Reumatoidná artritída. Môžem otehotnieť?

zuzanabb
12. feb 2008

Ahojte, chcela by som sa opytat, ci ma niektora z vas skusenosti s otehotnenim pri tejto diagnoze, ktoru mam uz 10 rokov. Beriem Metotrexat, Prednison, Aflamil, Sulfasalazin.
Mam 30 rokov a uz by som chcela babatko, lenze doktor mi to velmi neodporucal. Som ale odhodlana aj napriek vsetkym moznym komplikaciam mat vlastne babo. Viem, ze nemozem brat metotrexat aspon 4-6 mesiacov pred otehotnenim, ale neviem ako prezijem to obdobie bez liekov.
Ak by niektora z vas mala skusenosti ako to "ocistujuce" obdobie bez liekov vydrzala, tak mi dajte vediet. Pripadne ake ine neskodne lieky ste brali ako nahradu. Rozmyslala som aj nad homeopatiou.
dakujem.

dominikan
17. júl 2009

Zabudla som dodat ze som tu len stvrty den a nema to chybu, uz mam tolko vysetreni, co by som doma neponahanala ani za mesiac.......

helika81
17. júl 2009

Dominika super,teším sa s tebou 😀 tak máš svena aj rouzi,hm milé 😀 ,len nech ťa dajú pekne do kopy...ja Vám prajem krásny víkend,my ideme s manželíkom na východ,máme rodinné stretnutie po 20 rokoch 😀 dnes mi prišla aj mrcha 😢 😠 tak to hádam zvládnem v takej horúčave,držkajte sa babenky 😀 😀 😀 😎 😎 😎

deina
17. júl 2009

Mrcha mrchata. 😝 😝 Maj sa pekne na vychode, Helika. 🙂 To kolko vas tam bude, ked po 20 rokoch?

Dominika, no parada, vidim, ze sa tam mas super. 🙂 Len teda pekne si to vychytila, aj Sjogren, aj RA...

lilu18
17. júl 2009

dominika//super ,vedela som ze si budes pochvalovat su tam zlate dr aj sestricky//ldrzim palce aby ti potvrdili len jednu diagn.//staci uplne

heli//eeej /hes mrcha 🤐 a uzi si to na vychode iste bude zurka 😀

helika81
17. júl 2009

Bude nás tam okolo 25,tak bude opekačka a tak,mňam 😀 užijem,hádam bude dobre lebo sa mi tam nekce v takom teple 😀
ak si dobre pamatám tento týždeň bol aj rekondičný pobyt,však Lilu? 😀

deina
17. júl 2009

Opekacku by som si veru dala. 😵 Ale spravila som si akurat supeeer veceru, chcelo sa mi - pekne som si na olivovom oleji opiekla bagetky, potrela cesnakom, rajcinou, dala na to cerstvu bazalku, pridala mozzarellu, rajciny... no uzasne to je. 😵 😵 A nic sa mi nechce... nastastie nic nemusim.

lilu18
17. júl 2009

mnam//ste chute narobili 😀 my sme mali cigansku 😝

jana_
18. júl 2009

Holky, ako u Vas? Lebo u nas tma, velky vietor, dazd, hromy-blesky 😠

deina
18. júl 2009

U nas sa behom polhodiny ochladilo o 12 stupnov, mraky, vietor - ale teraz uz len prsi, konecne sa da dychat. Som tu funela ako velryba doobeda... 😝

lilu18
18. júl 2009

ahojte//tiey je u nas riadne ochladenie ☹ mne sa slniecko viac pacilo 😎

heli//uplne som zabudla ze bola rekondicka 😀 snad niekto napise ako bolo

zuzka88
19. júl 2009

ahojte!
u nas sa zo dna na den ochladilo o 20 stupnov a dnes to zacalo zasa stupat ae fuka silny vietor a obcas ide aj mrak, tak nie je u dusno
ja mam tiez radsej teplucko, 3 dni som prelezala v bazeniku na travnicku a nemozem si vynachalit... normalne sa tesim a uzivam, ze som na PN 🙂 takyto veget si uz asi v zivote nezopakujem 😀 moje posledne prazdniny!!!
o rok uz budem mama a budem behat za krpcom

Dominika, tak super, vidis ze si sa zbytocne obavala 😉 a tiez ti prajem, nech aspon jednu diagnozu vyskrtnu! na co by ti boli dve? nestaci jedna?

Krasnu nedelu vam prajem!

lilu18
20. júl 2009

sup/na prvu stranu 😀

zuzi//veru uzivaj a oddychuj co najviac//potom uz nebude cas ani na wc skocit 😀 ked budes mat take zihadlo ako mame my ,budes rada ked vecer zaspi a ty si vylozis nohy 😅

helika81
20. júl 2009

Ahojte babenky,hlásim sa z domu,tak a sme domka,bolo super,aj počasie nám vyšlo 😀 ,až na tú nedeľu,pršalo a schladilo sa poriadne,už som si aj dnes oprala,upratala...klasický pondelok 😀

sse
20. júl 2009

Ahoj Heli, ty si ale šikovná ja som sa dnes ešte ani nestihla rozhýbať. Som v práci a ešte som skoro nič neurobila 😖

helika81
20. júl 2009

no treba moja po víkende 😀 ale nechcelo sa mi 😀 😎

deina
21. júl 2009

Videli ste vcera spravy (Dnes)? Vyzera to zaujimavo: http://video.markiza.sk/archiv-tv-markiza/dnes/... (Nova metoda liecby)

Teda mne sa strasne nic nechce, nejaka som ospala, blbosti sa mi furt snivaju... a patrilo by sa nieco pozehlit, len to by som nemala byt taka leniva...

helika81
21. júl 2009

Ahojte kuriatka,aj mne treba žehliť deini,ak chceš,donesiem ti aj moje veci 😀 😀 😀 dnes om bola na alergo,dala mi noveé lieky,spravila testy,vzala krv a dala kontrolu o dva mesiace,a alergiu mi zistila na trávu,bazu,brezu,obilniny,matonoh(to neviem čo je),lipnica,timotejka,rezačka(to tiež neviem),a pozit.kontrola(nato mám tiež alergiu ale nechápem tomu),no tak asi tak a kým som prišla domkov bol obed,aj by som si pospala lebo je zase pod mrakom ale nie je také teplo?a Silvinka ako si dopadla na vyšetrení?dnes si mala KO?Nie???? 😲 😀 😲 😀 Takže môžem byť tehu,no len keby to bolo také jednoduché 😀 a papiere z PN mi ešte neprišli a zajtra je to presne 4 týždne,či na mňa nezabudli 😠

silviapd
21. júl 2009

Ahojte zienky!

Tak ja cakam ako blbec na vysledky reumat.testov 9 tyzdnov a jednoducho sestricka zabudla oznacit R.testy aby mi ich urobili.Hlavna vec,ze mi brali krv do 6 ampuliek. Takze mi brali krv znova a KO o 3 mesiasiace,ked som na dr.zdvihla obocie,ze ci to mysli vazne o 3 mesiace,tak mi dala o 2 mes.
Vazne uz nemam slov na nase zdravotnictvo. A to si ma este pomylila s nasou Helikou a presvedciala ma,ze mam vsetky lieky ex a snazim sa otehotniet.Tak som jej na to povedala,ze to nie som ja.

Inak cast vysledkov bola hotova 🙂 protilatky negat.,ale borelie pozitivne - ATB na 3 tyzdne....

Som vytocena uplne na maximum a neznasam vsetkych dr.Uz to bude rok a nikto neprisiel na to ,co mi konkretne je. Hlavne ,ze uzivam prednison a sulfasalazin.

nema to ani komentar!!!!!!!!

zuzka88
21. júl 2009

Teda silvi, tak to je ozaj sila!!!!!!! asi by ma am uz na felku ........ a riadne by som sa pohadala.. Mala si jej povedat, ze podas podnet na dajaku komisiu 😠

Baby, ja mam ozehlene!!!! vcera vecer dva plne kose 😎

helika81
21. júl 2009

Silvi náš Pistovčák by Ti určite pomohol 😀 😀 😀 tak od dnes sa volám ináč ale neviem ako to vysvetlím manželíkovi 😀 😀 😀 ,asi to bude tým,že sme Prievidžanky ale si myslím,že až tak hrozné nie sme a máme ako tak nejaké IQ 😀 😀 😀 ja tiež tomu nerozumiem...a mám spací deň lebo mi doki dala fenistil kvapky a som po nich ako mechom udretá 😅 😔 😅

deina
21. júl 2009

Silvi, to je blbe, no sila. 😠 Co su to tie borelie? A ty nemas stanovenu diagnozu ci ako to je?

lilu18
21. júl 2009

uff silvi//to je sila" 😠 uz mozes vsetko cakat na slovensku....a co si mala niekedy kliesta?? neboj da sa to liecit//velke davky ATB

silviapd
22. júl 2009

Deni moja diagnoza - seronegativna reum.artritida, ale nikdy mi nikto nezobral krv,aby to zistili az teraz v maji,ale zabudli to akosi vysetrit. A borelia - infekcna choroba,ktoru prenasa kliest,napada hlavne klby dolnych koncatin.

lilu kliesta som mala,ale vybrala som si ho do 24hod.tak je mala pravdepodobnost,ze ma nakazil,moze to prenasat aj nejaka mucha,uz nie len kliest.
A este jedna perla,ak chcem byt tehu,pri tejto lekarke sa nesmie uzivat nic.

helika81
22. júl 2009

Veď hej,ani ja neužívam,iba aflamil 😀 nebojkaj hádam bude všetko ok,a testy sa nestratia a zistia ti konečne diagnózu 😎

deina
22. júl 2009

No mas divnu lekarku, nemas moznost ju zmenit? Ci u vas je tiez taky velky vyber ako tu v NZ? (esteze je ale ten nas jediny "normalny") Ale teda nechapem, ako ti mozu urcit diagnozu bez toho, aby to mali potvrdene z krvi, ved je tolko roznych druhov reumatickych ochoreni - ako vie, ze mas presne toto?

silviapd
22. júl 2009

ved to som sa tiez pytala akoze to niekto moze urcit len tak podla anamnezy.
Deini,ved ja som lekarku pred 2 mesiacmi zmenila,kvoli tomu,ze ta byvala nic neriesila a dostala som toto. Z blata do kaluze. Najskor som chodila do Martina a teraz do Kubina,v PD ziadny reumatolog....

deina
22. júl 2009

Ktovie, preco ich je tak malo, co je to nejaky nezaujimavy odbor? 😕 Gynekologov je kopec. 😀

silviapd
22. júl 2009

To netusim,mozno preto,ze stale to nevedia poriadne liecit,a najviac ma nastve,ked sa ma lekar spyta nieco na co
neviem odpovedat,lebo nie som lekar. A ked Ty nieco povies,co si nasla na nete alebo podobne,tak su urazeni,lebo
zasahujes do ich prace

deina
22. júl 2009

Ten moj sa zatial neurazil, minule som za nim sla kvoli tomu, ze som citala o tom, ze dieta matky so SjS moze mat srdcovu vadu. Na to mi povedal, ze je to velmi male percento, najma, ked starsi syn je zdravy, ze nemam vsetko citat na nete, ale ze ma objedna do Piestan, nech sa kuknu na protilatky, ak chcem (ak su vysoke, vtedy to riziko tam je). Tak dobre, snad sa tam dostanem, kym neporodim. 😅

silviapd
22. júl 2009

Mas super lekara,mna by to tiez neurazilo,keby sa ma niekto spytal ako lekarky,skor by ma to posunulo dalej.
Drzim palce,nech sa tam dostanes.
Radsej som mohla ist do Zamkov. Ved uvidim pockam,co bude dalej a ak nic,idem odtial prec.