Reumatoidná artritída. Môžem otehotnieť?

zuzanabb
12. feb 2008

Ahojte, chcela by som sa opytat, ci ma niektora z vas skusenosti s otehotnenim pri tejto diagnoze, ktoru mam uz 10 rokov. Beriem Metotrexat, Prednison, Aflamil, Sulfasalazin.
Mam 30 rokov a uz by som chcela babatko, lenze doktor mi to velmi neodporucal. Som ale odhodlana aj napriek vsetkym moznym komplikaciam mat vlastne babo. Viem, ze nemozem brat metotrexat aspon 4-6 mesiacov pred otehotnenim, ale neviem ako prezijem to obdobie bez liekov.
Ak by niektora z vas mala skusenosti ako to "ocistujuce" obdobie bez liekov vydrzala, tak mi dajte vediet. Pripadne ake ine neskodne lieky ste brali ako nahradu. Rozmyslala som aj nad homeopatiou.
dakujem.

sse
28. okt 2009

Ďakujem vám dievčatá. 🙂
Verím, že sa všetko vyrieši. Uvidíme čo nám osud prinesie. Už mi priniesol do cesty úžasného človeka, tak verím, že prinesie aj bábo 🙂

silviapd
28. okt 2009

Caute zienky spisovatelky!!!!!

Vidim,ze sa tu toho kopec pomenilo,ja som bola tyzden vo Viedni za drahym a uz som doma.

Zuzi RP

Heli,ani nehovor zmena casu,mna to zabija a hlavne na jar to nemozem rozchodit

lilu18
28. okt 2009

ze spisovatelky 😀 zlate ...vo Viedni ako ti dobre 😵 a co je RP 😀

sse//jasne ze aj babo bude,ved mas uzasneho chlapa vedla seba ako by to inak mohlo byt 😵 ???

ta zmena casu by pre mna ani nemusela byt ,teraz by som haji a haji a nemozeem lebo toto mrna nehaji ani naznakom 😀

helika81
28. okt 2009

RP je rýchla pošta-ako IP 😀 😀 😀 Silvi a ako bolo vo Viedni,že sa pýtam?Však? 😀 😀 😀

silviapd
28. okt 2009

jeeeej Lilu to malo byt vlastne IP,som to v rychlosti mixla s pokecom

Juuuj Heli super bolo,bola som mu vziat aj veci lebo uz dojde dom 14.11 ,tak aby toho nemal vela do lietadla

lilu18
29. okt 2009

ranko prajem i ked u nas uprsane
silvi ja na pokec nechodim tak ma ani nenapadlo ze si to mixla ale uz som mudrejsia 😀

silviapd
29. okt 2009

ved Lilu ani ja uz nechodim,aj u nas prsi ako dive,strasne pocasie

deina
29. okt 2009

Baby, vcera ma taka hnusna sjogrenovska unava pochytila, no des, bojim, bojim... ja nechcem. ☹

silviapd
29. okt 2009

Deini vyzen ho prec,nech si nedovoluje!!!

zuzka88
29. okt 2009

Deini, tak ako? uz lepsie? hadam to nebude Sven ☹ to by si asi musela lieky, co?
inak aj ja sa toho desim, ze ma to zdrapne 😒 vcera som mala taku strasnu migrenu....som si sla lahnut o pol 8 do postele, svacla som si dva paraleny 125mg, hadam neuskodia... Tie som potom aj vygrcala tak som si slahla este dva a potom som nastastie zaspala.. To keby na mna dosiel porod, tak kontrakcie su asi suvix oproti tej bolesti
ale inak setko po starom....

milka2008
29. okt 2009

Ahojte, Deini, to je este skoro po porode, nie 🙂 nech este ten ujo Sj. nechodi... nech zostane tam, kde bol doteraz... 😠

Zuzka88 - tie paraleny snad neuskodia. inak 500 mg je dost vela... detska davka je okolo 100 mg... ale hlavne, ze ti ulavilo a snad to bolo iba jednorazove... 😎 mam pocit, ze soim videla tvoj kocik dnes v PK - sikovny a zacina sa mi pacit 🙂

Silvia-ja na pokec nechodim vobec, nie som aj registrovana a ani nemusim 😔

helika81
29. okt 2009

Ahojte,deini moje vydržkaj a pošli Svena preč 😠 ,to môže robiť aj to počasie 😉 Ja posledné tri dni len drichmem a dnes ma pre istotu zdúvalo,takže som tiež v bolestiach,Zuzka ja ťa obdivujem s tým paralenom,ja radšej neriskujem a ťuk ťuk ťuk rouzi zatiaľ poslúcha 🙂,Silvi tak budeš mať domka veselo,hádam sa na Vianoce stetneme 😀 Pekný večer prajem 🙂 bambuľky moje 😀

vivien5
29. okt 2009

Ahojte zienky
Zuzka neboj paralen ti neuskodi moze sa aj v tehotenstve brat pomaha aj klbom a je setrny k zaludku.V nemocnici sa dava pacientom s teplotami aj 1000mg.Uz ti je lepsie? dufam, ze ano.Ja som brala v tehu 2x antibiotika, priserne som sa bala ci mala nebude mat tykadla ale na stastie je ok. 🙂

Deini drzkaj sa , ja citim trosicka menej unavy ako bolo v lete, v tych horucavach sa symptomy Sjs zhorsuju. Zima by nam mala prospievat az na tie studene koncatiny, uz beriem aj tebokan.Cievy zleniveli 😝 .

Helika aj ty sa drz a oddychuj 😎 paaa.

deina
30. okt 2009

Dobre ranko. 🙂 Dnes mi je lepsie, tak hadam naozaj to bol len nejaky blby den alebo som zabudla na ten svoj prednison, neviem, nepamatam sa. Uz ho beriem tak automaticky, ze ranajky a hned potom prednison...

Nakrmila som skriatka maleho a asi idem pozriet aj Miska, ci je uz hore, lebo on posun casu ignoruje a o takomto case sa uz davno hra zobudeny v postielke.

Zuzi, uz si ok? Co ak to bolo nieco s bliziacim sa porodom? 😉 Takto kratko pred porodom uz lieky neublizia, kamoske dokonca robili na konci rontgen, kedze schytala zapal pluc (asi 2 tyzdne pred porodom).

No a vidim, ze Helika nam konci prvy trimester. 😵 😵

silviapd
30. okt 2009

Nooo Heli,dufam,ze sa stretneme.....to by bolo super

Prajem vam vsetkym pekny vikend!!!

lilu18
30. okt 2009

ahojte co to citam?? asi vcera bol asi zly den ☹ tiez som bola ako mechom udreta a tusim aj vlasy ma boleli 😀

zacarujeme a je to...choroba hes hes chod od nas rychlo prec prec 😀 😀 😀

Vy sa cez sviatky idete stretnut ?/ 😕 zlate,tak nech vam to vyjde 😵 😵 😵

zuzanabb
autor
30. okt 2009

caute kočky
mna tiez zacinaju dako boliet prsty na rukach, ale nepripustam si to 😅
vam sa v zime rouzi horsi alebo nie? lebo ja mam pocit, ze mi je horsie ako prislo toto blebe pocasie pred dvomi tyzdnami ci kedy sa tak ochladilo.
silvi - ostane drahy az do vianoc u vas? 😵
heli - kamoska nosila cele tehotenstvo teplaky, lebo len v tom sa citila pohodlne, takze vahu neries 😉
deini ako v noci? kolko hodin sa ti dari priemerne spat? 😀

zuzanabb
autor
30. okt 2009

vivi paralen teda neskodi? je jemnejsi ako ibalgin? ci to je uplne z ineho sudku?

vivien5
30. okt 2009

zuzi, paralen obsahuje paracetamol je setrnejsi, ale aj ucinok je niekedy slabsi, je pravda ze ibik ucinkuje takmer okamzite o 20 minut je po bolesti hlavy no co ja mam informacie , tak viac skodi na pecen zhorsuje hepatalne testy.Nie som ten typ co by trpel bolest tak hlavne ked boli hlava to striedam.

zuzanabb
autor
30. okt 2009

aha, dakujem za odpoved. mne ani ibalgin nepomohol na migrenu. ale aspon viem, ze uz si ho nikdy nedam, ked je taky zly na pecen. paralen mi v tom pripade asi tiez potom nezaberie na hlavu, ale na ine veci si ho teda mozem kludne dat aj v tehu (ak sa raz k tomu dopracujem 😅 😝). nastastie uz nemavam tak casto zachvaty migreny od kedy som vypustila antikoncepcne tabletky. dovtedy som mavala aj 5 x do mesiaca a teraz len raz.

silviapd
30. okt 2009

Zuzi zostane az do 26.dec potom ide na 2 tyzdne do prace a potom bude az do marca doma

mne teda ibalgin absolutne nezabera, to si mozem dat aj lentilky ☹

zuzka88
30. okt 2009

Ahojte babulky moje

K tomu paralenu, ja som bola uplne zufala a tak sa mi marilo, ze Rybar v PN povedal, ze mozem ibalgin ale v 3. trimestri uz nie.. Tak som sahla po tom paralene, v skutocnosti som zjedla len 250mg, co je davka pre deti do 9 rokov, lebo prve dve pirule sli hned von do wc 😝 A povedala som si, ze keby uz je maly narodeny a ma teplotu, tiez dostane aspon paralenovu cipku tak ze mu to daham neuskodi.. Ale ta bolest bola priserna, v mojom pripade horsia ako RA bolesti... alebo si tie RA uz nepamatam 😀

Silvi, a co vlastne robi tvoj drahy?

Zuzi, na migrenu su vraj speci lieky, citala som o tom tusim v septembrovom zdravi 😉 dost dobry clanok.. A urcite sa dockate, do konca roka budes tehuska 🙂

No dnes sme boli na poradni... Krpec sa vraj ma ok ale prestal priberat takze ta streda je najvyssi cas na nemocnicu ☹ Pred dvoma tyzdnami mal 2400 a dodnes pribral len 100g, mal pribrat aspon pol kila.. Moc ma to nepotesilo, zacinam sa bat ale hadam ten moj doktor vie, co robit. Kazdy druhy den chodim na monitoring srdiecka a ten je OK 😵 no ale aj tak, chapete...

Heli, ako ti krasne letia tie tyzdne 😵 😵 😵 zachvilu ma dobehnes 😀

helika81
30. okt 2009

Ahooojte kuriatka moje 😀 😀 😀 ,samé novinky 😀 aj ja mám jednu prišiel mi papier do PN,ani nie do mesiaca mám navštíviť Žlnayka,sa na neho teším 😀 😀 😀 ,nechápem,že ako rýchlo ma pozvali a to 19.10 som posielala papier od doki a 10.11 sa tam mám hlásiť a 11.11 máme poradňu,to budú ďalšie nervičky,kôli genetickým testom,ale my to zvládneme,hm?Máte pravdu v pondelok začíname 2 trimester,vau,babenky my čakáme babatko,ja nemôžem stále tomu uveriť 😖 😉 🙂 😀 no a dnes som si bola kúpiť femibion 400 a tá cena mi dala v lekárni facku,že 23e,Zuzka to myslia vážne???ale baby je na prvom mieste,takže som nemala na výber a som kupovala drahému modafen proti chrípke-mu zaberá,a tá lekárnička sa ma spýtala,že komu ich beriem, 😀 tak som jej hneď povedala,že mne nie 😀 si myslela,že ich chcem aj ja,čo nemôžem a kým nemusím,tak načo papať paraleník ale ak by som ochorela,už bežím ku doktorke,a ja dúfam,že budeme fit až do mája 😀 😀 😀 Silvi my ideme do PD 25.12 a budeme tam až do 3.1.2010 😀 😀 😀 Ozaj v pondelok ideme do Poľska na nákupy ale stavebné nákupy 😀 😀 😀 a možno aj Ježíška stretneme 😀 😀 😀

helika81
30. okt 2009

Zuzka však za 5dní máš Ľuborka v náručí 😀 😀 😀 a ja za pol roka 😀 😀 😀

zuzka88
30. okt 2009

Heli, take rychle to asi nebude, termin mam az 19ho, 4ho si idem len lahnut a uvidi sa.... 😕 Sama uvidis, ako ti to rychlo zbehne 😀
Ja neviem, ja az dodnes uziavm Femibion 800, a platim cca 13€, ale 23?????? to je sila

bety1
30. okt 2009

Ahojte,dlho som sa neozvala.Ja som brala pred otehotnenim ibalgin a akonahle som zistila,ze som tehu,tak mi gynekologicka povedala,ze ak vydrzim s paralenom tak bude predsa len lepsie.Tak som takmer pocas celeho tehotenstva brala paralen.Jasne ze ked som vydrzala bez neho,som si nedala,ale davala som si tusim 250,cize pol tabletky,ale len ked som mala take bolesti,ktore uz som psychicky tazsie znasala,inak som radsej vydrzala.
Zuzka88 - IP.

zuzka88
30. okt 2009

Veru Bety, sak uz nam tu aj chybas! si nemysli 🙂 a ako sa inak mavas?

deina
30. okt 2009

U nas tusim femibion mal tiez taku divoku cenu. 😖 😉

Ako je to s paralenom a ibalginom pocas kojenia? Obavam sa, ze ta unava nebola z vynechania prednisonu... strasne sa boli zapastie, no ale hrozne, ja som predtym takeho bolesti nemavala (max len mierne opuchnute a bolave klby na prstoch), to co ma byt?

Nuz, Zuzi, tie hodiny spanku radsej nepocitam... 😀

Zuzka, drzim palce v nemocnici.

helika81
30. okt 2009

Zuzka si nevedela,že od 4.mesiaca je femibion 400?Veď ja som si tiež myslela,že stojí približne toľko 😒 ,ono je to to isté len+DHA až do ukončenia dojčenia 😀,však daj vedieť keď už budeš rodiť 😀 😀 😀

vivien5
30. okt 2009

Deini, je mi luto , ze sa ti ozvalo to zapästie. Co si na to davas?Mozno by bolo dobre konzultovat s reumatologom ake analgetika su vhodne pri kojeni.drz sa paaa.