Reumatoidná artritída. Môžem otehotnieť?

zuzanabb
12. feb 2008

Ahojte, chcela by som sa opytat, ci ma niektora z vas skusenosti s otehotnenim pri tejto diagnoze, ktoru mam uz 10 rokov. Beriem Metotrexat, Prednison, Aflamil, Sulfasalazin.
Mam 30 rokov a uz by som chcela babatko, lenze doktor mi to velmi neodporucal. Som ale odhodlana aj napriek vsetkym moznym komplikaciam mat vlastne babo. Viem, ze nemozem brat metotrexat aspon 4-6 mesiacov pred otehotnenim, ale neviem ako prezijem to obdobie bez liekov.
Ak by niektora z vas mala skusenosti ako to "ocistujuce" obdobie bez liekov vydrzala, tak mi dajte vediet. Pripadne ake ine neskodne lieky ste brali ako nahradu. Rozmyslala som aj nad homeopatiou.
dakujem.

milka2008
21. sep 2009

Deini, myslime na teba a nech to dobre dopadne 😉 A pozdravujte ju 🙂

vivien5
21. sep 2009

Helika, pozdravuj Deinu, ze naňu myslime a drzime palce 😉 pa

zuzka88
22. sep 2009

juuuuj, taka som nedockava!!!!!!! 🙂

helika81
22. sep 2009

Aj ja ako dopadla,deini drž sa 😀

zuzka88
22. sep 2009

kokso, ked si predstavim, ze zachvilu pojdem aj ja... baby, dufam, ze aj na mna budete takto mysliet 😅 nech nam to rychlo zbehne

Vcera mi Deina pisala, ze tam asi 2 tyzdne pobudnu, asi kym Matko povyrastie. Ze aj s Miskom tak bola.. No uz sa tesim, ako sa nam sem vrati a prihodi fotocky 🙂

helika81
22. sep 2009

Aj ja 😀 ,písala mi deina,že ešte nie sú vonku,že čakajú ana akúsi neonatológiu,a ak tak za dve hodky idú na sálu,och ale ju trápia...Zuzka už máš depky?Jasné,že budeme na teba myslieť veď sme jedna veľká rodinka 😀 😀 😀

potulka
22. sep 2009

jejdanenky, ak budete pisat s deinou, ze velmivelmivelmi drzim palce! to je teda vzruso, dufam, ze vsetko bude OK. to je sila s tymi jej detmi - nic, nic a zrazu sa rozhodnu, ze dost bolo bruska, ide sa von. 😕

zuzka88
22. sep 2009

Veru Heli, mam depky! A najviac sa bojim, ze budem doma sama, ked to na mna dojde... Drahy ma sluzobky naplanovane az do konca oktobra, take troj az 7dnove...
😅

Potulka, Heli alebo ja jej urcite napiseme 🙂

helika81
22. sep 2009

Uf to som zvedavá ja ako dopadneme 😀 ,drahý mám mať od októbra nočné,tak ak to vydá na nočnú,mu nezávidím ale ja to mám ešte ďaleko 😀 😀 😀 Potulka dáme info ak bude niečo nové 😉 🙂

milka2008
22. sep 2009

Ahojte,
dievcata, normale "rodim" s deinou 🙂

Zuzka88 - taketo iste depky som mala aj ja, ked sa blizil koniec 7-meho mesiaca. Napokon mna to chytilo v noci o pol druhej, riesila som to sanitkou, v ktorej som skoro porodila 🙂 Teraz sa nad tym smejem, ale vtedy mi nebolo vsetko jedno. 😎

Dievcata, pozdravujte Deinu aj odo mna, please! 🙂

A Zuzka - BUDEME NA TEBA MYSLIET, NEBOJ 🙂 KEBY DACO, AK NEBUDE DRAHY DOMA, TAK MI ZAVOLAJ, MAM TO NA SKOK, ODVEZIEM TA 🙂

bety1
22. sep 2009

Joooj,rodim s Deinou 🙂. Baby,pozdravujte ju,ze drzime velmi velmi palceky,nech vsetko dobre dopadne. 🙂 🙂 🙂

potulka
22. sep 2009

zuzka a kde sa chystas rodit? kramare ci antolska?

helika81
22. sep 2009

Babenky pozdrav som odovzdala deine 😉 🙂

zuzka88
22. sep 2009

Potulka, ani jedno ani druhe, idem do Ruzinova 🙂 Moj gyndr je tam porodnik a zazmluvnila som si ho...

Mili, dakujem 😀 uz som zvazovala, ze co ak by...ze ci sused alebo tak ale asi by som zavolala taxik, nech sa nemusim nikomu prosit, rdasej si zaplatim.. My tu mame okolo len takych divnych ludi

sse
22. sep 2009

ahojte dievčatá

Stále myslím na Deinu, od rána sem nakúkam či už je drobec na svete. Potom rýchlo napíšte keď už budete vedieť. 🙂

zuzka88
22. sep 2009

Mili, este nic nove! Vravela, ze u nich robia cisarsky len v celkovej narkoze takze kym sa z nej preberie, bude asi aj vecer 🙂

jaquino
22. sep 2009

prijemny podvecer prajem. moja sestra Deina akurat dnes porodila cisarskym. maly Matko ma 45 cm a 2 kg :D obaja su v poriadku 🙂

sse
22. sep 2009

Skvelá správa 😀 😀
Gratulujem, veľa zdravíčka vám prajem.

helika81
22. sep 2009

Jéj deina gratulujem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Jaquino si poklad za správy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😀

zuzka88
22. sep 2009

Jaquino, dakujeme a pozdravujeme 😵 😵 😵

silviapd
22. sep 2009

to je super, congrats Deini!!!

milka2008
22. sep 2009

Deini - GRATULUJEME! A Jaq... dakujeme za super spravicku 🙂 A zelame obom vela zdravicka, nech su cim skor doma medzi svojimi 🙂

milka2008
22. sep 2009

Aby som nezabudla na Zuzku88 - ktory mi poslala tuto skvelu spravu sms-kou - dakujem! 🙂

vivien5
22. sep 2009

Ahoj, Deine srdecne blehozelam 😉 😉 😉 nech sa drzia. paaa

potulka
22. sep 2009

jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii! na 34. tt celkom valibuk. 🙂 tesim sa velmi! a akoze matko? nieco mi uslo? nemal sa mrnus volat dusan? 😕

jenina
22. sep 2009

Ahojte, to su teda šoky, až ma prestrieklo, keď som zrazu prečítala, že Deine už odtiekla voda.
Ale aj keď je drobnučký 2 kg všetko doženie,a bude z neho chlap. DEINI BLAHOŽELAM a držte sa. 😉

Aj mne asi niečo ušlo, v brušku ste ho volali Dušanko, nie?

sse
23. sep 2009

kuk baby Deininho malého krásny ja 🙂

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

zuzka88
23. sep 2009

Najprv mal byt Dusanko a potom sa rozhodla pre Mateja 🙂 Mame tu uz dvoch malych Matkov 😉

helika81
23. sep 2009

Jój veru,aký je krásny 😀 😀 😀 Zuzka si na rade 😉 🙂 😀

lilu18
23. sep 2009

Ahojte
Deini,zo srdca gratulujem. Malemu prajem aby ho vsetko zle obchadzalo a v zivote stretal vsetko len to najlepsie. Hlavne vela vela zdravicka obom a maminke navyse aj vela mliecka pre drobca.Cmuk 😲 😲 😲

Je naadherny.....