Reumatoidná artritída. Môžem otehotnieť?

zuzanabb
12. feb 2008

Ahojte, chcela by som sa opytat, ci ma niektora z vas skusenosti s otehotnenim pri tejto diagnoze, ktoru mam uz 10 rokov. Beriem Metotrexat, Prednison, Aflamil, Sulfasalazin.
Mam 30 rokov a uz by som chcela babatko, lenze doktor mi to velmi neodporucal. Som ale odhodlana aj napriek vsetkym moznym komplikaciam mat vlastne babo. Viem, ze nemozem brat metotrexat aspon 4-6 mesiacov pred otehotnenim, ale neviem ako prezijem to obdobie bez liekov.
Ak by niektora z vas mala skusenosti ako to "ocistujuce" obdobie bez liekov vydrzala, tak mi dajte vediet. Pripadne ake ine neskodne lieky ste brali ako nahradu. Rozmyslala som aj nad homeopatiou.
dakujem.

potulka
23. sep 2009

meno matej ide brutalne do mody, uz ho pocuvam z kazdej strany. 🙄 ale je krasne a nas matejko je aj tak len jeden. 😵 deinin je tiez nadherny, pozrela som si fotku. drobatenko! 🙂 veru, deina, drzim aj ja palce, aby si mohla kojit. je to uzasny pocit, aspon pre mna. matej zacal nedavno s prikrmami a tak si dojato vychutnavam kazde dojcenie, lebo postupne ho nahradi ina strava...

silviapd
23. sep 2009

Deini je nadherny,aky drobcek malicky,vela zdravicka prajem!

zuzka88
23. sep 2009

Diky Heli! este trosku hadam potiahnem 🙂

bety1
23. sep 2009

Deini: gratulujem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Prajem hlavne veeeeeeela, veeeeela zdravicka.

helika81
23. sep 2009

Zuzka vy máte ešte čas 😀 😀 😀

zuzka88
24. sep 2009

Tak viete co som zistila, ze ta nasa Deina nie je az tak uplne prva z novembroviek, jej Matejko je uz vlastne 3. babo 😵
Jedna kocka porodila 8. septembra dvojicky 🙂 a tiez su v poriadku, same dobre spravy!

Heli, a ty ides hned za nami, len stale cakam, kto sa k tebe prida!!!!

helika81
24. sep 2009

Však aj ja čakám a stále nič 😀 😀 😀

zuzanabb
autor
25. sep 2009

neboj Heli, snad do konca roka sa k tebe pridam 😝 😅

clovek tu nie je par dni a ake novoty tu mame 😵 Deini!!!!!!!!!! gratulejem k nadhernemu syncekovi, zelam vela zdravicka, nech vam krasne rastie, papa, spinka a poslucha 😀

zuzanabb
autor
25. sep 2009

citam, ze sa dvojicky narodili z novembroviek 8.9. akurat na moje narodeniny 😀 😅 😵

zuzi ty sa ako citis? a heli? uz mas dake priznaky? 😉

milka2008
25. sep 2009

ZuzkaBB - dodatocne GRATULUJEM k narodeninam, zelam hlavne zdravie a aj vytuzeneho drobceka 🙂

helika81
26. sep 2009

Aj ja gratulujem,nech sa ti splní to naj...želanie 😉 🙂 Zuzka začínam si uvedomovať,že som tehu,od včera mi strááááááááááááááááááášne bolo zle ale ináč sa cítim ok,za chvíľu budeme končiť 2 mesiac 😀 😀 😀 to letí ako voda 😀

zuzanabb
autor
27. sep 2009

dakujem dievky 😵 ste zlate 😀
heli, drzim palceky aby to tentoraz dopadlo dobre a pozdrav manzelika, ten musi byt v siedmom nebi 😵

jakubleo
27. sep 2009

Deina maličkého más krasneho, prajem vam vela zdravicka a lasky. Nielen vam, ale vsetkym terajsim i buducim maminam.

deina
28. sep 2009

Ahojte. 🙂 Ste zlate, ze ste na nas takto mysleli. 😵

Dnes som uz doma, vcera ma pustili, tak som sla odtial z placom, ze sa nemozem rozdvojit - byt aj pri Matejovi, aj pri Miskovi. ☹ Chudatko moje malinke, teraz je tam samucky v inkubatore. Ale ze dnes ho budu skusat davat do perinky, tak uvidime, ideme poobede za nim, vezmeme mu mliecko, nech ma co dobre papkat.

Inak toho Mateja sme zmenili nedavno, drahy sa nevedel zzit s Dusanom, tak preto. 😅 Mne sa zdalo, ze ich je vela, tak som velmi Mateja nechcela, ale v poslednom case u nas to meno nejako neleti... je to tu sami Daniel, Jakub a z dievcenskych Lea, tak ze dobre, budeme mat Matka. Dokonca sa mi zda, ze aj Miskov je viac ako Matkov.

vivien5
28. sep 2009

Ahoj Deini, vitaj doma, este raz ti srdecne blahozelam k malemu Matkovi. Tesim sa , ze si okej 😎 neboj aj maly bude 😉 len to chce cas. Ako si na tom po sekcii? paaa

deina
28. sep 2009

Dakujem, Vivien. 🙂 Nuz, druha sekcia... take to je, skor som bola pohyblivejsia, menej bolesti, ale celkovo som o dost slabsia ako vtedy. 😝 Nevladzem, musim vela oddychovat, aby som bola ako tak k svetu. A pritom pri Miskovi som aj chora bola a predsa, teraz som zdrava, ale slabsia.

vivien5
28. sep 2009

Deini, moja susedka rodila v utorok ako ty mala normalny pôrod a este nie je doma.Nemala ziadne vaznejsie problemy, no ma este teploty neviem preco tak ju nepustili domov. Tak sa drz a skoro nacerpaj energiu 😎 paaa

milka2008
28. sep 2009

Deini, vitaj 🙂 Aj ja ti este raz gratulujem - na to, ze sa Matejko narodil skor o par tyzdnov, bol dost velky 🙂 Prajem Vam vsetkym vela zdravicka, tebe vela mliecka nech ste vsetci coskoro spolu doma 🙂

Urcite je to tazke, mat babatko v nemocnici a druhe dietatko doma, ale snad coskoro Matejka pustia a budete uz vsetci spolu 🙂 .

helika81
28. sep 2009

Ahojte babenky,deini vitaj domka aj na MK 😵 Moja,ja ti nezávidím,lebo len samotný rez na telo ťa oslabí,no a plus pôrod,uf,vyčerpavajúce ale držkaj sa 😉.ja sa mám celkom dobre,prekonali sme 7tt a ťaháme 8tt,ale cítim sa super,až na tie nevolnosti,no asi to k tomu patrí....včera sme si spravili výlet do PL-Zakopané,no nádhera babenky,samá drevenica ale krása 😀 Som Vám zabudla napísať,že mi prišli výsledky z endokrinológie,mám zvýšený Tyreotropín,min.je 0,35 a ja mám 5,194 ale neviem čo to značí?Poradíte?ale kontrolu už nevyžadujú,tak mám asi v poho testy,som bola aj dnes na očnom,kontrola a som jej povedala,že sme tehu,babenky tá pomaly vyskočila od radosti 😀 a hneď kričala sestričke,sestra nepíšeme žiadny recept lebo dievčinka je zdravá ako buk,a keďže je tehotná nič nepotrebuje 😀 som sa na nej pobavila 😀 😀 😀.Zuzka bb kedy ideš na UO?(umelé oplodnenie)Zuzka88 držíš sa??? 😀

zuzka88
28. sep 2009

Caute baby!!

No co to vidim? Deinu mame doma? Vitaj Deini 🙂 Musi to byt tazke, nechat krpceka v nemocnici a ist domov... Nechcela si ostat? alebo si muselakvoli miskovi? Scarlet sa vratila ku krpcom, tusim pisala...

Heli, a nemala si ist dnes k lekarovi? ci kedy vlastne ides? Ja drzim 🙂 Nastastie ani chyru ani slichu po porode! Klop-klop-klop!

Boli sme cez vikend na kurze aktivneho rodicovstva 😀 Myslim ze moj muzik konecne pochopil a uznal, co to je rodit, kojit a starat sa o babo 😉 Tak som zvedava, ale bolo to super, je ine si veci precitat a ine ich pocut na vlastne usi od ludi, co tie nemocnice poznaju

Jeeeej, Zuzi, ty uz si tu dlho nebola! Myslim na teba, verim, ze dokonca roka sa s Helikou doplnite 😵 😵

helika81
28. sep 2009

Áno,áno,áno Zuzka pridaj sa ku mne 😵 😵 😵

deina
28. sep 2009

Zuzka, kym bol v inkubatore, nemohla som tam zostat...ale zajtra idem za nim a budeme uz spolu uz na izbe. 😅 Akurat sme za nim boli, vcera vecer ho vybrali a drziiii sa, zlaticko moje, takze zajtra k nemu nabehnem. Uz len pribrat (schudol nam na 1820g, drobcek), pustaju okolo 2200g a bude dobre, pojdeme domov.

Heli, no super a vidim, ze sa ti dari dobre, to som rada. 😵

zuzka88
28. sep 2009

Deini, tak super, drzim palce 😉 hodila si dajake nove foto? musim pokukat... ozaj, interna otazka...mas vzdy pekne foto, aky mate fotak? chcela by som kupit zrkadlovku..

helika81
28. sep 2009

Zuzka ty si odborníčka? 😵 Deini zatiaľ sa držím len mám akoby vetry,dúfam,že sú to vetry lebo mám sem-tam také pichanie medzi bruškom a ?asi rovno pod bruškom,nevoľnosti mi ustúpili 😵 ,nebojkaj budeš pri Matejkovi,daj mu za nás božtek,že ho pozdravujeme a ako ženy mu odkazujeme,aby sa čoskoro ku maminke vrátil 😀 😉 🙂

zuzka88
28. sep 2009

Heli, nie som ale som na nervy z tych nekvalitnych digi foto.. Chcela by som daco lepsie 😖

zuzanabb
autor
28. sep 2009

zuzi, dakujem, ze na mna myslis 😵 ja na vas zienky tiez strasne casto myslim, ale okrem toho, ze mam vela roboty, tak mame aj jeden PC v kancli a sme na neho 3 ludia, tak si viete predstavit ako to vyzera 😀 ...a kedze mam samych chlapov (kolegov) tak nerada chodim na MK ...lebo muzi su z inej planety 😀 😀 😀
ohladne fotaka - ja mam zrkadlovku, ale tu klasicku staru s obycajnymi vyvolavacimi filmami. Ale rozhodne, ked si budes kupovat fotak, tak Nikon alebo Canon. Ta optika je u nich super. My mame strary digi fotak Canon iba s 3,2 Mega pixelami, ale foti bozsky.

deini, ked som uvidela prvykrat fotku maleho Matejka, tak som si myslela, ze si sa pomylila a dala fotku Miska, lebo sa mi zdaju uuuuuuplne rovnaky 😀 😵 neboj, malicky narastie a priberie a ani sa nenazdas a budes mu v 15-tich odtrhat rozky od ust... 😉 😀

heli, aj ja by som sa k tebe v co najkratsom case rada pridala, ale vyzera to este na dlho. Zajtra ideme do Heliosu podpisat ziadost o umele, posle sa to poistovni a ta ma vraj 30 dni na to, kym da suhlas. Potom ak to schvalia, ma nasadia na liecbu, ale to sa tiez budeme musiet prisposobit mojmu cyklu. Tak dufam, ze do Vianoc to stihneme 😵

zuzka88
28. sep 2009

Zuzi, jasne ze na teba vsetky myslime! aj ked sem casto nechodis!!!! Sak ty si nas ZAKLADATEL a MUDr. 😀
Budem drzat palce nech je pod stromcekom o jedneho clena viac 😉

zuzanabb
autor
28. sep 2009

zuzi 😵 😵 😵 hlavne to MUDr. by som poprosila opakovat castejsie a vyzdvihovat 😀 😀 😀

zuzka88
28. sep 2009

MUDr! MUDr! MUDr! 😀 😀 😀

helika81
28. sep 2009

MUDr!MUDr!MUDr!Zuzka ty to zvládneš...asi to boli vetry 😀 ustúpilo 😀 dobrú nôcku všetkým 😀 😀 😀