Reumatoidná artritída. Môžem otehotnieť?

zuzanabb
12. feb 2008

Ahojte, chcela by som sa opytat, ci ma niektora z vas skusenosti s otehotnenim pri tejto diagnoze, ktoru mam uz 10 rokov. Beriem Metotrexat, Prednison, Aflamil, Sulfasalazin.
Mam 30 rokov a uz by som chcela babatko, lenze doktor mi to velmi neodporucal. Som ale odhodlana aj napriek vsetkym moznym komplikaciam mat vlastne babo. Viem, ze nemozem brat metotrexat aspon 4-6 mesiacov pred otehotnenim, ale neviem ako prezijem to obdobie bez liekov.
Ak by niektora z vas mala skusenosti ako to "ocistujuce" obdobie bez liekov vydrzala, tak mi dajte vediet. Pripadne ake ine neskodne lieky ste brali ako nahradu. Rozmyslala som aj nad homeopatiou.
dakujem.

lilu18
6. mar 2009

tak docitane 🙂 ..deina este dnes ani tuk? a ja tu koli nej 😀
zuzi hned ako sa ti potvrdi tehu test ,nezabudni sa aj s nami o tu radost podelit 🙂

potulka-tak sa drzkaj v nemocke,ani ja som nemala ziaden stres z toho ze idem rodit-normalne som sa pobalila ako na dovolenku 😵 a ta strava-nic moc,ale nebudes tam predsa dlho a da sa vydrzat 🙂 nezabudni si fotak 🙂 drz sa a nech ste obaja ok mimco aj ty

deina
6. mar 2009

tuk tuk Lilu 😅

Ja som mala tehu cukrovku a ked mi potom v nemocnici doniesli tvarohove slize s cukrom - mnaaaam. 😀

Potulka, drzim palce, uz radsej len vylihuj a oddychuj, nechaj manzela, nech dorobi ostatne.

lilu18
6. mar 2009

ahoj deini,tak ako s testom???????? potvrdene?

lilu18
6. mar 2009

ja som rodila na antolskej a nemozem povedat zeby bola strava az tak zla...normalne aj primar kontroloval a raz sme mali bielu kavu a sladky rozok s dzemom a uz bol krik..ze ci toto je strava pre kojacie maminky 😀

deina
6. mar 2009

No test som mala pozitivny uz rano, som bola cela vytrasena, ale kupila som pre istotu este jeden a ten spravim zajtra rano. A v pondelok potom zavolam dokimu, nech sa na to pozrie.

lilu18
6. mar 2009

ihaaa-tak drzim palceky..daj vediet ako dr....odkladaj saticky 🙂 drzim palceky

milka2008
6. mar 2009

Ahojte dievcata, tak na vas mrkam - zuzi88 citujem: ..."potom uz sa preorientujeme na Deinu a potom zuzkubb, heliku, .........no a mozno aj mna
a uo.ok by som zabudla!!! "

a ja? 😉

potulka - chcela som ti napisat, ze ked chces, aby sa ti porod trosku spontatne rozbehol, skuste s manzelom keksik, ale neviem, ci je to dobra rada. Ved aj tak mas planovany cisarak... a s tou stravou si teraz hlavu nelam, hlavne, aby porod prebehol v poriadku a o par dni si drzala v naruci krasne ruzove vonave babatko... 🙂 🙂 🙂

zuzanabb
autor
6. mar 2009

boze baby, ja mam tolko roboty v praci a nemozem vam odpisovat tak casto ako by som chcela 😠
to su nervy... a tu je take vzruso neskutocne....potulka rodi, deina tehu, kto este co? 😀
ja odchadzam na lyzovacku od zajtra do stredy, tak mi drzte palce aby som sa vratila v celosti a najlepsie 2v1 😵
nebudem mat pristup na internet, tak hadam to psychicky zvladnem bez MK 😀

drzkajte sa mi vsetky! 😉

zuzka88 neboj, my budeme oznamovat // vsetky naraz nech je sranda, aj s tebou, helikou a milkou 😅

uk.ok len oznami termin rozdvojenia sa

lilu ty co chystas?

zuzanabb
autor
6. mar 2009

jezis sorry na daaaaaaaaadulku som zabudla a ine snaziace sa o zvysenie populacie 😀

deina
6. mar 2009

Vcera som zrovna kukala markizu, ze stupa porodnost. 😅 Jeej, Zuzi, zavidim lyzovacku - kam idete? Mozno si odtial donesies nejaky pekny darcek... 😉

zuzka88
6. mar 2009

Mili, prepááááááááááááááááááááááč! nechcela som zabudnúť ani ostatné, boli ste všetky v tých troch bodkách!!!!

len tých pár menovaných chodia tak často na MK že sa nedajú opomenúť

ale veď aj ty sa konečne začínaš pravidlene hlásiť a to je super

jenina
6. mar 2009

Ahojte, ďakujem za podporu, až mi je lepšie keď som sa niekomu vyrozprávala - vypísala 🙂

Deina chcela vedieť ako sa má Kubko. On sa narodil cisárskym ale v termine. Ako dvojtýždňovému mu dali kardiostimulátor a našťastie všetko prebehlo bez komplikácií. Na strojčeku nieje závisly, má svoju frekvenciu 60 úderov, ale také deti majú mať raz toľko. Raz za polrok s nim chodime na kontroly do Kardiocentra do BA.
O 2 roky nás čaká vraj jednoduchá operácia - výmena baterky. Mam dieťa na baterky. 😀 (Soory ak to niekomu nebolo smiešne) Ale aj tak sa budem bať, hlavne tej narkozy.

Pri druhom dieťati sme dúfali, že to dopadne prinajhoršom ako pri Kubkovi. Miško mal 1600 g a také deti sa už dajú vypiplať. Dalšie dieťa najbližšie roky určite neplánujeme, už si viac nechcem zažiť to čo som teraz preživala. Ostáva mi len veriť, že medicina pokroči, a aj v reumatológii niečo vymyslia.

Deina, tebe držím prsty, nech to vyjde 😉 veď tehotenstvo je to najkrajšie obdobie, nie?

milka2008
6. mar 2009

Ahojte dievcata,

Zuzi88 - si zlata 🙂 Vobec sa nehnevam a uz davno mas prepacene 🙂 Pochopila som, ze za "bodkami" 🙂 sa skryvame my - ostatné zienky na tomto fore 🙂 🙂 🙂

Ahoj Jenina,
vitaj na nasom fore. Velmi ma mrzi, co sa stalo Miskovi ☹, ale ver tomu, ze on sa na Vas z nebicka pozera, ochranuje celu rodinku a raduje sa spolu s Kubkom 🙂. Urcite ste "silni" rodicia (nemyslim vahou 🙂 ) a prajem Vam co najviac krasnych a veselych chvil 🙂

Pozdravujem aj ostatne zienky... 🙂 (vratane Zuzky88 🙂 )

helika81
6. mar 2009

Ahojte babenky,až dnes a teraz som sa dostala na MK...už zo závislosti som sa nevedela dočkať 😝 a ako som s vyplazeným jazykom čítala tak aj s radosťou píšem 😀

tak najprv odpoviem na anketu....reuma?ja som mala problém povedať,vtedy ešte nie manželovi,o mojej chorobe ale keď k tomu prišlo,povedal,že ma neopustí a budeme bojovať spolu a priznal sa mi,že aj on berie lieky ale na hypertenziu-tlak,tak som si z časti vydýchla a vedela som,že je ten VYVOLENÝ 😀 😀 😀 ....sa mi raz stalo,že bývalý ustúpil od toho dňa,keď som mu povedala,že mám reuma a išlo to dole vodou...no tak preto tá úľava ale teraz som happy 😎

DEINA--graaaaaaaaaaaaaatuuuuuuuuuuuuuuuuluuuuuuuuuuuuujeeeeeeeeeeeeeeeeeeem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
len sa nestresuj,že čo ak?vieš,že máme nato právo ale treba myslieť pozitívne a oddychovať ale sa teším aj ja 😉

MILKA2008-nebojkaj,budeš aj ty naša tehulka a nezáleží na poradí,ktorá skôr pôjde rodiť 😉
a všetky babenky sú naša rodinka s veľkým "R"

POTULKA-ty si ešte neporodila? 😀

ZUZKABB-tešíme sa na nové správy 😀 ale hlavne nám daj vedieť keď prídeš....po pravde?nezávidím ti nás po týždni čítať?!!! 😎 tak su uži dovolenku a mysli na nás!ja by som tiež išla na baby ale mám 2mesiace antib.tak nechcem pokúšať,radšej 😉

helika81
6. mar 2009

a ešte čosi?!v apríli idem aj na lekársku posudkovú komisiu 😀 hi sa teším ako požalujem ale mám aj obavy....a čo sa týka manžela,tak ma vie pochopiť...už zažil,keď som ledva chodila,aj na rukách by ma odniesol! 😀 aby ste si nemysleli že je in,má svoje muchy len ja som z tých žien,čo dlho hladali partnera a keď ho nájdete,proste budete spokojné,mne nič nechýba...čosi áno...baby ☹ 😀 😝

DADULKA-ja mám doteraz problém s vykašliavaním a bolia ma aj často priedušky,takže výhoda to nie je ale sa cítim lepšie keď nehúlim,myslím,že každá z nás vycíti,kedy prestať,že? 😀 musíš len prekonať krízové obdobie,a keď to zvládol drahý,zvládneš aj ty 😉 😀 že si v Žiline?a v podnájme alebo máte bytík?lebo ja som tam bývala rok aj s drahým?možno sa aj poznáme 😀 😅 😀

Ja keď sa rozpíšem,nemám konca...tak sa držkajte a pekný víkend prajem a deina,hlás novinky?cmuk snažilky

helika81
6. mar 2009

jeninka...nebojkaj bude dobre,ste silní a máte nádej...držím Vám silno palčeky a sme radi,že si sa s nami podelila o tvoje starosti 😉 😀

jenina
6. mar 2009

Ahojte, ďakujem pekne, neviem kedy sa zase dostanem k počítaču, ale už teraz mi to chýba, lebo tu je každy ďeň niečo nové. A som rada, že som našla 3 baby, ktoré tiež otravuje sjogrenov syndrom. 😝
majte sa

helika81
6. mar 2009

jenina kedykolvek ti pomôžeme 😀 babenky moje mňa tak bolia kolienka,až plačem,neviem,čo sa porába 😢

lilu18
6. mar 2009

heli-prsiii, nie je to tou zmenou pocasia? a co si davas od bolesti?

zuzanabb
autor
6. mar 2009

helika, srdiecko, neboj, mna tiez boli cely clovek, v noci vobec nespim a ani neviem co vlastne budem robit na tej lyzovacke lebo ledva chodim 😅 ...ale povedala som si, ze aj keby som sa mala len na sacku spustat, tak budem rada, ze vypadnem z roboty a budem konecne na chvilu mysliet na ine veci. Asi je to tymto uprsanym pocasim, alebo tym, ze je zima (ako rocne obdobie) ..neviem fakt preco sa nam tak horsi stav....ale uz sa neskutocne tesim na jar...

Bola som do 20:00 v robote a musim sa balit, tak len tak narychlo som sa prisla rozlucit. Ideme do Rakuskych Alp z priatelovej roboty, lebo oni to maju v ramci firmy zadarmo a ja ako partner si doplacam len malu ciastku. Tak sa tesim ako mala aj ked neviem ci vobec obujem lyziarku co mam spuchnute nohy 😀

deina opatruj sa a davaj pozor na babo 😵 , som zvedava ako na to zareagoval tvoj muzicek... Inak som zistila, ze mame asi este jedneho spolocneho znameho z Novych Zamkov ale to ti potom ked sa vratim napisem 😵 ...vsimla som si na facebooku tvojch priatelov a jeden clovek je asi moj kolega z firmy... 😉

jenina, verim ti, ze teraz na dalsie babatko ani nechces pomysliet ale urcite pride chvila ked to aspon trosku ako-tak preboli a bude vam zase dalsi cloviecik poskakovat okolo noh. Aspon ze vam Kubko robi radost, inak krasne foto si pridala 😀

potulka drz sa! ty si teraz najvacsia celebrita 😀 nech sa vsetko podari tak ako ma! 😵

tak ahojte, ja sa lucim, lebo mi tu chlap somre, ze je zvedavy kedy sa chcem pobalit 😀 😝 😅 k anketam sa vyjadrim potom, lebo fakt teraz nestiham...

som zvedava kolko toho popisete a co nove sa udeje... boze, nechapem ako sa niekedy mohlo zit bez internetu 😀 ..ved ja som chora ked na vas co i len den nemrknem

zuzanabb
autor
6. mar 2009

asi sa ma len tak lahko nezbavite 😅 uz som chcela odist, ale mrkla som este na zaciatok MK a tam sledujem, ze heli pridava foto, tak som mrkla... tvoj muzicek je hrozne fesi 😵 a hlavne ta chlpata hrud je bohovska 😀 ta v zime zohrieva co? a krasne vysivas..
no, takze tolko som chcela... viem, ze to bolo uzasne dolezite, ale nedalo mi, ked som uvidela tie chlpy trciace spod svetra 😀

lilu18
6. mar 2009

zuzi..tak to musim kuknut 😀 moj je tiez zarasteny ako opica,ale ma z toho mindrak

helika81
6. mar 2009

😀 😀 😀 😀 zuzka si ma rozosmiala...dakujem,to je jedina vec,ktorá mi dáva rozcvičku na klbiky ale aj to iba poobede vysivam,bo ranna stuhlosť...no teda lilu?aj teba zohrieva?...tie klbiky su asi z počasia ale ma to deprimuje...slniečko!!!slniečko!!!kuk lilu si tam?

deina
7. mar 2009

No musela som kuknut Helikinho chlpaca - fesak. 😅

Zuzka, fakt? Zeby moj spoluziak zo SS? 😀 No svet je maly, hehe...

Tak som rano robila druhy test a tiez je pozitivny, asi to bude pravda. 😅 Manzel bol dost v soku, zevraj sa akurat chcel som nou rozpravat, ci naozaj chceme druhe babo - ale zaroven bol na seba straaasne pysny, ze takto, totalne mimo ovulacie, ze aky samec. 😀

Jenina, aj moj Misko sa narodil predcasne (33tt, 1850g), nastastie sme boli bez komplikacii. Dufam, ze toto tehotenstvo skonci lepsie - aj ked teda to prve az na porod tiez dobre skoncilo.

milka2008
7. mar 2009

DOBRE RANO
DEINA - ZEBY PREDSA? 🙂 🙂 🙂

helika81
7. mar 2009

Deini tak gratulujem...len si dávaj na seba pozor...a náhodou taká hrud celkom dobre hreje a ja si vôbec nesťažujem 😀 pekný víkend babenky

daadulka
7. mar 2009

ajojte babenky, ste ine masiny 😀 , este, ze je weekend a mam cas citat, heli ja byvam v ZA na hlinach, som tu studovala na VS a teraz zijem s drahym oproti intrakom, co je v RK lepsie ako v ZA, ked vas to tam tahalo? praca? a idem sa pochvalit, tyzden som nemala cigu v papuli a teda citim dychacie ustrojenstvo komplet cele, ti verim heli, ze ta stale pobolievaju priedusky, ze au au.....

zuzibb, uzi si alpy, som zvedava, co za "suvenir" si odtial prinesies, dufam, ze nem budes ako beckhamovci, synovi dali meno brooklyn podla miesta pocatia, dufam, ze ty by si nedala svojmu potomkovi meno Alpy 😀

pekny wekendik, papa 😉

lilu18
7. mar 2009

jejej deini-tak potvrdene..budeme drzat palceky nech vsetko dobre dopadne.Inak niekde som citala,ze zena po prvom dietatku po 6-to nedelisi ma davat vacsi pozor ked nechce otehot. Asi tak 2r. po 1 porode su dake hormony kt.vplyv. na oteh zvysene. 🙂

zuzi-kraaasnu dovcu a lyzovacku. Cakame na fotecky 🙂

dadulka co Piestany? odlozene,ci vybavene? 🙂

daadulka
7. mar 2009

cauelo lilu, PN az 20.3., cez tyzden sa mi ozval dr. malis, ze musel nahle zostat doma so svojim otcom, ze si nie je isty piatkom, ze radsej to prelozime, tak som si dala az o 2 tyzdne termin, o tyzden mam menzes a pretoze som naposledy mala v krvi "prechodene" chlamydie, tak mi doporucil, aby mi gynekolog urobil este vysetrenie a ten odmietol, ze naco? ved uz som vyliecena, tak sa malis nasral a povedal mi, ze oni tam maju svojho gynekologa, teda aspon tak som to pochopila, tak mam prist, ked nebudem mat menzes a spravia mi komplet vysetrenie, no dufam, ze som ho spravne pochopila......

lilu18
7. mar 2009

hm..dadulik,gynekologa asi v ustave nemaju.teda neviem o tom.Len ..kedze je tam aj lozkova cast tak mozu mat zmluvu s gyn. niekde v meste. Viem ze tam chodil 2x do tyz.ocny ,kozny..1x ortoped..to je jedno.Ked ti slubil ze to poriesi ,tak nemaj strach.