Problémy s vynechávaním menštruácie

durantus
30. mar 2008

vie niekto poradit s problemom o vynechavani menstruacie. Riesila som to aj s lekarmi ktory po vykonani vysetreni mi povedali ze vsetko je v poriadku az na to ze nedostavam menstruaciou pravidelne kazdy mesiac ale 3x - 4x do roka a ked ju uz mam tak trva mesiac dva najviac som ju mala tri ale to my ju vtedy vyvola vyvolavackou Dr.a taktiez mi ju liecivami zastavil. Pred dvoma mesiacmi som bola u Dr robil mi sono steri a podobne a zas bolo vsetko v poriadku. Ja sama tomu uz nerozumiem. Som vydata chleli by sme babo ale ako co vypocitat ked..................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! prosim o radu

ibizaa
30. mar 2008

mily durantus,odpoved musisn hladat vo svojej psychike

lauritka
30. mar 2008

durantus a robili ti hormonalny profil?? ako si na tom s hormonmi..zistovali ci vobec ovulujes ???? 😕 to je nejake cudne. ale ti davali lieky? nic na upravu ? napriklad duphaston atd ?? takto si to nijako nevypocitas..najprv treba vediet, ci si plodna- a teda ci a kedy mavas ovulaciu. dr ti to zisti z krvi..alebo si zacni merat bazalnu teplotu. chce to trpezlivost ale aspon zistis ako je na tom tvoje telo.
a uz ked mas takutu nepravidelnu MS, tak ta treba pozriet na sone vickrat, ci vobec dorastaju vajicka a ci ti rastie sliznica maternice..raz nestaci..alebo vymen doktora..takymto postupom sa nikde nedostanes. 😔

lauritka
30. mar 2008

Amenorea znamená nedostavení se menstruace. Absence menstruace je přirozená v pubertě, menopauze a během těhotenství. Pokud žena dosáhne 18 let a ještě nikdy nemenstruovala, jedná se o tzv. primární amenoreu. Její příčinou je porucha endokrinního systému, tedy porucha hormonální. Sekundární amenorea se vztahuje na případy, kdy žena měla pravidelnou menstruaci, ta se však nedostavila po dobu delší než 1 rok. Amenoreu způsobuje řada skutečností:

Primární amenorea:

selhání vaječníků;
poruchy nervového systému nebo hypofýzy, která je důležitou součástí systému endokrinního a ovlivňuje dospívání během puberty;
vrozená vada, kvůli které se pohlavní orgány správným způsobem nevyvinou.

Sekundární amenorea:

potíže, které ovlivňují hladinu estrogenu, např. stres, úbytek váhy, fyzický výkon nebo nemoc;
poruchy hypofýzy, nadledvin nebo štítné žlázy;
nádor na vaječnících nebo chirurgické odstranění vaječníků.

Aby se amenorea mohla zjistit a pak léčit, je třeba nejprve konzultovat endokrinologa. Léčba závisí na diagnóze. Většinou se provádějí krevní testy a u některých pacientek je třeba zjišťovat pravidelné ranní teploty. To proto, aby se zjistilo, zda dochází k ovulaci či nikoli.

atima
30. mar 2008

ahojte
Mne po HA tiež nenaskočil cyklus ale že to je normalne. skusala si HA?

nika251
30. mar 2008

Ahoj. Na tvojom mieste ako prve zmenim Dr. Ak si mysli ze je vsetko o.k - tak nie je o com. A potom- trvala by som na folikulometrii- sono ci ti rastu vajicka. Ster asi vela nanapovie 😠 . A ak sa nic nezisti ani dokladnym vysetrenim- asi ist bud na laparku alebo nasadit clostil ci ine lieciva. Ale v prvom rade prist na dovod a nie tvrdit ze je vsetko o.k.

durantus
autor
30. mar 2008

nasadil mi lutenil ktory som brala a vyvolal mi menstruaciu po skonceni na ten 13den ma poslal na sono a tam my lekar povedal ze sliznica vlhka tak ako ma byt, vajecniky vyzerali tiez dobre v podstate my potvrdil to iste co moj gyn.
Je pravda pokial som brala hormonalne lieky bolo vsetko super menstruacia na cas trvala 4 - 5 dni. Len som ju vysadila pretoze sme sa zazali pokusat o babo. Takze dva roky mam po vysadeni hormonov takyto cyklus. 😒 dik za rady ja mam vtom vsetkom uz chaos raz je vsetko vporiadku a potom nie. 😲

durantus
autor
30. mar 2008

mila ibiza tu radu som uz niekde pocula. 😉

durantus
autor
31. mar 2008

Banskobystričanky neviete prosim o nejakom dobrom gynek. prosim hlavne nech mi y pomoze.dakujem. 😉

cherry603
9. jún 2008

prosim vas mam velky problem.s mojim priatelom mavame sex aj bez kondomu.chcela by som sa opytat..vylucuje aj on nejake stavy este pred tym ako dosiahne orgazmus?nemyslim tym semeno..,moze ma tym oplodnit?aka je sanca ze z toho mozem otehotniet??viete mavam nepravidelnu menstruaciu,vzdy je to nejak po 30,28,34,29 dnoch lenze teraz uz je 35den a menstruacia nikde.velmi sa bojim,ale zase on to nikdy do mna nedal,nikdy sa do mna nespravil tak preto sa pytam ci aj on nieco este pred orgazmom vylucuje s cim ma moze oplodnit.prosim vas surne mi odpiste..velmi dakujem

emjee
9. jún 2008

cherry sex bez kondomu, aj ked nevyvrcholi partner v tebe moze viest k tehotenstvu - urob si tehutest a budes mudrejsia

ivulaa
26. jan 2009

Ahojte baby,

tak som na tom tak isto, cakam cakam, Duphaston uz mam doma...len neviem kedy ho zacnem jest ked menstruacia nechodi...vraj mam jeden z hormonov nizsie a takto by sa to mohlo upravit....menzes chodi tak po dvoch, dva a pol mesiaci...to je otras...vnutorne sono OK, ziadne cystsy...chceme babo a tiez je to teraz tazko "specifikovat" kedy 😒 ozaj a co ked nemam menzes....dojde aj tak k dalsej ovulacii cca v tom case ked by mala byt...? ci pokial sa nekona menzes, tak sa nezacne tvorit dalsie vajicko?

lalala52
2. aug 2009

chcem sa opýtat ci sa dá otehotniet aj ináč ako pohlavným stykom.. napríklad ze mám spermie na rukách .. a dám ich do seba.. ja viem ze to je mozno trápne ale mne sa to stalo a meská mi mesntruácia

danu
4. aug 2009

epose • Dnes o 21:06
v jedenastich rokoch som dostala moju prvu menstruaciu. Mam teraz 27 rokov,no stale ju mam nepravidelnu. Uz som z toho zufala.Musim chodievat na vyvolavacky.Robili mi aj vysetrenia na hormony ale ze az taky problem tam nieje aby mi to takto haprovalo.Vajecniky mam vraj v poriadku.Uz padlo aj take ,ze mi budu musiet asi urobit tu laparoskopiu,ci nemam niake vzrasty alebo co.Moja mama tiez zevraj trpela tym ze jej meskavala a musela chodit na vyvolavacky.Velmi sa bojim toho ze nebudem moct koli tomu otehotniet. Nemate niekto nieco podobne,a ci vam dako pomohli alebo aku pricinu vam udali.
Ďakujem za odpoved

dadka212 • 2d • Dnes o 21:09
Epose mojej sestre dala doktorka nejaké homeopatiká a odvtedy ju máva pravidelnú inak niekedy nemala aj 3 mesiace...

epose
4. aug 2009

dadka212: Aj ja som uz skusala aj homeopatika a kadeco ine,ale nepomahalo.Teraz som na provere ale raz mi to pride a potom dalsi mesiac musim ist na vyvolavacku.Som z toho fakt na nervy. 😠

mislkova
2. apr 2013

ahoj te aj mne to meska uz dva mesace a nevim co mam robit stale cakam ze dostamem mezes ale stal mi to meska uz sa bojim ze neco nej porjatku prisim oradu diky

mrvaj
6. apr 2013

Ahojte. Mám 39 a menštruáciu mám pravidelnú len posledných 3,5 roka. Mala som na maternici 7 cm myóm. Po operácii sa mi stratili aj bolesti a KONEČNE mám pravidelný cyklus 🙂 . Už som v to ani nedúfala. Teraz je to OK. Držím Vám všetkým palce, aby ste boli v pohode a spokojné. 😉

lenulikus
12. máj 2013

Ja som brala HAK asi rok a 3/4 .. predtym som mala "skoro" pravidelny cyklus, az na obdobia dvoch T chripok, kedy som pri jednej pri vyske 1,69m vazila len 43kg (asi 16rocna),a pri druhej cr.chripke (23 r.) som sla skoro do nemocnice..

Ked som si sla predpisat HAK,vsetky vysetrenia boli OK, preventivne prehliadky detto. Teraz som mesiac po vysadeni a cakam na mrchu a je to dost na nervy...podla merania BT to vyzera na anovulak, a kedze nemam ovu,tak nemozem mat menzes 😒 Zajtra idem k dr. nech mi pichne vyvolavacku a spravi horm.profil

S muzom tuzime po babatku,avsak uz teraz mam taky divny pocit,ze to nepojde az tak jednoducho ☹

ematko29
12. máj 2013

@lenulikus no ved to je často tak,ale ak si mala pred antikoncepčnými tabletkami pravidelný menzes ja si myslím,že by sa mal do 3mesiacoch upraviť.

jennet2528
16. máj 2013

@durantus ahoj ja mam tiež takýto problem presne ten isty čo sa tyka menštruacie mam 28 rokov a už je tiež najvyšši čas mat potomka ale akosika sa mi tiež nedarí. ☹ ☹ ☹

googlinqa
16. máj 2013

stale som mala nepravidelnu menstruaciu, ked sa nevytvori dostatok hormonov, tak sa to jednoducho nespusti, tak mi bolo povedane od doktorky, vyvolavacky problem nevyriesia do buducnosti, je to porucha v hormonalnej cinnosti, poznam dievca co ma menzes dva krat v roku, nevedia jej s tym pomoct, taketo zeny mavaju problem otehotniet, ja som tiez cakala dost dlho

ajkapajka1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bjanulienka
16. máj 2013

@ajkapajka1 ahoj napises mi kontakt? ..diky

jennet2528
16. máj 2013

@ajkapajka1 no po psychickej stranke je to des ked stale rozmyšlam len o dietati,ake vyšetrenie robi teda ako to vypada aj by som to brala kde to prosím Vas robí u ja som z cadce.a vola sa skoro ako ja to je sranda...

ivanka192192
22. aug 2016

Dobrý den chcela by som sa opýtat mate nejaka skusenost s tým že ste mali 2 krat do roka menstruaciu a mala problemi z stítnou žlazou a obydva vajicka nepracovali ? Riesila to s vami nejaka doktorka lebo moja nie

anna1111111111
11. nov 2016

@ivanka192192 ja mam tento problem čaká ma este vyšetrenie štítnej žľazy tak som zvedava gynekológ sa nestaral len tlačil Domna HAK

dadka354
26. dec 2016

@ivanka192192 ahoj. Ja mam taktiez problem s menstruaciou. Este ako pubertuacka som mavala problemy s menzesom,dost dlho a casto som krvacala az som skoncila s tazkou anemiou v nemocnici. Ambulantne mi pichali zelezo do krvi 3x do tyzdna.Tam mi odporucili ist ku gynekologicke dat predpisat HA.Brala som HA od 18 dlo 27 rokov a mala som vsetko ok.Menzes presne skoro na minutu. Potom sme sa rozhodli s frajerom ze chceme dieta. Vysadila som HA ale menzes prestal chodit.gynekolog nic neriesil iba do mna pichal injekcie a potom Duphaston 3 roky.zmenila som gyn. Ta nova hned medzi dverami povedla ze ja pojdem na endokrynologiu a ze nechape preco to neriesil ten gynekolog predtym. Tak uz 3 rok chodim k endokrynologicke a beriem Euthyrox.Zistili mi hypotyreozu teda znizenu funciu stitnej zlazy.zacala som na Euthyroxe 25 a Momentalne beriem Euthyrox 100 ale furt mi menzes nechodi.popri nom (pri 75)som brala aj Lutenyl na podporu menzesu pri nom mi chodil pravidelne ale endokrynologicka mi kazala ho vysadit ked mi nasadila 100 ze uz by to malo normalne fungovat len ma poslala ku gynekelogicke na vyvolacku.menzes dosiel ale iba raz. A odvtedy zase nic. Na kontrolu k Endokrynologicke chodimvkazdych 6 mesiacov a uz ma.to vazne nebavi lebo mi len vzdy urobi sono zhodnoti ze sice sa zlaza zmensila ale este furt neni ok a zvysi mi davku Euthyroxu. Raz za rok odber krvi asi na zistenie stavu hormonov.Ja neviem na aku davku sa este vysplham.mam uz 34 rokov a uz by som aj chcela mat dieta.Vraj by som nemala mat problem otehotniet ale neverim tomu lebo sa vobec nechranime 7 rokov a nic.niektore zeny otehotnia aj napriek chybajucemu menzesu ale to je asi velka nahoda.

libawet
26. dec 2016

antikoncepcia úplne rozhodí organizmus a teda aj cyklus ženy. Je to na viac chémia ( a zbytočná ) do tela ženy. Je logické, že menzes je s HA pravidelný, no po jej vynechaní trvá určitý čas, kým sa telo ženy opäť spamätá a dostane sa do normálu, niekedy aj nemusí. Najlepšie by bolo s HA vôbec nezačínať a apelovať na partnera, nech on používa kondóm ( ak si to nevie ustrážiť a neverí si ), ktorý mu rozhodne na jeho zdraví nijako neublíži. Nikdy som HA nebrala, cyklus mám pravidelný 24-25 dňový od svojich 15, dnes mám 44 a jedného syna. Nechválim sa, len uvádzam príklad, že bez antikoncepcie je všetko úplne v normále a ako má byť.

rajna
26. dec 2016

Ahoj aj ja som mala taky problem. Chodila som na vyvolavacky. Menstruaciu som mala niekedy aj po 4 mesiacoch. Radili mi cim skor otehotniet. No snazili sme sa rok a mame krasnu dcerku a menzes ako svajciarske hodinky. Nemysli na to a vtedy to pride a bude vsetko ok.