Problematická menštruácia. Aký je dôvod?

albertova
7. okt 2007

Asi viete, prečo začínam túto tému, i keď možno podobná tu je už dávno vytvorená. Nevadí!?

Ak máte niekto problém s ms, pripojte sa....možno si navzájom pomôžeme 😉

musilka
7. okt 2007

kami normální těhu. Zjištěno ve 3tt a týden před UZ v 6tt kdy už jsme měli slyšet srdíčko jsem v noci začala krvácet. Samovolný potrat. ☹

zelvik
7. okt 2007

Ahoj holky,
taky si jdu postěžovat.
a zanadávat na HA..jak já byla tenkrát ráda, že něco jako HA existuje, rvala jsem to do sebe 7 let a dneska? skoro rok se snažíme o mimi.Zajímavý ale je, jak tu píšete o rozházené MS, nebo že ji nemáte vůbec - já ji naopak mám jako hodinky, okamžitě po vysazení přišla a od té doby se můžu spolehnout na cykly 28 dní. Ovšem - bez ovulace a s hormonálním profilem - velké množství testosteronu.Tak do sebe láduju další chemii - clostilbegyt a Utrogestan a zatím bez výsledků 😠

musilka
7. okt 2007

zelvik já jsem taky bez ovulky ☹ ale spoléhám na tu laparku. a taky na bylinky. Teď jsem objednala něco nového tak uvidíme 😉

makak21
7. okt 2007

Ahoj holky.

Tak se přidám, ale asi vás nepotěším. 😅
Mám taky problémovou MS a taky vím, že to mám z HA, ale nikdo vás přeci, stejně jako mě, jí nenutil jíst. Píšete, že jste to jedli několik let, tak během té doby jste si přeci mohli zjistit, (když už jste to nevěděly v 15)jaké svinstvo to je, ale buďte upřímné, kdo by se stresoval něčím, co jednou přijde (jako že budete chtít dítě a ono to nepůjde) v době, kdy si člověk hezky užívá sexu, má hezkou pleť a podobně, k čemuž nám všem ta HA pomohla, takže není hezké tu hanit něco, co vám celé ty roky hezky pomáhalo a už vůbec není hezké se vymlouvat na neznalost, ta přeci neomlouvá 😉 Ale budu nám všem držet palce, ať se dáme brzy dohromady.

musilka
7. okt 2007

makak21 to co tu říkáš je sice pravda ale mě před tím vážně nikdo nevaroval. Věř mi že kdybych viděla do budoucna a viděla se teď tak to nikdy neberu. Neomlouvám se naznalostí jak tu říkáš ale tím že by se antikoncepce neměla rozdávat tak zbůhdarma jako teď já jí kvůli sexu klidně mihla začít brát tak o dva roky později ale ty dva roky jsem jí brala jako lék na akné a to přeci nejde. Akné má snad každej puberťák a to se mu hned nasadí antikoncepce? 😖

makak21
7. okt 2007

musilko, já jí taky začínala brát na akné, ale přiznám se, že i kvůli tomu sexu. Vím, že mi to tělo silně rozházelo, ale ted nemůžu dělat nic jiného, než se snažit si ho srovnat. Jen nechápu, proč každá snažilka, která má rozházený cyklus, si stěžuje na HA. Během těch let, co jsi ji brala se k tobě určitě donesla nějaká negativní reakce na HA a pak tedy člověk musí s probémy počítat. Nejde o to, že tě před tím nikdo nevaroval, mě taky ne, ale vybav si, jak se ti to celou tu dobu hodilo-pravidelný cyklus, hezounký pleť a ted už je pozdě se vztekat 😅 Vím, jak to myslíš, že ti to nikdo neřekl dopředu, ale to by ses měla spíš vztekat na doktora, který má určitě s nějakým tím distributorem smlouvu a s chutí HA rozdává, on se o mimi pokoušet nechce a je mu jedno, co HA se ženou udělá. Takže vztak jde špatným směrem 🙂 Oni určitě rizika znají... 😀

musilka
7. okt 2007

makak a o to mi právě jde. A mrzí mě nevíc to, že holky co si teď nechávaj předepsat antikoncepci pořád nejsou informovaný jaký to sebou nese rizika. A že jednou budou mít stejný trápení jako my. Spíš o to mi jde. že jsem si HA huntovala tělo za to si fakt můžu sama ale neměla by se psát na každou prkotinu. Teda mě teď už akné prkotina přijde ve srovanání s neplodností 😒

makak21
7. okt 2007

musilka, vím jak to myslíš, ale dneska už je osvěta trochu jiná, než byla před několika rokama u nás. Taky dneska už jsou i ty různé druhy HA trošku jiné. U nás to byla spousta hormonů a ted už to taková bomba ani nebývá, tak by ty dnešní holčiny mohly mít i štěstí, ale jde o to, že já měla rozházený cyklus už před HA a nechala jsem si ho srovnat právě antikoncepcí. Ted už taky vím, že to byla kravina, že jsem si ho měla nejdřív srovnat a pak najet na antikoncepci, ale pozdě bych honit 😀 Ale určitě do HA půjdu znova, až budu mít miminko, za ten pocit pohodlí to stojí a když se člověk chce chránit, je to nejlepší 😀 Alr musím se dát dohromady. No jo, chybama se člověk učí 😀

makak21
7. okt 2007

I když dneska ty holčiny se sexem začínají už docela dost brzy a jediné co chtěji je, aby nebyly těhotné a je fakt, že i když dneska jsou HA už nízkohormonální, pořád je to svinstvo a budou tu za několik let na našem místě a budou se na ní vztekat, ale od toho by zase měly být rodiče a poradit...pořád je možnost, jak se nechat informovat a dnešní děti už mají internet přirostlý k tělu 😀 ale rizika jsou jim fuk 😒

sarkaa
7. okt 2007

Ahojky🙂

Tak já jsem s MS začala mít problémy zhruba před rokem.Držela jsem redukční dietu při níž jsem zhubla o 10 Kg a od té doby se mi MS docházela třeba až po dvou-třech měsících.V prosinci minulého roku jsem MS dostala po 4 měsicích.Nic jsem neřešila ani jsem neměla čas protože jsem se měla na podzim vdávat takže bylo problémů kolem hafo.V prosinci se teda MS dostavila jenže tak nějak nechtěla odejít a krvácela jsem skoro měsic takze po Novem roce jsem se hnala k lekaři.Nasadil antikoncepci,kterou jsem brala měsíc a vše šlapalo tak jak mělo.Jenže další měsíc se MS zase nedostavila,až pomocí vyvolávačky.Šíleně dlouhé cykly...další MS dorazila sama od sebe (!!!!) až někdy 70DC.V létě mi lékař udělal hormonální vyšetření.Mám zvýšený jeden hormon,který mě tohle vše způsobuje takže ještě mě čekají výsledky vyšetření tohoto hormonu a pak snad už začně nějaká léčba 😒 .Ale jsem moc šťastná ,že konečně víme kde je ta chybka.

redkvicka
7. okt 2007

Ahojte, v zivote som nejedla antikoncepciu a tiez mam PCO a problemy s menzesom, ze mi nechodi, potom mi pride taky slaby, ale na vyvolavacku moc nechodim. Caute

janazuza
7. okt 2007

ahojte, chcela by som sa opýtať ako vám zistili PCO. 😕 Či ste boli na nejakom špeciálnom vyšetrení a tak...

musilka
8. okt 2007

janazuza gynekolog mi udělal vaginálně UZ a na vaječníkách byly takový bublinky - cysty 😉 😖

pikusa
8. okt 2007

Ahoj holky,tak já mám taky zjištěné PCO,snažíme se přes 2 roky a MS si chodí,jak chce,ted přišla po 53 dnech.Už to nějak neřeším,v CARU nám doporučili ICSI,normální cestou to zřejmě nepujde-jen zázrakem.
A mě to zjistili z krevních testu,navíc máme špatný spermiogram,takže mimi jen s pomocí doktora.

kamisek82
8. okt 2007

Janazuza, mě taky zjistili PCO pomocí vaginálního UZ. Je to tam dobře vidět, takže jiná speciální vyšetření nejsou třeba. Pak leda ještě laparoskopie, aby se podívali a popř. napravili škodu.

Jinak Makak, já když jsem začala brát antokoncepci, tak jsem se zajímala o vedlejších účincích a dokonce jsem se své dr. ptala, jestli jednou nebudu mít problémy s otěhotněním. Jediné, co jsem se dočetla bylo to, že to naopak chrání před rakovinou, zlepšuje se Ti pleť atd. atd. A doktorka mě tedy rozhodně také nevarovala, naopak mi to dopuročovala!!!Ještě před tím, než jsem HA začala brát, prošla jsme si několik diskusí na téma HA a nikde nebyla ani zmínka o tom, že by mi to mohlo někdy způsobit takové potíže. Takže ano, brala jsem ji dobrovolně, ovšem s poněkud omezenými a milnými a nedostačujícími informacemi a věř mi, že kdyby jsem si v těch 18ti letech někde přečetla, že díky HA budu mít problémy s otěhotněním, tak do toho nikdy nejdu...

oriorin
8. okt 2007

Ahoj holky, tak se k vam taky pridavam se zkusenosti. Ja jsem HA vysadila po 9ti letech a od te doby ms neni. 9 mesicu nemenstruuju, uz jsem vymenila 4krat doktora, protoze pristup typu, to se stava, me moc neuspokojoval. Dokonce se mi podarilo otehotnet, po 5 ti mesicich zrejme prisla prvni a asi nejaka nedokonala ovulace, pri niz jsem sice otehotnela, ale v 10tt mi bylo receno ze je to zamlkly tehu a at mazu na revizi. Ani revize mi nedala cyklus doporadku a ja jsem stale, uz 9 mesicu bez ms. Teda byla jsem do vcerejska, protoze dnes jsem to konecne dostala, sice po dalsi vymene gynekologa a po dvojity davce agolutinu.
No ja jsem si jista, ze HA uz nikdy brat nebudu a taky si myslim, ze za par let bude mnohem vic gynekologu, kteri ji doporucovat nebudou!

kamisek82
8. okt 2007

Oriorin, tak to máš teda opravdu hodně pomatené tělíčko. Jen se divím, že Ti lékaři říkali, že je to normální, že se to spraví. Moje doktorka vždycky zkoumala příčinu, proč se mi to opozdilo třeba jen o 10 dnů. 9 měsíců je doopravdy dlouhá doba...
S tím těhotenstvím je mi to moc líto... A snažíte se dál? Moc držím palce, aby se problémy srovnaly a mimi brzy vyšlo. 🙂

luciakubista
8. okt 2007

ahoj holky,tiez sa podelim o svoje skusenosti 😢 MS mam velmi nepravidelnu,casto s agolutinom a anovulacne cykly.Uz vyse roka sa snazime o mimi,cpala som sa duphastonom,clostilbegyom...aj som otehotnela,ale v 6tt som potratila.Nevie sa preco.Uz som cakala na laparku,ale kedze sa zadarilo,tak zas musime cakat par mesiacov,ci sa nezadari zas.Som z toho rozhodena,lebo poriadne ani neviem,co mi je.Najnovsie mam zvyseny prolaktin a beriem mysalfon a to az do tej chvile,pokial neotehotniem znova.No je to fer,ked mam pocit,ze kazdy okolo mna je tehotny len ja nie? 🙄 a to mi este kolegyna povedala,ze ide na potrat,lebo sa este na to neciti... 😲

krispule
9. okt 2007

Ahojky - připojuji se k tématu protože ať dělám do dělám, narozdíl od beremese, nemohu v diksuzi najít ani slovo které vím že tam je.

Můj problém je vlemi krátka MS.

Dostávám ji zcela pravidelně (skoro na hodinu) ale trvá den, max.dva

Může to mít vliv na otěhotnění?-plodnost?

Předem děkuji za odpověď.

musilka
9. okt 2007

krispule to víš že může ale hlavní je jestli máš ovulaci?? 😒

adriana27
9. okt 2007

Caute kocky,
tak ja sa musim tiez pridat. Mam podobny problem ako orioriin, ale len podobny lebo ja nepoznam pricinu mojej nepravidelnej MS. Brala som HA cca 8 rokov, odvtedy musim ist vzdy na vyvolavacku, inak by mi mrcha neprisla aj 4 mes. Raz som ju nemala 8 mes. Inokedy pride tak na 45den cyklu. Bola som na vysetreniach UZV, hormony.. a nic. Vraj diety.. Ano schudla som, ale ze by sa to takto dlho tahalo_ Odvtedy som uz aj pribrala niekolko krat. Je pravda, zmeny hmotnosti mozu mat vplyv.. Ale toto nie je normalne aby mi s urcitostou nevedeli povedat co mi je ale len hadaju ze asi zmenou vahy. to je jedine co dr. povie ked nic ine nenachadza!
Teraz sa snazime o mimi 3.mesiac, tak uvidim. Zatial paniku nerobim, MS som mala naposledy na 43DC, tak snad pride aj teraz i ked neskoro ☹
Ale je to hrozne nevediet nikdy ci pride, nepride. Jedine prijemne pri HA bolo, ze si to clovek mohol vyratat, ale teraz je to o nervy, lebo ked uz chceme mimi, tak ani neviem kedy mam ovu a ci vobec 😢

krispule
9. okt 2007

musilko: já osobně si myslím že ji mám, cítím to a příznaky tomu také napovídají - tento měsíc si zkusím udělat ovu testy

Nějakou radu - zkušenost, nemáš?

oriorin
9. okt 2007

Adriana, tak treba se to povede, vzdyt ja jsem taky ms nemela vubec a najednou jsem po 5 mesicich byla tehule. Ale je to des, ze to je takhle rozhazeny. A kdyz ti delali utz, tak ti nerikali, jestli mas treba nizkou sliznici, ze by ani vyvolavacka nepomohla? Me prave tohle vzdy rekli, ale kdyz mi to rikali uz tri mesice, tak jsem spis chtela resit, proc uz ta sliznice za tu dobu nedorostla.
Holky cetly jste ten clanek v reflexu? Nevim jestli sem pujde dat odkaz, ale jmenuje se to Falesna brezost, tak si to tam kdyztak najdete.
http://www.reflex.cz/Clanek29011.html

musilka
9. okt 2007

krispule nevím zkoušela jsem jednou a jelikož prostě neovuluju tak nemohli být pozitivní a taky nebyly 😠 fungujou na stejnym čůracím principu jako těhu testy 😉

adriana27
9. okt 2007

No o nizkej sliznici mi povedal len ked mi raz neprisla mrcha a isla som tam ci nie som tehu a on ze No je tam prilis nizka sliznica na tehu.. ale po 1.vyvolavacke som hned dostala do 9dni.. Ja tomu moc nerozumiem ako to je, lebo som moc vysetreni nepodstupila kedze sa snazime len 3.mesiac. Jedine co mi robili bol hormon.obraz, stitnu zlazu, UZV.. nenasli ani cystu. proste nic..HA som vysadila v Marci 07, tak som zvedava ci sa mi to upravi postupne..

kikusa100
9. okt 2007

ahojte baby . ja by som sa chcela pridat tiez do tej vasej debaty. hoci nemam velke vykyvy v menzese ale mala som predmenstruacne spinenie, co nie je tiez nic prijemne. mala som ho aj 5 dni a to som mala pocit, ze mam menzes najmenej 10 dni... bolo to neprijemne.
inak mozem vam povedat, ze sa mi ho podarilo potlacit. brala som vitaminy aj bylinkove tinkturi a velmi mi pomohli... brala som B6 a magnesium, vitamin E a matersku kasicku. a brala som aj tinkturi alechemilku a rebricek a aj elixir feminan a fakt, pomohlo to.myslim, ze aj vam by tieto bylinky mohli pomoct, niekomu mozno predllzit cyklus alebo odstranit spinenie, su uplne super. spinila osm asi rok a nicim to neslo nejako odstranit. este stale to nie je uplne suepr. lebo cyklus by osm si potrebovala predlzit na 28 dni, aby som mala dlhsiu lutealnu fazu ale je to uz lepsie. takze vsetko sa da len treba trpezlivost.majte sa.

krispule
9. okt 2007

Děkuji Vám za pár odpovědí, asi budu muset za doktorem..mějte se, pa

pacna
24. okt 2007

už tu dlho nikto nebol baby ja mam tiež problemy s MS mam otrasne bolesti a strasne silnu.kolkokrat som neni schopna ani uvarit. 😠

adriana27
24. okt 2007

babulky, tak naposledy som pisala 9/10, odvtedy uplynulo par dni a ja som dnes v 42DC, vcera som bola u dokiho a povedal, ze no nizka sliznica.. zasa!!!
tak uz som sa nastvala, ze nech to teda riesi, neni mozne aby som nemala MS. A on ze dobre, tak na 2-3 DC mam prist na hormonalny profil.. a inac dal mi len vyvolavacku a ja som tam sla s tym ze MOZNO som tehu ☹
taka som bola nestastna..
Baby a co to ta nizka sliznica je? a pri tehu by bola vysoka?
nechapem ☹

misalka
24. okt 2007

Ano sliznice musí být vyšší aby se oplodněné vajíčko mohlo uchytit v děloze... Tak nějak mi to kdysi vysvětlila má doktorka