Problematická menštruácia. Aký je dôvod?

albertova
7. okt 2007

Asi viete, prečo začínam túto tému, i keď možno podobná tu je už dávno vytvorená. Nevadí!?

Ak máte niekto problém s ms, pripojte sa....možno si navzájom pomôžeme 😉

albertova
autor
7. okt 2007

Ja mám prolémy už dosť dlho...., a do teraz mi presne nikto nepovedal prečo?! Už som ležala aj v Kochu na pozorovanie a zistenie, čo to vlastne je za problém. Tam mi povedali, že mám dlhodobý zápal matarneci a buchly mi antibiotika.... Ale neviem. Krvácam stále!!!!!! ☹

musilka
7. okt 2007

ahojda mám problém s MS teď mi zase ta potvora vůbec nedorazila. Už 10 dní 😖

albertova
autor
7. okt 2007

A tehulka nie si?

Ja ju mám stále, tak ti trošku závidím, ale asi ani to nie je dobré. Sme mladé a predsa toľko problémov?! Prečo?

sisstin
7. okt 2007

albertová: a ty máš jako problémy? Já neskutečně bolestivou a silnou..vyšetření negativní..nic mi není..takže 😕

musilka
7. okt 2007

je to hrozný myslela jsem si že takový problémy mě nečekaj že jsem mladá a hned to přijde. A ono ouha. Těhulka nejsem testy jsou negativní ☹

janazuza
7. okt 2007

Ja mam stale problémi, nepravidelnosť a intezita sa stale mení a najnovšie mám po skončení ms. bolesti. ☹ Bola so u lekára a nič nezistil a dal antibiotiká( tvrdil že zápal ale mne to tak neprišlo). V polovici cyklu som už aj krvacala a tie bolesti.... ☹

albertova
autor
7. okt 2007

sisstin: to je vždy tak, keď nevedia presne čo ti je, tak ti povedia, že je všetko v poriadku.

Ja mám podľa nového, respektíve vraj som mala dlhodobý zápal maternice a krčka. Ja stále krvácam, väčšinou skôr mám čistú krv, nie ako pri ms. Druhá doktorka mi povedala že mi bláznia hormony. Každý niečo iné, a ja stále krvácam. ☹

musilka
7. okt 2007

janazuza právě ta nepravidelnost mi nejvíc vadí. Ale zkoušim to s bylinkama 😒

albertova
autor
7. okt 2007

jááj, to je hrôza....

Ja som teraz tiež bola u diagnostika, kúpila som si lieky s byliniek, všetko je natúr pôvod, boli drahé.... Ale beriem to zhruba 2. týždne, a krvácanie mi prešlo samo od seba. Nepotrebola som zase lieky od doktora, alebo nebodaj injekciu na zástavu.... 😉 Tak dúfam, že mi to pomôže a onedlho budem tehuľka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

musilka
7. okt 2007

albertova taky bych se zatím docela ráda spolehla na bylinky. Nwchci do sebe cpát chemii ale když to jinak nepůjde tak to přijde na řadu také. cA po vánocích mě nejspíš čeká laparoskopie

albertova
autor
7. okt 2007

No ja som už pojedla veľmi veľa liekov, a ani jeden mi nezabral 😠 Tak preto teraz tielo natúr. Hlavným liekom mám chlorelu - je to liek z o sladkovodnej riasy, má veľmi priaznive účinky, je detoxikačná.... 🙂

A dôvod, prečo ti chcú robiť laparoskopiu???

musilka
7. okt 2007

protože mám PCO ☹

albertova
autor
7. okt 2007

To je? Prepáč, neviem čo to je....tak opíš, ako ti to zistili, aké máš prejavy....

musilka
7. okt 2007

To je tzv. syndrom polycystických ovarií. Žë mám na vaječníkách apoustu malých cyst po uvolněných vajíčkách. Zjístí se to UZ. Mě to způsobilo anovulační cykly nepravidelnou MS a jako léčba se doporučuje krom medikace ještě laparka.

albertova
autor
7. okt 2007

Fúha, ..... ☹ ale na druhej strane aspoň vieš na čom si! I keď je to hnusne povedané ☹ sorry.... vieš ale ja v podstate neviem čo mi je, a z toho mám najväčši strach. Doktor v nemocnici mi mal robiť test (vraj na rakovinu), na ktorý sa čaká až dva mesiace, nakoniec tam bola pri kontrole mladá doktorka, a tá povedala, že ak mám dobrú cytologiu tak mi to nespraví...super, nie. Veď na čo, a potom že mladé ženy majú takéto problémy, keď im ani poriadne testy nechcú spraviť!!!!!!!!!!! Ale antikoncepciu, tú by predpisovali stále....sviniari...........

musilka
7. okt 2007

antikoncepce? to slovo už nechci v životě slyšet. Největší sajrajt jaký může být fakt. V 15-ti mi to napsala kožní dr. na problémy s akné!!!! vždyť to je hrůza ty dnešní patnáctky nevědí do čeho jdou. Doktoři jsou hajzlíci fakt. Kdyby mi někdo vysvětlil že za čas kvůli antikoncepci budu v takovym stavu tak bych to žrát nezačala 😠

kamisek82
7. okt 2007

Ahoj holky, musím se k vám přdat, protože mám stejný problém. Stejně jako musilka mám polycystické vaječníky. Zapřísahala jsem se, že antikoncepci už nikdy nebudu používat. Ten problém mám pravděpodobně z toho. Nyní se už skoro rok a půl snažíme o mimčo a nejde to. Tento měsíc se chystáme na první IUI. Po vysazení antikoncepce si MS dělala co chtěla - buď nepřišla vůbec nebo rozmezí 28- 39 dnů nebyl problém.

musilka
7. okt 2007

kamisek82 taky si myslím že PCO mám z antikoncepce. ☹

kamisek82
7. okt 2007

Já si to taky myslím. Sice mi to nikdo přímo nepotvrdil, ale asito tak bude. A to jsem rozhodně nebrala žádnou levnou antikoncepci. Teď bych si za to nejradši nafackovala. Je to prostě pro tělo nepřirozený a je to chemie. už nikdy víc.

albertova
autor
7. okt 2007

Bozenky, babule....to je strašné. Ja si tiež myslím, že to mám všetko za HAK, ale najhoršie je na tom, že mne by ju stále tí doktori dávali, že to mi pomôže a tak. Odmietla som. Posledný pokus bol tento mesiac, dobrala som ju a zavolala som mojej doktorke, že sorry, ale brať ju nebudem. A ona, že dobre. Ja chcem miminko, a oni ma vôbec nechápu.....

albertova
autor
7. okt 2007

Bambulky, musím končiť idem pá pá....píšte, píšte, ja si to cez týždeň prečítam a ozvem sa Vám. Držkám Vám palčeky 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

musilka
7. okt 2007

kamisek82 já jsem taky nebrala¨nic levnýho dokonce jsem měla i ty náplasti Evra (skoro 1000kč na 3 měsíce)

kamisek82
7. okt 2007

Musilka, já jsem je brala taky 🙂 Brala jsem asi 6 let Pramino a potom rok Evru...

musilka
7. okt 2007

Já měla totéž i stejnu dobu jako ty. Pramino a pak Evru. Psala jsi že už se snažíte rok a půl a léčíš se nějak? Mě na to PCO doporučili laparoskopii 😖

kamisek82
7. okt 2007

Tak to máme asi opravdu z toho, protože to by byla moc velká náhoda. Ano, léčím se. prošla jsem hormonálním profilem, testem průchodnosti vejcovodů, byla jsem na hysteroskopii. všechno jsem měla v pořádku, jen na ultrazvuku zjistili, že mám PCO a proto i důvod proč mimi nejde. Brala jsem půl roku Clonmhexal, který se ale u mě míjel účinkem, protože se mi vajíčko vůbec neuvolnilo z obalu, takže jsem MS nedostala vůbec. No a teď se připravuji na 1. inseminaci, píchám si injekce Puregonu a cca za týden jdu na to..

musilka
7. okt 2007

kami tak to budu moc držet palce. Mě to PCO zjistili cca před půl rokem takže to co tu vypisuješ mě snad nečeká. Prý by se to mělo částečně tou laparoskopií vyřešit.A taky příští cyklus půjdu na folikulometrii to je to že ti každý den UZ sledují vajíčko jestli se uvolní nebo ne a víš přesně okamžik kdy na to máte doma vlítnout 😀

kamisek82
7. okt 2007

To mi dělali taky, alebez úspěchu. Oni to poznají podle toho, jak je to vajíčko veliké, ale jestli se uvolní nebo nevědí. Takže my jsme se vždycky snažili jako šílení a vajíčko se nakonec třeba vůbec neuvolnilo ☹ Ta laparoskopie by Ti určitě měla pomoct. Jak dlouho se snažíte vy?
Jo a ještě jsem četla, že při PCO je zvýšená pravděpodobnost potratu. Takže až se nám to povede, tak se ještě budeme strachovat ☹ Ale já doufám, že všechno jednou dobře dopadne 😀

musilka
7. okt 2007

kami já jsem právě nedávno potrat prodělala v 5tt a nebyl to žádný med ☹ . Snažíme se půl roku. Ale v tom je ten potrat¨a to že ms dostanu jen po vyvolávačce.

alinka189
7. okt 2007

ahoj, musilka. mala si MA? odvtedy máš MS len s agolutinom?

kamisek82
7. okt 2007

Musilko, tak to je nmi moc líto ☹ A vůbec jsi mě takovým zjištěním nepotěšila. Ale musíme doufat, že to brzy dobře dopadne. A měla jsi normální těhotenství nebo mimoděložní? Muselo to být strašné... ☹