Reumatoidná artritída. Môžem otehotnieť?

zuzanabb
12. feb 2008

Ahojte, chcela by som sa opytat, ci ma niektora z vas skusenosti s otehotnenim pri tejto diagnoze, ktoru mam uz 10 rokov. Beriem Metotrexat, Prednison, Aflamil, Sulfasalazin.
Mam 30 rokov a uz by som chcela babatko, lenze doktor mi to velmi neodporucal. Som ale odhodlana aj napriek vsetkym moznym komplikaciam mat vlastne babo. Viem, ze nemozem brat metotrexat aspon 4-6 mesiacov pred otehotnenim, ale neviem ako prezijem to obdobie bez liekov.
Ak by niektora z vas mala skusenosti ako to "ocistujuce" obdobie bez liekov vydrzala, tak mi dajte vediet. Pripadne ake ine neskodne lieky ste brali ako nahradu. Rozmyslala som aj nad homeopatiou.
dakujem.

zuzka88
18. sep 2009

Ahojte!

Nas krpec sa zatial nikam nepyta, co je asi najlepsia spravicka 🙂 Ma uz 1502gramov, vrti sa ako sidlo a vsetko je v poriadku. Do porodu vraj dorastie tak do 3kg, takze pojde lahko von 😀
Pytal sa dr aj na klby, vraj ci ma nezacali viac boliet, tak ze by som potrebovala lieky a to som mu povedala, ze nie
Tie dva mesiace uz dobojujem, nie?

Dakujem, ze ste na nas mysleli, aj my mylsime na vas 😀

idem trosku upratat a piect, zajtra cakame navstevu a potom sa pojde na Vinobranie do PK 🙂

Inak k tym Milkinym tortam, ktore su momochodom uplne super... Aj ja rada peciem ale nikdy to neni na estetiku, skor na chut 😀 nemam talent na piplacky...

helika81
18. sep 2009

Aj tak klobúk dole,aj moja maminka takto pekáva ale iba pre rodinku,tú polevu robkáš z marcipánu,však?Mňam ten milujem 😀,ja som sa raz pokúšala piecť vianočné koláče,dopadlo to celkom dobre no ale koláč nevydržal 😀 😀 😀hneď som ho aj zjedla,však mi bolo zle ako nikdy,a chce to hlavne veľa trpezlivosti,ja skúsim hodiť foto čo piekla maminka nám ako svadobnú tortu 😉 🙂 ,dnes som bola na krv u gyn.ale knižku mi nedala,až v októbri,a potom som išla na alergo a celkom to dobre dopadlo,len mi dala iný sprey inhalovať a kedže som opatrná a mi je dobre,tak putuje spray do skrine 😀 😀 😀

helika81
18. sep 2009

Aby si sa nezľakla ako nakreslila ten motív,ale to sa z netu objednávajú také oplátky na tortu 😀 ešte prihodím nejaké foto,tak mrknite 😀

zuzka88
18. sep 2009

Ja uz som videla 🙂 Stastni buduci rodicia 😉 a pekna torticka

deina
18. sep 2009

No Heli, mas sikovnu maminu. 😉 A zlati ste obaja.

Zuzka, si na konci alebo zaciatku 32tt? To len tak pre porovnanie, nas krpec mal 1400g v posledny den 31tt, co sa mi zdalo malo, ale tak ultrazvuky nie su az tak vzdy presne... A skvele, ze je vsetko vporiadku. 😉

helika81
18. sep 2009

Sme boli v Rajeckých,keďže sme oslavovali výročie...moja maminka piekla od dectva a sama 😀 ako hovorí sse musí ťa to baviť,a mňa baví zase vyšívanie ako pečenie 😀

zuzka88
18. sep 2009

Deini, ja som dnes 31+1, takze zaciatok 32 😉 No nas krpec je uz od sameho "merania" na tej dolnej hrane, aj ked si to kuknes v tej kalkulacke od melisky tak by mal mat 1477 az 2803g a napr v 30+5 je rozpatie od 1408 do 1985g takze aj Dusanko bol v norme a z tych mensich

Heli, to ste boli v tej restike co je tak akokeby uprostred jazera a pod vodou, ze? A uz si si zistovala ako s tou PN? podla mna ak ju neskoncis, tak by si mohla pokracovat...

milka2008
18. sep 2009

Ahojte,
Zuzka88 - tak som rada, ze je zatial vsetko na dobrej ceste a klbiky zatial posluchaju 🙂 A aj vaha sa zda byt v poriadku 🙂 moj Matus mal 1760 gr a narodil sa 31+0 tt . Aspon sa ti bude lahsie rodit 🙂 aj kvoli klbom 🙂

Ozaj, tehulky, co ste v cielovej rovinke - neviete este - budete rodit "normalne" ?

My uz mame dnes za sebou nejake tie kolotoce,hlavne auticka 🙂

helika81
19. sep 2009

Zuzka áno boli sme tam iba pozrieť lebo tam piť a jesť,je draho 😖 😎 moja pokračovať môžem ale korunky mi už nedajú,tak neviem,opýtam sa mojej doki...pekný víkendík prajem 😀

silviapd
19. sep 2009

heli torta "fantastisch" 😀 ,skoda ,ze nemam v plane sa vydavat,inak by mala objednavku 😀 😀 😀

pekny vikend slnieckovy - vsetkym!

deina
19. sep 2009

Ja nebudem rodit normalne, caka ma cisarsky zase - aj by som chcela prirodzene, ale co uz, verim svojmu lekarovi a ten hovori, ze riskovat sa neoplati. Dovod je najma ten, ze Misko bol cisarskym a nebolo to ani pred dvoma rokmi a ze u nas lekari v tomto neradi riskuju. Mozno, keby tam bol vacsii odstup...

helika81
19. sep 2009

Deini a v čom riskovať?kôli kĺbom?

deina
19. sep 2009

V tom, ze sa neodporuca otehotniet 2 roky po cisarskom, hoci vacsina lekarov tvrdi, ze po roku je to uz ok. Ale moj je toho nazoru, ze je to skoro rodit 2 roky od prveho cs a je tam risk, ze ta jazva sa roztrhne pri kontrakciach. Nic kvoli klbom, tie mam ok.

deina
19. sep 2009

Ste ma namotali na ten FarmVille a vobec sa v tom nevyznam. 😀

helika81
19. sep 2009

Jáj moja,už chápem,však vieš angličtinu,len kopkaj,kupuj,saď a zbieraj úrodu 😀 😀 😀

deina
19. sep 2009

Uz som nieco posadila. 😀 A zmenila som image, lebo ved ja a blond, to uz daaavno nie som.

deina
19. sep 2009

A mi je nejako smutno dnes vecer...

helika81
20. sep 2009

Prečo ti bolo smutno?Drahý nebol domka? 😉 🙂

jakubleo
20. sep 2009

Ahojte, dlhé týždne som sa na stránke neukázala. Možno si ma niektoré budete pamätať. Je tu veľa pozitívneho. Teším sa spoločne s vami, Helika držím palce, a prajem veľa zdravia. Peknú - slnečnú jeseň vám praje Ingrid a Jakubko-Leo

helika81
20. sep 2009

Jéj Ingrid ako sa darí?Dˇakujem 😀 My sme boli dnes u známych na čajíku a sme sa dobre pobavili,viete keď sa stretnú tri blondínky 😀 😀 😀 U nás bolo pekne,ako ste strávili víkend? 😀 😀 😀

zuzka88
21. sep 2009

Pekny zaciatok novho tyzdna prajem, u nas slnieckovy 🙂

My sme mali cez vikend navstevu a poviem vam, vcera uz mi dochadzal dych... Keby som mohla, zvalim sa do kuta a spim.... Neviem, co si pocnem s nasim krpcom, asi budem spavat s nim 😀

Mili, ja idem rodit normlane, krpec uz je pekne dole hlavickou ale uvidime, co z toho bude 😉 a hlavne kedy sa prihlasi 😀

helika81
21. sep 2009

Babenky,babenky mám novinku,deina mi písala,aby som Vám dala vedieť,že v noci jej odtiekla plodová voda a Matesko sa tlačí von ako Miško,v tom týždni 😀 😀 😀 tak jej držme palčeky,aby všetko dopadlo ok 😀 😀 😀 ,ja som bola dnes v tej Lubochni ale poviem Vám,že už nikdy viac...ľudíííííííííííííííííííííííííííííííííí až na raty 😀 😀 😀 a vyzerá,že výsledky budú ok ale mám nadváhu 😀 😀 😀

zuzka88
21. sep 2009

Heli, prave som sla pisat, ze Deinu mame v porodnici 🙂
Posles mi prosim jej mobil do IP? uz som si ho nestihla vypytat 😀

zuzka88
21. sep 2009

a naco si bola v Lubochni? som nepostrehla 😅

helika81
21. sep 2009

Kôli štítnej žlaze,hádam to bude ok 😀 Deininku zajtra cisárujú,moja,že sú ok...ok pošlem 😀

zuzka88
21. sep 2009

Jaaaj, sak vlastne hej 🙂

vivien5
21. sep 2009

Ahojte dievcence,dufam,ze Deina aj to male su v poriadku. Neviete ci uz ma po cisarskom?Nech vsetko dobre dopadne , aby uz boli zdravucki doma 😎 paaaa

helika81
21. sep 2009

Vivien až zajtra majú mať cisársky,čo som s ňou hovorila mi povedala,že sa držia 😀

silviapd
21. sep 2009

super deini tak teda tfuj tfuj tfuj nech to dobre dopadne.....