Reumatoidná artritída. Môžem otehotnieť?

zuzanabb
12. feb 2008

Ahojte, chcela by som sa opytat, ci ma niektora z vas skusenosti s otehotnenim pri tejto diagnoze, ktoru mam uz 10 rokov. Beriem Metotrexat, Prednison, Aflamil, Sulfasalazin.
Mam 30 rokov a uz by som chcela babatko, lenze doktor mi to velmi neodporucal. Som ale odhodlana aj napriek vsetkym moznym komplikaciam mat vlastne babo. Viem, ze nemozem brat metotrexat aspon 4-6 mesiacov pred otehotnenim, ale neviem ako prezijem to obdobie bez liekov.
Ak by niektora z vas mala skusenosti ako to "ocistujuce" obdobie bez liekov vydrzala, tak mi dajte vediet. Pripadne ake ine neskodne lieky ste brali ako nahradu. Rozmyslala som aj nad homeopatiou.
dakujem.

zuzka88
5. máj 2009

caute baby!

teda silvi, to mi je luto, ze ti nezabera ani 7,5mg, uvidis, ako budes pri 10 ale ked ani to nepomoze, tak je podla mna chyba v liecbe, celkovo... mala by si mat uplne ine lieky asi

potulka
5. máj 2009

deina, zvycajne fotim ja, hoci to poriadne neviem, ale muz ma vyborny program na upravu, takze ich potom trosku vylepsuje. on foti perfektne, ale len ked ma tu spravnu naladu. som celkom prekvapena, ze malickeho nefoti odpredu-odzadu v jednom kuse. asi si ho radsej uziva nazivo. 🙂
satku mame tuto:
http://www.ekoobchod.sk/satky-a-vaky-/babysatky...
je super. vacsinou ju pouziva muz, no napr. vcera som bola indianska babicka ja. boli sme na riadne dlhej prechazke, ale prezila som. 🙂 je fajn mat volne ruky, chvilami som aj zabudala, ze mame dieta a ze je s nami vonku. 😀
dnes sme boli v poradni, matejko pribral dalsich 1140 g a narastol o 4 cm. vysledok: 5570 g a 59 cm. niet divu, ze su mu uz dupacky 56 male. 😉

helika81
5. máj 2009

Potulka je super,že pekne rastiete,len sa držkajte 😀

Silvi,treba ísť čo najskôr do Kubína 😀 daj vedieť či si sa dala preobjednať...ja idem za chvíľku na krčné,tak uvidíme

včera som volala s maminkou a tá mi povedala,že sa do PN čaká aj 3mesiace,juj keby som tam išla už aj zajtra 😀

...prajem Vám neupršaný pekný deň 😀

deina
5. máj 2009

No toto, sotva dva mesiace a aky chlapisko je z neho! 🙂 😵 Idem kuknut ten link, co si hodila, vyzera to zaujimavo. To by sa aj mojmu reumatologovi pacilo, vsetko eko.

Mna dnes boli cely clovek - krize hrozne, nejako krivo som spala, potom prsty na nohe (co mi na ne Misulak vcera krem hodil) a este aj v podbrusku ma picha - to bude tym vcerajsim sprintom a neoddychovanim, tak sa najem a idem si lahnuk k malemu.

potulka
5. máj 2009

hej, hej, je to moja oblubena predajna v BA. chodime tam hlavne na zlcove mydlo a aj latkove plienky mame od nich. vsetko sa da kupit aj cez internet.

silviapd
5. máj 2009

Zuzi88-tiez si myslim,ze je chyba v liecbe,ale pokial nemam normalneho reumatologa,tak nic sama nevyriesim

Ale dnes sa mi podarilo objednat na skorsi termin do Kubina na 19.5. lepsie ako 11.6.tak uvidime,co mi povie pani doktorka

zuzka88
5. máj 2009

silvi, tak este tie dva tyzdne vydrz, a nechaj si pichnut dajaku inekciu, kym ti da novu liecbu, mne to pomohlo vzdy 🙂

Potulka, maly je uplne krasny, zachvilu z neho bude riadny valibuk 😀

heli, tak ako si pochodila?

A kde mame Lilu, Bety a ostatne hviezdy?

zuzka88
5. máj 2009

skoda, ze tu nikdy nie ste, ked ja... tak pekny vecer

deina
5. máj 2009

Ja som tuuu. 🙂 Chvilku, maly zaspal uz pri mlieko, tak som ho len prelozila do postele a idem sa osprsit, spravit si nieco na jedenie...

helika81
5. máj 2009

Ako som pochodila?no,v podstate nijako,zajtra ráno na krv,lebo posledné výsledky mám z februára a dnes máme máj,tak mi krčná rieši aslo 😀 tak,dobré nie?

Potulka tie výrobky to mám chápať,že sú zdravšie? 😀 pritom ich ani nepapáme 😀

pekný večer 🙂

bety1
6. máj 2009

Ahojte,to je dnes pocasie,co?nic sa neda,ale s malou budem muset ist von za kazdeho pocasia. Vcera sme jej kupili polohovatelne lehatko,ktore ma aj hrazdicku a taky podnos na jedenie(na neskor).Tak som sa z toho tesila,viac jak mala.Kupili sme to aj preto lebo pre zmenu nam zacala po kazdom jedle grckat a dr. povedala,ze po odgrgnuti ju mame davat do takehoto polohovatelneho lehatka,proste mala by byt vo zvysenej polohe.Ja ju totisto nevladzem tolko nosit.Inak pridala som zopar foteciek.

potulka
6. máj 2009

bety, malicka je rozkosna! pomaly jej vrkoce mozes zapletat. 😉 lehatko mame aj my, ako vidno na fotkach, a je to super vec, hlavne to, ze sa to hojda. a tie hracky na hrazdicke matejko uz celkom pekne vnima. niekedy sa mu podari rucickou do nich strcit a potom ma radost, ze sa hybu. 🙂
helika, ano, su to ekologicky setrne vyrobky - drogeria, plienky, alebo ekopotraviny - cokolada, kava, olej a tak. ja tomu dost verim, takze doma mame kadeco z tejto predajne a inych jej podobnych. pouzivame napr. latkove plienky, periem v doma vyrobenom "slize" alebo v mydlovych orechoch, na wc a riad mame ecover, zeleninu kupujeme na trhu, pecieme si svoj chlebik a tak. nie som fanatik, ale co sa da, to si uzivame.

lilu18
6. máj 2009

bety--krasne fotecky,mala je ako princezna--vela vela zdravicka davam do vienka-cmuk 😲
potulka--super--takto by som aj ja chcela zdravo zit,len sa k tomu odhodlat 😀 -tiez tomu verim a snazim sa aspon do zaludka to bio 😝

potulka
6. máj 2009

lilu, ved my to tiez zasa neprehaname. keby si vedela, kolko vody napr. spotrebujem pri sprchovani... to teda vobec nie je eko! 🤐 😀 kazdy podla svojich moznosti.

helika81
6. máj 2009

ako vravíš potulka,aj my sa snažíme šetriť ale peniaze 😀 ale jedno sa uzná,je to všetko o zdraví 😀

máte tak krásne deti,nech sa to už konečne nalepí aj na nás 😉

o počasí ani nehovorím,dnes som skoro vymrzla,tak som si bola aj zakúriť,jediná výhoda v dome,a teraz sa pekne hrejem a vyšívam,strašne ma to baví,aspoň jedna činnosť 😀

ozaj deini,dnes som kúpila manželíkovi tie vitamíny,ď za radu

a bola na krv a výteroch,o týždeň mám výsledky,tak som zvedavá 😀

pekný zvyšok dňa,hlavne nech nepršíííííííííííííííí 😠

zuzka88
6. máj 2009

Caute baby, tak ja som sice doma na PN ale mam tu take stresy, co zastupujem svokru(na dovolenke) ze by mi asi bolo lepsie v praci 😀
Bola som sa aj konecne vypisat takze oddnes som ofic PN, nastastie mam aj vychadzky aj ked neviem ako ich budem dodrziavat 😅
Tak som vas baby spomennula a uz ste tu zasa, tak idem pokukat foto 😉

zuzka88
6. máj 2009

Jeziiiis, aka je mala krasna!!! Aj ja uz chceeeeeeeeeeem 🙂

sse
6. máj 2009

Čaute baby,

joj nádherné detičky máte 🙂

ahoj zuzi neboj ochvíľku už aj ty budeš mať 🙂 Ako sa máš?

milka2008
6. máj 2009

Ahojte dievčatá,
čerstvé maminy - máte krásne detičky. Bety1 - malá má koľko vláskov 🙂 Potulka - krásne fotky, čím krmiš Matejka, leto je veľký 🙂 ? Ozaj - bety a potulka -kojíte?

Zuzka88 - dočkáš sa 🙂 A s tými vychádzkami - môžem ti potvrdiť, že kontroly chodia, radšej neriskuj - boli u jednej mojej známej, ktorá je na rizikovom tehotenstve na PN doma. Aj u kolegyni,ktorá je o operácii...

Majte sa krásne, hádam zajtra už bude pekné počasie🙂

potulka
7. máj 2009

zuzka, ja som bola PN 7 mesiacov a kontrola tu (BA-stare mesto) nebola. prvy mesiac som nemala ani vychadzky, ale riskla som to. s obvodnou sme boli dohodnute, ze ak by nahodou kontrola prisla, ona im vysvetli, ze som isla na chatu a klud dodrziavam tam. 😀
milka, mateja kojim a vidis, pribera ako divy. pani doktorka ho chvali, tak je to asi OK. proste valibuk. 😉

deina
7. máj 2009

Nelka je tiez krasna a tie ocka! 😵 😵

Tak my sme boli vcera u mamy a maly mi tam zletel zo schodov. 😕 Strasne ho lakali a odrazu sups, uz letel dole, paradny kontrmelec, vo mne vsetka krv stihla, nestihla som ho chytit, uz som ho videla celeho dolamaneho... no hroza, strasny rev spustil, az von ho bolo pocut cez Tatrovku (bagruju nasim bazen), ale vobec nic sa mu nestalo. Celeho som ho poprezerala, spolu sme to predychavali a nic. 😀 Ja kebyze hentak spadnem, tak mam minimalne rebra dolamane, ale on je snad z gumy.

deina
11. máj 2009

Co nove, baby? Kde ste vsetky? Musela som vas vytiahnut z tretej strany...

helika81
11. máj 2009

fíha tak sme dlho nepísali 😀 ináč ahojte 😀

mne tiež zatial neprišla kontrola,klop klop klop na drevo ale cez týždeň sa snažím dodržiavať vychádzky,no a víkend iba keď ideme do Prievidze risknem,radšej si zaklopem ale ja mám PN zo Žiliny,včera sme si spravili výlet do Prievidze,volám maminke,že čo robí,reku nech postaví na kávu,skoro odpadla,no ale bolo deň matiek,tak sme ju museli prekvapiť 😀 a tak týmto Vám prajem mamičky všetko naj k Vášmu včerajšiemu sviatku 😀

zuzka88
12. máj 2009

Caute baby, tak ja odkedy som doma, mam menej casu na vas jak v robote 😀

A zasa sme na tretej strane!!!

Tak baby, co noveho? Ja nic, do poradne az v piatok a potom budem mudrejsia.. Ale uz som neodolala a kupila si par veciciek 😵 😵 😵
A bola som na nakupe tehu veci lebo som s hrozo zistila, ze uz sa nezmestim do nicoho a uz vobec nie do letnych kratasov!!! Hroza, zachvilu budem amt 100 kil...vsetko sa mi ulozilo na nohy a do zadku
Tolko moje trapenia, ste narade 😉

helika81
12. máj 2009

Ahojte,konečne živá duša 😀

No my sa snažíme ale zaiaľ nič,kolená ma bolia a nepomáha ani teplý zábal,tak neviem,čakám Piešťany ale stále nič 😢

a vôbec kde ste sa všetky stratili?

zuzka88
12. máj 2009

Cau Heli, ja som tu ale kolko este budem nazive... 😉 ked mam draheho na cestach, chodim spat so sliepkami!!! Tento tyzden budem sama az do piatku
A kedy mas ist do PN? kedy si posielala listok?

zuzka88
12. máj 2009

Inak, v telke sme zacali pozerat serial ze Chlapci a chlapi, o tych vojakoch zpred 20 rokov 😀 celkom sranda!!!

zuzka88
12. máj 2009

ako sa pise zpred? ci spred? Deini? 🙂

silviapd
12. máj 2009

zuzi,myslis zpredu a zozadu ? 😀

Fakt sme nejake stratene,nikde nikoho,ja uz len ratam dni do 19.5. k novej dr. reume

Chlapci a chlapi to je dobra zabava,mas pravdu 😉

deina
13. máj 2009

Spred. 😅 http://slovnik.juls.savba.sk/?w=spred&s=exact&d... 😉

Ja zase spavam aj cez obed, nejak mi to robi dobre, zdriemnem si tak na pol hodinku az hodinku (kolko krpec dovoli) a hned som cula. Uz nastastie nebyvam az taka skapata ako na zaciatku.