Reumatoidná artritída. Môžem otehotnieť?

zuzanabb
12. feb 2008

Ahojte, chcela by som sa opytat, ci ma niektora z vas skusenosti s otehotnenim pri tejto diagnoze, ktoru mam uz 10 rokov. Beriem Metotrexat, Prednison, Aflamil, Sulfasalazin.
Mam 30 rokov a uz by som chcela babatko, lenze doktor mi to velmi neodporucal. Som ale odhodlana aj napriek vsetkym moznym komplikaciam mat vlastne babo. Viem, ze nemozem brat metotrexat aspon 4-6 mesiacov pred otehotnenim, ale neviem ako prezijem to obdobie bez liekov.
Ak by niektora z vas mala skusenosti ako to "ocistujuce" obdobie bez liekov vydrzala, tak mi dajte vediet. Pripadne ake ine neskodne lieky ste brali ako nahradu. Rozmyslala som aj nad homeopatiou.
dakujem.

aknel.ts
2. júl 2013

@pisis ja se ti to snazila spis jen vysvetlit, takze v pohode. Kazdopadne diky

aknel.ts
9. júl 2013

tak holky, tak MTX nemá na mě ani plod žádný vliv, ale jelikož se jim nelíbilo srdíčko, byla jsem stejně na odběru choriových klků, tak se uvidí

pisis
9. júl 2013

@aknel.ts to jsem rada s tim mtx a srdicko snad bude v poradku a uz budes mit do konce bezproblemove tehotenstvi. A ty jsi v kolikatem tydnu? Ja v 11., jeste se nechci radovat, ale doufam, ze brzo budu moci🙂

aknel.ts
9. júl 2013

13+3, ale já řiká, že vyhráno je, až toho drobka vidíš na vlastní oči :D jelikož jsem i 1. těhu měla problémový od začátku (snad všechno, co můžeš mít), až teda na VV, tak jsem v klidu. Teďnějak cítím, že zbytečně plaší a je vše v pořádku

pisis
9. júl 2013

@aknel.ts urcite to bude v poradku 🙂, ja mela prvni tehotenstvi ukazkove, pak jsem potratila, pak jsem mela "chemicke tehotenstvi" a ted je to nejake problemove, dr. rikala ze 50:50, ale to uz je 4 tydny a od te doby uz je to celkem v poradku, tak take verim. A ono uplne vyhrano neni, ani kdyz toho drobka drzis, ale to by se clovek musel zblaznit 🙂.

aknel.ts
10. júl 2013

@pisis: jasně, tak to určitě máš pravdu. budu ti držet palce!!! kdy jdeš k dr?

pisis
10. júl 2013

@aknel.ts v utery, uz se tesim, az to budu mit za sebou🙂 A kdy ty budes mit vysledky? Dekuji a take drzim palce.

aknel.ts
11. júl 2013

@pisis: první snad dneska a ty definitivní do 3 neděl. tak dej vědět, jak jsi dopadla.

pisis
11. júl 2013

@aknel.ts dam, aj ty dejvedet, urcite vse bude v poradku

misuge
13. júl 2013

Ahoj, zde je diskuzní forum na F ohledně CDS, což je šetrnější náhrada MMS
https://www.facebook.com/groups/382886911808866/

aknel.ts
16. júl 2013

tak paráda, první testy dopadly dobře, uffff a teď budem čekat na ten zbytek. jak jsi dopadla ty?

dusany
16. júl 2013

@misuge Pred časom som tu uviedol spôsob,ako dať zbohom všetkým druhom kĺbovým ochoreniam s prípravkami MOBIL PLUS,KOLAGÉNOM A MSM - biosirou.Pomohol som tak nie len sebe s vyliečením tej príšernej choroby,ale aj mnohým za pomerne krátku dobu. Na spoľahlivé vyliečenie všetkých kĺbových ochorení dnešný svet ponúka viac alternatív. Jedná z dobrých je aj MMS,CDS vynálezcu Jamesa Hubla,ktorá obletela už takmer celý svet. Aby liečenie reumy bolo úspešné v našom tele nesmú nám chýbať minerály a vitamíny. Bez nich sa choroby nedajú dobre vyliečiť a keď, tak len dočasne. Aby sme nemuseli prácne zháňať všetky druhy tých nevyhnutných látok pre život, SHINDELEHO MINERÁLY nám ich dodajú všetky v optimálnom množstve. Vitamíny si musíme pravidelne dopĺňať vhodnou stravou,rozmanitou zeleninou a ovocím,alebo doplnkami výživy. MSM,CDS vedia vyprať a tak vyčistiť celé telo a zbaviť ho všetkých votrelcov,ale minerály a vitamíny nám neposkytnú žiadne. Aby sa vyliečené choroby nikdy nevrátili späť,nesmieme sa dlhodobo zdržiavať v negatívnych zemských žiareniach chrliacich zdraviu škodlivých,pulzujúcich elektromagnetických vibrácii, ktoré sú najčastejšou príčinou a spúšťačmi podľa celosvetových štúdií cca až 80% všetkých chorôb. Skoré uzdravenie všetkým a nech sa Vám darí.

dusany
16. júl 2013

Prepáčte,namiesto MSM ma byť správne MMS v opravenej vete: Vitamíny si musíme pravidelne dopĺňať vhodnou stravou,rozmanitou zeleninou a ovocím,alebo doplnkami výživy. MMS,CDS vedia vyprať a tak vyčistiť celé telo a zbaviť ho všetkých votrelcov,ale minerály a vitamíny nám neposkytnú žiadne. Ďakujem.

pisis
16. júl 2013

@aknel.ts super, gratuluji🙂 , ja utz v poradku a ted cekam na vysledky krve🙂

misuge
16. júl 2013

@dusany díky za reakci, ano tak to je....CDS je skvělá na čištění stejně jako půst, či " živá strava"..,,,a další možnosti....zbavení se parazitů, klystýr a nemluvím o psychické pohodě...je toho mnoho...proto jsem dala výše uvedený´odkaz..jet řeba tyto informace, kdy si člověk bez vedlejších účinků může sám pomoci, šířit 🙂

aknel.ts
16. júl 2013

@pisis tak skvělý na kdy budeš vědět kr. výsledky? zítra jdu ke svému dr, tak jsem zvědavá, co na to všechno řekne.

pisis
16. júl 2013

@aknel.ts ja jdu k dr. Za dva tydny ve ctvrtek, to uz snad budou. Nejspis mi prijdou jeste driv postou, ale asi se v nich nevyznam. Zitra snad pro tebe bude mit dr.jen same dobre zpravy🙂

jaya47
17. júl 2013

Baby, ak by ste chceli pomoct svojim pribehom zenam, ktore by radi otehotneli, tak Liga proti reumatizmu vyhlasila takuto prosbu: http://www.mojareuma.sk/zivot-s-reumou/reuma-a-...

skajkaze
21. júl 2013

Ahojte baby,nevietze mi prosím poradiť,bola som prvý krát na modbery na reumatologii a povedali mi,že výsledky budú až za 3týždne,je to tak bežné,alebo mi brala aj niečo navyše,keďže mi vraveli kamošky ,že za týždeň budem mať výsledky,ďakujem.

pisis
21. júl 2013

@skajkaze ahoj, myslim, ze poprve ti udelaji vsechna mozna vysetreni, aby zjistili co nejpresneji, co ti je a dalsi uz nemusi trvat tak dlouho.

skajkaze
21. júl 2013

@pisis ďakujem,uvidím

novakova2000
25. júl 2013

@matulisa sulfazalacin nepotrebuješ prestávku ak by si otehotnela a vysadíš hned lieky nehrozí nič ale ak máš konzervatívnych lekárov povedia ti aby si si dala 3 mesiace pauzu aby videli ako bude telore agovat 🙂

matulisa
26. júl 2013

@novakova2000 je to jedno, zase ma pani doktorka z NÚRCH poslala na pľúcne vyšetrenie... pred 3 rokmi som mala podozrenie na lymfóm... nakoniec tomu dali záver - lymfadenopatia.... už som asi stratila aj poslednú nádej na bábo... sme sa 3 roky nepohli z miesta... len stále od lekára ´k lekárovi, zmenila som pľúcneho, no pani doktorka z NÚRCH nie je stále spokojná stále má pocit že mi vyšetrenia robia iba "povrchovo"... už nemám síl...

micinecka
27. júl 2013

dievcata, mne vcera potvrdili zaciatok bechtereva, nasli mi nejaky zapal na krizoch na rtg ale nic ma neboli, bolia ma ale paty, zacali hned po porode, co je takmer 4 roky, potom prestali, teraz zase spolu s kolenami, ktore som pred 2 mesiacmi nemohla ani ohnut, bez ibalginu som nevstala, nahodou som bola zase v tom case na ATB, po nich sa mi ulavilo a zila som bez liekov, potom ale vysetrenie na reumatologii na 3 pokus, ked brali uz iba HLA, ze ak nieco tak este toto a B27 pozitivne, viete mi povedat co ma caka a co mam robit? beriem sulfasalazin, mesiac, zatila mi asi zabera aj ked vcera som uz bolesti citila po 2 tyzdnoch kludu nanovo :(

novakova2000
31. júl 2013

@matulisa mne o babatku ani nepíš ja som tiez taka ze čakám, zajtra idem zase na krv a o 3 tyzdne na vysledky ale ja ani nedúfam uz

novakova2000
31. júl 2013

@micinecka ja o tom moc neviem tiez beriem sulfasalazine ale ja mám RA ale čo čítam aj ten bechter je asi odroda artritídy - ale určite by som začala cvičiť chrbát ako čítam