Reumatoidná artritída. Môžem otehotnieť?

zuzanabb
12. feb 2008

Ahojte, chcela by som sa opytat, ci ma niektora z vas skusenosti s otehotnenim pri tejto diagnoze, ktoru mam uz 10 rokov. Beriem Metotrexat, Prednison, Aflamil, Sulfasalazin.
Mam 30 rokov a uz by som chcela babatko, lenze doktor mi to velmi neodporucal. Som ale odhodlana aj napriek vsetkym moznym komplikaciam mat vlastne babo. Viem, ze nemozem brat metotrexat aspon 4-6 mesiacov pred otehotnenim, ale neviem ako prezijem to obdobie bez liekov.
Ak by niektora z vas mala skusenosti ako to "ocistujuce" obdobie bez liekov vydrzala, tak mi dajte vediet. Pripadne ake ine neskodne lieky ste brali ako nahradu. Rozmyslala som aj nad homeopatiou.
dakujem.

simca06022011
22. nov 2012

@jaya47 ghee sa ti pekne pusti ked ho vyberies z chladu, rovnako ako kazdy iny tuk. Skladuje sa po otvoreni v chladnicke pokial viem. Takze tuhosti sa vobec nemusis bat.

novakova2000
22. nov 2012

@potulka počuj moja som pozerala to FW kokos ja ho na nových krvných vysledkoch ani nemam nemôze to byt ešte nejaká iná skratka ? 🙂

pisis
22. nov 2012

@ifkael ja jednou mela diclobene, myslim, ze je hlavne jen na bolest, ale nic jsem z toho nemela. Urcite se zeptej dr., jak radi holky.

ifkael
22. nov 2012

Dik kocky... Hmm.. Dali mi to na pohotovosti v nedelu. S piatka na sobotu a zo soboty na nedelu som dve noci presmoklila a prehresila na striedacku, tak som isla na pohotovost.

Este pockam par dni co to bude robit, a pojdem za obvodakom. :/ tak nemam rada chodenie po doktoroch ://// a mam vzdy problem kde dat najmladsieho..

Vysadila som aj mydocalm, aj diclobene- tak som sama zvedava co sa bude diat

potulka
22. nov 2012

@novakova2000 vacsinou to byva hned prva vec, ale niekedy to ani nerobia. mozno to ma aj nejaku inu skratku, ale neviem o nej. malo by to byt cislo lomitko cislo, napr. 8/12 alebo 45/98...

jaya47
23. nov 2012

@novakova2000 ja sa vobec nevyznam, v autoimunite som novacik 🙂

novakova2000
26. nov 2012

@potulka počuj a kde je ta reumatická sukromka?

potulka
29. nov 2012

@novakova2000 v chlieviku Sukromne temy, vola sa O reumatoidnej artritide a sjogrenovi sukromne 🙂. administratorom temy je deina.

novakova2000
30. nov 2012

@deina - Deina prihodíš ma do tej súkromky prosím 🙂 dakujem

deina
1. dec 2012

@novakova2000, hotovo. 😉

novakova2000
1. dec 2012

@deina dakujeeeeeeeeem

vikivivi
16. dec 2012

dobry večer baby zdravim vas ,,prečitala som niekolko riadkou , čo ste napisali o tu artridu musim povedat moja dcerka VITORIA trpi stou chorobou uz 4 rok ma len 8 rokou chodime do pieštan na liečenie aj na cvičenie ,,podstupili sme aj biologicku liečbu ale žiall nepomohla berieme prednison ,,ibalgin,,viganto,,helicid,metotrexat jej museli vysait nerobilo jej to dobre tak sa trapime a plačeme ma už cele kosti zapalene,,uz jej kupujem všeliake mastičky konsku mast,alpu,morsku sol .všetko možne ale nič moc ,,prosim mohli by ste mi poradit alebo pomoct sniečim čo sme ešte nahodou neviskušali dakujeme pekne

katarinkam
17. dec 2012

@deina ahoj mohla by som sa pridat aj ja do temy reumatoidnej artritide, ja ju sice nemam no mam dermatomyozitidu autoimunitne ochorenie a musim papat prednizon tak chcem pokecat ze ako sa dari s tehotenstvom a par rad by sa mi zislo na nete je dost info no lepsie su skusenosti 🙂

potulka
18. dec 2012

@vikivivi ja som artritidu dostala, ked som mala 9 rokov. tiez som vystriedala kadejake lieky, hoci MTX az po dvadsiatke. dvakrat som bola v piestanskych kupeloch, to dost pomohlo, ale az po case. kym som bola tam, tak mi bolo horsie, zato po navrate akoby sa telo spamatalo. chodievate aj do NURCHu?skuste aj kostihoj, bud nejaku mast s nim alebo len taky nalozeny v alkohole. tiez vraj pomaha nasvecovanie bioptronovou lampou, ale to som nikdy neskusala. pre teba to musi byt asi este tazsie ako pre malicku, ked jej nevies pomoct. 🤐

vikivivi
18. dec 2012

ja som už taka zufala že plačem kde ma nikto nevidi lebo prednou musim byt silna ,,,, ☹ ano chodime tam na NURCH Dr,Koškovej a DR.Vrtikovej ,, ,,,ten kostihoj mame ta jej pomaha musime vela cvičit ,,ale ked ona ma take bolesti že sa jej nič nechce robit len plakat,, ☹ ☹..mame aj konku mast chladenu no ale nič moc ,,aj ten gelovy lad jje davam na tu bolavu čast ale dlho to nemožeme nechavat aspon na 5 min,,tu lampu sme vyskušali tam Bratislave ale doktorka nedovolila lebo ona ma slabu imunitu tak že radšej nie,,,ja už mam doma cely lekaren aj by som dala milioni keby že nanej niekto vedel pomoct,,, ☹ 🤐,velmi sa trapime moja princezna je velmi silna a statočna,,,,,,potulka,,dakujeme pekne 🙂
,,

pisis
18. dec 2012

@vikivivi to me moc mrzi, ze se tak trapite. Ale snad brzo objevite tu spravnou kombinaci leku a nemoc se podari uklidnit, na kazdeho funguje neco jineho.

novakova2000
18. dec 2012

@vikivivi musí to byť pre Teba tažké!!! - ja mam chorobu diagnostikovanú asi 3 mesiac, tiez som stále v bolestiach, a to som mala 2 tyzden pred svadbou ked to prišlo - nadstavená, ze budem mať babo - takže tiez bojujem neboj, ale ty - ty to máš asi horšie - vidiet trpieť svoje dievčatko, dufam, ze ked sa mi raz zadarí pan boh ma nebude trestat ešte aj týmto spôsobom, lebo to uz by som nezvládla - počuj a napadlo ma neskúšala si jej dávať vyšie dávky vitaminu C - dostu tu kočky popísali na posilnenie imunity hm?

vikivivi
18. dec 2012

AHOJTE DIEVčATA DAKUJEM VAM ,,,,NOVAKOVA 2000 MALA SI NA MISLY ACIDUM FLORIKUM TIE šUMIVE TABLETKY BERIE NA POSILNENIE KOST 2X DENNE ,,JE VELMI CHUDUčKA MA 8 ROKOU ALE VAžI LEN 15-kil ☹ ☹ ☹ ,nema chut ani do jedla od bolesiach ,hm

pisis
20. dec 2012

@vikivivi ne ne, vitamin C jaky maji treba v DM drogerii

vikivivi
21. dec 2012

po sviatkach to budem hladat dakujem 🙂 😲

dusany
25. dec 2012

@vikivivi Vaššej dcérke choroba pokročila na 28%. Tiež som sa liečil z tej príšery aj iných a bolo to ešte horšie. Prednison pre Vašu Viktóriu má celkovú účinnosť liečenia iba 9% a škodlivosť lieku je 19%,preto ju vôbec nelieči. Najprv sa musí odstrániť hlavná príčina choroby.Dcérka spáva v 6 prekrížených geopatogénnych zónach a jedná z nich je vodná zóna s intenzitou 9-ého stupňa.Zatiaľ jej premiestnite posteľ na iné miesto.Ak by Ste mi poslali pôdorys Vášho príbytku,určím jej vhodnejšie miesto na spanie. Každý,kto je vystavený dlhšou expozíciou z GPZ škodlivých účinkov,vôbec sa nelieči. Inač robím meranie GPZ a elektrosmogu a ich odrušenie a tiež aj liečiteľstvo.Viktória má celkové zdravie 91% a imunitu 78%.Obe čísla sú nízke.Látková výmena zničená z GPZ je zhoršená o 46%. Vápnik jej chýba 18%.Mala by papať viac jogurtov,tvaroh,tvrdé syry a mak ho má najviac.Železo jej chýba až 28% a hemoglobín--červené farbivo 34%,čo je už anémia. Pri nedostatočnom rozvádzaní kyslíka jej to spôsobuje únavu.Pýtajte si prírodné železo pre deti s vitamínom C.Železo pre dospelých, by jej poškodilo pečeň.Lepšie jej dávať listovú zeleninu najmä tmavšie šaláty,ako tabletky. Magnézium jej dávajte každý druhý deň 20 minút pred jedlom.Zinok jej test určil užívať zatiaľ každý deň ráno 20 minút pred jedlom. Zinok s vitamínom E pomáhajú zvýšiť imunitu.Selén ma brať každý 3. deň ráno 20 minút pred jedlom.Kelp jej dajte každý 3. deň tiež ráno pred jedlom.Pri dlhšom nedostatku jódu sa to prejaví nedostatočnou činnosťou štítnej žľazy. Kremík jej tiež chýba a dávajte jej ho každý 2. deň ráno pred jedlom.Fosfor je dôležitým prvkom pre kosti a kĺby,preto jej nesmie chýbať.Slede,makrely a tuniak ho majú dostatok a tiež aj jódu.Biosiru-MSM by mala užívať každý 2. denne pred jedlom a je pre ňu nevyhnutný na liečbu reumy. Z vitamínov jej chýba A a zároveň aj betakarotén.Najlepším zdrojom je žltá,červená a ružová zelenina a ovocie.Červená a žltá paprika,marhule ,čučoriedky,ktoré jej zlepšia aj látkovú výmenu a tiež nasrúhanú mrkvu pokvapkajte troškou oleja a obohaťte zásaditým citrónom. B - komlex jej tiež chýba a test jej určil každý 2. deň ráno pred jedlom. Chýba jej aj vitamín C a to by chcelo aspoň 3 krát denne rozmanitú zeleninu aj ovocie,ktoré je nutnosťou pre dobrú imunitu.Vitamín E jej tiež chýba a mala by ho brať každý 3. deň s jedlom. Je lepšie podávať sólo tabletky z minerálov a vitamínov.Sú učinejšie a menej škodlivejšie než je zmes v jednom.Na samotnú reumu jej dajte Mobil plus 2x denne 1/2 hodiny pred jedlom a tak isto aj kolagén a biosiru-MSM iba 1x denne a po jednom mesiaci dcérka už nebude mať bolesti a cca po pol roku sa jej reuma vylieči. Medzi tým po určitom čase sa jej môže znížiť podávanie Mobilu plus aj kolagénu.Mám s tým veľmi dobre skúsenosti. Kliknite si na link,kde si môžte objednať Mobil plus,kolagén a MSM. http://www.multivitamins.sk/ttpharm/index.php Mobil plus je prírodný vôbec neškodlivý pre vašu dcérku a má pre ňu liečebný účinok až neuveriteľných 94%. Ak mi dôverujete a chcete aby dcérka bola s toho čím skôr vonku,môžete mi napísať aj na mail: dm2000@centrum.sk Rád by som Vám poslal články k lepšej výžive,Dušan.

dusany
25. dec 2012

@vikivivi Po prečítaní príspevku pre Vás som Viktórii určil MSM užívať každý 2-hý deň ráno pred jedlom,ale pri druhej zmienke o MSM som napísal 1 krát denne. Správne to má užívať každý 2-hý deň ráno 1/2 hodiny pred jedlom.

molka
25. dec 2012

@dusany to by ma zaujímalo, ako sa dá určiť cez net presné percento chýbajúcich vitamínov a minerálov v tele človeka. Podľa toho zoznamu bude dieťa celý deň jesť nejaký preparát.

dusany
25. dec 2012

@vikivivi Ešte k Vašej Viktórii. Dcérka pije málo tekutin a jej minimálne množstvo je veľmi potrebné 0,9 l denne. Viktórii tiež môžte podávať protireumatické čaje a tiež aj detoxikačné. Pitie najlepšie čistej vody prefiltrovanej aspoň tým najlacnejším filtrom v džbáne vody z vodovodu.Nie s oxidom uhličitým (CO 2). Dostatok tekutín jej pomôže odplavovať toxíny z tela ,hlavne z kĺbov. Na zlepšenie trávenia a tým aj látkovej výmeny pri ktorej sa jej teraz nedostávajú dôležité výživné látky na miesta určené v tele by mala užívať Enzým komplex najlepšie od tej istej spoločnosti,ktorý pre Viktóriu nemá žiadne vedľajšie účinky iba je pomôže. Mala by ho užívať najmenej 2 krát denne s jedlom po jednej tabletke.Stále tu ide iba o neškodné doplnky výživy a nie o ťažké poškodzujúce zdravie chemoprášky.Viktória nesmie papať jedla smažené,pečené,údené a korenené nevhodným korením.Soľ obmedziť a tiež aj sladkosti. Na zlepšenie trávenia a pomoc pri reumatolgických tažkostiach ,na vylepšenie metabolizmu jej dobre sadne Enzým komplex od tej istej spoločnosti. Je tu aj dobrý preparát na zlepšenie imunity Imunoglobulín a Ultrakomplet.Keby Ste sa rozhodli pre Ultrakomplet vzhľadom na jeho nižšie dávky minerálov a vitamínov by ho mala užívať 1 krát denne 15 minút po jedle,ALE POTOM UŽ NEMÁ UŽÍVAŤ MINERÁLY A VITAMINY UVEDENNÉ PREDTÝM. Ultrakomplet a jeho usporiadané minerály a vitamíny nie sú v rozpore a tiež jej vôbec neškodia iba pomôžu.

dusany
25. dec 2012

@molka Je mi celkom jedno či som s kontaktnou osobou v jej blízkosti,alebo na inom kontinente,výsledky po testovaní sú v oboch prípadoch totožné.Nemusel by som sa Vám tu spovedať,viem čo robím ,len žiaľ skeptikom sa nedá nijako pomôcť, i keď už sa dlhodobo liečili chemopráškami,ktoré im vôbec nepomohli,ako tu o tom mnohí píšu aj iní v rôznych fórach.Nemyslím to na Vás. DETEKCIA geopatogénnych zón proutkaření Vyskúšali sme mnoho nástrojov, niektoré veľmi drahé, ale žiadny sa ukázali ako vždy spoľahlivé, presné a rýchle ako ľudské prútikár. Všetky vedci meracie geopatogénne stres s nástrojmi bude trvať prútikár pozdĺž vyhľadajte žiarenia pôvodne. Dnes, proutkaření je prijatý a cvičil viac a viac ľudí, vrátane lekárov, a proutkaření pre vodu bol najviac prijímaný spôsob proutkaření po tisíce rokov. Proutkaření pre zdravie umožňuje lekárov určiť a lokalizovať choroby a choroby a zvoliť najvhodnejšiu formu liečby a nápravy rýchlo. Proutkaření môžu byť použité pre kontrolu potravín, aby zistil, či je to bez toxínov a pre stanovenie alergie na niektoré potraviny. Proutkaření plochy pre geopatogénne stres sa dá naučiť počas niekoľkých minút pomocou tyče, kyvadlo, alebo svalový test, aj keď niektoré prútikár povedať, že to bude trvať roky sa učiť. Naučte sa proutkařit a zistiť, kde sú tieto mriežky Curry a Hartman sú. O tom tiež píše vedec Ing. Milan Hein. http://www.milanhein.cz/autor.php.

dusany
25. dec 2012

@molka Nechcite zastrašovať matku Viktórii a všetkých ďalších tým,že Ste tu napísali,že dieťa bude jesť celý deň niejaky preparát. Dievčátko sa liečí už 4 roky ťažkými chemopráškami a jej mama tvrdí,že to nepomáha. Prečo si neprečítate poriadne čo všetko Viktória užíva. Prednison,Ibvalgin,Viganto,helicid a metroxad od ktorého jej bolo zlé. Myslím si že jej tiež naviac k tomu pridali dajaké minerály a vitamíny. Spýtajte sa na to vikivivi. 4 dlhé roky užívať ťažké lieky a vidíte výsledky žiadne.Ja som jej iba navrhol,že namiesto vápnika nech papa mliečné výrobky a pri železe to iste,že sú lepšie zeleninové šaláta než tabletky. Prečítajte si to pre istotu ešte raz. Mnou navrhnutý zinok písal som,že zatiaľ ho má užívať 1x denne,magnézium iba každý druhý deň,kelp každý 3. deň, selén každý 3.deň,MSM každý 2. deň,Vitamín B-komplex každý 2.deň a vitamín E iba každý 3. deň.Tie minerály a vitamíny sú pre ňu teraz veľmi potrebné a 3 z nich jej vychádzajú užívať až každý 3. deň a ďalšie 3 ma brať každý 2. deň. Pýtam sa Vás,aký celý deň ich podľa Vám ma jesť? Nakoniec som jej navrhol Ultrakomplet v ktorom sú všetky a užívala by iba jedinú tabletku nie 5 druhov ťažkých chemických liekov čo jej zdravie iba zhoršujú a absolútne ju neliečia a naproti tomu má iba jeden doplnok výživy a Mobil plus a kolagén je teraz najpotrebnejší na rýchle vyliečenie reumy bez škodlivých,vedľajších účinkov.Je v tom hádam veľký rozdiel,že? Pre druhykrá t- dvakrát měř a jednou řež..

molka
25. dec 2012

@dusany práve preto som to napísala, lebo vás poznám z iných tém a stránok...ja som už naletela mnohým "liečiteľom", ktorí mi chceli pomôcť. Okrem toho, že ma to stálo kopec peňazí, mi nijako nepomohli. A láskavo prestaňte byť vzťahovačný, nič zlé som nenapísala, len som sa normálne spýtala.

vikivivi
25. dec 2012

dobry,,večer,,VESELE..VIANOCE,,PRAJEM,,,VšETKYM,,,,VšETKYM,,DAKUJEM,,KTO,,PREčITALI,,,POJE,,,RIADKY,,,O,,VIKINKU,,,jasom,,,,už,,rozodnuta,,navšeličo,,možne,,čo,pomože,,mojej,,dcerke,,,lebo,,,tosa,,neda,,,vidržat,,a..vidiet..kolkotrpi..mojadcerka..dakujem,,,pan,,Dusany,,,,určite..vyskušame,,,čoste..nam..poradili...dakujem,,,ešte..raz 🙂 🙂 🙂 🙂

novakova2000
25. dec 2012

@vikivivi ano ano to - no budem na Vás mysliet, drzte sa