Reumatoidná artritída. Môžem otehotnieť?

zuzanabb
12. feb 2008

Ahojte, chcela by som sa opytat, ci ma niektora z vas skusenosti s otehotnenim pri tejto diagnoze, ktoru mam uz 10 rokov. Beriem Metotrexat, Prednison, Aflamil, Sulfasalazin.
Mam 30 rokov a uz by som chcela babatko, lenze doktor mi to velmi neodporucal. Som ale odhodlana aj napriek vsetkym moznym komplikaciam mat vlastne babo. Viem, ze nemozem brat metotrexat aspon 4-6 mesiacov pred otehotnenim, ale neviem ako prezijem to obdobie bez liekov.
Ak by niektora z vas mala skusenosti ako to "ocistujuce" obdobie bez liekov vydrzala, tak mi dajte vediet. Pripadne ake ine neskodne lieky ste brali ako nahradu. Rozmyslala som aj nad homeopatiou.
dakujem.

janin26
9. sep 2009

Ahoj vsetky dlho som tu nebola tak len na skok zdravim vsetky a HELIKA gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem to jesuper

helika81
9. sep 2009

😀 😀 😀

vivien5
9. sep 2009

Zuzka ja tiez uzivam Lthyroxin a predpisuje mi ho obvodak, lebo endokrinologicka len tak skupo 😖 .

bety1
9. sep 2009

Helika: gratulujem!!!!!!!!!!!!!! 🙂 drzim palce, nech vsetko dopadne ok.

helika81
10. sep 2009

Ďakujem ti bety 😀 aj tebe Janin 😀 ,dnes som už stihla aj upratať 😀 ,aj keď má človek nádchu,ja sa nedokážem pozerať na ten bordel 😀 ,ešte som si dala aj prať,no a žehlenie hádam počká 😀 ,už mi je oveľa lepšie,sa neviem dočkať gynekológa,len aby bolo všetko ok 🙂

deina
10. sep 2009

Kedy k nemu ides, Heli?

A tento vikend teda budes v Bojniach? Mame nejaky nabity program, ale rada ta uvidim, ved sa potom ozvi, ok? 😉

Tak obvodna mi v pohode napisala prednison a neplatila som zan v lekarni viac ako zvycajne. Reumatolog mi ani dnes nedvihal telefon, potvora... ale fakt maju nejaky divny telefon. 😝

helika81
10. sep 2009

Deini 17.-vo štvrtok,dlhý týždeň ako naschvál 🙂 My ideme k mojim rodičom a oni bývajú v PD,a do Bojníc je to kúsok,aj keby som mala prísť sama za tebou,prídem,neviem či sa manželovi bude chcieť,však to ja iba na skok moja,veď uvidíme ako mi bude,idem si ešte pospať,ma berie z toho upratovania 😉 a rouzi zatiaľ poslúcha 😀

deina
10. sep 2009

Okay, poslala som ti IP. 😉 Ale mam nadchu. ☹ Tak aby som ta nenakazila, uz sa mas lepsie?

zuzka88
10. sep 2009

Baby, asi ste nepostrehli, mne ten euthyrox predpisal GYNEKOLOG 🙂 mozno keby predpisal obvodak, tak ok ale od gynekologa ma ho nechali predplatit
Iba nechapem, ze preco su vasi lekari lakomi na lieky.. mne vzdy kazdy predpise aspon 2-3 balenia, ci gynekolog, ci reumatolog, ci endokrinologicka... esta ja antikoncepsiu som dostavala na pol roka

Aj ja sa chcem stretnut v Bojniciah, fnuk...vam zavidim... My ideme na svadbu (muzikovej byvalej 😝 )

deina
10. sep 2009

No ja som mala 3 balenia, ale nejako sa rychlo minuli... 😖 Co som tak dlho nebola u reumatologa? Hm, co som bola naposledy, som si nedala predpisat, tak preto mi to nevyslo, moja vina...

No drahy mi tu lezi na gauci, spi, cely soplavy, prechladnuty, vsetko mu je, svaly ho bolia... no boze, ja ani neviem, ci fak pojdeme, snad sa pozbiera. Som ho stiahla z prace (aj tak prisiel az na obed, lebo ze ma vela prace 🙄 ), tak odvtedy odduchuje, lezi, robim mu caj, theraflu, aspirin, tak na striedacku... snad bude lepsie do zajtra.

zuzka88
10. sep 2009

Mozem vrelo odporucit Paralen PLUS, tan mojmu chlapovi vzdy zaberie... mozno aj preto, ze ho kombinuje s theraflu a to by sa nemalo 😀

silviapd
10. sep 2009

Ahojte chore babulky,rychlo sa uzdravte!!!
Deini, ak budem v PD mozno dobehnem aj ja na skok,ale este neviem....sme v Podhajskej

Inak Theraflu super vec,aspon pre mna

helika81
10. sep 2009

Silvi ale nie pre tehulky 😀 ,mne perfektne robí dobre modafen ale teraz som aj bez paralenu,aj môj manželík už fufne a umiera od bolesti,deini mna už nenakazíš 😀 fufnem už od pondelka 😠 🙂 hnusná choroba,ale musí byť čosi vo vzduchu lebo sú akosi všetci chorí 🙂 ja som hotová po dneskajšku,tá choroba ma zničí ☹

silviapd
10. sep 2009

ved to mi je jasne ,ja som to myslela vseobecne

deina
10. sep 2009

Nieco na tom je, Misulo uz dofufnal (zacal v pondelok a vcera bol uz fit, parada, asi ma dobru imuntiu 😅 ), manzel zacal tiez v pondelok, ale od vcera je na tom nejako zle (ze kebyze viem soferovat, idem do Bojnic sama s Miskom 😖 ) a ja som zacala dnes, ale nie som nejaka extra ofufnena. 😅 Mne je celkom dobre, len mam trosku upchaty nos a kycham. Ale svokra je tiez nejaka chytena, sestra tiez...

milka2008
10. sep 2009

Ahojte - chore zienk rychlo sa uzdravte 🙂 🙂

Zuzi88 - to nie je zly napad stretko v Bojniciach cez vikend, ale moj syn bude mat doma kamarata na cely vikend, tak to asi nebude mozne.

Ozaj - Heli - uz som sa pytala a aj Zuzka88 je zvedava 🙂 - priznaky mas? Okrem nevolnosti samozrejme, napr bolesti podbruska ako pri MS, citlive prsia... unava.... atd?? Alebo sa ti priznaky zlievajú s nadchou... 🙂

helika81
11. sep 2009

Dobré ránko 😀 ,ako prvé ma začali bolieť prsia ale som to pripisovala kôli zemiakom,keď sme ich vyberali 😀 MIlka to je iná intuícia,chcela som sa opýtať,či je normálne,keď bolí bruško 😀 ?a potom" zahniezdení" ma začali bolieť bradavky,čo manžel sa nesmie ani dotknúť 😀 ,chúďa moje bude to mať ťažké 😀 a strašne mi začali chutiť vajíčka,mňam,čo som vôbec nemusela,ale čo sa týka zvracania,ešte nič...ale viete,že som verila,že sa to tento mesiac podarí 😀 ?Keď som bola raz u veštici,mi povedala,že budem mať dieťa ale nesmiem brať lieky a,že ma do troch mesiacov bude bolieť bruško,ale že sa nemám báť,že to prejde,a to najhlavnejšie mi povedala,že do 2rokov budem mať svadbu aj dieťa,a bola som tam minulý rok v máji,a budúci máj bude 2roky,tak to vyšlo,neklamala 😀 😀 😀

helika81
11. sep 2009

...a kôli liekom som potratila,mi to naznačila ale človek to pochopí,až neskôr...Silvi ja som žartovala 😀 😀 😀

milka2008
11. sep 2009

heli - tak ti to pekne vychadza 🙂
No citam, ze zatial si v podstate v pohode, len si to uzivaj 🙂 a citlivost bradaviek ti casom pominie, ja som ich tiez mala hroozne citlive, casom sa to stratilo. A bolesti podbruska mozu pretrvavat, hlavne v case ocakavanej MS 🙂
Heli len treba mysliet pozitivne, drzim ti silno palce a uzivaj si tehu, pokial sa bude dat 😉 Uvidis - v maji budes drzat v naruci vonave "uvrestane" 😀 babatko 😲 🙂

milka2008
11. sep 2009

A tehulky - Zuzka88 a deina - ti sa pripravuju na cielovu rovinku 🙂

zuzka88
11. sep 2009

Ahojte zenusky

Heli, to je ako na slaktraf...tehu a hned choroba...bola si u lekara? mozno by dal daco lahke... jedna vec je sa vyhybat skodlivinam a druha ze zasa telo musis mat silne

Veru Mili, uz sa nam to krati.... dva mesiace preletia ako voda

lilu18
11. sep 2009

sups na prvu stranu,nech sa nehladate a idem pocitat co mate nove 🙂

zuzka88
11. sep 2009

Ahoj Lilu 😉

helika81
12. sep 2009

Ahojte babenky,ja dnes akosi nemôžem búvať 😀 vyspatá som do sýtosti 😀 ak sa mi bude dať tak si tehu budem užívať 😀 😀 😀 ,Zuzik ani som u lekárky nebola lebo viem,že by mi dala bioparox a to mne vôbec nepomáha,radšej vyležím s čajíkmi a je mi tak lepšie 😀 ...Lilu a čo má byť na prvej strane??? 😀

helika81
13. sep 2009

Fúha ako hlucho je tu?Krásny víkend za nami 😀 Babenky už sa poznáme tri,Deina je teda kočka 😉 🙂 😀 ,ak sa mi bude dať,hodím foto 😀

helika81
13. sep 2009

😀 😀 😀 a to si neviem predstaviť,keď sa stretneme všetky 😀 😀 😀

zuzanabb
autor
13. sep 2009

baby vy ste riadne kocky 😉 krasna foto, muselo byt super 😀
heli len oddychuj a uzivaj si tehu 😵
my sme s partnerom objednani na 29.9. na pohovor v Martine v Heliose a tam asi uz podpiseme ziadost na umele.... normalne sa tesim... asi by som sa mala bat toho co nas caka, ale ja som naopak dako vyrovnanejsia ako doteraz 😅 ...je to normalne?
a inak krasny zvysok nedele zelam.... to sa uz clovek nemoze spolahnut ani na predpoved, hlasili cely vikend dazd a u nas v BB bolo vcera 28 stupnov a dnes to iste... ale to sa nestazujem 😀

helika81
13. sep 2009

Zuzka budem sa snažiť 😀 a veľmi ti držím palčeky,kiež by si ma nasledovala 😀 ,v piatok som išla cez Martin a čo nevidím?Helios bilboard-vieš,že som si spomenula na teba? 😀

gabina275
13. sep 2009

ahojte, nakukla som na stranku a vidim ,ze su tu zaujmave veci . 🙂 ja mam syna ma 12rokov a ma RA.trapime sa uz skoro7 rokov. poradte mi co najlepsie zabera ked ma opuchnute nohy. diky