Problémy s močovými cestami v tehotenstve

tina610
28. nov 2008

Ahojte! Prosim Vas poradte mi! Som uplne zufala, teraz v tehotenstve som zrejme nachylnejsia na prechladnutie, hoci sa snazim teplo obliekat. V nedelu /ked bola taka riadna kosa/ sme sa s manzelom navecer vybrali pesko na prechadzku, a hned sme zostali aj v kostole na omsi a potom zase peso domov, a ked som prisla, zacala som citit mocovy mechur, na druhy den to prebiehalo tak, ze som dostala strasne bolesti na pravej strane /asi vajecnik-taketo podobne som uz mala aj v 3-tom mes., teraz som v 6-tom/, tak som cely den poctivo lezala. Na dalsi to uz bolo o nieco lepsie, ale bolest som este stale citila. Kedze som dost aktivna-od stredy /kedy ma uz nic nebolelo, len som sa citila straaasne slaba/ som uz zacala skoro normalne fungovat, stvr. este tiez O.K., ale dnes od rana bolesti dole v podbrusku, aj pravu ladvinu som citila, tie bolesti okolo mocoveho mechura sa poobede dost vystupnovali na ostrejsie, tak som si vysetrila hned moc, a samozrejme zapal sa mi potvrdil ☹ , dokonca az na 4 kriziky - co je uz vlastne maximum!!! Taktiez krv, ale len na 1 krizik, resp. stopy krvi v moci. Moc som mala dost zakaleny, urcite v nom bol aj hnis. Teraz sa to trosicka ukludnilo, vypila som 1/2l. urologickeho caju, a neviem, co dalej. Prosim tie, ktore mate podobnu skusenost, napiste mi, ako ste dopadli, resp. co sa z toho vsetko moze vyvinut!!! Lebo tuto noc asi ani oka nezazmurim /a to mam zajtra este prednasku v skole!/ Vopred Vam velmi pekne dakujem za Vase reakcie!!!! 🙂

roasha
28. nov 2008

tina,urolog.caju pit na litre,mineralky....stale preplachovat oblicky... 😕
v tehu je to problem,nebolo by od veci skocit na pohotovost,a daju ti ATB!nechcem ta strasit,ale pokial by to preslo do oblickovych kolik...moze to spustit porod. ☹
aj ja som mala taky probl.na prelome 6.-7.mes, ked som cakala malu,ale ja som mala oblickove kamene,odlezala som si aj na urologii. ☹
po vlastnych skusenostich necakat,ale pohotovost-velmi ti drzim palce,aby to dopadlo ok.

tina610
autor
28. nov 2008

Dik Roasha za Tvoju reakciu, ale co si myslela tym ATB??? /co by mi dali na pohotovosti/ Kedze bolesti sa trochu zmiernili, pockam este do rana, som si zistila, ze zajtra ma aj moj lekar zrovna sluzbu v nemocnici, tak by som isla rovno za nim. Daj mi pls. vediet....

roasha
28. nov 2008

pokial je tam zapal, bude potrebne to preliecit /ATB-antibiotika/.neboj sa,bude to ok,len si to tak nenechaj,aj ked sa momentalne citis lepsie.

danona
28. nov 2008

tina- presla som tym v tehu pri starsej dcere, bola som v 5 mes. nechali ma na pozorovani v nemocke a dali ATB zinnat. Bola to vtedy hroozna bolest, som ani nevedela ci je to oblicka alebo slepe crevo, len som skrutena sedela.. ☹ Pri mladsej som mala len bielkoviny /tie ja mam zvysene stale/, urologicka kazala veeeeeela pit, o.i. aj urologicky caj.. drzim palceky
a chod cim rychlejsie k dr..

maca66
28. nov 2008

ahoj tina.tak ja som akurat na toto minuly tyzdne lezala na gynekologickom(kedze som tehotna)rano som mala priserne krce v podbrusku vystrelujuce do mocoveho mechura,ani chodit som nemohla.hned na pohotovost kde si ma ja nechali.bielkoviny tri kriziky.dali infuzie na zmiernenie bolesti a unasyn antibiotika.tie som brala dokopy 5dni a zatial je to v pohode.ale ladviny citim stale.ale to aj chrobaktlaci,ale urcite tam mam ja ten zapal este.(ten tak rychlo nezmizne) akurat kazali velmi vela tekutin(nie vraj mineralky,tie sa pri zapaloch takehoto typu vraj nehodia) takze hlavne caje,aby sa oblicky preplachovali a tie bakterie vypalvovali z tela von.ale co sa tyka tych urologickych cajov.mne ich doktorka zakazala vo vacsom mnozstve,a ani tolko neluhovat(obsahuju vraj bylinky ,ktore zase skodia v tehotenstve)ale zase jedna baba co so mnou lezala v nemocnici vravela.ze ich pila max.2dni na odporucanie doktorky.sto doktorov sto nazorov 😅 drzim palceky.dufamz,e som ti trosku pomohla.a hlavne sa rychlo vyliec.ja sa idem zabalit do deky(ladviny riadne zakryt lebo ich uz zase citim 😕 )

roasha
29. nov 2008

ja som urologicke caje pila na litre,a kazal mi aj gyndos. 😉

fedra
29. nov 2008

inak co sa tyka urologickych cajov ... mne tiez neboli odporucene 😔

zmrzka1
30. nov 2008

ahojte baby ja som mala hned asi v 10tom tyzdni zapal v moci a povedali mi ,ze urologicky nemozem 😠
a ten mi zaberal pred tym hned!!!
dali mi antibiotika ,ktore som tyzde3n uzivala a bolesti pri moceni mi vobec neustupila az kdesi o tyzden neskor takze hroza,len si kryte ladvinky a pite vela tekutin cim sa da predist tej neprijemnej bolesti na wecku...

zicherka
1. dec 2008

Ahojte, ja som tiez mala nejaky mini zapal, resp. len nieco zvysene v moci a nefrologicka mi odporucila uzivat brusnicove tabletky/vitaminy. Ze je to velmi dobre na predchadzanie zapalov.. Inak som nemala ziadne potiaze, takze neviem posudit, ako to pomaha. Ale snad som trosku pomohla 😉