Problémy s otehotnením, zápaly močového mechúra a HAK. Poznáte to?

jastericka
5. aug 2006

Ahojte babenky.
Som tu nová a čítala som si vaše príspevky. Uz dlhší čas beriem HAK a bez nej nemám prirodzený menštruačný cyklus. Okrem toho mávam častý zápal močového mechúra. Chcela by som HAK vysadiť a začať skúšať bábatko, ale bojím sa, že počas tehotenstva by som mala zápal, mohlo by to mať zlý vplyv na celé tehotenstvo. Ak máte skúsenosti, prosím, odpíšte.

peha
7. aug 2006

ahoj jastericka,
vitaj medzi nami. 🙂
poprecituj si vsetky prispevocky, hlavne sa v tvojom pripade porad s gynekologom. existuje aj priprava na tehulkovanie, po vysadeni HAK si das pauzu, a pouzivate inu ochranu cca 3 mesiace. su vitaminy, hormony na podporu tehulkovania a potom pri planovanom tehotentve su takisto vitaminy, takze hlavne neboj, pristupuj k tomu pozitivne. neobavaj sa zbytocne dopredu, a neprivolavaj si nepriaznive ci negativne veci.
iste je, ze zena pocas tehu je nachylnejsia na infekcie, plesne a zapaly. takze rozumna je opatrnost, predviadavost, a hlavne aj sa teplo obliekat, ked sa teraz takto ochladilo. ved su to rozdiely aj 20 stupnov oproti tym horucavam, a ked vidim niekore babulky v slapkach, bedrakoch tielocku... mam pocit, ze si koleduju nielen o vajecniky ale aj o ladviny...

takze hlavne sa porozpravaj s doktorom, ten najlepsie pozna tvoj zdravotny stav a predpoklad k zdravemu otehotneniu a uspesnemu materstvu 😵

jastericka
autor
7. aug 2006

Ahoj Peha,ďakujem ti za odpoveď. Môj gynekológ mi povedal, že zápaly močových ciest by nemali ovplyvniť priebeh tehotenstva, no neviem... v každom príprade budem musieť po vysadení HAK prejsť na hormonálku podporujúcu ovuláciu a uvidíme , čo z toho bude. Máš pravdu, že pozitívny prístup je zárukou úspechu, skúsim sa tak naladiť, držkaj mi palce. Pa

peha
7. aug 2006

drzkam, neboj, drz sa a usmej sa do krasneho dna. sice je uprsany, ale mozes sa tesit, ze mozes pomaly zacat snazilkovat 😵 a ak mas dobreho lekara, plne mu doveruj, a nerob si vopred starosti.
my s muzom mame na take "keby" odpoved - budeme to riesit, ked to bude aktualne 😵
tak sa netrap a usmej sa 🙂

ps - daj nam potom vediet, ako postupujete dobre ?

lila16
7. aug 2006

jastericka ak ti mozem povedat z mojej skusenosti jednu vec ktora velmi pomaha a je to len malickost. Po sexe chod vzdy na malu. Garantujem ti ze zapal mocoveho mechura ta bude aspon o 50% minat. Ja som na mocovy mechur trpela dost casto 2 tyzdne doma 1 tyzdem v skole a bolo to takto cca 3 mesiace az mi lekar povedal ze zapal moze vzniknut aj pri sexe. vykusaj. Este jedna vec co je sktatka HAK?? Pravidelnu menstruaciu nemam ani ja ale belkar mi picha Agultin alebo tak dajako a to beru aj tehotne zeny... Len ziaden strach 😀

peha
7. aug 2006

hak je hormonalna antikoncepcia.

inak s tym, co pise lila, moze byt okej. ja som po mojkani vzdy sla po chvili na toaletu, aj sa umyla. a otehotnela som v pohode, takze nie vzdy treba robit stojky a nohy vykladat... 😵

lubecka
7. aug 2006

Ahojte babky, ja som tiez na tom podobne... ked som nebrala HAK, tak som mala cyklus hrozny..a terza sa bojim ze ked vysadim HAK, sa mi to vrati a budem mat problem otehotniet.. tento mesiac jem posledny krat HAK, mam skoncit 26.8. a rozmyslam ze zacnem hned snazilkovat... a s tie problemy s mechurom, to je uz u mna na domacom poriadku, urologicke case, pomocne tabletky, alchemilka.. a tak.. Peha, prosim ta, ty si otehotnela hned po vysadeni HAK? mala si predtym pravidelny cyklus?

peha
7. aug 2006

nemala som pravidelny cyklus to vobec. cca 13 rokov som uzivala hak. po vysadeni som mala 1ms normal, 2. prisla s omeskanim riadnym, a tretia neprisla - boli sme v tom !!!!! 😵 😵
takze zbytocne nepanikarte, nestresujte, nechaoste, a teste sa zo snazilkovania.
(ako mladsia som mala hrozny cyklus, silne bolestive, nepravidelne, raz za 3 tyzdne, raz 6 tyzdnov a raz som krvacala 21 dni. pred rokom mi nasli myomy, a to tu mame viacere, a tiez prejdete vselijake choroby)
kazda z nas tu ma nejaky ten kopec, vacsi alebo mensi so zdravotnymi problemikmi. ale netreba sa bat, a treba tehulkovanie brat pozivitne.

dnes som bola u mojho liecitela akupunkturistu a ten mi zopakoval - hybte sa, radujte sa, tehotenstvo nie je choroba, je to normalny fyziologicky stav, je to priroda ! 😵 a stastny mi gratuloval 😵

dudulienka
7. aug 2006

Ahojte.Vsetky vas pekne zdravim.som tu dnes prvy krat,a ako tak citam vase prispevky tak ma napadlo ze sa ku vam pridam pretoze odpovedate hned a nie ako inde cakat na odpoved tyzden.ja sa vas chcem spytat ze s partnerom sa pokusame o mimco asi 3mesiace a tento mesiac mam dost silny vnutorny pocit ze to asi vyslo.no nie som si ista a preto potrebujem radu.milovali sme sa 1den pred ovulaciou co myslim ze je fajn,no ale mala som dostat v cera menzes a zatial nic.bazalnu teplotu mam 37,4.bola som aj u lekara a ten mi povedal ze nemoze mi tehot zatial ani potvrdit a ni vylucit ze je to skoro.a zistil mi ze mam ranku na krcku maternice.v stredu idem na kontrolu ale streda jej tak daleko.neviete mi niekto poradit ci mozem byt tehot.priznaky?bolia ma prsia asi tyzden mam ich zvacsene,chodim casto az moc casto cikat a mam cht na vsetko a zaroven na nic.tak ja neviem.za kazdu radu a odpoved dakujem.a nehnevaj te sa ze je taka dlha ale ked mam toho tak vela 😕

adkag
7. aug 2006

dudulienka,ja myslim,ze to su tehu priznaky,ale este pre istotu pockaj par dni a sprav si testik. lekar to asi naozaj nevie urcit po jednom dni meskania MS.

dudulienka
7. aug 2006

dakujem za odpoved.zajtra sa chystam spravit si rapi prag ten je zevraj najspolahlivejsi ale trochu sa aj bojim ze co ak nevide.ale je to vzdy lepsie ako byt napata a nemysliet na nic ine.ams s testikmi neake skusenosti?

adkag
7. aug 2006

ja som si v zivote test nerobila,nebolo treba,mne nikdy MS nemeskala 🙂 .
ak nevyjde,este sa netreba stresovat,lebo to nemusi byt pravda,ale ak vyjde,treba sa tesit 🙂 .

jastericka
autor
7. aug 2006

lila16 ďakujem za rady. Držkám palce všetkým snažilkám 🙂 Ja sa chystám snažilkovať už čoskoro 😀 Tešíííím sa 😅

kika21
10. aug 2006

dudulienka tak ako mala si // drzim palceky 🙂 🙂 🙂
aj ja sa uz neviem dockat na ten moj testik ale az po 18 ked sa nedostavia MS
adka tebe je hej ja mam velmi nepravidelne MS tak o to to mame tazsie ☹

vierus
10. aug 2006

ahojteeee, som si tu citala tie vase problemy s mocovym mechurom ... som si uzila svoje, rok v kuse, kazdy mesiac anti, no hruuuza 😒 Ale kamoska mi poradila jeden suuuupis cajik, mozno si poviete, blbost, jeden caj, ale mne a vela kamoskam v mojom okoli pomohol a kooonecne sme v pohodicke (ja uz rok bez problemov) 🙂 Tu je nazov, zial, da sa zohnat len v rakusku: SOLUBITRAT. Jedno palenie stoji okolo Sk100,-.
Ak aj nahodou mam pocit, ze ma trochu pali pri moceni, hned si uvarim salku a do 2-3 hodin je po probleme 😉 Skuste 😉

vierus
10. aug 2006

aaaa este jedno plus, moze sa ten cajik aj v tehotenstve 🙂

adkag
10. aug 2006

vierus, mne velmi pomaha aj urologicky caj. hned ked citim si ho uvarim a prejde to rychlo. v marci som mala dost silne prechladnute mocove cesty, vsetko ma tlacilo, bolelo, stale som mala pocit,ze musim ist na wc, to sme boli v nitre,takze som si to ani poriadne neuzila, ale hend ked som prisla domov, spravila som si ten caj a prestali vsetky tie tlaky a pocity na wc.to bola ulava 🙂

vierus
10. aug 2006

adkad, ja urologicky caj neznasam, brrrrr 😖 pila som ho dlho a na litre denne a casom prestal zaberat 😠 .
Ja som uz mala take probblemy, ze som skoncila v nemocnici s krvacanim, a toto je teraz jedine, co zabera. Jedna salka a pokoooooj, parada, a to uz pri blbom pocite, nikdy to nenecham zajst k bolesti uz teraz, nosim ho vsade so sebou 😉

lubecka
10. aug 2006

Ahojte, no mne urologicky nepomaha.. neviem ci som si nam navykla, ale potrebovala by som nieco silnejsie, brala som aj Urinal, ale ten tiez stal za nic..iba co som mala lahsiu penazenku 😉 no ten Solubitrat vyskusam... ak mi pomoze, bude ti vierus vdacna za radu..

vierus
10. aug 2006

skuuus lubecka 🙂 v mojom okoli som poznala asi take 4 babulky s nasimi problemami, a uz si ani jedna z nich nepameta, akeee to boli bolesti 🙂

lubecka
10. aug 2006

skusim.. uz sa tesim... ja totiz stale prechladnem, byva mi zima od noh, v robote mame zimu + klimu.. vzdy mam potom problemy - bolesti...
dala som si to uz kupit... tak uvidim.. a ak to bude take ako opisuje (mozno to nie kazdemu zabera rovnako) tiez to odporucim babam v mojom okoli...

geegee
10. aug 2006

jastericka...podobne si na tom, ako som bola ja...inak ako bez HAk som pravidelny menzes nemala, doktori ma strasili, ze mozno deti nebudem moct mat vobec...vysadila som HAK niekedy v maji a v oktobri som bola tehulka...a 2 tyzdne pred otehotnenim som behala po svete so zapalom obliciek 🙂

vierus
10. aug 2006

lubecka, daj potom vediet, ci zabera 🙂

adkag
10. aug 2006

ja inak nemavam priamo zapaly, vacsinou som prechladnuta a to dost casto, aj tak raz za mesiac, bud zenske organy alebo mocove cesty. alebo mozno obidvoje,ale vacsinou ma pobolievaju bud maternica a vajecniky, alebo mocovy mechur.

vierus
10. aug 2006

adkag, tak si preto ti zabera ten urologicky, to mas fajn, len nech sa to nezhorsuje, leeen zlepsuje 😉

jastericka
autor
10. aug 2006

ahojte babenky, idem sa k vam trosku pridat. Dakujem geegee za spravicku a zdravim vas vsetky. Som rada, ze nie som jedina s problemami mocovych ciest. Ten cajik skusim aj ja, mam rodinku v Rakusku, tak dufam, ze ho zozenu. Co sa tyka urologickeho caju, pijem ho pravidelne kazdy den ako prevenciu a celkom to pomaha, aspon chodim pravidelne na WC a skodliviny sa vyplavuju. Aj ked mam zapal, tak zaberie, ale otazka je dokedy... drzkajte sa 🙂

jastericka
autor
10. aug 2006

Pre geegee. A kde konkretne v okoli Ruzomberka byvas? Ja som z LM... 😉

adkag
10. aug 2006

vierus, dakujem,veru nech sa to zlepsuje 🙂 . ja sa z toho aj stresujem dost,aby aj tym nebola ovplyvnena plodnost, ale zatial som nastastie nemala zapal,ale furt prechladenie,to mam zrejme chroonicke, trosku mi je zima od noh alebo normaôlne a hned mam prechaldnute tieto veci. normalnu nadchu mam pritom tak raz za rok.

geegee
10. aug 2006

jastericka...priamo v RK...v LM som robila 🙂

dorotka
10. aug 2006

vierus vcelku by ma zaujimalo zlozenie toho caju lebo vacsina byliniek takmer 75 percent sa pocas prvych troch mesiacov tehotenstva nemoze

jastericka
autor
10. aug 2006

Už som si dala ten čajík kúpiť a rovno viac kusov 😀 Hurááá, teším sa na jeho účinky...len bola by som radšej keby som ho nebusela použiť...
Pre geegee. Z Ružomberka mám svadobné šaty, zo salónu Noblesse. Poznáš ho?