Reumatoidná artritída. Môžem otehotnieť?

zuzanabb
12. feb 2008

Ahojte, chcela by som sa opytat, ci ma niektora z vas skusenosti s otehotnenim pri tejto diagnoze, ktoru mam uz 10 rokov. Beriem Metotrexat, Prednison, Aflamil, Sulfasalazin.
Mam 30 rokov a uz by som chcela babatko, lenze doktor mi to velmi neodporucal. Som ale odhodlana aj napriek vsetkym moznym komplikaciam mat vlastne babo. Viem, ze nemozem brat metotrexat aspon 4-6 mesiacov pred otehotnenim, ale neviem ako prezijem to obdobie bez liekov.
Ak by niektora z vas mala skusenosti ako to "ocistujuce" obdobie bez liekov vydrzala, tak mi dajte vediet. Pripadne ake ine neskodne lieky ste brali ako nahradu. Rozmyslala som aj nad homeopatiou.
dakujem.

deina
2. apr 2009

Zuzi. 😀 Tak to by uz len bola romatika.

zuzanabb
autor
2. apr 2009

zuzi chapem tvojho chlapa, sa divim, ze niekomu aj jednu netresol od zlosti a zufalstva... ja by som asi vrazdila ☹ aj ked babtko to uz nevrati...

zuzka88
2. apr 2009

sak to, ze ja ked poobvinujes cely svet, babo sa z neba nevrati... aj sme ze dakoho zazalovat ale na co sa v tom rypat, cim dlhsie by sme sa natahovali, tym dlhsie by bola ta bolest cerstva.... takto ostava ale nemusim na to mysliet a pozerat sa na tych doktorov- vrahov!
a keby ste videli, kolko bolo v ten den bab na potrate.. ja som sa triasla strachom o babo a tam ale 10 bab co cakali na UPT -umele prerusenie tehotenstva
inak, ked si predstavim, co so mnou potom robili, je mi do revu..si varvim, ze ked prezijem porod, prezijem uz asi vsetko 🙂 ale ta moja zubarka vravela, ze taky vyvolavany sa neda porovnat, ze aj bolest je ovela mensia ked sa normalne rodi babo a ze potom ten pocit zazenie vsetku bolest..

Zuzi, strasne vam budem drzat palce v tom heliose, nech na to stretko dojdeme vsetky bruchate 😀

ozaj, kedy ho dame? navrhujem dajaky junovi vikend

zuzka88
2. apr 2009

junovy 😀

zuzka88
2. apr 2009

A kdeze ste dnes vsetky? preco sa tu so mnou nikto nenudi, ked mne sa nechce pracovat? ale zachvilu uz padla a pojdem domov, obchod a prechadzka s hafanom

hiha
2. apr 2009

Cafte,my sme sa prave vybuvkali.A k potratom,ja som potratila asi v 4tt,pricina neznama 😢 .Podla mna to boli chripky,ale gynekolog mi vravel,ze ked je babo nezdrave,s vyvojovou chybou,vacsinou sa to konci takto 😒 ☹ .Nastastie som za polroka otehotnela a teraz mi tu moj anjel s dablom ,vymetal celu skrinu 😀 .A porod bol vcelku fajn,ziadna masakra,ale mala som aj epi,dalo sa to zniest.Mne skor robili problemy po prsniky,mala som ich ako cervene,horuce gule. 😠 .Zuzi,aj ja vam prajem,aby ste to dotiahli do zdarneho konca 😉

helika81
2. apr 2009

ste popísali...idem čítať 🙂

helika81
2. apr 2009

ste stihli popísať-asi tým dnešným krásnym dníčkom,až som ožila... 😀

...tak sa idem vyjadriť k LPK-pýtala sa ma tá doki,či chcem požiadať o ID-tak mi vysvetlila čo potrebujem,aby som dosiahla k ich % a chce vyjadrenie od Ra-doki,a že do tých Piešťan,nech ma pošle-som jej vysvetlila,že som bola u nej prvý krát,a že nemá ešte všetky výsledky,v podstate vie o mne minimum,no ale že mám nárok požiadať oID-otázne je či mi uznajú,aspoň čiastočný-lebo ťažkú robotu nezvládam,to viem...lenže som sa jej opýtala,čo mám ráno robiť,keď sa nevládzem vytrepať z postele?civela na mňa ako mucha puk 😀ja hovorím,že pokial nezažije-nepochopí,a je jedno o čo ide,či o chorobu alebo o skúsenosti 😝...tak zatial neriešim a uvidím,čo mi povie doktorka 😎

zuzikbb...kým som bola v Kii ako na VZV-vysokozdvižný vozík,sa dalo ale dvíhať ťažké diely je dosť záťaž na kĺby 😢 a tá zima?stále som bola chorá 😖 a preto aj ten potrat 😢

lilu18
2. apr 2009

helika ☹ taka robota nie je na nasu diagnozu.Neboj daju ti ID-len dr.musi popisat tie horsie sceny-drzim palec

idem hodit tu nasu opicu na motorke 😀 nech sa zasmejete

helika81
2. apr 2009

...ale anielik je v nebíčku a je dobré, ako zuzik88 hovorí,nato nemyslieť lebo zošalieme...mužík o tom so mnou ani nehovoril,vždy to ukončil tak,aby som prestala nato myslieť,že bude ok...chlap podľa mňa nevie ako to žena prežíva keď má v tele úžasné stvorenie 😢 😢 😢 ☹ a zrazu oň príde 😔

...ale musíme ísť ďalej...a čo sa týka RA-dnes ani prsty zohnúť-aj z toho mám depku,lebo to bolí 😔 a som sama a neviem čo ďalej...ešteže mám Vás 😉 🙂 ďakujem za všetko babenky 😢 😉 🙂 ...

...júnové stretko??????????????????????????????????????????????jéééééééééééééééééj-ja rada-a teším veľmi 😀 😀 😀

helika81
2. apr 2009

jéj nové fotky...aká je zlatučkááááá,celá maminka🙂 😀

lilu18
2. apr 2009

😀 faaakt-ved tata si nevidela 😀 -inak kuk dalej v tom diskusnom kruzku sedi tatino 😀

heli-skus tie kriosacky-nepomahaju ti na bolest-mas opuch? 😔

lilu18
2. apr 2009

zuzka88-poobede asi vsetko bolo vonku-ved bolo krasne konecne slniecko 🙂 😎

helika81
2. apr 2009

opuch aj za celú rodinku 😀 !!!aj kolená bolia ako na zbláznenie,a čo sú to tie krio sáčky?

lilu18
2. apr 2009

to su take ladove sacky-vo vnutry je gel-davaju sa do chladnicky a potom na opuch-niekedy zaberaju,ten zapal stlmia

helika81
2. apr 2009

aha-opýtam sa v lekárni🙂)))))))a čo robkáš?žiješ moja?

lilu18
2. apr 2009

sedim,fotky nahadzujem a ani neviem ci zijem-ved si videla tie motorky a to ked sa mala rozbehne--no sprint za nou 😀 aj doobeda aj poobede

az pojdes do pie-pytaj si tie kriosacky-predavaliich tam

helika81
2. apr 2009

ale dajú sa zohnať aj v lekárni,nie?no máš čo robkať,keď je tak hyperaktívna,ja by som dala zato všetko...ale je krásna 🙂

lilu18
2. apr 2009

idem haji-papa drzkajte sa tu
dobru nocku 😔 a sladke snicky

lilu18
2. apr 2009

no opytaj sa v lekarni 🙂 pa

helika81
2. apr 2009

papa moja idem aj ja buvinkať 😎

zuzka88
3. apr 2009

Bre ranko vsetkym!!!!

veru, vcera bolo vonku krasne, dufam, ze aj dnes bude 🙂 ja idem na to sono ale az vecer o pol 6 lmi mi vcera volala sestricka ze kde som, ze som mala kontrolu.. poplietla som dni 😅
clovek sa nevie dockat a potom to pokaslem a nejdem...

taku podobnu motorku som mala aj ja!!! ale nikdy som moc na nej nebehala...radsej som cez vsetko lozila!

deina
3. apr 2009

Dobre ranko. 🙂 Lilu, mala je velmi zlata, fakt cela ty (aspon podla tej fotky, na ktorej ste vsetci traja).

My sme boli vcera cele doobedie vonku potom, co sme si pospali, bolo tak krasne teplucko.

Heli, to mas dost tazku pracu. 😒

hiha
3. apr 2009

Dobre ranko 🙂 ,vyzera to krasny dnik.My sme sa vcera tiez viac-menej tulali po vonku.Noc bola nedobra,stale sa metal,prehadzoval,asi zubky 😒 😠 Teraz ma prekrasne bolia ruky,ale hadam to odide.Ideme do Kiky na nakup,vsak co doma 😎

hiha
3. apr 2009

Lilu,krasne fotocky 🙂 .Toto sme my..https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

deina
3. apr 2009

A vy ste tiez velmi zlati. 😉

hiha
3. apr 2009

Dakujeme,ved ktore baba nie su 😉

deina
3. apr 2009

Videla som uz aj skarede. 😀 Ale nie vela.

hiha
3. apr 2009

😀 😝 ,to vies,pekne mamy,pekne deti 😀 😀 😀