Reumatoidná artritída. Môžem otehotnieť?

zuzanabb
12. feb 2008

Ahojte, chcela by som sa opytat, ci ma niektora z vas skusenosti s otehotnenim pri tejto diagnoze, ktoru mam uz 10 rokov. Beriem Metotrexat, Prednison, Aflamil, Sulfasalazin.
Mam 30 rokov a uz by som chcela babatko, lenze doktor mi to velmi neodporucal. Som ale odhodlana aj napriek vsetkym moznym komplikaciam mat vlastne babo. Viem, ze nemozem brat metotrexat aspon 4-6 mesiacov pred otehotnenim, ale neviem ako prezijem to obdobie bez liekov.
Ak by niektora z vas mala skusenosti ako to "ocistujuce" obdobie bez liekov vydrzala, tak mi dajte vediet. Pripadne ake ine neskodne lieky ste brali ako nahradu. Rozmyslala som aj nad homeopatiou.
dakujem.

silviapd
21. máj 2009

teda tesim sa ,sa tu pekne zbierame,dufam,ze to vyjde

Zuzibb Ty budes o chvilu ako lekar - budeme chodit na vysetrenia k Tebe,pri tych vsetkych info co mas uz teraz.

Drzim velmi palce nech to vyjde,aby si nemusela ist na umele opl. 😉

zuzanabb
autor
21. máj 2009

heli neviem ci by bola sanca minimalna, to mi nepovedala, oni podla mna zvazuju to umele len kvoli reume, lebo sa mi zhorsil stav (spuchnute a zapalene mam uz vsetko mozne) tak nemam vela casu na skusanie. Inak by asi dlhsiu dobu skusali to IUI - neviem ci az 4-6 mesiacov a az potom sa zacina s umelym... ale mne povedala, ze uz na treti mesiac ak sa nic nezadari, tak skusime umele. A nepovedali, ze preco to tak je, asi mi jednoducho nefunguju hormony tak ako by sa im patrilo 😀 ...no a este k tomu tie spermije s deformovanymi hlavickami... ale asi to bude tymi antibiotikami. Uvidime ked sa bude spermiogram opakovat, ci nevyjde lepsie. Lebo ak ma moj chlap naozaj problem v tomto, tak to umele by bolo v tom pripade najvhodnejsie.
Netusim ci za to vsetko u mna moze prednison, len viem, ze doktor nebol nadseny, ze ho beriem, lebo vraj sa mi tlmi prirodzena tvorba hormonov v nadoblickach... lebo ho umelo dodavam, tak telo zlenivelo.
ci co mi to semotil... vidis silvi, zo mna doktor asi nebude, lebo si prt pamatam 😵
pekny dnik zelam, vasa MUDr. Zuzana 😀 😀 😀

deina
22. máj 2009

Zuzi, beries to optimisticky, to som rada. 🙂 Hlavne je, ze vedia, kde je problem a tak vedia aj pomoct a spolocne sa k babetku dopracujete, uvidite. Inak na tie spermie su aj nejake vitaminy, tusim selen, zinok a vitamin E? Neviem, nie som si ista, ale chlapa som niecim takym dopovala pri Miskovi.

deina
22. máj 2009

Takato fotka sa mi vcera podarila, nie je mila? https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

potulka
22. máj 2009

ahojte
zuzi, na spermie chlapovi naordinuj zeler a tekvicove semienka. drzim vam palce, je dobre, ze viete na com ste a ze vam predostreli aj mozne riesenia.

helika81
22. máj 2009

Zuzik držím ti palce,neboj budeme spolu rodiť 😀

Deini aký je malý krásny 😀 😀 😀 hotová fotografka 😉

zuzka88
22. máj 2009

Caute baby, tyzden som tu nebola ale...lezala som od pondelka v spitali!!!! Ale nie kvol babatku ale slepak... takze na chirurgii..Viete si to predstavit? pobolievalo uz v nedelu ale som si vravela, ze to prejde, v pondelok som si povedala, ze ak neprejde, tak v utorok pojdem k dr ale utorku som sa nedockala 😒 Takze ma kamoska odviezla na pohotovost do ruzinova (z pezinka) lebo chlopa som mala v BA na fotbale...
A rovno si ma aj nechali... noperacii som sa vyhla lebo zapal nebol akutny, ale to bolo asi len silne podrazdenie, lebo som nemala zlu krv, iba v moci dajake leukocyty? alebo co to tam je zle... no ale lezala som az do dnes, aj to som sa uz vymodlikala domov
Ked ustupil slepak zacalo mi tvrdnut brucho, teda aspon podla mna, a tak som od stredy dostavala dalsie infuzky s magnezioom, posledna mi stiekla dnes doobeda, zbalila som tasku a utekalaaaaa
No a najhorsie na tom bolo, ze som celu dobu hladovala!!! az vcera som dostala take dajke rozmixovane grcky, asi vam to ani nemusim opisovat, tak to som bola hladna aj dalej ale dobrovolne
Ale neda mi pochvalit vsetky sestricky (volali ma mamina, stare panie volali babka...) ze sa o nas krsne starali a kazdu chvilu sa tulal po oddeleni lekar, starali sa o nas, aj o mna, ozaj boli velmi starostlivi a dali mojmu slepaku sancu sa spamatat a nerezali ma hned 😉 Ozaj som velmi spokojna, s ymto pobytom, aj ked lepsie by mi bolo doma
Takze uz som doma, mam nariadeny setriaci rezim a setriacu kasovu dietu a hned ako by sa mi to vratilo, mam sa hlasit na chirurgii 😀

Tolko v skratke o mne

zuzka88
22. máj 2009

A teraz co com precitala, ze mate noveho:

Teda Zuzi, ja sa nahodou tesim, ze mate take pokroky!!! Lebo najhorsie je, ked nevies, co ti je, to je uplna zufalost a bezmocnost a to je pre mna osobne uplne najhorsie.. Takze ked uz viete, kde bude pes zakopany, urcite sa veci pohnu dobrym smerom. drzim vam mooooooooooooooc MOC palce!

Baby vsetky, tak ja sa k stretku pripajam! Viac by mi asi vyhovoval ten termin v juny, 4.7. sa mi bude vracat drahy z chlapskej dovolenky a budem musiet pre neho, tak nech nemusi cakat 😎 akoze budem vzorna zienka!

Deini, super, ze ti uz je dobre! moc sa tesim lebo viem co to je ked ti je nafigu a este ked sa musis starat o maleho, uplne zleeeee!!!!

A este jednu novinku mam, aj sa strasne tesim, aj mam vycitky, ze vy cakate mesiace... Dostala som pozvanku do Piestan, uz na 8.6.!!!!! Chapete to? tak som sa bala ze budem cakat aj kym porodim a o 2 tyzden idem tam!!!
Strasne by som vam priala, aby ste sa tam aj vy co najskor dostali a keby sa dalo strasne rada by som vam pomohla... ☹ ale nemam ako...samej mi zhanali protekciu cez 3 ludi...

A este aby bolo jasne, tu ucast z mojej strany mozte ratat na 100%!!! jedine ze by som sa zasa ocitla v spytali 🙂

zuzka88
22. máj 2009

Viem, ze mate celu esej no ale ked som tu tyzden nebola !!!!!!!!!!!! 😀

A sorry za gramaticke chyby, len som rkla okom a uz ich tam je hojne 😅

deina
23. máj 2009

Zuzi, no teda, ze slepak. Som rada, ze to dobre dopadlo a nemuseli ti ho vyberat - to sa vobec da v tehu? Asi nieze da sa, ale ked sa musi, tak sa musi, bohuzial... 😨

helika81
23. máj 2009

Zuzik moja dávaj si len pozor,a hlavne sa šetri...ono sa dajú zastaviť bolesti ale len či to v tehu chúďa moje vydrží,držkaj sa nám Zuzka...my ideme dnes na svadbu,mám new image,tak potom hodím foto 😀 prajem Vám krásny slnečný víkend snažilky moje 😲 😎 😀

zuzka88
23. máj 2009

No to by ste sa cudovali ale operacia je menej riskantna ako neoperacia.. resp. zapal slepaku (zapal v brusnej dutine) vyvolava potrat... Operuje sa to bezne aj pri tehu ale je tam dajake riziko.. Len z ich reci som akurat pochopila, ze som v tom najriskantnejsom obdobi... kazdy sa hrozil ked som povedala 14tt, asi cim neskor, tym lepsie?
A vy mate co noveho??? Krasny vikend!
Heli, tebe peknu svadbu, dobre sa zabavte 🙂

deina
23. máj 2009

Mozno radsej operuju az vtedy, ked je uz babo schopne samo prezit mimo maternice? Po takom 24-25tt... ze keby nieco, vytiahnu aj jeho v pripade ohrozenia.

Helika, bav sa, potom hod fotky, nech vidime novy image. 😉

lilu18
24. máj 2009

ahojte--citam len posled.prispevky-- 😎
zuzi---ufff--drzim palceky --co si to ten slepak zmyslel teraz otravovat??ptuj ptuj nech to dobre dopadne

heli--jasne hod nove fotecky 🙂

deini--super ze uz ti je OK 🙂

zuzka88
24. máj 2009

Ahoj Lilu, pekne fotky! Mala rastie ako z vody, co?

Deini, no neviem ako to je ale viem, ze keby bola krv zla, tak by ma rezali babo nebabo... Kedy ides do poradne? co noveho?

Heli, ako bolo? my ideme na svadbu kamaratom za dva tyzdne..som zvedava, co si obleciem 😀

helika81
25. máj 2009

Ahojte babenky...už pracujem na fotkách,tak keď sa všetky nahodia,potom sa pohrám aj s new profil 😀 ,čo sa týka svadby,bola perfektná,ták sme sa super zabavili,že ani na vlastnej som nebola tak odreagovaná,aj som si pri nich riadne poplakala,som si totiž až na obrade uvedomila,že sa naozaj berú 😀 ale boli zlatí a nevesta krásna 😀 všetko bolo super až na moju reumu,nôžky ma bolia ešte teraz a otlaky odpúchajú 😀 😀 😀

Dnes som si išla pre výsledky kôli aslu a kleslo,ale z 1024 na 1007 😀 hm super,tak mi hodila antibiotiká,ale musím počkať,kým dostanem ms,a o dva týždne mi ide pichnúť aj pendepon,neviem kôli čomu,asi ako penicilín,nechápem,ale je to najsamlepšia doki lebo brala aj manželíkovi výter z hrdla,keďže bol ako doprovod,či náhodou nie je on nositeľom streptokoka a napodiv som išla aj na wc,aby som si sama vzala výter z dola 😀 že či aj tam nemám zapal,no a to by mal robiť gynekológ,nie?lenže sa nemôžem k nemu dostať už 3 týždeň,tak krčná zaúradovala 😀 😀 😀 fakt úžasná doki,takých sa málo nájde 😀

helika81
25. máj 2009

lilu zaregistrovala si stretko???akosi mám tých fotiek veľa,ide to pomaly 😀 som ako zuzka,ale bola som akčná až 400 fotiek som spravila 😀

helika81
25. máj 2009

babenky prvé video je naša svadba,tak si ho pustite 😀 a potom hoďte komentárik 😀

helika81
25. máj 2009

tak zopár fotiek som hodila,tak pozrite 😉

milka2008
25. máj 2009

Ahojte, co to citam - novinky?

1. STRETKO - JA SOM ZA 4.7. 2009 - to by mal byt syn v tabore a ja som tu "volna" pre Vas. Prvy termin - 27.6. mne velmi nevyhovuje.

Zuzkabb - z teba bude o chvilu kvalifikovana MUDr. 🙂

Zuzka88 - prosimta, co este bude dalej? Ale hlavu hore, hlavne, ze babatku je dobre. Mam znamu, ktora musela podstupit mensiu operaciu na prsniku a to bola myslim v 3. mesiaci tehotenstva a teraz ma zdravu 8-rocnu dcerku A t 🙂 o ja nehovorim, ze ja som pocas tehu v 5. mesiaci prekonala "svrab", samozrejme, ze som ho "schytala" v nemocnici 😠

Heli - svadba - uz bola, ci bude?

Deini - to je fajn, ze sa citis lepsie.

A ostatne dievcata?

Pozdravujem vsetky, tak z "rychlika", ako vzdy 🙂

Idem si vas docitat a prajem pekny den - treba to vyuzit, lebo o par dni pride zasa chlad a dazd 😖

😎 🙂 😎

silviapd
25. máj 2009

Ahojte babulky - vyslnieckovane????

Ja len v skratke,ak som to dobre zaregistrovala nasa stretavka:

Deina
Helika ====== obidva terminy
Silvia
Zuzkabb

Zuzka88 27.6.

Milka2008 4.7.

Este pockame kto sa prihlasi a dohodneme sa.....

zuzka88
25. máj 2009

Caute baby, tak mna to chytilo zasa vcera vecer ale dajako som to cez nc predychala... tak uz ozaj si budem davat pozor, co zjem ale ozaj neviem, co su vhodne a nevhodne potraviny...ci nevadia semiacka v celozrnnych chlebikoch, supka z rajciny? mastne? slane? sladke? nikto mi nepovedal 😖

K nasmu stretku, pisala som ze skor ten jun, ale mozno by sa mi dalo aj toho 4ho, len to bude casovo pre mna dost hranicne... ak sa vratia uz poobede, budem musiet byt uz spat v BA.. ale bola by som nerada, akby iba kvoli mne bol dajaky datum, takze sa prisposobim ktoremukolvek a v najhorsom vas neuvidim

helika81
25. máj 2009

:((som smutná babenky,vymazali mi fotky ☹ nevadí,dám na pokec a fb 🙂

Zuzka prosím ťa len sa šanuj moja 😉 🙂

a ak by sa Vám dalo,s tým stretkom,tak aby sme sa všetky stretli 😀

zuzka88
25. máj 2009

teda, ja som aj pozerala a ziadne nove... tak ale mohli ti ich nechat, sak to nebola tvoja svadba, nie?

zuzka88
25. máj 2009

Heli, pekne videjko, az som sa tu rozsmoklila 😅

helika81
25. máj 2009

jej videla si?som bola s nasim fotografom a mi povedal,že mame na nete video,tak aby ste videli,som vas chcela prekvapit 😀

zuzka88
25. máj 2009

jasne, hned som kukla len sa dlho nacitavalo, mame doma taku pomalsiu wifinu 😀
ste spolu strasne zlati ale sak to som aj pisala tesne po svadbe
uz sa tesim ako vas spoznam, hadam to stretko po roku konecne vyjde 😉

zuzka88
26. máj 2009

Babule! Kde ste???? je tu bez vas smutno!