Reumatoidná artritída. Môžem otehotnieť?

zuzanabb
12. feb 2008

Ahojte, chcela by som sa opytat, ci ma niektora z vas skusenosti s otehotnenim pri tejto diagnoze, ktoru mam uz 10 rokov. Beriem Metotrexat, Prednison, Aflamil, Sulfasalazin.
Mam 30 rokov a uz by som chcela babatko, lenze doktor mi to velmi neodporucal. Som ale odhodlana aj napriek vsetkym moznym komplikaciam mat vlastne babo. Viem, ze nemozem brat metotrexat aspon 4-6 mesiacov pred otehotnenim, ale neviem ako prezijem to obdobie bez liekov.
Ak by niektora z vas mala skusenosti ako to "ocistujuce" obdobie bez liekov vydrzala, tak mi dajte vediet. Pripadne ake ine neskodne lieky ste brali ako nahradu. Rozmyslala som aj nad homeopatiou.
dakujem.

sse
19. aug 2009

si nikdy nebola v kúpeľoch?

jana_
19. aug 2009

Heli, neviem, ake je Tvoje krstne meno 🙂 , ale ak si mala vcera meniny, tak dodatocne vsetko naj, naj, naj 🙂

helika81
19. aug 2009

Ďakujem,áno volám sa Helena🙂 😀 Sse raz a to na sliači ale ako dieťa,no a do PN som išla prvý raz teraz v júli,takže tak,však sa s doktorkou porozprávam,ak by sa dalo,a to je tam dobré ísť,keď je zdr.stav-rouzi v zápale?

sse
19. aug 2009

No práve to neodporúčajú, keď je zápal. Teplá voda nerobí dobre.
Ja ako dieťa som chodila do PN kúpeľov každý rok, tak mi je divné, že si bola len raz.Určite sa na to spýtaj doktorky.

Heli aj ja sa pripájam k janke. Všetko najlepšie, veľa zdravíčka a hlavne nech sa zadarí bábo.

deina
19. aug 2009

Jej, tak ja sa pripajam,vsetko najlepsie, Heli. 😉

helika81
19. aug 2009

Ďakujem vám všetkým🙂))))))

lilu18
19. aug 2009

aj ja prajem vsetko najlepsie Helike k meninaaam...nech sa ti splnia sny..cmuk 😲 🙂

potulka
20. aug 2009

ahojte
matejko ma novy letny album. 🙂
a vcera sme mali stretnutie z marcoviek, bolo tam par velmi vtipnych momentov 😉
https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

helika81
20. aug 2009

potulka to je nádhera,krásne fotky a ten komentár k tomu🙂diel prvý... 😀 😀 😀 som sa zasmiala,je to naozaj milé 😀 😀 😀

deina
20. aug 2009

Hehe, paradne fotky, kto fotil? 😀 A tie pivecka, mnam mnam... podarene su tie deturence.

Rano som bola u reumatologa, len odber. Chvilu sme spekulovali so sestrickou, ci vobec treba, kedze teraz ma furt niekto picha, ale potom ma pichla. A ze ako pekne vyzeram. 😅 No neviem, strasne som bola hladna, takto nalacno rano, no des. 😝 A zachvilku idem este k svojmu lekarovi na kontrolu, sa mi nechceee... zajtra k endokrinologicke a diabetologicka mi nedviha telefon, ktovie, kde je, asi ma dovolenku. ☹ Ale inak sa mame fajn. 😅

lilu18
20. aug 2009

potulka//krasne foecky,asi ste sa mali fajn 😲

deina/teda to behanie po dr.nezavidim...len nech je vsio ok 😵

silviapd
20. aug 2009

ahojte kocky,vela napisaneho - super

Deini tiez som bola rano u lekarky,ze co s tymi mojimi boreliami a ta na mna vyvalila oci,ze akoze ma reumatologicka neposlala priamo na infektologiu,ked zistila,ze ich mam zvysene.
Tak ma poslala do nemocnice v Bojniciach,ale lekar ma dovolenku,tak som obj. na stredu.
Ze som sa mala pytat na infekcne,a to ja mam odkial vediet,ked to lekar nevie....

helika81
20. aug 2009

Silvi tomu sa hovorí moderná medicína 😀 😀 😀 ja keď som mala zvýšenú yersíniu tak som mala ísť tiež na infekč.ale našťastie sa vytvorili protilátky,a to som sa pýtala mojej plúciarky v PD,takže kým sa neopýtaš alebo neozveš,nevieš nič,ako aj naši lekári 😀 😀 😀 no hrôza ja naozaj nemám slov 😀 😀 😀

silviapd
20. aug 2009

tak diky heli, niekedy mam pocit,ze som vazne mudrejsia ako oni,ale keby som sa ohlasila,tak mi povie,ze ona je lekarka a vie co ma robit, a este sestricka na infekc. ze kde mam vysledky z tej krvi a ja ze v Dolnom Kubine,hodila na mna ksicht nechapavy. Lebo Vilcekova ani nenapisala do karty tu zvysenu hodnotu,len ,ze borelie pozitivne

helika81
20. aug 2009

čo???to nemyslíš vážne?tak to je pohroma,aby si sama behala a riešila si svoje zdravie,fakt už loen na depku,a ty chúďatko moje máš ozaj šťastie,keby si aspoň vedela na čom si,ale ani to,to treba len do paľby🙂)) 😀 žartujem🙂

potulka
21. aug 2009

ahojte
hej, fotky zo stretka sa vydarili. fotila som ja a este jedna holka. az doma som zistila, aku perfektnu seriu som zachytila a dobre som sa bavila. 😀 potmehudi jedni!

helika81
21. aug 2009

🙂)máš pravdu potulka,neuveríte čo som dnes porobila,popálila som si prsty na šporáku 😢 😀 😀 😀

lilu18
21. aug 2009

ahojte...kde si sa divala helika?? 😅

sse
21. aug 2009

Dnes majú Janky meniny. Všetko najlepšie 🙂

helika81
21. aug 2009

Janulky všetko naj... 😅 😅 😅 no moja ponáhľaľa som sa,drahého som vyprevádzala do práce a celá uponáhľaná som chytila horúcu mriežku 😀 😀 😀

jana_
22. aug 2009

Ahojte dievcata. Velmi pekne dakujem, aj za vsetky Janky na tomto fore 🙂 .
Jaaj Heli, to muselo palit...ja som sa raz dlanou dotkla horucej zehlicky ☹
Zelam pekny vikend, aj ked u nas od rana prsi.

helika81
22. aug 2009

u nás ešte neprší 😀 😀 😀 aj ja Vám prajem pekný víkend 😎 😎 😎

lilu18
22. aug 2009

vsetko naj dodatocne jankam 😲

prsi a dazd zrovna nemusim ☹

heli//neboj kym vyrasties sa to zahoji 😲 ale pre istotu natieraj mastickou na popaleniny

helika81
22. aug 2009

kedysi mi maminka hovorila"kým sa vydáš,rany sa zahoja"hm tak už len rásť mi treba 😀 😀 😀

bendy25
23. aug 2009

Ahojte!
Dodatocne blahozelam Helenkam a Jankam 🙂
Baby, aj vas lekari neustale strasili tym, ze co a ake rizika vas cakaju v tehu? Lebo mam pocit, ze kazdy jeden lekar ma iba strasi, ale pritom mi tehu doslovne nezakazu, ale ani nepovolia. Kazdy iba vravi, co sa zle sa moze stat ☹ Je to normalne, alebo iba ja sa stale nad tym zamyslam? 😒 😒 😒

helika81
23. aug 2009

Ahoj bendy,nič si z toho nerob,každý lekár ťa musí postrašiť lebo si myslí že je najmúdrejší 😀 ale nevie pochopiť aké je to pre nás dôležité 😉 🙂 aj sa som si vypočula svoje a dnes viem,že to riziko stojí za tú námahu a netreba si to brať až tak k srdiečku,by sme už neboli 😀 koľko vírusov sa na nás prilepilo a vždy sme bojovali,tak prečo by sme nebojovali o bábatko 😎 😎 😎 ,a keď si vezmeš aj zdravá žena má problémy,takže sme na tom niekedy lepšie,tak hlavu hore a šup sa na babatko 😀

deina
24. aug 2009

Bendy, neber to vazne, z toho strasenia si vezmi iba to, ze ta budu viac sledovat, ale to je dobre, daju na teba pozor a vsetko bude vporiadku. 😉 Mna vlastne lekar dako velmi nestrasil, byval taky, ze najprv zacal s tym najhorsim, potom presiel do miernejsich rad, ale nikdy mi tehotenstvo nezakazoval, naopak, vzdy tvrdil aj to, ze sa mi pocas neho SjS upravi, ze sa budem citit lepsie, ze SjS nie je dovod na to, aby zena tehotna nemohla byt a pod. A ze uz mal pacientky, ktore maju krasne zdrave deti. 😉 Len ma popritom zaroven upozornil, ze mozeme mat viac problemov, co vsak neznamena zakaz.

lilu18
24. aug 2009

Ahojte

Deina ti to pekne vysvetlila /bendy.Moja dr. tiez nebola zasadne proti,len v akutnom zapale nedoporucovala a inak podobne ako u Deini 🙂

zuzka88
24. aug 2009

Ahojte!
konecne som vas docitala..bola som tydzen bez PC 😉 poviem vam, super som is od neho odychla, som ozaj zavislak a dobre mi to padlo

Dodatocne prajem Jankam a Helenkam vsetko naj a keby som nahodou zabudla tak vpredstihu aj Silvinkam 😀

Baby, dufam, ze mate pravdu s tym nasim krpcom... stastne si kopka kazdy den tak hadam len bude mensie babo aby sa jeho maminke dobre rodilo 😉

helika81
24. aug 2009

babenky aj vy cítite tlak z počasia?ja idem zošalieť,srdiečko ma neposlúcha,a cítim sa tak,akoby som mala dostať zápal pľúc 😠 😠 😠 ☹ a celý deň ma trasie akoby od hladu,mne nemôže byť ani chvíľu dobre 😢