Problémy s neprasknutým folikulom

dicinka1
19. máj 2008

ajojte...chcela by som sa vas opytat,ci sa uz nejakej z vas stalo,ze jej folik rastol a nepraskol....a nakoniec z toho vznikla folikularna cysta...som 20 dc...otehotnela niektora z vas aj ked jej jajko velmi narastlo_?ak mi este praskne tak mozem este otehotniet,doky vravel,ze ak sa to bude castejsie diat,ze pojdem zase na laparku a urobia mi nejaku dierku do vajecnikov...ci co..-.

riana12
20. máj 2011

@katkarv no ja mma momentalne zblbnuty cyklus, som uz 51DC, ale nebola ovu...
minuly cyklus som mala cystu, ale nepraskla, prezila menstruaciu a mala som ju este 2 tyzdne po MS, ale uz len polovicnej velkosti... no ale cyklus to dokazalo tak rozhasit, ze sa nevie MS spustit...
podobne som mala minuly rok (69-dnovy cyklus), aj rok predtym (35-dnovy cyklus), na chvilu potom nabehnu ukazkove cykly, tak 2-4 po sebe a zase sa zacne nieco kazit... po par zvlastnych cykloch ma to donuti ist na kontrolu a bum, zase cysta... 😠 ktovie, co sa robi pocas tych zvlastnych cyklov, pretoze chvilku trva, kym si poviem, ze uz je cas ist k dokimu... 😨

inac, skusala som tak dneska patrat, nasla som takyto clanok http://www.indol3c.sk/index.php?page=choroba&ch... - nizsie na stranke je zoznam par doplnkov, latok, ktore by vraj mohli byt prospesne, aby sa tolko cysta netvorili... ale je to len zoznam a skoda, ze nikde nespominaju davkovanie... 😒
stalo by to za vyskusanie, ale najskor niekde zistit, kolko coho a kedy uzit... 😨

katkarv
20. máj 2011

no ja som tak prisla na to ze mam cystu,ze namiesto 5dni som mala menzes 9dni dva cykly po sebe.

vierasab
20. máj 2011

No toto je tuším moja téma. Cysty a ja. Neustále a stále. Menzes a o chvíľu cysta. Už som z toho zúfalá, dokonca sú aj 10cm. Potom prasknú, bolesť a tak a zasa nanovo kolotoč. Chceme sa pokúsil o ďalšie bábo, ale mám pocit, že takto to ďaleko nedotiahneme. Skúsili ste už nejaké čaje, zaberajú? Alebo niečo iné?

rumer11
21. máj 2011

Ahojte, i ja som si tým prešla. Pred cca mesiacom mi lekár našiel 4cm cystu. Nasadili mi B1 vitamíny, +B vizamíny, wobenzyn som si kúpila ja a popritom som poctivo pila ráno i večer čaj z vitexu jahniacieho+ myšieho chvosta. A zabralo to!!! 😉 Cysta mi zmizla ešte pred MS. I my chceme bábetko, takže som rada, že to takto dopadlo. Čaj pijem dodnes, nie je veľmi chutný, skôr naopak, ale pomohol. 😝

riana12
21. máj 2011

@rumer11 mne trebars zmizla cysta uplne sama od seba...
ono skor ide o to, ako zabranit, aby sa ta cysta neutvorila vobec... 😒

a tie caje, dostala si ich bezne kupit v lekarni?

rumer11
21. máj 2011

Môže byť, že zmiznú i sami od seba, tým lepšie. 😎 Ale aby sa netvorili, tak taký expert nie som. Ja som si bylinky objednala z internetového obchodu(predajbylin). Tu na MK som si prečítala veľa diskusií ohľadne byliniek a povedala som si, že to vyskúšam. V marci som mala MA v 10. týždni, potom tá cysta, no nebolo to bohviečo... začala som piť čaje, cyklus sa dal do normálu a hlavne pomohlo to. 🙂

riana12
24. máj 2011

@rumer11 mne zmizli same, ani doki mi nic nedaval, ten len cakal a ani ja som nic len na zmiznutie cysty neuzivala... prva (teda prva, o ktorej viem) praskla cca 3 tyzdne po najdeni na UTZ, dalsie su uz troska na potrapenie, lebo neprasknu, ale pomalicky sa vstrebavaju, odolaju MS, potom mam nasledovny cyklus rozhodeny... 😝

katkarv
24. máj 2011

@riana12 tak ja teraz pre zmenu nemam cystu ale vcera som bola u doktora a mam zapal vajecnika,cize po nom mozem cakat cystu a cely kolotoc zacne odznovu.Tak tomu bolo aj minuly rok,v maji a potom sa mi podarilo otehu az v oktobri,dovtedy cysta a zapal a cysta a zapal a stale dookola.

riana12
24. máj 2011

@katkarv a doki ti aj nieco na ten zapal dava? 😒

katkarv
24. máj 2011

@riana12 antibiotika momentalne Ciprofloxacin 500mg

riana12
24. máj 2011

@katkarv tak drzim palceky, aby to zabralo ako ma 😉

katkarv
24. máj 2011

@riana12 dakujem.Kedze mam mat o tyzden ovu tak sa bojim ze vplyvom zapalu vajecnik zhrubne,folikul nepraskne a zas cysta cize tehu zas nebude ☹ ale to je vo hviezdach...

riana12
24. máj 2011

@katkarv a doki ta nemoze kontrolovat - folikulometria a ked bude folik pekne velky, ze by ti pichol pregnyl, aby podporil prasknutie folikulu?

katkarv
24. máj 2011

@riana12 ta este co by som od neho nechcela 🙂 on je ku mne mily,zlaty kym nepridem stym ze som tehotna alebo ze uz by som chcela byt tehotna,vtedy mi povie ze mam zrasty a tvoria sa mi cysty,ze co ja chcem.Ak sa nam nepodari do oktobra co bude rok co som naposledy otehu tak skusime nejaku kliniku alebo co a vo stvrtok ide drahy na urologiu sa dat vysetrit.

riana12
24. máj 2011

@katkarv preto ti to vravim, ze je v kompetencii lekara taketo nieco... ked to ani len nechce vyskusat, to je co za lekara? 😒

katkarv
24. máj 2011

@riana12 moj manzel ho poznal kym sme sa nepoznali a on mi ho vybavil a kedze moj manzel je o 4roky mladsi tak on si asi mysli ze som ho klofla a ze si ho chcem udrzat dietatom,aspon tak mi to pripada lebo vravim ked za nim idem zo zapalom tak je sama ochota ale ked je rec o tehu tak sa tvari ako by som mu zjedla obed.

riana12
24. máj 2011

@katkarv tak si najdi nejakeho ineho ty sama 😉 pokial ti nebvyhovuje, preco unho ostavat a trapit sa, ze lieci len urcite problemy... 😒

katkarv
24. máj 2011

@riana12 je malo dobrych lekarov ktory nieco riesia,ked otehotniem,budem na rizikovom,tam uz mam vybavenu lekarku,ale ona ma inak nemoze riesit,no uvidim,este pockame a potom skusime nejake centrum.

zora256
6. okt 2011

Ahojte!
Ja som mala tento problém pred tehu a teraz po pôrode zas,veľa malých cýst proste nedozrejú,ale vaječníky ma bolia aj podbruško už večer som mala ovulačný výtok a aj ružovkastý a to beriem teraz Hak,aby sa netvorili,proste by mali sa utlmiť,a čítala som niekde,že oni počas niekoľkých cyklov prasknú,ale že prečo vznikajú nevedia ani lekári,ja si myslím,že od clostilbegytu sa mi začali,lebo som mala nepravidelnú menzes každý druhhý mesiac dal mi ho lekár na dozrievanie vajíčok,že keď nemám ovuláciu,tak nie je ani menzes a potom my vznikli a ukrutne boleli vaječníky,prestala som ho brať a bola som ok aj som schudla a menzes chodila pravidelnejšie zmenila som lekára aa na cyklus my dal duphaston vtedy žiadne cysty neboli,a o pol roka som otehotnela,ale po pôrode ich mám zas si myslím,kvôli tomu tehu,lebo vtedy nepracujú vaječníky a zrejme sa pozastavilo zrenie a nepraskli folikuli,a teraz ak mi praskajú si myslím,že už nie sú tie vajíčka životaschopné,ale už odumreté,lebo ináč by som asi aj napriek Hak otehotnela,to by bolo čudné,a aj dosť nepríjemné,ale tak dúfam,že o 2 roky sa nám podarí bábo,lebo lekár ma strašil,že už prirodzene nie,ale tak ja viem otom,že to môže zmyznúť a podariť sa veď mám doma malého,ale tak on nevie,že som už také mala,lebo vtedy to riešil predním gyndoš,a nedoriešil,ale tak všetko má svoj čas,mne sa podarilo na 4 rok.Držím palce! 😉

janqua666
10. apr 2020

@katkarv Dobrý deň. Som zo Slovenska a nikto mi tu nevie pomôcť. Už 6 rokov sa mi každý mesiac z neprasknutého folikulu tvoria cysty, tvorí sa mi mlieko, som neplodná, hormóny v norme. Užívam HAK na zabránenie tvorby cýst, ale chcem otehotnieť a nedarí sa, pretože folikuly nepraskajú, nemám tým pádom ani žlté teliesko a cyklus nepravidelný. Prosím, skúste mi poradiť, aké vyšetrenia mám ešte podstúpiť a čo môže byť zdrojom mojich problémov? Gynekológ ma posielal na skarifikáciu ovárií, vraj mám hrubú stenu vaječníkov, preto to nepraská, ale galaktorea ma taktiež trápi, no prolaktín je v norme.

katkarv
12. apr 2020

@janqua666 Dobrý deň, ďakujem vám za dôveru,že ste mi napísala.Bohužial,ja som úplný laik,neviem vám pomôcť.Len snáď radu, príroda je mocná,tam by som hľadala pomoc, nejaké bylinky a zmena stravy.Môj príspevok som písala v roku 2011, odvtedy mám dve detičky.Stačilo, že som na chvíľu vynechala biele pečivo a telo hneď inak reagovalo.

sonicka1306
17. aug 2020

Ahojte, vidim, že sa tu davno nepísalo. Prosím vás co znamena výraz funkčné folikuly 28x23mm na pravej strane. Ovu som mala minuly tyzden, s krcmi na ľavej strane a potvrdenú testami