Reumatoidná artritída. Môžem otehotnieť?

zuzanabb
12. feb 2008

Ahojte, chcela by som sa opytat, ci ma niektora z vas skusenosti s otehotnenim pri tejto diagnoze, ktoru mam uz 10 rokov. Beriem Metotrexat, Prednison, Aflamil, Sulfasalazin.
Mam 30 rokov a uz by som chcela babatko, lenze doktor mi to velmi neodporucal. Som ale odhodlana aj napriek vsetkym moznym komplikaciam mat vlastne babo. Viem, ze nemozem brat metotrexat aspon 4-6 mesiacov pred otehotnenim, ale neviem ako prezijem to obdobie bez liekov.
Ak by niektora z vas mala skusenosti ako to "ocistujuce" obdobie bez liekov vydrzala, tak mi dajte vediet. Pripadne ake ine neskodne lieky ste brali ako nahradu. Rozmyslala som aj nad homeopatiou.
dakujem.

deina
6. sep 2009

Slonicou by som veru byt nechcela... aj ked pomaly k nej nemam daleko, som zvedava na svoju zajtrajsiu vahu v poradni. 😝

Chudak Misulo ma sopliky, minule sme zmokli a on aj manzel su nejaki chyteni... snad ho to rychlo prejde, ideme predsa buduci vikend prec, musi byt fit. Nemate nejaky rychly a ucinny protinadchovy napad?

helika81
7. sep 2009

Aj ja som nachladla a mám dôvod babenky 😀

deina
7. sep 2009

Mas dovod? Aky? 🙂

helika81
7. sep 2009

Celú noc som nespala kôli testu,a som popri tom nachladla 😀 my čakáme babatko,nemôžem tomu uveriť 🙂

deina
7. sep 2009

Jooj, to je uzasne, Helika, tesim sa s tebou. A gratulujem. 😵 😵

Ja som sa akurat vratila z poradne, vsetko je vporiadku, aj placentu mi pozeral, prietoky, zatial vsetko drzi ako ma a funguje. 🙂 Krpec je z tych krpatejsich, ma 1400g (Misko mal v case, ked sa koncom 32tt narodil 1850g), vsetky miery ma take, ze na tt menej, okrem noh - tie ma dlhsie o tyzden. 😀

Tak dnes tu mame same dobre spravy, sa tesiiiim.

lilu18
7. sep 2009

huraaaaaaaaaaaaaa.........................................HELIIIIIIIIIIIIi...dobre citam??? idem este raz precitat,lebo som len nazrela

lilu18
7. sep 2009

Gratulujem Heli..tak nech je vsetko v poriadku a o 9 m bude doma drobcek vonavy 😵 😵 😵 😲 😲 😲

Deini,nevadi ze je mensi,on to dobehne neskor.Hlavne ze ste obaja OK

A ostatne tehulky a snazilky?? Drzkajte sa

sse
7. sep 2009

Heli gratulujeeeeeeem 🙂 a nech všetko ide tak ako má. Veľa zdravíčka.

Juj teším sa 😵

helika81
7. sep 2009

Ďakujem babenky moje,aj ja sa teším,idem si rovno uvariť čajík s citrónikom,a šup do postielky,aj ja som bola v meste,na sociálke,idem si platiť dobrovolné sociálne,aby materská bola dobrá,kedže som nezamestnaná 😀 ,no a na gyndu som objednaná 17.9,tak hádam bude vše ok 😀

zuzka88
7. sep 2009

Teda Heli!!!!! Normalne som sa rozrevala a tecu mi slzy ako hrachy 😵 😵 😵 moc moc moc mooooooooc gratulujem a drzim palceky!!!! Take super spravicky 😵 😵 😵
Tak len pekne oddychuj a uz ziadne stresy...tak na stretavke bude o jedno deticko viacej 😀 SUPIS!!!
A dufam, ze si teda zacala tu dlhoocakavnu teotensku vlnu 😉 No pokial sa pamatam, ideme vzdy po dve tak ktora ste dalsia??? HM???

U nas setko po starom...picham inekcie a strasne to boli...muzik sa este neodvazil 😔

helika81
7. sep 2009

Aj ja som zvedavá,ktorá je na rade??? 😀 ale ďakujem,aj ja som plakala ráno od šťastia,ani si neviete predstaviť ako mi búšilo srdiečko 🙂 kým som čakala na // 😀 až som stratila hlások 😀

zuzka88
7. sep 2009

Heli, viem si to uplne predstavit!!! tesim sa s tebou! je to krasne, dufam, ze uz nesalies po dome a neupratujes od rana do vecera,a ko mas zvykom 😉

helika81
7. sep 2009

No to teda veru nie 😀 😀 😀 ozaj aké lieky pri nádche môžem?Paralen?snažím sa liečiť čajom a citrónom,či mi paralen neuškodí 😀

zuzka88
7. sep 2009

Heli, radsej nic nepapaj, ziadne lieky! Stoji ti to za to? ak to nie je ozaj daco, co by ta skldalo k zemi, radsej si to pretrp.. a do nosu ja odporucam Sterimar alebo dajake ine morske kvapky
Mysli na to ze prvych 12 tyzdno je uuuuplne najdolezitejsich a hned nechaj muzika kupit kyselinu listovu a femibion 800 😉

helika81
7. sep 2009

Skúsim pretrpieť 😒 kys.listovú užívam dlhodobo ale femibion nepoznám 😖

milka2008
7. sep 2009

HELI - GRAAATULUJEM!!!!! Takze preberas stafetu, normalne som rozmyslala, ktora prevezme teraz stafetu, myslim ze aj so Zuzkou sme sa o tom bavili, nepametam, a teraz toto - som strasne stastna 😀 😀 😀

A lieky neuzivaj, Zuzka ma pravdu, maximalne nieco prirodne - caj s citronom, pripadne nejake homeopatika, a tie lieky k tehu, URCITE KYSELINU LISTOVU NA 1000 % a ostatne - podla uvazenia. 😀

zuzka88
7. sep 2009

Veru Mili, sme to rozoberali 😀

No femibion je tiez taky doplnok ktorymnic nepokazis, je to vlastne metafoli a ten sa tvori z kyseliny listovej, kuk sem:
http://www.femibion.sk/

ja ho napr uzivam dodnes, tu 800ku, mam taku porcuhu a neviem vraj spracovat kyselinu listovu, aj keby som jej zedla kilo za den 😀
takze urcite odporucam, sak clovek nikdy nevie, hlavne ked uz mas co-to za sebou ...

zuzka88
7. sep 2009

No len aby sa nezabudlo, este aspon jedna z vas by sa mala pridat... Ako Bety s Potulkou, Ja s deinou a teraz Helika s ?????

milka2008
7. sep 2009

Heli - A este nieco- vratim sa k tvojmu prispevku, myslim vcera, alebo niekedy okolo vikendu si pisala, ze si mala spinenie a potom nic. Som mala tusaka, len som to nechcela zakriknut 🙂 . Aj Lilu tu uz vtedy nieco "nacrtla" 🙂

A ine priznaky?

zuzka88
7. sep 2009

Mili!!! Ty zvedavec! Pripajam sa 😀 Heli, tak nam klebet!!!!! Nech secko vieme! Ale musim sa aj ja pridat, ze tiez ma t

zuzka88
7. sep 2009

..ze tiez ma to napadlo, ze sa vajko zahniezdilo...

nejak sa mi to poslalo nedopisane

milka2008
7. sep 2009

Zuzi - 😀 😀 😀

Zatial sa majte, zajtra snad precitame novinky 🙂

A aby som nezabudla na Deinu - som rada, ze je vsetko zatial O.K., To nevadi, ze babo ma dlhe nohy, aspon bude zit na "vysokej" nohe 🙂

deina
7. sep 2009

Hehe, nepisala som to tak, zeby to vadilo, len ma to pobavilo. 😅

Heli, a to je pekny termin, ze maj, bude teplucko, mozete byt stale vonku, kocikat sa a tak... 😵

zuzka88
7. sep 2009

Ahoj Deini, ja som si pri Heli spomenula, ake to bolo krasne zistit, ze som tehu 😵 a zachvilu ideme rodit...nejak nam to preletelo, co?

alexxxa
7. sep 2009

Ahojte babule, len som nakukla a co to vidim? Heli, gratlujeeeeeeeeeeem 🙂 🙂 🙂
To je uzasna sprava, drzkajte sa aj s fazulkou 🙂

deina
8. sep 2009

No neviem, Zuzka, ja som to tentokrat dost oplakala. 😀 Pre mna to bolo dooost sokujuce, ale potom super, teraz sa uz velmi tesim.

A dnes sa mi s Helikou snivalo, take krasne brusko uz mala. 😵 😵 😵

vivien5
8. sep 2009

Ahoj Helika, no to je super sprava.Tesim sa s tebou.

Deini aj tebe sa to krati, pisala som ti na IP ohladne toho oral balance, prosim ta daj vediet odkial to objednavas.

Pozdravujem aj ostatne baby. paaaaaaaaaa

potulka
8. sep 2009

ahojte
helika, tichucko blahozelam, aby som to nezakrikla. vyborna sprava! 🙂
a kde je nasa zakladatelka zuzkaBB? podla mna by dvojicu s helikou mohla urobit prave ona. 🙂

deina
8. sep 2009

Vivien, mas IP. Tiez pouzivam Oral Balance, Biotene, to mi najviac vyhovuje. Skusala som aj Saliva Natura, ale malo to hnusnu chut. 😝 Tento je taky prijemny, mnam mnam... Akurat mam sliny na poste, musim si po ne ist. 😀