Reumatoidná artritída. Môžem otehotnieť?

zuzanabb
12. feb 2008

Ahojte, chcela by som sa opytat, ci ma niektora z vas skusenosti s otehotnenim pri tejto diagnoze, ktoru mam uz 10 rokov. Beriem Metotrexat, Prednison, Aflamil, Sulfasalazin.
Mam 30 rokov a uz by som chcela babatko, lenze doktor mi to velmi neodporucal. Som ale odhodlana aj napriek vsetkym moznym komplikaciam mat vlastne babo. Viem, ze nemozem brat metotrexat aspon 4-6 mesiacov pred otehotnenim, ale neviem ako prezijem to obdobie bez liekov.
Ak by niektora z vas mala skusenosti ako to "ocistujuce" obdobie bez liekov vydrzala, tak mi dajte vediet. Pripadne ake ine neskodne lieky ste brali ako nahradu. Rozmyslala som aj nad homeopatiou.
dakujem.

jaya47
19. jan 2013

@novakova2000 Velmi malinko ma pobolievali. Ale to reumatologicka, ked som vravela o bolestiach klbov, tak hned usudila, ze budem mat nejaku skrytu infekciu a kedze som mala zastrety hlas, tak ma poslala na ORL. A na ORL mi spravila lekarka vsemozne testy, mala som pozitivne antidnase B, co je streptokokovy marker a kedze ma aj pobolievali mandle a to tak, ze viac lava strana, menej prava strana (na lavej som mala dorasteny vacsi kus, na pravej mensi), tak zhodnotila, ze to vyzera byt tymi mandlami a treba ich znova vybrat a ze by to malo pomoct.
Vcera mi teda vyberali, v celkovej anesteze. Zatial sa klby neozvali, co ma velmi tesi.
@tivka Vidim, ze tebe sa tiez podarilo najst super lekarku, co vedela co a ako, tak to je super 🙂

novakova2000
19. jan 2013

@jaya47 tak to je super!!!! tak nech to pekne dlho vydrzí!!!

potulka
19. jan 2013

@novakova2000 vidis, tak to mas jednu z velkych vyhod, ze zatial nemas dieta, lebo potom sa nevyspis niekolko rokov. 😝

novakova2000
19. jan 2013

@potulka no zatial potulka zatial 🙂 verim ze do konca roka sfazulkovatiem a potom buduci rok sa nevyspím a verím ze budem jedna z mála ktorá po pôrode nebude mat ziadne zhoršené stavy 🙂 inak bola uz taká? ze po pôrode sa jej stav nezhoršil?

potulka
19. jan 2013

@novakova2000 ja som taka. uz od pocatia syna som stale na tej istej liecbe. stale sa citm priblizne rovnako. ak teda neratame operacie, ale keby som bola co k comu, tak som na ne mala ist uz pred davnymi rokmi, este pred materstvom.

novakova2000
19. jan 2013

@potulka hej ale brala si lieky aj počas tehu nie? a tie isté ti ostali a berieš ich aj teraz?

novakova2000
19. jan 2013

a baby stuhnutosť chrba niektorá?

potulka
19. jan 2013

@novakova2000 hej, od otehotnenia az doteraz beriem stale 2 mg medrolu, nic viac. kozmeticka davka, ako povedala gynekologicka aj reumatolozka.
stuhnutost chrbta som nikdy nemala, len klbov. a v poslednych rokoch len zavse.

@jaya47 tak fajn, ze to uz mas za sebou. nech ti je takto dobre podla moznosti stale. 🙂 ako sa to teraz vybera, v narkoze alebo aspon pod utlmenim? ked som mala 10 rokov, tak to bolo zaziva, teda s nejakou lokalkou priamo do mandli a nosna pochopitelne bez umrtvenia. nechapem, ze som dokazala drzat usta otvorene a neodhryzla som lekarke ruku. radsej veru spominam na ine zazitky. 😅

novakova2000
19. jan 2013

@potulka tak to je super!!!! snad aj ja sa takého dočkám

dahra
19. jan 2013

Ahojte,
nemate teda ziadne skusenosti s obstrekmi pocas tehu?
@novakova2000 - ani mne sa nezhoršil stav po porode. Vraj to viac hrozi tým, čo dostali RA v dospelosti, ja ju mám od útleho detstva. Tak neviem...

pisis
20. jan 2013

@dahra bohuzel (teda spis nastesti) nemam, pokud vim, tak to jsou steroidy, ktere se v tehotenstvi brat muzou, ale netusim, jak moc je to silne. Ale vzhledem k tomu, ze to jde primo na misto urceni, tak to asi nemusi byt tak extra silne. Asi jsem ti moc neporadila 🙂

jaya47
20. jan 2013

@potulka No, ako kedy sa to robi rozne. Mne robili v celkovej anesteze + ked som sa prebrala, tak som citila, ze aj hrdlo som mala lokalne. Pred 11 rokmi mi tiez len lokalne a nosne zaziva takymi velkymi noznicami 😉
Ale co zistujem, dnes je bezne mandle vyberat rovno ambulantne, to len mne nejak museli vela vymyslat, ze v celkovej. Som to mala hlboko a mozno si chceli byt isti, ze to spravia na druhykrat uz uplne, lebo aj moja lekarka, ked som s nou o tom rozpravala, tak ze mne odporuca radsej v celkovej ..
Mne este pred tymi rokmi ten operater potom ukazal, ze aha, toto su oni ;))))) Do dnes mam z toho traumu 😉

novakova2000
20. jan 2013

@dahra aj potulka ju má od detstva, tak asi na tom niečo bude ....a tak možno je nádej, ze sa mi to nezhorší

centaurea11
20. jan 2013

@novakova2000 Tak to je skvělá zpráva, že léky pomalu zabírají, mám radost za Tebe 😉! Moc Ti to přeju, abys byla co nejdřív "stabilizovaná" a už brzy pár nocí neprospala díky prckovi 🙂. Nebo spíš Ti moc přeju toho prcka a klidný noci 😀. Ty zoubky jsou hodně náročné, rostou mu stoličky už týden v kuse a jsem na to sama, protože manžel jezdí ještě pracovat na byt a rodiny máme daleko, k tomu ty klouby 😝. Ale vždycky to nakonec nějak musím zvládnout, ale jak tu někdo psal, jsem pak nervózní a nepříjemná na okolí a mrzí mě to...

Pořád jsem přemýšlela o tom vyvolávacím faktoru a nic jsem nemohla najít, ani pitomou chřipku, měla jsem super těhotenství i porod, potom taky bez problému, plná energie... Po porodu mi na preventivce Dr. dělal rozbor krve a říkal, že tak zdravýho člověka tam snad ani nemá. No a pak jsem šla odevzdat formuláře kvůli darování pupečníkové krve a Dr. mi rovnou při té příležitosti píchnul tetanovku. Moc mi nesedla, měla jsem ruku oteklou asi den a byla jsem unavená. O 3 týdny později mě tři dny v kuse bolelo pravé rameno - úplně ty samé velké bolesti, jako teď. Vyšlo vyšší CRP, ale Dr. řekl, že to je třeba od zubu a tak jsme to nechali být. Potom se mi to zopakovalo znovu za dva měsíce. V listopadu už se mi rozjeli zápěstí a velmi brzo i ten zbytek. Tak mě napadlo, když se revmatolog ptal na drogy, jestli třeba náááhodou ta tetanovka... Týden jsem to studovala v knihách a pak v jedný našla i odkazy na odborné články, které spojují očkování proti tetanu s vážnými reakcemi, včetně artritidy a zánětů kloubů. Takže tak ☹. Jsem o tom přesvědčená na 100%, protože do té doby jsem byla opravdu superzdravá a chodila jen na ty prevence... Tak jsem se rozhodla dát šanci ještě homeopatikovi, máme tady jednoho výbornýho, tvrdí mi, že akutní bolesti dáme pryč do týdne, tak tomu dám šanci. Sice nejsem nějaká alternativní bláznivka, ale chci zkusit všechny možnosti, abych pak něčeho nelitovala. Taky mi vadí, že se ta nemoc podle klasické medicíny nedá vyléčit, ale jen potlačit, takže zkusím i tu dietu a nějaké srovnání v rámci porouchaných rodinných vztahů. Jsem na to zvědavá, teď jsem ve fázi čekací a čekám, až objedná ten homeopat ty potřebné látky z USA a namíchá mi to podle toho, o čem jsme spolu mluvili 😉. Takže rady radši nedám, třeba je to blbost, ale budu referovat, jestli se něco mění 😅.

centaurea11
20. jan 2013

@novakova2000 Naděje umírá poslední. Musíš hodně věřit 🙂. Psychika dělá divy!

romantika
20. jan 2013

@novakova2000
@centaurea11
ahoj ja to to trpela ve veku cca 25-30 let, doted sama nevim take co byl spoustec, ja si nemohla ani otocit perinu v noci jak sjem brecela bolesti. jednou mi do toho ramene pichli nejaky kortikoid, to mi rozjelo zanet po celem tele. Dobrych pet let masakr. Prisla jsem si jak duchodce. Take jsem mela nalez na revma,a le dost to kolisalo.
Nakonec jsem cca rok pred otehotnenim mela unavovy syndrom, pul roku mne protahovali nejakyma antibiotikama a ja ma pocit, ze zaver byla nejak slabsi imunita a hlavne trpim na zanety dutin, ktere prave casto nikdo neodhalil. Brala jsem takove delsi davky ATB, treba i mesic, je to nova metoda.
No tak trochu myslim, ze spoustecem muze byt nejaky zanet v tvem tele o kterem nevis a projevuje se to tim revma.
Take mi pomohlo pichani Becka injekcne, na posileni a myslim i ty ATB, ale opravdu to vysokodavkove na delsi beh.
Pak se i ukazalo, ze tam nejak skace stitna zlaza, objevili i krevni mutace, ja si nechala predelat vsechyn amalgany v puse, a mimi bylo na ceste.
Ja myslim, ze tyto pripady revma jsou nejak prave jen projevem neceho uvnitr a jeste bych prisahala, ze mi zivot a zdravi na ruby obratila hormonalni antikoncepce. Rok jsem nemohla temer chodit, pak ji sama vysadila a prave pak tech 5 let mela desive nasledky.
Pozitivni je ze po porvnim porodu jsem zdravejsi nez kdykoliv ve dvaceti.
Zkus patrat dal, muze to byt i psychicka pricina, nejaky velky stres, ci ty hormony a pod..
A neboj na tehu to nema vliv, jen je mozne, ze pokud nekde nejaky znet sedi, tak telo uprednostnuje silu do nej a ne do tehu. Ale mne se tam i tak ta moje mala bojovnice prorvala.
Zkus treba ty B injekcne a na hormonalni profil FEM +.
Drzim palce, ja is to pamatuju jak to bylo silene, nemela jsem chut zit, ve dvaceti jsem si prisla jak duchodkyne. Sotva jsem chodila.

novakova2000
20. jan 2013

@centaurea11 a potom mi dáš vediet? a ked tak mi daj potom vediet napíšem aj ja tomu tvojmu homeopatikovi 🙂 ja som tiež za takéto vyskúšať, ja uz sa dlhšie chystám kupiť si ten vitamin C čo sa zarába vo vode do DM-ky a skusiť tu megaskorbickú liečbu - molke tu dost pomáha 🙂 tak uvidím....a vieš čo a jja verím, ze to máš z očkovania - pretoze to sú iné svinstvá a nikdy aj ked budem mať čo i len 1 nedám dietatko zaočkovať uz len preto ze ja mam autoimunitné očkovanie aby to u nom nevivolalo nahodou nejaké reakcie 🙂.....tak tak, tak ako čítam čítam, ze to máš tazké ked sis ama na krpca a ako sa volá kolko mu je? 🙂 ešte kojíš?

novakova2000
20. jan 2013

@centaurea11 moc verím moc ani nevieš ako!!!! a milion krát denne si prajem zdravie a zdravé dietatko!!!!!! milion krát za den

novakova2000
20. jan 2013

@romantika a máš teraz nejaké lieky bolesti? deformácie za tých 5 rokov? ..... tak jako dúchodkyne si tiez niekedy pripadám neboj nič a rodina priatel - manzel to chápali?

romantika
20. jan 2013

Ne jenom se mi postupne na ruce udelal ganglion a ten mne velice potrapil. NEchala jsem si ho po asi 4 letech a ruznych odrazujicich konzultacich vyriznout na plastice nejak spec aby se mi netvoril a nebudes verit od te doby mne prestali bolete ramena. Tam mi rikali neco o deformaci zapesti, ale v mem veku uz se s tim nic delat neda.
Cvicim na zada pravidelne Mojzisovou, ta mne hodne pomohla dat telo do cajku. Myslim, ze i to nejake odocisteni od antikoncepce udelalo postupem casu hodne ( ale fakt tak tech 5 let). Ale to fakt trvalo.
Pak jsem absolvovala hodne rehabilitaci a dost se snazila naucit se spravne dychat a rozvolnovaat to telo, ktere bolesti se nauci hodne spatnych navyku a vlastne si pak uz tak nejak ublizuje samo.
Pritel se to snazil chapat, ale je myslim ze horsi bylo ze jsem z tech bolesti byvala nervozni, stvalo mne ze nemohu delat veci jako ostatni mladi a vyhybala jsem se casto sportu, ktery jsem do te doby delala.
Takze bych rekla kombinace vseho + stres z prace a v rodine jsme meli tou dobou take velke problemy.
A jedna vec, ktera mi doted vrta hlavou, my jsme se prestovali do noveho cihloveho bytu a zacali se dit zazraky.
Do te doby jsme byldleli v panelaku. Tak ja ti nevim jestli i takove veci nemaji vliv. Meli jsme doma i nejakeho takoveho toho na zony v byte a ten rikal, ze pokud ti vedou nejake prameny ci jeste k tomu i zony pod postelema tak to muze prave zpusobovat to revma. Rikal predevsim ta voda dela hodne.
Vis co, z toho co pisu, je videt ze jsem taky byla zoufala, a zkusila jsem kde co a ted je mi od te nejhorsi doby o cca 8-9 let vic a nic mne netrapi.
Rekla bych ze je to symbioza hodne veci a tak se snazim ti napsat co vse jsem absolvovala, aby si zkusila neco z toho zmenit jestli jde.
Je to trapne, ale kdyz bylo nejhur tak se mi treba sekly nohy a manzel v te dobe jeste pritel mne vozil na koberecku po byte 🙂)) na zachod, to je tak jedina vtipna vzpominka.
Jo a urcite vim, ze mi nesedelo brat ty pomocne vitaminy na klouby.
Ale prave ze mi nejde do hlavy, ze mi to zmizlo, z toho musi byt zrejme, ze neco z toho zabralo.
Takze - zanet v tele, operace ganglionu, zanet dutin, vitamin B, spatne postaveni postele nebo byt 🙂)) - to je asi nejhorsi jak to zmenit, spatne zuby, hormonalni antikoncepce, rehabilitace, stitna zlaza, hormonalni profil tela (mas pravidelnou MS? ), spravne dychani apod.. Fakt jsem vyzkousela kde co, ted po 8 mi letech netrpim na zadne bolesti - zada mam spatna ale to uz jsem se naucila pretrpet kdyz se neco sekne a jinak cvicit, ramena mi odezneli po opraci ganglionu, vzdala jsem se antikoncepce apod..
Treba te neco nakopne, a verim ze kdyz to zmizlo mne musi i nekomu jinemu. V prvnim tehu se mi ty bolesti kloubu hodne vraceli i jsem mela treba mesic nepohybliva ramena, ale vzdy to zmizlo a po porodu uz se neobjevilo. Prave ze z toho si rikam, ze to je nejake oslabeni protoze v tehu mi to muselo chybet tim ze si to dite bralo z mych zasob.
V druhem tehu semi ty revmaticke bolesti objevili uz jen nahodne.
Vzdy mi pomuze na noc, hodne vrstev obleceni, teply zupan, 2 periny, paralen na spani a do rana vypotit. Pak sprchu a drzet se v teple.

jaya47
20. jan 2013

@romantika wow, to je uplne uzasne, ze sa ti dokazali tieto problemy zlepsit 🙂 Super sa to cita 🙂

centaurea11
20. jan 2013

@romantika No teda...Moc Ti děkuju za Tvůj příběh 🙂 . Zní to fantasticky. Mám právě taky takový pocit, že musí člověk něco změnit, nejen venku, ale asi i vnitřně. Hodně jsi toho vyzkoušela, klobouk dolů. S těma zónama souhlasím, určitě to má vliv, já vlastně od porodu spím v obýváku, abych nebudila v noci manžela, když malej pláče. Navíc máme adresu a v ní přímo i tu vodu obsaženou 😀. Pár metrů od nás je potok. Takže tomu i věřím, že to má vliv. Jinak dříve se stavělo příšerně, třeba levná plastová okna + zateplení vatou a navrch sádrokarton a pokud se v takových bytech často nevětrá, je zaděláno na zdravotní problémy. Četla jsem článek, že z toho je velké procento různých rakovin. S tím zánětem to taky zní rozumně, zuby,.. no halt začnu taky postupně upravovat, co půjde 😉 . U mě má velký vliv psychika a docela blbý dětství, který jsem zatlačila někam hluboko, no ale ono to člověka dostihne zase a znovu ☹.
To B Ti pichal normalne obvodni? Jak casto? Můžeš mi prosím napsat, o jaké šlo rehabilitace? Našla sis něco sama, nebo doporučil lékař?
S tou chutí žít to nyní vidím stejně, hlavně ty rána jsou příšerný, a to mám velký smysl života v manželovi a synovi 🙂 . Ale je to strašný, když mladá holka má problém vstát z postele a dělat věci, co dřív šly prostě samy...
Jsem přesvědčená o tom, že se dá léčit (nebo i vyléčit) revma, jen pro to musí člověk hodně udělat, tak jako Ty. Jsem moc ráda, žes napsala a trošku mě v tom odhodlání povzbudila 😉. Děkuji moc a Tobě i celé Tvé rodince přeju hlavně spoustu zdraví a štěstí!

centaurea11
20. jan 2013

@novakova2000 Jasně, určitě zůstaneme v kontaktu, tak Ti budu hlásit, jestli to funguje. Sama mám trošku pochyby, ale snažím se myslet pozitivně a hlavně chci, moc se chci uzdravit. Tak třeba ta kombinace bude tak vražedná, že si revma dá říct a zmizí 🙂. Jé to vůbec nevím, že nějaká taková lečba je, budu se na to muset podívat, jak to funguje!

S očkováním pokud budeš chtít, můžu Ti napsat nějakou literaturu, která mě přesvědčila, že dál už NIKDY neočkovat. Studuju tohle téma už přes půl roku, doma mám stoh knih, vlastně už díky tomu nemám čas ani na nějaké záliby, jen čtu a čtu a utvrzuju se v tom stále víc. Mám chlapečka - Vojtíška, teď mu bude 16 měsíců. Když byl několikadenní, nechali jsme mu dát na rady dětského gastro - primáře dát rotarix (manžel má celiakii - taky autoimunitní onemocnění). No po dvou týdnech začal mít průjmy, hodně ošklivý a skončilo to tak, že pak už měl i krev ve stolici, 2x hospitalizace v nemocnici a 2x bez příčiny. Očkování prý za to nemohlo 🤐. Dětská situaci konzultovala s Motolem, tak rotarix už nedoporučili, ale zbytek jo, ale rozloženě. Dalších pár očkování zvládl, než přišla na řadu obrna. Po tý ležel 2 dny v postýlce a nereagoval, byl smutný, apatický a 10. den v noci plakal půl hodiny v kuse, až mrazilo a nešel uklidnit vůbec ničím. Nikdy předtím ani pak už se to nestalo, stačí ho jen pochovat nebo dát mlíčko. Tak nám odložili další obrnu o půl roku. Máme jít teď, tak jsem si vydupala imunologické vyšetření u paní Dr., co se očkem zabývá a do telefonu mi v podstatě řekla, že jsem blbec, že už po rotarixu mi to mělo být jasný, že dál prostě NE! Prý 1 autoimunita = velmi opatrně očkovat a jen to nejnutnější. A když jsou dvě, tak 😔. Rozhodně si to očkování vyčítám a doufám, že jsem nezadělala na problémy i Vojtíškovi.

Jinak to kojení už jsem měla stažený na 1x v noci a pak brzo ráno (protože jsem lenoch a když dám mlíčko, spí o 1,5 hodiny dýl 😝 ), ale teď se zoubkama jsme tak na 2-3 x za noc, abych aspoň pár těch hodin roztrhaně spala. Právě proto i ta homeo, prostě zatím to bez kojení nedáme, mám doma lahvičkový a umělomlíčkový království, ale potvůrka malá nic z toho nechce. Tak mu ho tajně dávám do kaše, má být na kaši 6 odměrek a když dám jednu, tak prská, když dvě tak vrtí hlavou a prostě nejí 😀.

Já věřím tomu, že to dokážeš a uzdravíš se. Jen pro to musíme zkusit udělat něco víc. Ty prášky jsou určitě dobré, ale je to prostě jen pasivní řešení, člověk s tím vlastně nic nedělá. Musíme to zkusit i jinak, vidíš, že to jde, jak psala @romantika! Ono prý i porod spoustu věcí změní. Není vyloučené, že Ti to zdraví obrátí správným směrem. Musíme bojovat, jsme mladý holky a ne žádný důchodkyně 😉!

dusany
20. jan 2013

Keď je imunita nepriateľom…Čo vieme o tajomných autoimunitných ochoreniach a ako ich možno liečiť? Podstatu pojmu autoimunitné ochorenia presne pozná len málokto. Žiaľ, sú u nás najčastejšou príčinou chronických problémov a objavujú sa už u veľmi mladých ľudí. Medzi najznámejšie patrí reumatizmus, psoriáza a skleróza multiplex.Prečo sa v týchto prípadoch imunitný system tela obracia proti vlastným orgánom a tkanivám, sa dodnes nepodarilo úplne objasniť. Našťastie pri hľadaní príčin i v liečbe, sa dosahujú čoraz väčšie pokroky.

Namiesto celkom známych príčin chorôb, ktoré sú najčastejšie z vplyvov zhubných pôsobení geopatogénnych zón a elektrosmogu na živé organizmy nepripustia jednoducho to, čo už pred 5 tisíc rokmi poznali staroveké národy. Pri celkom absolútne neznámych príčin ochorení je najlepšie si vymyslieť takú totálnu, nikým a ničím nepochopiteľnú a nevysvetliteľnú blbosť, pri čom aj sami tvrdia, že imunitný systém tela sa obracia proti vlastným orgánom a tkanivám a dodnes sa im to nijako nepodarilo vysvetliť. Z logického hľadiska sa zatiaľ nikomu nikdy nepodarilo vysvetliť niečo tajomné,nejestvujúce, nevysvetliteľné!!!

dusany
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
novakova2000
20. jan 2013

@centaurea11 krásne si to napísala, krásne - tak je musíme bojovat pre svoje lásky, ktoré nás lúbia 🙂 a ty ešte pre Vojtíška a ked sa aj my raz dočkáme tak aj my 🙂 mne ked vyskočila platnička pred 2 rokmi tak mi neurolog hovoril ze je percento zien ktorým sa panva pri tehotenstve napraví a uz sa platnička zasunie .... tak stále dufam 🙂 ja som tiez za pozitívne myslenie 🙂

potulka
20. jan 2013

@centaurea11 ockovanie nezriedka byva spustacom autoimunitnych ochoreni, lenze sa to pochopitelne tutle, aby sa nenaburali vakcinacne programy. a ak sa to aj niekomu stane, tak sa tvrdi, ze spojitost s ockovanim sa neda dokazat. takze asi tak. 🤐 nablbsie je, ze stat pod hrozobu pokut nuti ludi absovlovat ockovania, ale ked sa niekomu po nich zhorsi zdravie alebo nebodaj umrie, tak uz od toho dava ruky prec. to by bolo na velmi dlhu debatu. aj ked vidim, ze s tebou mozno ani nie - uz to mas nastudovane. 🙂 my s muzom sme sa po tejto stranke zobudili, az ked mal matej vsetky zakladne ockovania za sebou, vratane nepovinneho rotarixu a prvej davky havrixu (hepatitida A). preockovat sme ho uz nedali. a dalsie ockovania (hexa), ktore nas caka nastastie az o dva roky, velmi velmi silno zvazujeme. a pri pripadnom miminku detto.

romantika
20. jan 2013

@centaurea11
No B mi tenkrat pichal neurolog, tam jsem se dostala taky nejak obklikou a ten mi chtel hned davat antidepresiva a kdyz jsem odmitla tak nehodlal nic vic delat, ikdyz pak mi nasli nejako malou mozkovou prihodu na magneticke rezonanci, ktera nejspis souvisela s tou hormonalni antikoncepci, kterou proste neberu a uz nechci riskovat . Tam jsem teda cestu nenasla, ale aspon jsem si tam odchodila ty Becka. Ale myslim, ze by ti to mohla dat obvodni, ono to pry vubec posiluje telo i pres nervy a tak. Picha se do zadku.
Rehabilitace jsou ted z pohledu placenipojitovnou fajn, ze muzes chodit hodne casto v roce, takze pokud budes mit fajn obvodni, vysvetli ji ty bolesti, ze se ti sekaj od toho zada apod. neco klidne i vymysli a rehabilitacni uz ti nejak pomuze. Ja za ty leta vyzkousela i placene i neplacene a rozdil v tom nebyl, jen ty placene jsou dle mne drahe. kdyz jsem dala 500 a ona mne hladila po brichu celou hodinu tak nevim nevim.
Takze urcite si ze zacatku nech spis predepsat a ted nově se muze fakt hodne casto, mozna jednou za pul roku ci tak a jestli mas dite, tak budes rada kdyz tam stihnes chodit. Klidne stridej, jestli jsi tedy z vetsiho mesta. Kazda rehab ma jiny pristup. ja treba mela velke obtize po porodu, utrzene panevni dno, otocena zebra apod.. ODchodila jsem za 2 roky asi 3 -4 ruzne rehabky asi vzdy po tak 7 lekcich a kazda mi pomohla s necim jinym. Takze po dvou letech jsem se az dopracovala k trochu lepsimu stavu, kazda mi umela narovnat neco jine.
Jinak imunita je potvora. Pred tehu jsem mela vlastne jeste nejake bolesti a jeden imunolog, ktery mi predepsal tu lecbu ATB na ten mesic rikal, ze telo muze nekdy chybne vnimat nejakou informaci v tele ikdyz je dobra a cilene se likvidovat.
Takze kdyz jsem otehotnela a vsechny testy vychazeli dobre rikal, ze to tak prave funguje, ze telo povysuje tehotenstvi na uroven udelat pro to maximum. Jen rikal, ze prave pozor po tehu, aby to telo rozpoznalo, ze co se deje je dobre a nejak chybne si nenastavil ze je to nemoc a zase nezacal neco likvidovat. Asi tak nejak, presne si to nepamatuju. Proste nekdy i to telo nekde nasadi chybnou informaci a dokud nedostane nejaky jiny impuls tak se nici.
Celkem mne takovy nazor od dr. zarazil. Cekala bych spis od nejakeho sarlatana.
No a jeste jsem si pri tom uvazovani nad tim vsim vzpomela, ze u mne byl spoustec ktery moc nevim, na VS jsem se rano probudila na koleji a nepohla ramenama a pak uz se to tahlo. Nikdo to nechtel resit, zadna zrejma mechanicka pricina, byla jsem mlada, kazdy na mne koukal co kecam a tak.
No a za druhe jeste jsem si vzpomela,ze jsem chodila k jednomu leciteli pred otehotnenim, ja osobne jsem tomu neverila, ze neco takoveho funguje ani mne nejak nepresvedcil, vzdycky mi prijdou takovi podivini. No a po sezenich u nej kdy se jen nejak snazil nahrivat a spoustet imunitni system aniz by se vas dotkl jsem vzdycky chodila uplne vycerpana dom. A doted nevim, jestli to taky nebyla cesta vpred, ale tenkrat mi to pomohlo.
Pak jsem k nemu jeste chodila po porodu kdyz mi zustal kousek placenty a ja nechtela na operaci a cert vi jestli kvuli nemu nebo telo zabojovalo, ale zmizla.
No tak kdybych asi pohledala tak nekde najdu kontakt, ale provozuje myslim jen v Praze a Plzni a on pochazi nekde od Raspenavy.
Holky moc bych vam prala, aby vam neco pomohlo, ja sama si casto preju, aby se to zase nejak nespustilo. Kdybyste meli dotaz tak se ptejte, ja delala moc, ale to jen proto, ze tenkrat jsem jeste nemela dite a zit takhle mne unavovalo.
Jestli kojite tak mozna taky jeste pockejte, treba to taky muze delat paseku.
Telo je nevyzpytatelne. No a v neposledni rade, ty zateze psychiky z detstvi apod.. jsou podstatnou zatezi na dusi i na tele. Osobne vim take sve.
Kdybyste meli chut tak zkuste take ten FEM+ mne stopro pomohl k otehotneni a neni to zadny sarlatansky lek, mne ho doporucila moje dr.gynda, ktera ho sama prodava v ordinaci.
Drzim palec.

dahra
21. jan 2013

Ahojte,
@novakova2000 - dnes mi reumatolog slahol do lakta diprophos, CRP mam 10, vraj norma je 5. Vytahoval mi aj "vodu" z lakta, zistil po mikroskopom, ze je tam viditelny zapal. No kedze som tehotna, tak su vysledky krvi trosku skreslene. Mesiac pred porodom sa mu este pojdem ukazat. Dufam, ze sa laket trosku ukludni. Hlavne nech mi to neschyti ine klby.
@centaurea11 - tetanovka ma take vedlajsie reakcie? 😲 uf, vakciny neoblubujem.....

novakova2000
21. jan 2013

@dahra júúúúúúúj tak sa drz inak crp 10 je krása 🙂