Reumatoidná artritída. Môžem otehotnieť?

zuzanabb
12. feb 2008

Ahojte, chcela by som sa opytat, ci ma niektora z vas skusenosti s otehotnenim pri tejto diagnoze, ktoru mam uz 10 rokov. Beriem Metotrexat, Prednison, Aflamil, Sulfasalazin.
Mam 30 rokov a uz by som chcela babatko, lenze doktor mi to velmi neodporucal. Som ale odhodlana aj napriek vsetkym moznym komplikaciam mat vlastne babo. Viem, ze nemozem brat metotrexat aspon 4-6 mesiacov pred otehotnenim, ale neviem ako prezijem to obdobie bez liekov.
Ak by niektora z vas mala skusenosti ako to "ocistujuce" obdobie bez liekov vydrzala, tak mi dajte vediet. Pripadne ake ine neskodne lieky ste brali ako nahradu. Rozmyslala som aj nad homeopatiou.
dakujem.

alexo
24. jan 2012

@nancycka ahojko, si zlatá, veď to je pravda, niekedy bez liekov sa žiť nedá a príroda je úchvatná.len sa už zmieriť s diagnózou...myslela som si, že tú chorobu majú len starí ľudia...to bol teda omyl, hlavne že viem, že čo mi už konečne je.Moja mudr. ma posielala len na neurológiu a ortopédiu a prd z toho.nakoniec ma na reumatológiu poslala úplne iná mudr.
len s tými zeleninami a ovocím bude u mňa problém, neviem do seba natlačiť ani jeden banán, či jablko ☹ .budem musieť nasilu...
Veď to, že človek musí myslieť hlavne pozitívne, hoci je to ťažké, keď človek má každý deň bolesti a bude ich mať do konca života.
Ja si myslím, že ani ten sulfas. mi vôbec nepomáha, viem, že nie je od bolesti, ale nie je možné, aby ma vždy niečo bolelo...
zajtra idem k mudr. na gyn. tak som zvedavá, čo mi povie, lebo menš. som mala naposledy 8.12. no a včera som si robila 2 testy a boli negatívne.tak dovie čo to zas bude.človek -žena si vytrpí...
Tak naozaj veľmi pekne ďakujem, si zlatá, prajem, nech aj teba už postretne ten uzlíček šťastia menom bábo. 🙂 🙂 🙂

alexo
24. jan 2012

@potulka fíha, tak ja smer obchod, určite to vyskúšam, len nech mi je už lepšie, lebo bolesť každý deň je o...
Ďakujem za radu, si zlatá. 🙂 😀

evickav
24. jan 2012

@nancycka tak ja už so PN,,, začala som brať nejaké antibiotika vaginálne,,, no pekný humus,,, všetko je žltééééé,,, to preventívne pred IVF,,, nakoniec mením centrum,,, 7.2. si pôjdem pre injekcie a začnem stimulovať,,, v tomto druhom centre je len jeden lekár ( v prvom je ich 6 a každý by sa u mňa asi vystriedal počas stimulky a zákroku) a maximálne sa mi venoval,,, my už sme 3x neúspešne absolvovali IVF,tak teraz budeme mať automaticky v cene ICSI - napichnutie spermie do vajíčka,,, aj predĺžená kultivácia je tiež v cene,,, v prvom centre by som si to musela doplácať a to je rozdiel asi 700 eur,,,
ty keď máš také vysoké teploty,tak asi aj spermošky tým trpia,,, asi preto sa ti zatiaľ nepodarilo otehu,,, ale teraz by sa ti asi malo pekne uľaviť pri tých liečkoch,,, tak šup šup snažilkovať 😀 ,,, a neboj,všetko zlé je na niečo dobré,,, tak ako píšeš,malé dávky určite nemôžu uškodiť a konečne sa zadarííííí,,, pevne tomu verím 🙂

nancycka
25. jan 2012

@evickav 😀 ale som sa nasmiala.....ale ja tomu tiez verim, ze som asi upiekla spermosky 😀 ved preto sa muzo hovori, ze by nemali pouzivat prilis tesne nohavice, lebo spermosky musia byt troska v chladnejsom prostredi...a tiez podla mna je pravda, ze tym zapalom trpi cele telo a keby sa aj uchytilo, mozno by sa aj potratilo...aj ked tento liek ma plny efekt az po niekolkych mesiacoch, uz citim prve male zlepsenia, naozaj sa ta horucka az tak nevysplha a ja nemusim az tak trpiet...tak som aj ja presvedcena, ze teraz s uz iste coskoro zadari. vcera mi pisala jedna talianka, ze brala liecbu ako ja, este jeden liek naviac, a ma zdrave babo a tehotenstvo bolo ok....tak uz som sa ukludnila 🙂
ja som bola na tamponoch a vsetko ok.....cakam vysledok paptestu, ale zatial ho nemaju....tak to v tomto novom centre vyzera nadejne, dufam, ze to tentoraz vyjde, budem na teba velmi velmi mysliet.....poslem ti telepaticku pozitivnu energiu....niekedy sa zda, ze nieco nevyjde, ze je to stratene, ale to nemusi znamenat, ze to nikdy nevyjde, ked uz tolko toho mate za sebou, uz to predsa musi vyjst...drzim velmi palceky 😉

nancycka
25. jan 2012

@molka presne to si myslim aj ja, telo je slabe a trpi, tak aj keby sa uchytilo, mozno by to malo rychly koniec.....zatial ten liek beriem len par dni, ale tusim uz mi menej hori hlava, aj ked maximum ulavy sa dostavi az po par mesiacoch....ked este nevedeli, ze je to lupus, teda mali podozrenie, ale nemala som protilatky, urobili mi diagnozu horucka neznameho povodu a unavovy syndrom....skoda, ze ma nikdy nelieili, mozno s to nemuselo az takto zhorsit, lieky som zacala skusat iba minuly rok...snazim sa to vsetko brat s humorom, ale ked je mi naozaj zle, pridu aj horsie myslienky, cloveku dojde trpezlivost....a potom pridu moje macky a su ku mne mile a ja si poviem, ake je to pekne a co by beo mna robili a zrazu je mi lepsie 🙂 moj muz hovori, ze dietatko ti doda zivotny elan a najdes v sebe skrytu energiu aj ked jej mas malo.....verim, ze nieco na tom pravdy bude.....zatial si kratime cas pripravami v domceku, urobili sme izbicku tak, ze sme rozdelili salon drevenou stenou....dokonc akoby nahoda - lebo nikto navie, ze sa snazime, nam rodina a kamarati darovali veci pre male deti, akurat kocik chyba, dokonca aj sedacku do auta mame,....tak sa moj muz smeje, ze uz len na fazulku pockat treba🙂 on o tom moc nehovori, ale obcas povie take pekne veci, vidno, ze sa tesi....tak sa dopujem multivitom, ovozelom, troska pohybu,....myslim, ze teraz s tymi liekmi uz vsetko pojde o nieco lepsie 🙂

potulka
27. jan 2012

ked uz tu takto humorne o spermiach, neda mi neurobit malu osvetu - a sice ze pouzivanim pampersiek&spol. sa chlapcom varia vajka uz od narodenia. pamatajte na to, ked sa vam narodia synovia. 😉 a dceram veru tiez nezaskodi, ked im to tam odspodu bude moct dychat. 😉

nancycka
29. jan 2012

@potulka ano, plne suhlasim, vela mamiciek, co vyskusali aj pampersky aj opratelne plienky prehlasilo, ze pri pamperskach sa skor tvoria ekzemy a zapareninky....ja sice este nie som tehu, ale tie opratelne plienky sa mi celkom pozdavaju, myslim, ze ak bude cas, tak sa rozhodnem pre ne.....ja mam bohuzial zaudene spermosky, som muzovi povedala, nech prestane, alebo aspon obmedzi, no chlapske ego si to nevie pripustit, ze by to mohlo kazit pohyblivost spermii.....vsak ked nahodou dlho neotehu, ho poslem na spermiogram 😀 plodnost klesa, zachvilu sa nebudeme moct rozmnozovat, tolko zlych faktorov nas obklopuje.....dobra sprava: lieky uz troska zaberaju, sa tesiiiiimmmm......vsetkym vam prajem nadherny dnik 🙂

evickav
1. feb 2012

@nancycka práve som sa chcela spýtať,že čo nové liečky,či zaberajú,,, čítam - že áno,,, to som rada,,, aspoň ťa už nebude toľko páliť tvár a tá teplota ustúpi,,, potvora jedna 😎
aj môj mm fajčí a má blbý spermiogram,,, jeden docent urológ mu povedal,že ak bude fajčiť pomenej,že to telu uškodí menej,ako keby prestal fajčiť naraz,,, že to nespôsobí taký šok a telo sa nebude tak brániť,,, tak sa toho drží,,, moc mi to po vôli nie je,ale čo narobím?
a si myslím,že u nás to nie je tým či fajčí alebo nie,,, snažíme sa od mojich 19 rokov a už budem mať 38,,, aj sme 3x podstúpili ivf a nič,,, keď máš zostať tehotná - tak zostaneš,,, tak teraz pevne verím,že nastala pre nás tá správna chvíľa a konečne sa nám podarí zostať tehu,,, aj keď s pomocou medicíny,,,
myslím na teba a držím palce 🙂 😲

nancycka
2. feb 2012

@evickav ahoj, ja som od pondelka lazar, pondelok som celu noc prevracala aodvtedy teplota 39, dnes uz je nastasie celkom dobre, tak rychlo ako prislo snad aj odide,ale som uplne vysilena a bolia ma vsetky svaly, asi nejaka chripka.....tie lieky mi fakt pomahaju, je to zatial ta najnizsia davka, po mesiaci, mam brat dve tabletky, ale uz citit nejake tie zlepsenia, aj ked po tych tabletkach moze byt clovek nachylnejsi na infekcie....ale velmi sa tesim, konecne nieco, co zacalo zaberat a celkom dobre to tolerujem, lebo na vela liekov mam alegiu alebo neznasnlivost....
aj ja som to pocula s tym fajcenim tak, ze treba pomaly obmedzit, nic radikalne nie je dobre. su muzi, co obmedzili a nezlepsil sa spermiogram a su muzi co fajcia jedna radost a nemaju problem, ja z toho nechapem, ale vo vsetkom je to tak, nic nikdy nie je jednoznacne, tak si tiez myslim, ze ked ma prist, pride. ja som tento cyklus kvoli tejto zlej chripke uplne skolena, tak zrejme z toho nic nebude, aj ked sa nikdy nevie. vy sa snazite uz fakt dlho, uz to naozaj musi vyjst, pevne tomu verim, a ked si sledujem bt graf, na teba pomyslim a dufam, ze coskoro pridu dobre spravy. ved zivot je nevyspytatelny a nepredvidatelny a prinasa vzdy nove veci a zmeny. 🙂 vela vela stastia...

evickav
2. feb 2012

@nancycka aj môj mm mal tento vírus,,, jeden deň vracal,ale strašne,,, teda v noci,,, na druhý deň dostal u doktora nejakú injekciu proti zvracaniu a lieky proti hnačke,lebo ho aj prehnalo,,, dva dni bol doma a bol zelený až hrôza,,, potom mu to prešlo a už je fit,,, ja som čakala,že ma to chytí,ale zatiaľ nič,,,
ale aby ma to úplne neobišlo,tak sa mi zápal kĺbu vrazil do sánky na ľavej strane,,, takže som dva dni aj vodu len cez slamku srkala,,, všetko cez slamku,,, a tie bolesti!!! na ušnom mi povedali,že u nich je všetko v poriadku,že mi tak max. môže môj zubár pichnúť obstrek do toho kĺbu od bolesti,,,
včera večer už som trošku jedla také maličké kúsky chlebíka bez kôrky a až dva banány,,,
aj ja si sledujem bt a ešte si robím aj ovul.testy,,, zatiaľ je vždy všetko ok,,, teda vzhľadom k môjmu veku,,,
tak už sa teším na naše // a dúfam,že to tak bude aj u teba za chvíľku 🙂

erkap
2. feb 2012

Ahoj Zuzanka, aj ja sa liečim na túto chorobu o d roku 2005. Spočiatku som brala plaqenil, prednison, sulfasalazin a diclobene retard od bolesti. Potom sme v lete šli k moru, kde som sa máčala koľko som vládala. Po troch mesiacoch som zistila, že lieky od bolesti vlastne nepotrebujem. Dokázala som fungovať bez nich. Ostatné som brala ďalej. More som si zopakovala ešte dvakrát. Lekár mi rovnako neodporúčal tehotenstvo, no svojvoľne som si lieky vysadila a po pol roku sme sa začali snažiť. Vyšlo nám to po roku a pol. Celé tehotenstvo bolo viacmenej v pohode, lieky od bolesti som nepotrebovala. Stav sa mi zhoršil 3 mesiace po pôrode. Od tej doby, nie som schopná postarať sa o dieťa bez liekov od bolesti a beriem už aj metotrexát.
Ale nič neľutujem, pretože moju bolesť mi drobec oplatí svojim krásnym úsmevom. Prajem ti veľa zdravia, aby sa aj tvoj sen o bábätku naplnil. Držím palce!!! 😵 😵 😵

erkap
2. feb 2012

Prepáč, nevšimla som si dátum tvojho 1. príspevku. Môžeš mi napísať prosím ako si znášala liečbu metotrexátom? Ďakujem.

evickav
3. feb 2012

@nancycka tak mimo témy sa chcem spýtať - čo to bol za program Giada? tie deti sú fakt perfektné,,, koľko rokov má tá tmavovláska? to fakt iba taliani môžu pripraviť takú bombu,,, klobúk dolu,,, aj ten silný chlapec je fakt dobrý,,, normálne husacinka po mne chodí 🙂
dá sa to niekde pozrieť v archíve?

nancycka
5. feb 2012

@evickav som rada, ze sa ti paci taliansky program, ale budem uprimna - ja ziadny program giada nepoznam a to pozeram telku dost casto, takze ti vobec neviem povedat, co to je a kde to najst....tu je vela programov, kde deti spievaju, ak by to bolo nieco takeho charakteru, ale ziadny co sa vola giada, nepoznam....ale som zvedava, co je to za program, skusim to niekde najst, ked sa ti to tak pacilo, nasadila si mi chrobaka do hlavy, pytala som sa aj muza, ani on nepozna, este sa skusim opytat kamosky, ked sa ozve, ona je furt zavesena na telke, ci nahodou nevie......
a ako pokracuju pripravy? u mna sa zda, ze vdaka virusu, ktory prisiel par dni pred ovu a uplne ma polozil, ovu neprisla. ja nemavam predlzene cykly, takze je pravdepodobne, ze to bude anovulak.....ale este to sledujem na grafe, zo zvedavosti. ma znepokojuje fakt, ze ked som pred rokmi zacala hak, obcas som nejaku tabletku zabudla a nikdy sa nic nestalo, nebudem mat ja nejaky neplodny problem? to by ma mrzelo, ze som sa dopovala hak, ked to bolo nanic. a potom moje american kamosky mi pisali, ze kvoli chorobe a niektore aj kvoli liekom mali menopauzu uz v 28 az 30 rokoch, tak dufam, ze to nebude moj pripad, lebo tam je to veeelmi zlozite....ta obdivujem, ako to hrdinsky znasas, cakanie skusanie a vsetko, co to obnasa....velmi na teba myslim 🙂

evickav
5. feb 2012

@nancycka ten program dal niekto na FB,tak som si to pozrela,,, môj mm je muzikant,tak tajne dúfam,že naše deti budú po ňom 🙂 ,,, každý víkend je síce preč,ale korunky sa zídu,,,
s tou ovu to môže byť,že ten vírus to nejak narušil,,, aj zdravá žena nemusí mať každý mesiac ovuláciu,,,
moja maminka mala asi 40 rokov,keď jej našli rakovinné bunky v maternici,tak sa potom dosť dlho liečila,ale všetko je teraz dobré,,, sestra mala 38,keď jej zistili ťažkú dyspláziu maternice (skoro rakovina), tak jej museli maternicu zobrať,,, už má dve krásne veľké deti,tak to zobrala tak športovo,,, maminka nás mala troch,,, ja budem mať onedlho 38,tak dúfam,že ma nič také nestretne,,,
teraz v utorok ideme do centra a už nám asi dajú aj injekcie,,, som moc zvedavá,čo nám tam doktor povie a koľko a aké injekcie dostaneme,,, potom určite napíšem,,,
ten môj potvorský kĺbik už skoro vôbec nebolí,,, sa čudujem,že to tak skoro prešlo,,,
tebe tie lieky zaberajú?,,, ako dlho ich budeš užívať? či teraz už stále,aby sa ti nezhoršoval stav a mohla si zostať tehu?

evickav
6. feb 2012

@nancycka našla som to na youtube - Giada - Gran finale

nancycka
7. feb 2012

@evickav kukla som na youtube, ako si mi to napisala, giada sa vola to dievca, ale hned som to pochopila - je to program, co robi antonella clerici a vola sa - ti lascio una canzone, minuly rok som to velmi sledovala, ale tento rok mi to nejako uslo, zavisi aj od mojho muza, co si rad pozrie, kedze tu davaju dobre filmy malokedy, ked konecne daju, tak nemam sancu 🙂 myslela som si, ze to bude jeden z tych programov, ich konkurencia, mediaset robi nieco podobne, vola sa to io canto a robi to jerry scotti. nadherne spievaju tie deti, je to naozaj zazitok......
som rada, ze sa klbik zlepsuje, tie veci s maternicou ma mrzia, ja mam zly paptest, cakam na vysledok, ale trva im to uz dva mesiace, lebo ak mi vyjde, ze su tam rakovinotrvorne bunky, musia naplanovat zakrok a potom musim cakat, kym sa to uzdravi, ale vraj to moze narobit problemy aj s otehu....mojej mame vybrali vsetko zenske....snad nas to tiez necaka...ja lieky musim brat uz zrejme navzdy, tieto su este celkom fajn, ale ak by nezaberali, musela by som brat tie horsie silnejsie cytotoxicke - take, co sa pouzivaju pri chemoterapii, a tam je tehotenstvo prisne zakazane - aj preto nakoniec beriem tieto, lebo nechcem riskovat zhorsenie, teraz by som mala zvysit davku, to zas bude utrpenie, clovek je dva tyzdne uplne nanic...este asi pockam....a v tehotenstve mi nechaju asi nizku davku, ale zrejme nevysadia, lebo ten liek sa nemoze zacat v tehotenstve. ludia, co maju transplantovany organ, to musia brat cely zivot, aby o organ neprisli, tie zeny nemaju na vyber, ale statistiky ukazuju, ze je to celkom bezpecny liek.
inak ovulka nakoniec prisla o tri dni neskor, uz som to ani necakala, tak sme sa ani moc nesnazili, no co uz, buduci mesiac....tvoj muz je muzikant, to je pekne zamestnanie, my tu mame kamarata muzikanta, hra na trubu v orchestri, su to velmi zaujimavi ludia....

evickav
7. feb 2012

@nancycka ja pevne verím,že nebudeš mať takú smolu v živote,ako ja,,, tfuj tfuj tfuj aby testy vyšli dobre,,,
my sme dnes boli v centre,,, išli sme tam,že už dostaneme injekcie na stimuláciu,,, ale tam som zažila poriadny šok,,, pred tým som si bola v inom centre pre výsledky,len som tam nebola spokojná,tak som chcela prejsť do druhého,,, pripadalo mi to ako práčka na peniaze,,, tak som tie výsledky dala doktorovi a on mi hneď povedal,že vyhodím zbytočne 2000 eur,,, že mne sa už netvoria kvalitné vajíčka,alebo molžno už vôbec žiadne,,, takže už nikdy nebudem mať vlastné dieťa,,, že mi odporúča darcovské vaíčka,,, v tom prvom centre by kľudne zobrali peniaze, nadopovali by ma hormónmi a potom by sa tvárili milo a že aby som čakala 14 dní, či nebudú // na teste,,, väčšiu špinavosť som v živote nezažila,,, toľké roky robím všetko pre to aby som mala bábo a pri tom mne už možno viac ako 10 rokov vaječníky skoro nič neprodukujú,,, som z toho úplne vedľa,,, musím sa s tým zmieriť,aby som mohla podstúpiť darcovské ivf,,,
zajtra budem volať ešte do Brna,čo mi odporučia tam,,, lebo darcovské vajíčka sa u nás nerobia,,, nemáme na to uspôsobené zákony,,,
tak drž palce

nancycka
8. feb 2012

@evickav to ma velmi mrzi, to som vobec necakala, teda pekne svinstvo, asi by som ich aj na sud dala, ze mi dali robit zbytocne veci....stoji to kopec penazi a naco ti to nechali podstupit, aby si bola mentalne spokojna, ci co....ved ciel toho je uplne iny, mohli ti to hned povedat, ako sa veci maju, by si mala cas sa s tym zmierit, peniazky by ostali vo vrecku, by si sa informovala, ako je to s tymi darcovskymi....to je spinavost, zarabat na nestasti druhych, skoro ma vystrelo, ked som to docitala...neviem, co by som ja robila....zrejme by som sa snazila sa s tym zmierit a pytala sa na tie darcovske vajicka, aby som vedela, co to obnasa a ci sa na to citim....a ty ako sa citis? urcite to nie je bohvieco, este soknuta z takych sprav.....ja sa na to pozeramtak, ze aj ked je to darcovske vajicko, bolo by oplodnene od manzela a rastlo v tvojom brusku, ze? tak to je skoro ako vlastne....ja som nad tym rozmyslala, ze keby som nemohla otehotniet prirodzene, co by som urobila....mne ani ta myslienka inseminacie a tak, s pomocou laboratoria pride taka zvlastna, ked som bola mladsia, som hovorila, ze keby som nemohla mat deti, nerobila by som zasahy laboratorne a tak, ale teraz to vidim inak, treba bojovat, a vyskusat vsetky moznosti, aj adopcia je moznost, ale tato moznost s darcovkymi vajickami sa mi celkom pozdava - ja viem, ze to nie je uplne tvoje....ale ked uz babo bude, zrejme tie myslienky pominu...teda fakt ma to osmutilo, velmi na teba myslim a posielam ti virtualne objatie, drzkaj sa....

evickav
8. feb 2012

@nancycka skoro celú noc som preplakala,,, samozrejme budem bojovať ďalej a už zisťujem aj to darcovstvo,,, a hovorím si,že ak by sa to podarilo z darcovských,tak by bolo menšie riziko s tým srdiečkom u bábenka vzhľadom k tomu sjogrenu, alebo sa mýlim?
je to všetko také zvláštne,ako zlý sen,,, najskôr si zúfalá,potom sa obviňuješ a aj tak to k ničomu nevedie,,, som moc vďačná ženám,ktoré sa rozhodli darovať vajíčka,lebo bez nich by sa mi asi úplne zrútil celý svet,,,
určite ti budem písať,čo všetko nás čaká a ako to pokračuje
inak aj môj muž hrá na trúbku,ale v dychovke,,, normálne pracuje v tlačiarni a cez víkendy nám privyrába korunky,,, teraz sa moc hodia
ja práve teraz robím lasagne, milujem ich a aj všetky druhy cestovín,,, asi by som sa mala presťahovať tiež tam niekde na ten koniec sveta 🙂

nancycka
8. feb 2012

@evickav vies kukla som na toho sjogrena a srdiecko...vraj je zvysene riziko, len ak mas protilatky anti RO alebo anri Ssa, inak by malo byt vsetko v poriadku, tieto protilatky aj pri sjogrene, lupuse a inych reumatickych ochorniach sposobuju casto oslabenie srdiecka, lebo ho tieto protilatky napadaju....ale tiez nie vzdy, ked su pritomne, to sposobuju, dolezite su kontroly.....
ja som z tych, co by radi darovali, krv, aj ine veci, ale bohuzial kvoli chorobe nemozem ani len tu krv darovat...je to super, ze zeny daruju aj vajicka, ani netusia, ako je to uzitocne, moze to amenit cely zivot nejakej druhej zene...
lasagne su mnam, aj ja milujem cestoviny....
prajem ti vela sil a pozitivnej energie, ale mozno toto bol ten najhlbsi bod, od ktoreho sa vsetko znova odrai a zivot naberie novy smer, pevne tomu verim, vidis,este ze si zmenila centrum.....budem rada, ak sa so mnou podelis o tvoje zazitky a emocie, nedockavo cakam same dobre spravy....

evickav
10. feb 2012

@nancycka písala som koordinátorke ivf do Brna,aké mám výsledky a čo by mi odporučila,,, odpísala mi,že by sa dala urobiť stimulácia s nízkymi dávkami hormónov a vyskúšať ešte ivf,,, že nejaké vajíčka ešte mám,ale že je ich málo a mohlo by sa podariť, že za pokus to stojí,,, nie je to finančne náročné a ani to nezaťažuje organizmus,tak to určite vyskúšam,,, sme objednaní 22.2.
trošku mi svitla nádej 🙂
mám doporučené rôzne vit. doplnky na skvalitnenie vajíčok,tak už som si to objednala u nás v lekárni,,,
a ty čo? ako pokračuješ?

nancycka
10. feb 2012

@evickav ahoj, no to su dobre spravy predsa.....tak velmi vam drzim palce...no vidis, nie vsetko je take zle ako to na prvy pohlad vyzera....aj mne teraz doporucili jeden pripravok, ktory by mohol pomoct pri autoimmunych chorobach, tak sa chystam do lekarne, som cela nadsena, hlavne nech mi je lepsie....uz som bola pre paptest, nastastie ziadne tumoralne bunky, ale silny zapal, to moze byt aj mojou chorobou...ked sa do juna nepodari, mozno odporucia zakrok laserom, aby upiekli tie zle bunky....mam zatial brat po menzese az skoro do ovulky tie vkladacie vajka s protizapalovymi a nejakymi riparativnymi latkami, lebo vraj, ked je zapaleny krcok, moze to prejst aj na maternicu a tak sa tam nedokaze nic zahniezdit....tak skusim....
inak nejaky smutok na mna sadol, zistila som nejake muzove klamstva, tak neviem, co si mam o tom mysliet.....snazim sa vsetko zhodnotit, aby som pochopila, co do buducnosti....si ma fakt potesila, budem cakat na dalsie dobre spravy 🙂

evickav
11. feb 2012

@nancycka takže aj ty máš dobrú správičku, som rada,že ten test je ok,,, zápal poliečiš,síce to bude asi dlhšie trvať,keď je silný,ale to vydržíš,,, a možno ti pomôže aj ten prípravok,čo ti odporučili,,, a čo to vlastne je za prípravok?
ak chceš popísať viac,môžeš aj cez IP,,,

nancycka
11. feb 2012

@evickav bola som dnes v lekarni, objednala som vkladacie vajka, vraj maju nejake protizapalove latky, ale neviem, ktore mi vybral lekarnik, az v pondelok pride zasielka....a to druhe sa vola kolostrum - prve mliecko po porode, bud z koziciek alebo krav, vraj ma okrem inych dobrych latok aj vela imunoglobinov, ktore su pri lupuse a inych autoimunitnych chorobach dobre...to by si mohla vyskusat aj ty.....ja mam zatial iba male balenie, lebo nikdy sa nevie, s nasimi chorobami sa nedoporucuje stimulovat imunitu, ale toto su imunoglobuliny - stimuluju, ked treba, ale zohravaju aj nejaku ulohu pri tych nasich chorobach, takze miernia imunitnu reakciu. ale presny mechanizmus ucinku neviem, vcera som to kukla v anglictine na nete, ale bolo to moc komplikovane.....
a dnes som hrozne unavena, zaspala by som aj postojacky, vsak som si aj zdriemla, ale nic....
a zistila som, ze macka je zasa tehotna, no aspon niekto...ale neviem preco, furt sa jej narodia mrtve maciatka, alebo umru do jedneho dna....z tych mnohych porodov ostal zivy iba jeden, nas kocur, ale tiez ma nejake problemy....teda ta priroda je zaujimava...
rozmyslam, ze by som si objednala aj ten femibion 800, co tu baby snazilky na fore spominaju, idem na to kuknut, co to je, mala by to byt zmes vitaminov, co by ta malo pripravit na tehotenstvo, vraj sa niekomu po tom aj zadarilo....vsak do toho juna skusim tieto vitaminy a zlepsovaky a ked nic, zajdem za dr.....
inak uz som pochopila, preco po vysadeni hak hovoria, ze treba tu trojmesacnu pauzu - prvy mesiac bol hrozny, bolesti prsia podbrusko, napinalo ma, ako tehula som bola, uplne ma to rozhadzalo, teraz uz presli tri mesiace a musim povedat, ze konecne normalny cyklus, nic ma neboli, mozno okolo ovu, ale normalka ako pred hak....tak sa mozno konecne zadari.....zaciatkom marca mam tridsat, som vzdy snivala, ze do tridsiatky babo, to by bol krasny darcek, ale ked bude aj potom, nevadi, hlavne nech sa zadari a je zdrave....uz som aj olutovala, ze som sa pchala hak, ale napriklad pomysliet si na dieta s byvalym, brrrr...co uz, ale muz mi hovoril, naco to beriem, ze si da pozor, ale zasa chcem ho vidiet, keby som mu po par mesiacoch povedala, ze bude otecko, pred par rokmi, ale on by bol zrejme rad....tak drzim vam aj nam palceky, mozno prave marec prinesie dobre spravy 🙂

evickav
11. feb 2012

@nancycka posielam ti niečo o colostre,,, ja som ho užívala a neskutočne sa mi uľavilo,,, prestali ma bolieť kĺby a celkovo som sa cítila lepšie
Colostrum - Nenahraditeľný zdroj zdravia a imunity
Ľudia odpradávna túžili po večnej mladosti, kráse a nesmrteľnosti. Vymýšľali elixíry mladosti, túžili nájsť prameň dlhovekosti, zverovali sa do rúk čarodejníc a bosoriek, ktoré im pripravovali čarovné nápoje. Žiaden však nepomohol. Známym príkladom, je napr. Cagliostro, ktorý hlásal, že vynašiel „zázračný nápoj“ z kôpru a korenia. Dožil sa však iba päťdesiatdva rokov. Väčšina z nás má strach zo starnutia. Staroba totižto bolí, ubíja človeka nielen telesne ale aj duševne. Dnešné ľudstvo siaha po rôznych plastických operáciach, Ale povedzme si na rovinu, síce sú potomkrásni, mladí ,ale aj duševne ? Cítia sa aj mladší a zdravší? Alebo je to všetko len krása navonok, a telo bolí?Ale veď zostať mladým je v podstate také jednoduché! My Vám ponúkame niečo priamo od matky prírody, to, čo je pre každého človeka prirodzené, a v podstate každý človek sa s tým už stretol. Colostrum nezaručí večnú mladosť, ale dlhšiu , čo sa týka vitality a energie. A krásu? Určite.

Colostrum tu pôsobí nielen vtedy, keď zabraňuje rozmnožovaniu baktérií spôsobujúcich porušenie pokožky, ale colostrum podporuje aj tvorbu kolagénu/ vláknitá bielkovina, ktorá spája bunky./ Vekom sa hromadí v organizme látka nazývaná lipofuscín. Hromadí sa v bunkách niektorých vnútorných orgánov/najmä v pečeni a srdcovom svale./ Tento proces je však iba následkom starnutia. Colostrum pomáha zvyšovať vlhkosť pokožky, vyhladzovať, zlepšovať napätie a elasticitu. Pleť sa stáva jemnejšou, zdravšou, pružnejšou a odolnejšou. Predchádza namáhaniu a poškodzovaniu pokožky. Od 25. roka života organizmus stráca schopnosť regenerácie pokožky. Vznikajú vrásky, celulitída, suchá pokožka. V období menopauzy stráca pokožka pružnosť a pevnosť oveľa rýchlejšie.. Bunky sa scvrkávajú a strácajú vodu. Pre ľudí nad 25 rokov je tu nádej: Colostrum. Obsahuje všetko, čo starnúci organizmus potrebuje. Dokáže spomaliť, zadržať , dokonca zvrátiť proces starnutia.Prečo vlastne starneme?
V ľudskom organizme časom nastávajú zmeny, ktoré majú za následok znížené prijímanie živín, zníženie schopnosti odstraňovať ich zvyšky , splodiny, nastáva nižšia tvorba životne dôležirých bielkovín, znížená schopnosť naprávať poruchy génov.. Postupom času sa znižuje imunita. Niektorí starí ľudia, to hneď vzdajú. Myslia si, že už ich nič nečaká a oddajú sa stresujúcim myšlienkam, žijú sklenníkovým životom a stávajú sa z nich hypochondri. Prestávajú veriť , že im už niečo pomôže.

Colostrum pozitívne vplýva na nervové vlákna, pôsobí proti stavom vyčerpanosti , podporuje tvorbu krvi a napomáha rýchlejšiemu zotavovaniu po chorobách. Colostrum pozitívne vplýva na týmus, ktorý u mladých ľudí vplýva na činnosť imunitného systému. Táto žľaza harmonizuje imunitný systém. Pri nadmernej činnosti, pri ktorej telo produkuje nadmerné množstvo protilátok a telo napáda samo seba, privádza organizmus opäť do rovnováhy.

Colostrum výrazne pomáha pri depresiách. Telo a duša sú navzájom prepojené. Ak je duša rozkolísaná, telo nemôže podávať taký výkon, ako pri plnej spokojnosti. Preto zlý psychický stav znižuje výkonnosť imunitného systému. Na depresiách sa podieľa celý rad faktorov.: rôzne straty, choroby, hormóny, spory a pod. Polypeptidy bohaté na prolín , ktoré colostrum obsahuje, významne pozitívne pôsobia na psychiku. Taktiež vitamíny skupiny B tiež pôsobia na človeka upokojujúco a aminokyselina tryptofán nielen pôsobí na depresiu / je predstupňom serotonínu/ ale taktiež na spánok.

Pri chronických chorobách je užívanie colostra veľmi dôležité a hlavne pri bolestivých chorobách. Človek užívajúci dlhodobe lieky(aj proti bolesti), si ničí organizmus. Je to hlavne zaťažkávajúca skúška pre ľadviny. Takýto ľudia často končia na dialýze. Sú vlastne odkázaní na prístroj, ktorý zbavuje telo škodlivých látok, ktorých sa už organizmus nedokáže sám zbaviť. Túto ťažkú procedúru musia opakovať aj 2-3 x týždenne. Colostrum pomáha pri bolestiach, pretože lieči rôzne zápaly.

Colostrum výrazne pomáha alergikom. Je to veľmi jednoduché. Dobytok v prírode prichádza do styku s peľmi, na ktoré reaguje tak, že si vytvára v tele protilátky, ktoré sú obsiahnuté aj v mledzive.

Colostrum taktiež pôsobí proti nadváhe a pri spaľovaní tukov a to vďaka rastovým faktorom. Colostrum obsahuje aj inzulín, ktorý znižuje obsah cukru v krvi. Rastový faktor IGF 1podporuje využitie glukózy a reguluje hladinu cukru v krvi.

Colostrum hraje veľmi významnú úlohu v onkológií. Jednak pôsobí proti nekontrolovateľnému množeniu rakovinových buniek, a tiež regeneruje organizmus, ktorý je po chemoterapii veľmi oslabený a stráca imunitu. Colostrum aj tu pôsobí. Chráni pacientov pred infekciami, čo vedie k ľahšiemu priebehu choroby.

Colostrum tiež bojuje proti AIDS. AIDS je choroba, ktorá je spôsobená vírusom HIV. Je to vážna, život ohrozujúca choroba, ktorá ničí bunky imunitného systému, takže organizmus nemôže bojovať s baktériami, plesňami a vírusmi v plnej miere. Colostrum pomáha stabilizovať imunitný systém pacientov.
Colostrum je tiež účinné pri reumatickej artritíde. Pomocou colostra je možné zabrániť artritickým zápalom kĺbov a odstrániť tak bolesti. Rastové faktory podporujú rozmnožovanie buniek v kostiach chrupavkách.
Zistilo sa, že ľudia trpiaci ochorením Lupus erythematodes majú len veľmi malé množstvo imunoglobulínu. Tu sa ukazuje colostrum ako veľká nádej, pretože colostrum obsahuje obrovské množstvo imunoglobulínov.

Prečo je colostrum také cenné?

1. Imunoglobuliny: a to IgG,IgM,IgA,IgD, IgE. Sú to protilátky, ktoré začne organizmus vyrábať, keď sa objaví cudzia látka.
Imunoglobulín G/IgG/neutralizuje baktérie a toxíny v krvi a lymfatickom systéme. Je nazývaný tiež ako gamaglobulín.
Imunoglobulín M/IgM/vychytáva a viaže vírusy, ktoré sa nachádzajú v obehovom systéme. Nachádza sa v krvnej plazme. Je veľmi účinný pri vírusových infekciách a tropických parazitoch / napr. Malárií/ V prípade krvnej transfúzie rozlišuje medzi krvou vhodnej krvnej skupiny a nevhodnou krvou.
Imunoglobulíny D a E /IgD a IgE/ transportujú látky z krvi a aktivujú protialergénne reakcie.
Imunoglobulín A vstupuje do krvného obehu novorodenca priamo z materskej krvi. Poskytuje imunitnú ochranu už od narodenia až pokým si organizmus nezačne vytvárať vlastné protilátky.

2. LACTOFERIN-Baktérie na svoje rozmnožovanie potrebujú železo. Lactoferin im ho odoberá a tým zabraňuje ich rozmnožovaniu.
Lactoferin je vysokoodolný v tráviacom systéme.Výrazne pôsobí proti HIV a cytomegalickým vírusom. Taktiež pôsobí proti herpesom, ktoré vyvolávajú rakovinu krčka maternice.
Nedostatok lactoferinu spôsobuje zápaly v črevnom trakte. Táto vlastnosť lactoferinu je veľmi dôležitá , pretože neustále obnovovanie črevnej sliznice znižuje priepustnosť pre jedy a škodlivé látky. V súvislosti s tým, organizmus lepšie prijíma výživné látky, čo veľmi kladne vplýva na imunitný systém.

3. CYTOKIN-proteín zadržiavajúci cukor. Colostrum obsahuje :
Interleukíny- Prostredníctvom interleukínov obranné bunky navzájom komunikujú, aby mohli
koordinovane bojovať proti pôvodcom chorôb a tiež rakovinovým bunkám
Interferóny-tvoria sa z bielych krviniek. Sú odolné voči kyselinám a vysokým teplotám. Brzdia rast nádorových buniek.
Lymphokine-ide o veľký počet mediátorových látok, ktoré sú spoluzodpovedné za riadenie imunologickej reakcie organizmu.

4. RASTOVÝ FAKTOR-Colostrum obsahuje rastový faktor IGF / v najvyššej koncentrácií, aká je možná v prírode/, IGF2, TGF-A a TGF-B
Rastový hormón /GH/ má rastový účinok na všetky orgány tela s výnimkou oka a mozgu.
GH je dôležitý pri svalovej dystrofii, zle sa hojacich zlomeninách, pri vysokom stupni popálenín, tiež vyrovnáva hladinu cukru v krvi, zlepšuje hojivosť pokožky , zlepšuje činnosť mozgu, odstraňuje bolesti kĺbov a podporuje spaľovanie tuku v dobe, kedy užívateľ colostra dodržiava redukčnú diétu.
Pacienti so zníženým GH majú dvojnásobnú úmrtnosť na kardiologické ochorenia. GH pozitívne ovplyvňuje hladinu dobrého HDL cholesterolu a znižuje zlý LDL cholesterol.

5. VITAMÍNY-colostrum obsahuje všetky vitamíny najmä A,C,E,B1,B2, B6,B12,kyselinu listovú.

6. MINERÁLNE LÁTKY-sú dôležité pre fungovanie organizmu pri každej činnosti. Colostrum obsahuje najmä sodík, chlór,kálium,kalcium, magnézium a fosfor.

7. ENZÝMY-Výnimočné na Colostre taktiež je, že obsahuje tzv. „enzým nesmrteľnosti./Telomerasa/ Obnovuje zakončenia chromozómov, ktoré DNA stratila a bráni, aby sa chromozómy pri bunkovom delení skracovali. Tým pozitívne vplýva na proces starnutia buniek.

8. TRANSFER FAKTORYV colostre sa nachádza málo transfer faktorov, ale je najbohatším zdrojom koncentrovaných transfer faktorov. Sú to proteínové molekuly, ktoré „učia“ imunitný systém pamätať si choroby, pre ktoré už imunita bola vytvorená. Vynikajúcim príkladom sú ovčie kiahne. To znamená, ak človek už mal túto chorobu, tak imunitný systém si vďaka transfer faktorom zapamätá podmienky tejto choroby a v budúcnosti bude chrániť organizmus, aby ju už nedostal.

9. VOĽNÉ AMINOKYSELINY. Sú to bielkovinové zložky. Colostrum obsahuje 26 aminokyselín. Sú nevyhnutné pre látkovú výmenu a obnovu buniek.

10. PEPTIDY BOHATÉ NA PROLÍN. Podporujú nedostatočne fungujúci imunitný systém a a naopak ukĺudňujú ho ak reaguje prehnane. Podporujú samoliečiteľskú schopnosť organizmu.

Fakty o Colostre

• Indické príbehy, chrámové fresky – dar bohov zlepšiť duševný a telesný stav
• Starý Egypt – dar boha slnka Ra – v zlatých nádobách pre faraónov
• Antické Grécko – osvedčený u atlétov
• Germánsky a Keltskí druidovia – výkonnosť a silu pre veľkými bitkami
• Inkovia – pre zdravie a vitalitu, na dosiahnutie vysokého veku
• Encyklopédia – cca rok 1800, ako ochranný liečebný prostriedok
• cca rok 1800 Dr. Christoph W. Hufeland – experiment s teľacím colostrom
• začiatok 20 storočia – do popredia farmaceutické korporácie
• 1955 – Amerika, publikácia vyzdvihuje Colostrum – opäť do popredia u lekárov
Colostrum
• MLEDZIVO – obsahuje imunoglobulíny a RH v najvyššej koncentrácii
• tvorí sa u všetkých cicavcov – nie je to mlieko
• začína sa tvoriť v materskom tele od 4. týždňa tehotenstva
• v maternici – človek chránený imunitným systémom matky
• OBNOVUJE, HARAMONIZUJE A FORMUJE NÁŠ IMUNITNÝ SYSTÉM, spôsobuje, že sme VÝKONNEJŠÍ, REGULUJE, UZDRAVUJE, PODPORUJE A OCHRAŇUJE organizmus.
• CIEĽOM - obnoviť okamžite imunitnú funkčnosť a samoliečiace sily tela
• poskytnúť výživu pre tvorbu imunitného systému
• chrániť pred chorobami a získať energiu do života
• obsahuje : - stopové prvky, uhľohydráty a minerály, aminokyseliny, rastové faktory a imunoglobulíny , iniciatory látkovej výmeny, zabezpečuje rast a energiu
• NIE JE HO MOŽNÉ SYNTETICKY VYROBIŤ

Dobytčie Colostrum:

• 99 % zodpovedá ľudskému mledzivu
• miliónkrát viac informácií
• 40-krát vyššia koncentrácia obranných látok

Colostrum ďalej obsahuje:

• IgF1 – rast buniek a ich regeneráciu (RH)
• TGFA, TGFB – obnova svalovej hmoty, podpora RNA a DNA (RH)
• IgM – proti vírusovým infekciám (IG – v krvnej plazme)
• IgG – neutralizáciu pred všetkými baktériami (IG)
• IgE – proti črevným infekciám a pri alergiách (IG)
• vitamíny, minerály, aminokyseliny

Colostrum využitie:

1. zdravé črevá – zápalové ochoreniach čriev, hnačky
2. Imunitný systém - vyrovnáva IS, zápalové choroby znižujú IS
3. dýchacie cesty, chrípka – látky ktoré ničia vírusy, nešpecifické spomaľovače
4. pokožka – zabraňuje rozmnožovaniu baktérií napr. začervenanie pokožky, lupienku, akné
5. šport, fitnes – optimalizácia a zvýšenie výkonnosti 20 %, budovanie svalstva, regeneráciu, rýchlejší prenos glukózy do svalstva, zabraňuje odbúravanie proteínov

Aplikácia Colostrum pri:

1. alergiách – IgE – reguluje alergické reakcie
2. bolesti a zápaly – protizápalové látky laktofenín
- RF TGF-1, TGF-ß rast kostných buniek a tkanív chrupaviek
3. depresie – prolín, L- Trotophan – vyrovnávajúci efekt na psychiku človeka
4. diabetis a nadváha – RH IgF – nedostatok spôs. zvýšenú tvorbu tukového tkaniva
- inzulín – znižuje obsah cukru v krvi
5. rakovina a ochorenia IS – brzdič množenia nádor. buniek, peptidy – potláčanie bujnenia nádor. buniek, chemoterapia oslabuje IS a fyz. a psych. zdravie

Prečo Colostrum ?

- silné antioxidačné účinky,ovplyvňuje rast svaloviny a kostí, anabolický efekt, chráni svalovú hmotu, podporuje činnosť srdca, znižuje riziko usadenia helikobaktéra v žalúdku, záchrana pre ľudí s častými infekciami, podpora IS, ochorenia dýchacieho a tráv. systému, spomaľuje proces starnutia, antioxidant ,potláča rast patogénnych pliesni v čreve a baktérií – hnačky, v období vývoja podporuje rast kostí do dĺžky

Colostrum od NWA

- made in Germany
- vyrobené z colostra len z prvých 12 hodín
- spĺňa najvyššie požiadavky kvality pri získavaní a spracovaní výhradné z kvalitných mliečnych fariem patentovaný
- vysoko šetrný spôsob spracovania za studena
- spätné overovanie kvality
- Certifikát TUV, Dermatest, Institut Kuhlmann

Použitie a dávkovanie

COLOSTRUM LIQUID

- doporučené v počiatočnej fáze užívania
- 1 min. pod jazyk
- 1 až 2 čajové lyžičky denne
- môže sa miešať so šťavami
- po otvorení uchovať v chlade a spotrebovať do 14 dní
- 125 ml

COLOSTRUM KAPSULE

- vyvinuté pre dennú podporu IS
- vhodné na každodenné využívanie
- 1-2 kapsuly denne
- zapiť tekutinou
- 60 kapsúl

hradna
13. feb 2012

zdravim vas, pisem 1x. Mam RA a dnes ma lekarka odporucila na biologicku liecbu. Je tu nietko kto s tym ma skusenost. Vraj je to velmi ucinna liecba. Dakujem

nancycka
13. feb 2012

@evickav dakujem, velmi rada som si to precitala, som si to aj skopirovala, nech sa mozem k tomu vratit. dnes som bola v lekarni, ale este nedoslo, vraj kvoli snehu, tak skusim zajtra, vraj by to mohlo pomoct aj trosku s metabolizmom a nadvahou, tak uvidime. si ma potesila, ze ti to pomohlo, nie je to najlacnejsie, aspon tu v taliansku, ale keby pomahalo, by som sa na to dala....o tri dni ma prist cervena, ani by nemusela.....vobec by som sa nenahnevala 🙂

nancycka
13. feb 2012

@hradna ahoj, ja osobne s tym nemam skusenost, ale mam znameho, co ma spondilite anchilosante, to je nejaky speci typ RA, nic mu uz nepomahalo a bolo tak zle, ze bol v nemocnici a uz sa bali, ze to neprezije, velmi schudol a mal zavazne tazkosti.....potom mu dali biologicku liecbu a uz sa pomalicky z toho dostal a celkom je vo forme, chodi na injekcie kazdy mesiac, ale vraj ku koncu mesiaca je uz unaveny a citi sa vselijako, tak sa nikdy nevie dockat. a vraj uz z normalnych liekov vyskusal vsetko, ale casom mu uz nic nezaberalo, teraz je spokojny. dufam, ze ti pomoze, pocuvam na biologicku liecbu same chvaly. vela stastia

evickav
13. feb 2012

@nancycka ja som sa práve preto zaregistrovala do tej firmy,aby som to mala za nákupné ceny (ušetrím 40%) a mám aj zaručené,že je to prírodné,,, okrem colostra tam je aj aloe vera, asai, spirulína...
aj aloe mi dosť pomáha,,,
mne dorazila dnes ☹
ale si hovorím,že to je predposledná,lebo po ďaľšej chcem už stimulovať a potom už NEDORAZí 🙂