Problémy s neprasknutým folikulom

dicinka1
19. máj 2008

ajojte...chcela by som sa vas opytat,ci sa uz nejakej z vas stalo,ze jej folik rastol a nepraskol....a nakoniec z toho vznikla folikularna cysta...som 20 dc...otehotnela niektora z vas aj ked jej jajko velmi narastlo_?ak mi este praskne tak mozem este otehotniet,doky vravel,ze ak sa to bude castejsie diat,ze pojdem zase na laparku a urobia mi nejaku dierku do vajecnikov...ci co..-.

bianka30
19. máj 2008

dici, mne sa taka spravila minuly cyklus. v zivote som take nic nemala, ale nejako sa mi zblaznilo telo po 1.IUI a od vtedy ani neviem kedy mam dostat mrchu a ked som ju dostala tak trva tak 2/3 dni..
dr.mi povedal ze pred IVF mi ju prasknu, alebo praskne sama. toho sa nemusis bat. a co sa tyka toho ze ti spravia taku dierocku, kamoska na tom bola potom bola hned dalsi mesiac na IUI a teraz je tehu, takze ano da sa to

dicinka1
autor
19. máj 2008

vazne bianka,to je super...tak asi na to pojdem...ked mi to pomoze..ved som dajaka zena...hovoril nieco o zhrubnutej kore ci co... ja som brala clostyl pred 2 mesiacmi a cyklus sa mi akosi dostavil naca-dokonca skor o jeden den...a nemala som ziadnu cystu..a zrazu cysta...bianka uz si pichala injekcie,kedy mas ist na utz,ze ako su na tom tvoje jajka?

bianka30
19. máj 2008

dici, ona mala tiez to iste, zhrubnute stenu vajecnikov a tym padom vraj odtial nemohol ten folik vypadnut. no a vidis, hned po operacii vypadol a dopadoll....hehehhee

no ja som na tom tak ze beriem teraz uz treti den diphereline {obdoba decapeptylu } no a kedze sa moje telo zblaznilo a dostala som mrchu uz na 22 DC idem v stredu na 1 kontrolu , tak budem vediet viac... ozaj ty si ako prezivala stimulku.
vidim ze to nevyslo nevies preco ? teda nepovedali ? mate nejake mrazaciky????

dicinka1
autor
19. máj 2008

mrazaciky nam neostali ,lebo nam vybrali 4 foliky a oplodnili vsetky pomocou icsi a prezili iba dve,a ani jedno sa neuchytilo..nikto mi nevie povedat preco a stve ma to,lebo sa ma to tyka ,a nechcem urobit 2 krat tu istu chybu...ak som nieco urobila zle...no ta mrska nie je velmi dobre na 22 dc,nie?stimulka bola v pohode,len bolo vela stresu-hore-dole do kosic...

bianka30
19. máj 2008

no nieje to boh vie co ale v pohode, volala som dnes do centra, povedali ze mam prist v stredu na kontrolu tak budem mudrejsia.

lenka20
19. máj 2008

ahojte 😵
dicinka nik nevie povedat, preco sa embrijka neuchytia, treba skusat dalej, skoda, ze nemas uz mrazaciky, ale urcite si nic neurobila zle... skratka asi embrijkam nieco bolo, nevyvijali sa dobre a telo ich vyplavilo.....
pri druhom ivf budes vo vacsej pohode, uz to pre teba nebude take nove a snad sa podari vypestovat viac vajok....

bianka30
19. máj 2008

lenka, ja si tiez myslim, lebo tento pocit co teraz prezivam je dost nechutny... a to mam teda o tom neskutocne vela info... kamoska bola pred par mesiacmi na tom a teraz caka 2jicky...

tak len cakam co a ako bude, a ako budem reagovat, ale pravdu povediac uz to chcem mat taaaak strasne za sebou

dicinka1
autor
19. máj 2008

no hej.,..ratam s tym..ja som proste to 1 ivfko brala tak,ze sa to nepodari a nepodarilo sa to...

bianka30
19. máj 2008

jaaaj takze tym ze ja som nastavena uplne inak , teda nejako nepripustam ze to nevyjde, tak to bude ok? juuuuj kiez by to bolo take jednoduche...

dadulik
19. máj 2008

ahoj, mne tiez nepraskol folikul a spravila sa mi cysta, doki to dal za vinu antikoncepcii, kt. som po porode zacala uzivat (teraz si rychlo neviem spomenut ako sa vola), vysadila som ju a nasadil mi injekcie Thyamin - to je B vitamin, na kontrole sa ukazalo, ze cysta je prec 😀
tiez som nic take nemala nikdy

lenka20
19. máj 2008

bianka 😀 bude tak ako ma byt, budem vam obom drzat palce aby to skoncilo tehulkovanim 😵 😵

dicinka1
autor
19. máj 2008

no ved...ja som si to nepúripustala,ze bude vsetko o.k. a nakoniec ani nebolo..tak to malo byt,tak to je...dobre,ze toí je uz za mnou...po teste hcg som sa citila hrozne...asi sa tie jajka fakt prestali vyvijat,alebo co...

bianka30
19. máj 2008

dicinka, milacik, uz na to nemysli, zahod to za hlavu, stalo sa stalo, uz sa neodstane a hlavne uz to nezmenis a netreba sa s tym trapit, treba pozerat dopredu a nabit sa energiou ... vsetko ma svoj dovod a ja verim tomu ze to mame napisane v osude ze jedneho dna to bude tak ako ma byt... skor alebo neskor....

ja som mozno sebecka ale dufam ze moj cas uz prisiel, citim to tak ze vsetko bude ok a vyjde to tak ako ma, samozrejme ze mam strach ale s tym nic nespravim.

dicinka1
autor
19. máj 2008

dakujeme lenka..dadulik... preco sa vlastne tvoria cysty ked nic neberie,ziadne hormony?

bianka30
19. máj 2008

mne to dr vysvetlil tak ze obcas sa to stane, ze nedojde k ovulke a tym padom nepraskne folik, zlte teliesko sa zmeni... neviem, tych info bolo vela, ale povedal ze to nieje nic hrozne, ani nebudes vediet ako a bud.mesiac tam ta cysta nebude... neboj

lenka dakujem 😀 😀

dicinka1
autor
19. máj 2008

dufajme..drzam ti palceky...nech to vijde aspon tebe..

bianka30
19. máj 2008

aj tebe neboj sa.... cmuky a dobru nocku idem haji... teda najprv telka a potom haji

dicinka1
autor
19. máj 2008

bru nocinku...

dicinka1
autor
26. máj 2008

moze sa oplodnit este ten folikul co je v cyste ked praskne?

tanika.t
26. máj 2008

dicinka,akú si mala BT? ja mám dnes 37,3 C -43.DC,stále sa drží hore,ale tehu nie som..
zajtra idem ku dr...ja si myslím,že tam mám asi cystu,lebo 30.DC som tam mala neprasknutý folík a pichli mi agolutin
tiež nerozumiem tomu,že vlastne po clostile,ktorý mal pomôcť,sa to naopak skomplikovalo 😒

dicinka1
autor
26. máj 2008

tento cyklus som ho nebrala..tak neviem preco sa to urobilo...minuly cyklus som ho bralal...

moncika15
7. júl 2008

ahojte baby, dnes mi dr oznamila ze mam 1 pretrvavajucu a vela malyx cyst na vajecniku. nemoze to byt z toho ze mam podla BT dnes ovulku? nemozu to byt len uvolnujuce sa vajicka. lebo nikdy predtym sa nezmienila o tom ze ju tam vidi. pri vysetreni mi najprv povedala ze to vyzera na tehu a mam zvacsenu maternicu a potom to ukoncila cystami. co si o tom myslite?
diky

miriamka
15. jan 2011

Ahojte,
chcela by som sa spytat...ak mam ovulaciu,mam ovulacne bolesti ktore mi ju presne oznamia,potvrdene to je ovu testom aj BT...vsetko mi ovu potvrdi,ale na sone mi par dni pred menzesom nasiel lekar neprasknuty folik.Moze to znamenat ,ze aj ked vsetko potvrdilo ovu,ze vlastne nebola???

miriam25
15. jan 2011

@miriamka no moja bohuzial ano ☹ mne sa totiz stalo tento cyklus presne to iste. ovu testy boli pozitivne a su pozitivne kazdy den, este aj dnes keby som si ho urobila, vysiel by mi pozitivny, BT si meriam a tiez mi potvrdila ovu (aj ked uz o nieco spolahlivejsie ako ten ovu test - zrejme nemam nieco v poriadku s hormonami, tento tyzden budem vediet vysledky krvnych testov). no a lekar mi tyzden po ovu na sone videl, ze sice folikul praskol, no vypudil uz zrejme odumrete vajicko ☹ tebe asi ten folik nepraskol... a ten menzes si uz dostala alebo kedy mas dostat? a ake mas teraz teploty? drzia sa hore alebo uz klesli? mavas pravidelne cykly?

miriamka
15. jan 2011

Miriam...no ja som dostala menzes presne na cas,ovu mavam 19DC a menzes dostavam 32DC...takze nechapem 😕

katkarv
17. máj 2011

ahojte,neviete poradit nejaky pripravok aby sa netvorili folikularne cysty?

riana12
18. máj 2011

@katkarv ahoj, ja mam tiez problem, ze sa mi tieto cysty tvoria, ale neuzivam na to nic... neexistuje nijaky specialny liek (aspon ja som sa o jeho existencii nedozvedela)

katkarv
18. máj 2011

no ten Gynex myslim ale velmi tomu neverim.Aj ty sa snazis otehotniet?Mne by inak nevadili len znemoznuju otehotniet ☹

riana12
20. máj 2011

@katkarv gynex a pod je skor na nastartovanie cyklu, taky malicky odrazovy mostik... ale nezabrani tvorbe cyst... ja som trebars skusala femigard, femi kvapky... ale je to na to prikratke... ani hormonalne lieky na to nie su...
a ty to mas ako s cystami? raz za cas sa ti vytvori jedna vacsia? ci viac malych?

katkarv
20. máj 2011

@riana12 neviem ako casto sa mi teraz tvoria ale minuly rok som mala vo februari kyretaz a potom 10mesiacov kolotoc v podobe:zapal z toho cysta,cysta praskla a z toho zas zapal a tak to slo dokola.Potom som otehu ale zas som mala missed abort v decembri a odvtedy skusame otehu,myslim ze sa mi tvoria zas cysty,lebo mam aj ovulaciu a nic sa nedeje,tak zrejme folikul nepraskne.