal hormonální profil,ale je v pořádku, za což jsem ráda,ale byla bych radši,kdybych věděla,co mi je. no, napsal mi orgametril, o kterém jsem se dověděla,že není moc dobrý, takže teď mám v plánu změnit zase doktora a doufám,že narazím už na nějakého normálního...

bocianka
31. okt 2008

ahojte, tak je nas dost, ktorym HA narobila problemy. u mna tiez po vysadeni ziadna MS, iba vyvolavacka a posledny polrok Duphaston. to som mala cyklus ako hodinky, lenze teraz som ho zase prestala brat a uz mi zas meska ☹

kuspitka
31. okt 2008

ahoj bocianka...ked si brala duphaston tak za kolko dni ti prisla???

bocianka
31. okt 2008

ahoj kuspitka, kazdy mesiac presne druhy den po dobrati balenia

lucik23
31. okt 2008

ahoj venuss, nemas to jednoduce, tak snad do tretice najdes dobreho doktora a prijdete na to kde je zakopany pes! A za jak dlouho ti přišla ms po injekci? Doktor říkal, že přijde do několika dní, už je to 5 dní a stále nic 😒