Reumatoidná artritída. Môžem otehotnieť?

zuzanabb
12. feb 2008

Ahojte, chcela by som sa opytat, ci ma niektora z vas skusenosti s otehotnenim pri tejto diagnoze, ktoru mam uz 10 rokov. Beriem Metotrexat, Prednison, Aflamil, Sulfasalazin.
Mam 30 rokov a uz by som chcela babatko, lenze doktor mi to velmi neodporucal. Som ale odhodlana aj napriek vsetkym moznym komplikaciam mat vlastne babo. Viem, ze nemozem brat metotrexat aspon 4-6 mesiacov pred otehotnenim, ale neviem ako prezijem to obdobie bez liekov.
Ak by niektora z vas mala skusenosti ako to "ocistujuce" obdobie bez liekov vydrzala, tak mi dajte vediet. Pripadne ake ine neskodne lieky ste brali ako nahradu. Rozmyslala som aj nad homeopatiou.
dakujem.

deina
5. aug 2009

Mozno aj kvoli tej stitnej zlaze sa nedari, to sa vraj stava, ale tak viem, ze dostanes lieky, ktore pri spravnom davkovani napomozu tehu. 😉

zuzka88
5. aug 2009

Heli, aj ja mam stitnu zlazu, znizenu funkciu...mam ale lieky uz od detstva no ked som prvykrat otehotnela, gynekologicka sa cudovala...ze pri stitnej zlaze...a vidis 🙂
Joj, my dnes vyrazame na vylet do Polska, koncert U2 😵 Krakov, Katovice, Zakopane....
Tak sa mi tu opatrujte a vela nepiste, nech stihnem docitat 😉

Deini, zasa dajako skoro vstavate 😕

Krasny koniec tyzdna a vikendik vam prajem, PAPA

jana_
5. aug 2009

Zuzik, stastnu cestu do Polska, zavidiiiim Ti 😉

helika81
6. aug 2009

Však som Vás našla na tretej strane,mám na prázdninách neterku,tak nemám kedy písať a manželík ma nechce pustiť na net 😀 žartujem,prajem Vám pekný víkend,Zuzka U2,išla by som hneď 😀 sranda s tou štítnou žlazou,fakt človek chytí chorobu zo dňa na deň 😢 my sme sa s manželíkom mimoriadne snažili tento mesiac 😀 tak len dúfať..držkajte sa 😎

sse
6. aug 2009

heli držím palce 😉

helika81
6. aug 2009

😉 😀

deina
6. aug 2009

No ked ste sa tak mimoriadne snazili... 🙂 😵 Musi to vyjst, no nie?

2.sept idem do Piestan, no sranda, myslela som si, ze sa tam dostanem az po porode. 😀 Co by bolo blbe... moj lekar chcel len tolko, nech skontroluju protilatky, ale ze tam vedia urobit viac tych testov ako keby to on mal posielat, ze potrebuju cerstvu krv, no tak uvidime... snad nebudu nejake vysoke. 😒 Kebyze su vysoke, vtedy tam to riziko predcasneho porodu je - ten 2.sept to bude akurat v case, ked budem v podobnom tt ako s Miskom, ked som ho porodila.

silviapd
7. aug 2009

ahojte babulky!!!

Jej Zuzi uprimne zavidim U2,mam ich rada,velmi

Deini a Heli prajem Vam,aby Vam vsetko dobre dopadlo

Pekny vikend vsetkym!

bendy25
7. aug 2009

Ahojte!
Vcera sme akurat dorazili z dovolenky, tak vas kustik docitavam.
Deina, to by bola sranda, keby ma objednali do Piestan tiez na toho druheho... a keby sme sa tam nahodou aj stretli... to by bolo mile 🙂 ja uz len cakam na papiere a na presny datum...
Zdravim aj Heliku 😉

helika81
7. aug 2009

nebojkaj bendy všetko dobre dopadne,ako si na tom? 😉

deina
7. aug 2009

Bendy, ked tam uvidis bruchateho tulena, tak to som ja. 😉 Akurat dnes som sa u mamy vazila a ze plus 8 az 9 kil (tazko povedat, po obede, ale aj 8 sa mi zda strasne vela), tak som si vstupila do svedomia a idem sa neprezierat.

silviapd
8. aug 2009

Ahojte kocky!

Tak ja mam super vikend ,odvcera vraciam z ATB,rano som bola na pohotovosti,musela mi dr. dat injekciu
Uz je trosku lepsie....

Tak sa drzte a budte zdrave 😉

dominikan
8. aug 2009

Ahojte babulky. ja som uz tyzden doma z NURCH,mozno sapametate, ze som prispela.....
Dosli mi lieky a moja lekvarka je na dovolenke, v pondelok ma prist, najradsej by som vyskocila z okna, ale byvame na prizemi v rodinnom dome, takze by som si nepomohla 🙂)))
Ja som dostala tiez plaquenil a movalis tablletky a tie mi dosli, oni mi zastavovali najvecsie bolesti.... 😝
Preeco sa ozyvam? lebo mam par otazok a chcem vediet ako sa dari. otazky vam hodim zajtra, ale viete co? aj moj syn bol v piestanoch pred tyzdnom a ide na hospitalizaciu a tiez 02.septembra 🙂)) takze mi ho donesieme a ja vas tam uvidim....a mate ho na krku aj za mna, je to strestena 16 rocna puberticka moja.Ma podozrenie na viacero systemovych diagnoz naraz plus artritida reum samozrejme, ale to bolo iba jedno vysetrenie samozrejme, uvidime co dalej, ale mam strach samozrejme.......potom sa mam objednat na hejdukovu do BA na operacku alebo biopsiu slinnych zliaz a potom sa chcem hodit niekam na liecenie-tolko moje skromne plany

deina
10. aug 2009

Takze tam budes s nim druheho septembra? Mna myslim spoznas. 😀

Baby, ja som bola vcera riadne skapata, boli sme v sobote na svadbe (kuk foto na FB, kto ma FB: http://www.facebook.com/album.php?aid=31969&l=9... a jednu fotku mam aj tu v albume) a do postele sme sa dostali o druhej, Misko samozrejme vstal o siestej. Ale bolo vyborne, aj sme si zatancovali, dobra zabava bola a stretla som rodinu, ktoru som hadam nikdy predtym nevidela (alebo som bola malinka a nepamatam sa), napr Jozko z Dubnice, to je tatov stryko, strasne zlaty chlapik. 🙂 No a kedze som mala vysoke topanky, o polnoci som uz ledva chodila (esteze som si vzala slapky na prezutie), na druhy den som mala take opuchnute nohy, ze hroza. Ale drahy ma nechal oddychovat a vzal krpca von sam. 🤐 🤐 cmuk cmuk Dobre mi padlo ist takto von a svadba bola super, najma to, ze teda nie my sme sa brali, neboli sme stredobodom pozornosti, to je uplne ine, je to takto perfektne.

zuzka88
10. aug 2009

Ahojte zienky!
tak uz sme doma, dorazili sme vcera o polnoci a bolo uuuuuuplne super!!!!! Poviem vam, koncert stal za tie prachy a dokonca aj za tie polske cesty... No tehotna uz by som sa do Polska nevychystala autom...ziva katastrofa!!!!! vsade kolony, ale ne jak u nas ale 5x take a nie hodina ale rovno 5 hodina a vsade, na dialnicach, na krizovatkac, v dedinach... hroza!
Nastastie nas krpec neprotestoval...Len jeden den ma vyplasil, vobec sa nehybal, potom ani v noci a rano uz som panikarila a prebral sa, tak mi padol kamen...balvan!!!
Rouzi poslucha, akurat mi drahy nahmatal dalsie hrcky v dlani tak neviem, co to ma znamenat...
Ale koncom mesiaca idem k reumatologovi tak uz sa tesim, co povie... a v piatok do poradne, nejak mi nerastie brucho 🙂

Drzim vam prsty v Piestanoch, babulky!

Deini, super vam to seklo spolu 😵

Ako ste vikendovali?

Heli, tfuj tfuj tfuj!!!

deina
10. aug 2009

To cestovanie o nicom, ale inak paradne, ze? 😅 Koncert musel byt uzasny a citala som aj o nakupoch v novembrovkach, skvele.

zuzanabb
autor
10. aug 2009

Ahojte zienky. Hlasim sa v pravidelnych intervaloch raz za mesiac 😀 😅
naposledy som vam pisala (asi) ze ideme do Heliosu na pohovor. Nechce sa mi hladat, co som pisala, tak sa mozno budem opakovat. Priatel isiel minuly mesiac na opakovany spermiogram, lebo ten prvy v marci vysiel katastrofalne. Mysleli sme si, ze to bolo antibiotikami, ale tento druhy vysiel este horsie. Vtedy mu vyslo, ze ma len 1% dobrych spermii (vraj maju zly tvar a nedostanu sa do vajicka) a teraz mu vyslo len 0,5% dobrych. Boli sme tam predminuly tyzden na konzultacii, ze co s tym a doktor povedal, ze pri takom spermiograme mame minimalnu sancu na prirodzene otehotnenie a ze od buduceho cyklu ideme riesit inseminaciu. Ak by to nevyslo, tak mi na ten dalsi mesiac urobia test, ci mam priechodne vajcovody (neviem preco mi to neurobili uz davno). To mi vstreknu nejaku modru tekutinu dnu a budu sledovat ako tecie a ci jej daco nebrani. Vraj to boli ale nevadi, lepsie ako ist na laparoskopiu. Ak budem mat priechodne vajcovody, tak inseminaciu budeme skusat asi este 2-3-4 mesiace a potom vypiseme ziadost na umele oplodnenie. Ak nebudem mat priechodne vajcovody, tak uz nebudeme dalej skusat inseminaciu, ale vrhneme sa hned na umele. Povedal, ze pri takomto spermiograme je najvacsia sanca na otehotnenie pri umelom, ale ze musime vyskusat este aj ine moznosti, lebo poistovne potom robia problemy...

zuzanabb
autor
10. aug 2009

zuzi - zavidim ti ten koncert, to musel byt iny zazito!!! 😵 maly krpec bude rocker od zakladov 😉
heli ako? kedy by si mala dostat? uz si si robila test? 😵
silvi nazdar 🙂
nestiham citat baby vsetko, tak sorac ak nereagujem na velmi dolezite veci, ale ja si to raz docitam! 😀
deini tie satocky si mala fakt krasne, milujem taku farbu

zuzanabb
autor
10. aug 2009

dominika ja byvam na 11 poschodi, takze ak to pomoze, tak si prid skocit od nas 😀 robim si srandu!!!!

deina
10. aug 2009

Zuzi. 😀

No nejako to v tom Heliose natahuju... niezeby som sa do toho extra rozumela, ale to ma zmysel skusat inseminaciu pri 0.5% zdravych spermii? 😕

Dakujem za saty. 😵

zuzka88
10. aug 2009

teda Zuzi, sak som na teba myslela, ked si spominala na FB, ze nam hodis, co noveho v Heliose a nic... tak clovek sa snzai rok otehotniet a potom este sa spekuluje co zbytocne vyskusat, aby poistovna nerobila skandal??? tak to je skvele
Baby,veru, ten koncert bol nezabudnutelny, som velmi rada, ze sme boli... Skoda, ze u nas sa nic take vidiet neda... mame sa co ucit, aj co sa tyka organizacie aj turizmu...
boli sme v takej solnej bani v podzemi na prehliadku, mala dedina mozno 5000 obyvatelov...a verejne wc krajsie jak u nas v narodnom divadle...
a to su len take male postrehy..vedela by som pisat aj hodinu.. smutne!

helika81
10. aug 2009

Ój naše slovensko...no koment 😀 😀 😀 ja sa hlásim po víkende a so zlou správou,dnes mi prišli haraburdy-mrcha 😢 😢 😢 😖 😖 😖 no čo už,zase čakať na budúci mesiac,a ako sa nám nepodarí aspoň do konca roka,tak to budem musieť riešiť inou cestou,čosi ako Zuzkabb 😒 ,ach je to veľmi ťažké,aj som si poplakala ale my musíme mať silu a ísť ďalej,len to nás posúva,Zuzkabb držím ti palčeky,nech sa zadarí,vlastne to prajem všetkým babenkám,Zuzka88 ty nás nestraš a šetri sa 😉 🙂 Silvi to ma mrzí,že ti je zle,a to si dostala už druhé ant.?moja,mne bolo raz zle z ant.a som myslela že neprežijem deň 😢 😉 🙂 dominikam aj tebe prajem aby si mala všetko ok,Deini no akí ste tam zlatučkí,a ty najviac 😀 a čo sa týka tej svadby,tak viem o čom hovoríš,my sme sa tiež odviazali s manželíkom na svadbe v máji,lebo nebola naša 😀 a ráno som mala problém vstať,nie ráno ale na obed 😀 ,manželík ma po dovolenke,tak tu budem častejšie...tento víkend ma prídu pozrieť rodičia,tak budeme oslavovať,svokra slávi 50,maminka 55 a ja meniny 😀 vychutnám si to a si vylejem hlavičku 😀 ,kým môžem 😀 držkajte sa,mám vás rada...cmuk 😀 😀 😀 😢

zuzka88
10. aug 2009

Heli, nebud smutna!!!! to je to najhorsie co moze byt.... Je tu taka tema s anjelickami a tam mame heslo ze "stastne bruska" Lebo babo pride len do stastneho bruska!!! Skus na to mysliet, ked ti bude smu...
Viem, ze sa mi to asi lahko hovori ale nieco na tom bude, nesmies sa trapit, najhorsie su psychicke bloky 😔
Aj my ta mame rady 🤐 cmuk

helika81
10. aug 2009

...tak na šťastné brušká... 😀 😀 😀

deina
10. aug 2009

Heli, to mi je luto. ☹ Ale ono to raz pride, coskoro, uvidis. Ved uz sa vam to raz podarilo, tak sa podari aj druhykrat, tentokrat pekne s babetkom na konci.

deina
10. aug 2009

Zuzka, klby ta teraz v tehu nebolievaju? Mna dost posledny tyzden - na jednej strane to pripisujem meniacemu sa pocasiu, na druhej strane mi tu vrta v hlave taky cervik, ze take 2-3 tyzdne pred Miskovym narodenim ma takto boleli... ale pravda je, ze pri tomto dietati ma bolievaju od zaciatku, castejsie, pri Miskovi som ani nevedela, ze nejake mam.

zuzanabb
autor
11. aug 2009

deini: neboj, nemysli na take veci, toto babo sa narodi v termine! 😵 uz vedia, ze ta maju sledovat.
Netusim preco v Heliose maju taku taktiku. Inak su zlati, len mozno naozaj kvoli poistovni, lebo aj ked je ta sanca miziva pri takom spermiograme, tak nie je nulova... tolko nam povedal, takze musime vyskusat toto. Ale rozhodla som sa, ze aj keby som mala priechodne vajcovody, tak som ochotna inseminaciu podstupit maximalne 2x (oni odporucaju aj zo 4-6x) a potom im poviem, ze ja cakat nemozem.

zuzanabb
autor
11. aug 2009

Nemozem cakat kvoli klbikom, tak som to myslela, lebo reumatologicka uz zalamaju ruky nado mnou. Ale je pravda baby, ze ako som bola na dovolenke pri mori (ak som zabudla napisat, ze som bola, tak som bola v Chorvatsku 😀 ) a od vtedy sa citim super (klop, klop, klop) asi odkupim dake akcie vo fabrike na vyrobu soli a budem sa v nej kupat kazdy den.... 😅 😉

heli, moja, rozumiem ti, ja som sa takto citila v sobotu, ked som dostala mrchu... ale uz mam pocit, ze chlap z toho zacina mat vacsie depky ako ja ☹

zuzi88 nestihala som to sem napisat skor, lebo som mala vela roboty - ved som ti pisala... a kedze som bola predtym na dovolenke, tak to tu bolo o drzku 😝 ...do tej solnej jaskyne by som isla aj ja... neviem ako sa to vola, ale je to velmi znama a vraj nadherna jaskyna. Nepamatas si kolko asi stalo vstupne? a kde presne to je? 😅

sse
11. aug 2009

Zuzkám prajem všetko najlepšie k meninám, veľa zdravíčka.

A všetkým prajem pekný deň 🙂

jana_
11. aug 2009

Aj ja sa pripajam a prajem nasim Zuzkam vsetko len to najlepsie, nech sa im splni, co si zelaju. 🙂
(a samozrejme, aj nam vsetkym 🙂 )