Reumatoidná artritída. Môžem otehotnieť?

zuzanabb
12. feb 2008

Ahojte, chcela by som sa opytat, ci ma niektora z vas skusenosti s otehotnenim pri tejto diagnoze, ktoru mam uz 10 rokov. Beriem Metotrexat, Prednison, Aflamil, Sulfasalazin.
Mam 30 rokov a uz by som chcela babatko, lenze doktor mi to velmi neodporucal. Som ale odhodlana aj napriek vsetkym moznym komplikaciam mat vlastne babo. Viem, ze nemozem brat metotrexat aspon 4-6 mesiacov pred otehotnenim, ale neviem ako prezijem to obdobie bez liekov.
Ak by niektora z vas mala skusenosti ako to "ocistujuce" obdobie bez liekov vydrzala, tak mi dajte vediet. Pripadne ake ine neskodne lieky ste brali ako nahradu. Rozmyslala som aj nad homeopatiou.
dakujem.

deina
31. aug 2009

Caute baby. Tak ako s tym stretkom? 😅

Nuz, ked sa Plaquenil neodporuca v tehotenstve, nebrala by som ho ani pocas kojenia. Aj ked niektore studie hovoria, ze neskodi, radsej nie. Ostatne lieky nepoznam, nastastie som nikdy nemusela brat methotrexat, mam len prednison 5mg, snad to tak aj zostane.

Ozaj, tento tyzden sa zacina nova 5.seria Dr Housa - pozeravate to? Piata cast (Stastna trinastka) bude o Sjogrenovom syndrome. 😉 Ale ze nic moc, vraj to vzali ako nie velmi vaznu chorobu, ze umele slzy, sliny a to je vsetko.

To mi pripomina, ze sa mi minuli "sliny", idem si objednat...

zuzka88
31. aug 2009

Ahoj deini,

ja sa na stretko chystam, co viem, vyhovuje to aj Milke a Lilu si pribalime 😀
Housa mam aj ja rada 🙂 vie byt krasne hnusny!!!!

helika81
31. aug 2009

Ahojte babenky,ja by som prišla aj so Silvinkou na stretko,takže sme 4,tak sa hláste a dáme 14.9 ako bolo prvý krát,čím viac budeme otálať,tak sa nikdy nestretneme ☹ ...Hous???tvrdý ale dobrý,takých lekárov by sme potrebovali,ale najradšej si pozriem panelák 😀 tak sa hláste babenky k tomu stretku,aj manžel si vybavuje dovolenku na 14 😀,pekný večer 😀

milka2008
31. aug 2009

Ahojte,
pripajam sa k stretku - 14.9.. Zuzka88 - sulhasim, pribalime aj Lilu 🙂

Ja panelak nepozeram, nemame JOJ-ku a to ani v zakladnom subore, ale vobec mi to nechyba 🙂 Radsej si so synom pozrieme "Pingu" dvd-cka 🙂
Heli - mas pravdu - netreba stretko odkladat...

Pekny vecer a zajtra volny den vsetkym 🙂 Ja by som chcela ist aj so synom si zaplavat na nasu mestsku plavaren, tak uvidime 🙂

helika81
31. aug 2009

Aj ja by som išla na kupko,hm ale nás čakajú zemiaky 😠 och toľko ich je,že už teraz mi je zle 😀 😖,ešte,že je zajtra sviatok,manželíka budem mať domka 🙂 😉 brú noc všetkým 😀

helika81
2. sep 2009

No teda dievky...kde ste?tak ako s tým stretkom?platí toho 14.9???ozvite sa a dajte vedieť,nech je to na isto 😀

milka2008
2. sep 2009

Ahojte, ozaj je tu pusto 😒
Nam dnes zacala skola - syn ide do tretej 🙂 , strasne ten cas leti. Zajtra sa ucia až 6 hodin 😒 . Ale nech si cim skor zvyknu, volna si uzili dost 🙂 😀 .

A stretko - z mojej strany moze byt 14.9. Ostatne dievcata nech to este potvrdia. 😉

Pekny den vsetkym 🙂

zuzka88
2. sep 2009

ahoojte!

ja nemam dobre spravy, hematologicka nasadila inekcie fraxiparin proti zrazaniu, asi aj kvoli tomu, zej e krpcek z tych mensich... hadam dobojujeme ☹

Stretko potvrdzujem na 100%

jana_
2. sep 2009

Zuzik neboj, urcite dobojujete do stastneho konca!!!

milka2008
2. sep 2009

Zuzi, neboj, vydrzite 🙂

lilu18
2. sep 2009

ahojte
Zuzi..neboj aj mne musel mm pichat proti velkemu zrazaniu krvi,ale to skor preventivne aby nahodou nebol problem.Vydrzis ,sme tu s tebou 😲

Som sa riadne zasmiala,ze ma pribalite ako batozinu 😀 mozno sa zmestim aj do kufra.Zial nepotvrdim na 100 je to este daleko a moze sa dovtedy hocico stat 😎

helika81
2. sep 2009

Zuzik neboj,dopadne to dobre 😉 😉 🙂 🙂 len sa hláste babenky moje 😀

deina
3. sep 2009

Ahojte. 🙂

Zuzi, vydrzis, urcite. 😉 A drobcek bude vporiadku.

My sme vcera boli v Piestanoch. Misulo spinkal u nasich, aby sme ho rano nemuseli budit, tak sme to vyuzili a sli si vecer sadnut do kaviarne. Parada, davno sme takto neboli vonku, ze len my dvaja. 😵 😵 A strasnu chut som mala na vino, ale radsej nie, vydrzim aj bez neho. Taka horuca cokolada je tiez dobra.

V Piestanoch mi vpodstate nic nove nepovedali, rano mi vzali kopec krvi (pri tretej skumavke sa mi uz aj hlava zacala tocit, co sa mi nestava), potom som sla k lekarovi - Masaryk - a ten si najprv ani nevsimol, ze som tehotna. 😀 😀 Brucho pol metra predo mnou, ale vsak dobre... Hovoril mi o tej blokade srdca, ktora pri mojich protilatkach moze nastat, ze nech o tom vie detska lekarka a po porode to skontroluje. Snad mi to napise potom do papierov, aby som si to mohla dat do knizky... mozno by som mala dat skontrolovat aj Miska - na druhej strane, kebyze ma nieco so srdieckom, o tom by sa vedelo, nie? Opytam sa na to nasej lekarky, ked k nej niekedy pojdeme, nastastie chodime zriedkakedy, nebyva chory.

Vraj vysledky budu o dva tyzdne - mozem s tym pocitat? To by akurat tak vyslo, ze pridu a o par dni na to idem k svojmu reumatologovi. Vam kolko trvalo, kym prisli vysledky? Dufam, ze tie moje protilatky nebudu velmi vysoke, citim sa dobre - pri Miskovi som sa v tomto case uz dobre necitila, vsetko mi bolo, vsetko ma bolelo a o tyzden sa narodil (v 32tt).

deina
3. sep 2009

Ozaj, House... ma nastvali vcera, ze dali len jednu cast a pritom napisali, ze budu dve. 😠 Ta cast so Sjogrenom bude az piata, vcera bola len prva... vola sa Stastna trinastka, no tak som zvedava... ale ze to vyriesili na konci tak, ze o nic vazne nejde... 😝

helika81
3. sep 2009

Deini mne do mesiaca poslali výsledky 😀 a účasť potvrdzuješ?

deina
3. sep 2009

Heli, este neviem... to sa akurat den predtym vratime z Bojnic a zvyknem byt dost vyzmykana po vyletoch... ale ak nebudem, jasne, ze pridem. 😉 To sa este ozvem, ok?

silviapd
3. sep 2009

vdaka za radu eternity,kazdy si dnes nahana len peniaze a zdraviu to figu borovu pomaha,je to bohuzial tak

helika81
3. sep 2009

Babenky ak sa Vám nato stretko nechce,tak to odložíme a pokiaľ máme byť 4,tak neviem či sa oplatí aj chodiť,tak si dajte dovolenky a oddýchnite si od detí aj manželíkov 😀 veď je to raz za čas a aj žena má svoje dni a potrebuje sa odreagovať,tak ako?prídete všetky,nie??? 😀 😉 🙂 teším sa na stretnutie 😉 🙂 😀

milka2008
4. sep 2009

Heli, pekne fotky 🙂

A kde ste vsetky? - Schovane pod dekami kvoli pocasiu? 😎

silviapd
4. sep 2009

Tiez sa mi to tu zda nejake vyludnene 😀

helika81
4. sep 2009

Jój babenky moje,neviem ako Vám ale mne je zima 😀 ,mne je skôr smutno,zajtra máme pohreb,manželovi umrela starká,tak som dnes behala po meste zhánať niečo čierne,však ani topánky nemám poriadne,nemám rada takéto udalosti,kto ich má rád,však?Babenky Vám sa nechce chodiť na MK?

helika81
4. sep 2009

Milka ďakujem,som skúšala trblietky na foto a celkom to pekne ukáže,človek keď sa nudí... 😀

zuzka88
4. sep 2009

Dakujem babulky, ste moc moc zlate!!!

Ja som dnes bola na poradni, inekciam sa doktor potesil, vraj ma netreba tolko sledovat lebo s inekciami to je v mojom pripade lepsie...prietoky a tak...
no ale zhrozil sa stvrdnuteho brucha, kazal cez den lezat, nesexovat, predpisal magnezium... esteze ostatne drzi ako ma...

Neviem Heli, asi nas baby nechaju v stichu...nikomu sa asi nechce...

helika81
4. sep 2009

Veru moja,však do tretice to hádam vyjde 😖 😎 a ty moja neriskuj,keď máš ležať,žiadna Nitra,však onedlho je tu pôrod 😉 🙂 a ktorá z nás bude tehu???babenky hláste sa.. 😀 ale je smutné počasie,však?

deina
5. sep 2009

U nas akurat vyslo slniecko... 😵

Ja naozaj neviem ako s Nitrou, v poslednom case som nejaka unavena a ufucana, slak ma uz ide z toho trafit, citim sa ako slonica. Uz ma nebavi byt tehotna, mna to vlastne nikdy nebavilo... keby sa tak dalo hned, ze mat babo po 3-4 mesiacoch tehotenstva a hotovo. 😀

zuzka88
5. sep 2009

Ved prave preto som chcela ze by sme sa stretli este v lete, aby sme neboli take velke a ufucane ale akosi to nevyslo... tak sa to zasa odklada na neurcito?

Deini, uz to nebude dlho trvat...ja uz odratavm dni a ostava len 75 tak ty musis mat este menej 😉 to vydrzime!!!

helika81
5. sep 2009

Nebojte babenky vy to zvládnete 😉 a najlepšie bude ak sa stretko odloží na leto lebo v zime cestovať ee,a nehovoriac s babatkami 😀 ,ja som od rána hore tak dnes zaspím ako buk 😀 pekný víkend prajem 😀

deina
5. sep 2009

No podla mna je 70 dni straaasne vela. 😀 Ale este tych priblizne 7 tyzdnov nejako vydrzime (musime, staci do 38tt, to by bolo super).

milka2008
5. sep 2009

Ahojte,
tiez si myslim, radsej odlozme nase stretko az na leto, aj babatka budu vacsie 🙂 .

A tehulky - Deina a Zuzka88 - uz sa Vam to krati 🙂 Tych "par" dni este predychavajte 🙂

A co ma robit slonica - dvojrocne tehu 😀 😀 😀