Prvý sex po pôrode s vnútornými ranami

maria2307
16. nov 2019

Ahojte, chcela by som sa opýtať, ako ste to mali s prvým sexom po pôrode, keďže ja som už 10 týždňov po a o nejaké 2týždne mám kontrolu po šestonedelí a zatiaľ sme neskúšali nič, keďže môj pôrod a hlavne popôrodné poranenia boli mega, nastrihnutá aj potrhaná zároveň, zvnútra aj zvonku, celkovo 45 stehov, šitých na dvakrát, keďže sa mi spravil po pôrode hematóm, tak ma museli v anestéze ešte v deň pôrodu otvoriť a všetko zašívať nanovo.... potom zase rozpad hrádze počas hojenia a otvorená rana....už je skoro celkom zatiahnutá, preto idem na kontrolu až tak neskoro....manžel je veľmi trpezlivý, ale aj ja by som už mala chuť niečo skúsiť konečne, ak by na kontrole dopadlo všetko ok, len mám trochu obavy, hlavne z tých vnútorných rán, preto by som chcela počuť skúsenosti hlavne takých mamičiek, ktoré boli na tom s popôrodnými poraneniami podobne, teda mali aj vnútorné šitie?? Ďakujem pekne za každú odozvu, skúsenosť 🙂

sara07
16. nov 2019

počkaj na kontrolu , môžete to natrhnut

marion09
16. nov 2019

Ja som to mala podobne,na sex som sa cítila až po roku

maria2307
autor
16. nov 2019

No jasne, pred kontrolou ani neuvažujem, len som chcela počuť nejaké skúsenosti žien, ktoré na tom boli nejako podobne, že aké to bolo prvý krát po pôrode, lebo mám z toho dosť veľké obavy....ale pred kontrolou isto nebudem riskovať a ako tu tak čítam iné diskusie, tak zrejme to až tak skoro nebude, v čase kontorly síce budem už viac než tri mesiace po pôrode, ale niektoré ženy píšu, že pri vnútorných stehoch museli čakať aj pol roka a viac.... tak neviem

maria2307
autor
16. nov 2019

marion09 A môžem sa spýtať tak trochu indiskrétne, keď ste sa po tom roku odvážili, tak bolo to ešte veľmi bolestivé??či relatívne ok??

ukulela
16. nov 2019

@maria2307 po prvom pôrode som bola doslova zastopkana, nástrih po "riť", vnútri dotrhana ... Silia ako singerkou. Sex po 4 mesiacoch, ale všetko ok. Po druhom malé natrhnuté, per stehov, ale zle, bez lubrikantu to nejde a niektoré polohy sú vnútri bolestivé 😞 .. na tvojom mieste určite príprav lubrikant a na začiatok nič divoké.

dzina007
16. nov 2019

Pockaj conpovie lekar ak povie ze je to ok tak mozte. Ja som tie rany vobec uz potom necitila. Vnutorne sa praveze este skor hojili ako vonkajsie. A donpol roka som aj znova tehotna bola. 🙈🙈

miadi
17. nov 2019

Ja som bola dotrhana šil ma pol hodinu primar a povedal ze su 4 stupne ten 4je top najhorsi a ja som mala 3. Neviem presne uz ako dlho po porode som si trufla Mozno 2m po urcite nie 3 a bolelo to prvych par x ale nic hrozne ale ani nic extra prijemne. Ten prvy rok to Nebolo uplne ono. Az ked mi 14m po porode nabehla ms ( vdaka kojeniu nebola dlho) tak to bolo zas take ako pred tym akoby som ani nerodila. Ked mas chut tak sa neboj bude to isto lepsie uz len tym -ja som naozaj chut nemala aspon pol rok myslim ze kojenim to libido dost oslablo.

dankavass
17. nov 2019

Bola som na tom naozaj veľmi podobne, aj keď "len" 33 stehov, z toho 24 vnútorných a prvýkrát sme skúsili dva mesiace po, ale nič moc teda... Odporúčam lubrikant a dať si čas. Pomaličky, postupne.

zuzu1986
17. nov 2019

@maria2307 mna šili vnutortne dost aj z vonka,a po 12tyždnoch po kontrole dr.povedal treba pomaly skusať a byt trpezlivy