Reumatoidná artritída. Môžem otehotnieť?

zuzanabb
12. feb 2008

Ahojte, chcela by som sa opytat, ci ma niektora z vas skusenosti s otehotnenim pri tejto diagnoze, ktoru mam uz 10 rokov. Beriem Metotrexat, Prednison, Aflamil, Sulfasalazin.
Mam 30 rokov a uz by som chcela babatko, lenze doktor mi to velmi neodporucal. Som ale odhodlana aj napriek vsetkym moznym komplikaciam mat vlastne babo. Viem, ze nemozem brat metotrexat aspon 4-6 mesiacov pred otehotnenim, ale neviem ako prezijem to obdobie bez liekov.
Ak by niektora z vas mala skusenosti ako to "ocistujuce" obdobie bez liekov vydrzala, tak mi dajte vediet. Pripadne ake ine neskodne lieky ste brali ako nahradu. Rozmyslala som aj nad homeopatiou.
dakujem.

vikinam
23. apr 2009

Ahojte, ja som sa uz niekde stratila..... tolko je tu pozitivnych prispevkov.. 🙂

Silvi, je to tazke, ale strom zatial tiez nehladam 😉 aj ked tie deticky v tom prispevku ma dojali.

Tehulkam drzim palceky... dobru nocku 🙂

silviapd
23. apr 2009

Viki: no to by uz bolo velmi zle keby sme ho hladali,a su ludia aj horsie na tom,neboj....aj ja som mala depky,a este aj mavam,ale nezmenim to

deina
24. apr 2009

Dnes idem k reumatologovi, tak drzte palce. 😉 Inak kedze som 11tt + 4, tak TP je 9.nov, nie 11.nov, zle som to vypocitala. Ta moja matematika... aj toto babo mame tak, ze som sa preratala, asi. 😀

helika81
24. apr 2009

nebojkaj deini,bude všetko ok!!!aj Zuzka má dnes ísť,však? 😀 držím Vám palčeky... 😀 😀 😀

my ideme dnes do PD-sladký domov- 😀 tak neviem či napíšem ale keď tak,z domu aj maminka má net 😀 tak Vám všetkým prajem krásny víkend 😎 a hlavne slnečný 😀

helika81
24. apr 2009

a k tomu stromu-život nám nadelí veľa prekážok a my sme tu od toho,aby sme ich prekonali,tak preskočiť slučku a sme za stromom 😀

deina
24. apr 2009

Tak a som spat. 😀

Vypocula som si prednasku o stravovani v tehotenstve, mam si kupit wakame (morske riasy), lebo ze potrebujeme mineraly a napr mineraly z mineralky nie su vhodne, lebo to su anorganicke mineraly, telo si z nich nic nevezme. Dalej si mam zaobstarat lanovy olej, lebo ten prirodzene znizuje zapal a namiesto mlieka a mliecnych vyrobkov pit sojove alebo pohankove nahrady, lebo mlieko nerobi dobre ludom, ktori maju problem s imunitou. Ale zlaty, napisal mi cosi do papierov pre gynekologa, lebo som mu povedala, ze podla mna o Sjogrenovom syndrome pocul prvykrat odo mna a ze bude vsetko dobre a drzi mi palce. 😉

Zuzka ma dnes kedy poradnu? Dufam, ze bude mat dobre spravicky. 😵

lilu18
24. apr 2009

ahojte
deini akeho zlateho dr.mas Pozicaj 😀 mne take nikdy neporadil 😀

ako sa mate? deini-mas nevolnosti??

deina
24. apr 2009

Nie, nevolnosti nie, len ta hlava sa mi mota... teraz zase a to som sa snazila pit. Vraj mam pit hned rano pol litra vody, povedal. 😀 A potom bud budem behat na wecko alebo to do wecka pojde hned...

lilu18
24. apr 2009

pol litra?co blazni?ja tolko z tazkostou za den vypijem 😀 ..skus si chvilku posediet kym vstanes

deina
24. apr 2009

Lebo ze cez noc sa clovek dehydruje. 😅 On to tak robi a ked som nanho asi divne kukala, povedal, ze to ale nie je ako vypit pol litra piva a potom clovek beha na zachod, vobec nebeha, telo to potrebuje.

Kto to vyskusa? 😀 A teplej vody pol litra.

lilu18
24. apr 2009

..to by som hned vrchom vyhodila do wc 😀

deina
24. apr 2009

Hm, moj maly este stale spi... rano spal do stvrt na osem, nezvycajne a napriek tomu uz aj teraz spi od dvanastej. 😕 Snad nebude chory, on spachtos nie je...

helika81
24. apr 2009

Deini teplú vodu,a vypiť?každá z nás by skončila na wc 😉 ale je ozaj zlatý,že poradil a s tým mliekom,to ma dostalo,ja mám totiž veľmi rada mliečko,asi obmedzím lenže ako dostaneš vápnik do tela?a vajcia nenávidím 😝 ono o tom diskutovať je na dlho lebo čo v dnešnej dobe je dobré?všetko ti zakážu,napr. pri reume by sa nemali jesť ani zemiaky,kto ich nemá rád?aspoň pri diéte na žlčník sú dobré,ja som pol roka jedla kôli žalúdku zemiaky,ryžu a mrkvu 😀 išli kilá síce dobre dole ale čo z toho,keď všetko škodí,no a teraz si vyberme,ani rajčiny či papriku nemôžem kôli tomu že patria k šupinatej zelenine a ovocie(mňam)marhuľe,broskyňe,jablká a veškeré so šupkou,no a budte zdravé 😀 no a ja naozaj neviem čo jesť,a to som len spomenula vitamíny 😀 hm 😎 😒

helika81
24. apr 2009

ešte nakoniec prejdem na racio reumu 😀 tak ešte raz krásny víkend 😎

deina
24. apr 2009

Racio reuma. 😀

On normalne je schopny rano vypit pol litra teplej vody a nic mu to nespravi. 😅 A ze mlieko sa da vpohode nahradit (ten vapnik) strukovinami, obilnym alebo sojovym mliekom. Inak on papriku a paradajku neodporuca kvoli tomu, ze je to lunarna zelenina - nemam tusenia, co tym mysli. 😀 A naopak, korenovu zeleninu odporuca, polievky z korenovej zeleniny - tak som ho potesila, ze to mi teraz velmi chuti.

bety1
24. apr 2009

Ahojte kocky,neviete mi poradit, alebo nemate skusenosti so svojimi ratolestami, co s nimi ked su take nervozne?Nasa mala obcas dost rozhadzuje rucickami a nozickami a mrnci pri tom,je to take nervozne vzlykanie a este pred tym niekedy aj trochu tlaci,tlaci, ale na to brusko uz kvapky berie -nejake sam simplex ci co. Mate s tym niektora skusenosti?
Potulka, ty ako s malym?

deina
24. apr 2009

Mozno nezaberaju dobre tie kvapky, ak by to bolo brusko, skus s nou zacvivit - akoby sa byciklovala alebo ju daj na brusko. Ak nepomoze, tak to asi nie je brusko - potom len ponosit, pomojkat...

helika81
24. apr 2009

Už som v PD a neodolala som 😀
Deini,vieš čo je na tom najlepšie?že nemôžem ani strukoviny 😀 ma z nich zdúva a ide mi bruško roztrhať 😝 ale koreňovú zeleninu milujeeeeeeeeeeeeeeeem 😀
Bety skús ako Ti poradila deina,a ak kojíš nepapaj kapustu,bude mať také reakcie ako aj ja...škoda že ti nemôže povedať čo ju bolká 😉

deina
24. apr 2009

Este pomaha dat babo aj na brusko, dobre si pritom zvyknu poprdkat. 😉

Helika, ty prosim ta co jedavas? 😀 Vzduch? Ze strukoviny nie, vajcia nie, papriku paradajku nie...

helika81
24. apr 2009

Zuzka ako si dopadla na poradni?...dobrú nôcku 🙂

deina
25. apr 2009

A Zuzka sa nam neozvala? Dufam, ze je vsetko vporiadku. 🙂

denisocka
25. apr 2009

ahojte baby,ja len na skok,neviem či tu debatujete aj o lupuse,ja sa len chcem opýtať-synovy vyšli slabo pozit. antinukleove protilátky , C3 C4 ma ok ... neviem ,či mam u neho ratať s nejakou formou reumy,lupusu,ak niekto niečo o tom viete,tak mi napíšte do IP,vdaka

inač ,ešte mimo temy,ja osobne mam silno pozot. autoprotilatky ANCA,APA,ANtifosfolip.sy a ešte niečo,2x som potratila a nakoniec som pod kontrolou hematologičky donosila krpca 😉

deina
25. apr 2009

O antifosfolipidnom syndrome som pocula, v tehotenstve sposobuje potraty a ANA, to mi hovori nieco o lupuse. Ale moze ist aj o inu autoimunitnu chorobu. Citala som, ze ked je ANA pozitivne, vacsinou sa robia dalsie testy, aby sa potvrdilo alebo vylucilo automimunitne ochorenie a potom aj to, ze existuje mensie percento ludi, ktory sice maju ANA pozitivne (alebo falosne pozitivne) a nemaju ziadne ochorenie. Aha, vidim, ze by som mala pisat do IP... tak to tam prekopirujem.

bety1
25. apr 2009

Diky za rady.Ja nekojim,mna hned odstavili aby mi mohli nasadit liecbu.Takze sme na nutrilone hypoalergen.Skusali sme ju davat aj na brusko,ale nechce byt na brusku. A kaka normalne,tak neviem.Snad to prejde.

deina
25. apr 2009

V tomto veku este asi deti nie su radi na brusku, je to pre ne namahave, ale ked tam uz su, potrapia sa a pritom si zvyknu dobre poprdkat. A este je vraj dobry aj Espumisan L, ten je pre deticky, ak Sab Simplex nezabera.

zuzka88
27. apr 2009

Teda baby, sak my uz sme na tretej strane!!! rychlo vas idem docitat, pridat foto a napisat 🙂

zuzka88
27. apr 2009

Nooo, poradna bola v poriadku, lenze sme boli cely den v meste takze ked sme dosli domov, bola som schopna uz len spat 🙂 A detto cely vikend, v sobotu sme boli cely den prec a v nedelu sme spachtosili...
Hned ako sa mi podari scan tak hodim nase nove foto 🙂
Termin nam potvrdil na 19.11.2009, skoro ako dejna, len ona bez tej prvej 1 😉
Ale v nedelu som mala taky slaby vytok s krvou, dnes som volala dokimu takze idem preistotu vo stvrtok na rychle kontrlone sono. Ale vraj sa nemusim bat, ze je to normalne... No po mojoj poslednej skusenosti som si povedalal, ze budem otravovat lekarov s kazdou "somarinou", sak preto si ho platim, nie???

K tomu lupusu ja neviem teda vobec nic, rada by som pomohla ale nemam sajn 😒

OOOO, a pekny den vam samozrejme, ani som sa nepozdravila 😀

deina
27. apr 2009

Pekne fotky. 😵 😵

Mas pravdu, radsej otravovat ako nahodou nieco zanedbat. Som rada, ze to dobre dopadlo. 😅 Super, tesim sa.

zuzka88
27. apr 2009

ty mas kedy dalsiu poradnu? ja zasa za 3 tyzdne a vraj mam byt spokojna, ze keby o mne pochyboval, tak budem k nemu chodit kazdy tyzden 🙂