Reumatoidná artritída. Môžem otehotnieť?

zuzanabb
12. feb 2008

Ahojte, chcela by som sa opytat, ci ma niektora z vas skusenosti s otehotnenim pri tejto diagnoze, ktoru mam uz 10 rokov. Beriem Metotrexat, Prednison, Aflamil, Sulfasalazin.
Mam 30 rokov a uz by som chcela babatko, lenze doktor mi to velmi neodporucal. Som ale odhodlana aj napriek vsetkym moznym komplikaciam mat vlastne babo. Viem, ze nemozem brat metotrexat aspon 4-6 mesiacov pred otehotnenim, ale neviem ako prezijem to obdobie bez liekov.
Ak by niektora z vas mala skusenosti ako to "ocistujuce" obdobie bez liekov vydrzala, tak mi dajte vediet. Pripadne ake ine neskodne lieky ste brali ako nahradu. Rozmyslala som aj nad homeopatiou.
dakujem.

helika81
13. aug 2009

potulka ja sledujem foto priebežne,ale mrkla som ešte raz,veľmi pekné fotečky,manžel aj reagoval na ten kočík,že vau aj my raz skúsime taký tereňák 😀 😀 😀 ale ste podarení 😀 a Zuzka88 kedy sa ideš vydávať??? 😀

zuzka88
13. aug 2009

Veru Zuzi, uz nebudem strasit...
Ja som sa aj chcela vydat ale dajako be odozvy... Ked som ostala tehu prvykrat tak som povedala, ze tehotna sa vydavat nechcem, potom sa naskytla prilezitost na svadbu ale drahy sa nerozkyval a teraz som zasa tehotna takze sa zasa nechcem vydavat 😀 len ma stve, ze som nebola poziadana o ruku s prstienkom 😠
ale sak hadam sa dockam
Nejde ani tak o svadbu ako o to vediet, ze si ma chce zobrat 😀 😀 😀 tak zatial cakam 😉

Dnes mi pridu na navstevu dve spoluziacky zo strednej, jednu som nevidela asi 6-7 rokov...normalne sa tesim!!! Mala by som ale trosku upratat 😀

Potulka, ja som foto pozerala uz davno 🙂 a ako ti to ide s tazkym kocikom? ja mas strach hlavne preto, lebo byvame na kopci a ze ako ho budem dvihat do auta alebo po schodoch.. Mam dvoch favoritov...jeden ma vsetko ale je tazky, druhy je lahky ale neni az taky terenny a neda sa mu otacat rucka

helika81
13. aug 2009

a ja nemám ani jeden,iba tehu nohavice 😀 ale hádam sa snažilky dočkáme?Zuzka tak veľa štastia,niekedy treba chlapom pomôcť ale tak nenápadne 😀

zuzka88
13. aug 2009

Heli, nepochopil 🙄

sse
13. aug 2009

Ani ten môj nepochopil. 😖

helika81
13. aug 2009

Dnes som potešila manželíka...zlatko budeš otcom ale neviem kedy,tak sme sa zasmiali 😀 clapi chápu ale nepočujú,čo nechcú počuť 😀 😀 😀

helika81
13. aug 2009

chlapi 😎

helika81
13. aug 2009

kuk foto,to sú moje kilá navyše 😉 😀 😀 😀

sse
13. aug 2009

heli vobec na tebe niesú vidno, si kočka 🙂

deina
14. aug 2009

Ale co, Heli, ved vyzeras vyborne. 😉

Bertini poznam, len u nas chodia viac ine, s mensimi kolieskami - neviem, ktory typ to je. 😉 Na vasich fotkach vyzera dobre, mne sa na obrazkach z netu nepacil, ale u vas vyzera fakt skvele, aj do terenu.

helika81
14. aug 2009

Neterka mi ich schovala 😀 😀 😀

zuzka88
14. aug 2009

Ahojte 😀

tak mi sme dnes boli v poradni, krpcek je celkom malinky, na dolnej hranici normy ale vraj v norme a ze vo finale bude mat okolo 3000g a bude sa dobre tlacit... 😀 tak verim, ze je vsetko ok
Deini, kolko vazil Misko ked sa narodil?

Milka, aj ty si naznacovala? oni su taki truhlici 😒 ale nasi!!!!! 😀

Heli, fesanda!!!! 😉

deina
14. aug 2009

Zuzi, presne 1850g (lekar den predtym na ultrazvuku povedal, ze ma okolo 1900g, trafil sa pekne), to bol 32tt. 😉 To nevadi, ze je malinky, stale je v norme a male babetka su zlatucke, vytiahnut sa kludne moze aj v puberte.

silviapd
14. aug 2009

ahojte dievcata,nestiham vas ani citat,boli sme na dovci v malej Fatre - Terchova atd. bolo vyborne!!!!
Bryndza,korbaciky,zincica.....

Heli uz je fajn,hned v ten den po injekcii sa mi polepsilo.

A oneskorene vsetko naj vsetkym Zuzankam!!!!

potulka
14. aug 2009

deina, hej, X5 je jediny typ s nafukovacimi maxikolieskami. potom je este jeden, ktory ich ma tiez velke ale plne, gumene - to by az tak nevadilo, ale ma celkom inak (blbo) riesenu konstrukciu. mimochodom, na chate sme si uhnali prvy defekt... 😅 agatove trne.
zuzka, tak to bude super, ak bude babo taky mrnusik. ver mi, ze viem, co hovorim. 😀 v utorok ideme do poradne, som zvedava na tu vahu. ale ani cca 8 kil nebrani matejkovi, aby bol velmi pohyblivy. robi sklapacky, najradsej by uz normalne sedel a aj stal. ked ho drzime pod pazuskami, tancuje. 🙂 a ked ho dame bez plienky na deku, mlati nozickami o 106. nechapem, ze ho nebolia paty.

zuzka88
14. aug 2009

Silvi, dakujeme 😉

Potulka, ale sak Matko bol valibuk, nie? ci prave preto to konstatovanie? 😀
Deini, tak to nebol az z tych uplne malilinkych deticiek, aspon ze tak!!! Dusanko potiahne urcite do 40tt 😉
A co ze vy baby este nespite? moj muzik sa dnes venci, cely den vencil mna 😀

deina
15. aug 2009

Potulka, to poznam. 😀 Ked som Miska polozila dole na deku, bol schopny hodinu v kuse "bezat", nechapala som, co tolko musi tymi nozickami mlatit. Vtedy akurat sla olympiada, tak asi sportoval...

Misulo bol narodeny uz v 32tt, takze to nebolo nejake tragicke, navyse mi stihli dat aj kortikoidy, vdaka nim po porode dychal sam. Akurat, ze v tomto tt este deticky nemaju vyvinuty saci reflex a su slabucke, takze mu dlho (podla mna dlho, vkutocnosti to nebolo az tak strasne dlho, ostatnym detom to trvalo dlhsie) trvalo, kym dokazal sam papat. Bolo to prenho strasne namahave tahat si mlieko z flasky, zozaciatku vypil 10ml a odkvecol. Ale bolo to stale lepsie a lepsie, ked sa dokazal sam najest (bez sondy) a mal okolo 2200g, pustili nas domov. 🙂

sse
15. aug 2009

Veru Zuzka aj ja som svadbu naznačovala a nič. A včera sme sa o tom aj otvorene porozprávali a stále nič 😒. tak mi neostáva iné len čakať. no keby sme boli aspoň spolu častejšie tak mi to možno ani tak nechýba. No som šťastná, že ho mám 🙂.

helika81
16. aug 2009

Ahojte,mali sme víkend našich u nás tak som sa Vám nemohla venovať,dobre,že ste veľa nepísali,aspoň stíham čítať 😀,my sme robili včera guláš v prírode,počasie nám vyšlo,slnko ma pripieklo ale som dosť unavená,hm mňam guláš,robím si chuťky,a to nehovorím o haluškách,Silvi mňam,aj tie by som si dala 😀 😀 😀 ,zajtra idem na reumatológiu,tak som zvedavá,čo mi doki povie 😖 😉 🙂 ,asi budem od septembra hľadať robotu,pochybujem,že ma doki nechá marodiť 😠 a začína ma hrdlo pobolievať,z toho premenlivého počasia 😎 😀

sse
16. aug 2009

čauko baby, ja som práve prišla z kúpaliska, som riadne pripečená ale bolo super.

Heli aj ja idem zajtra k reumatilógovi 😉

deina
17. aug 2009

Sse, drzim palce. 😉

Mna teraz takmer kazdy den pobolievaju klby na prstoch, toto pocasie ma zabije, zase maju byt horucavy. Citim kazdu zmenu pocasia, pri Miskovi to takto nebolo, pri nom mi cele tehu nic nebolo, az na konci sa to vratilo. Mala potvorka, ma to sotva nejake kilo a uz neposlucha! 😀 Joooj, gulas, Heli, robis mi chute. Vcera som mala strasnu chut na sladke, na nejaky puncovy zakusok - no musim pockat do porodu, potom si dam (potom zase nebudem mat chut ako sa poznam 😅 ). Ale tato dieta mi robi dobre, moj reumatolog mal pravdu, zeby sme sa mali vyhybat sladkemu, citim sa ovela lepsie, mam viac energie a kooonecne nepriberam rychlostou kilo za tyzden, teraz stojim na vahe plus 8-9kg (musim sa odvazit u lekara, aby to bolo presne, mamina vaha asi trosku inak ukazuje).

helika81
17. aug 2009

Ahojte babenky,Deini keď ja sladké ani nemusím,iba vtedy si spomeniem,keď mi klesne cukor-to ma chytí taká hladovka a je mi na odpadnutie,vtedy chytím čosi sladké,už ozaj musím mať chuť na sladké,ale zato sladím kávu aj čaj 😀 ....bola som dnes na tej RA,doki mi dala stále PN,že ak by som nastúpila do práce,by sa stav mohol zhoršiť,no tak sa len snažiť 😀 ,a čo sa týka roboty do 28.8 som bola v Žiline zamest.na dobu určitú a poslali mi výpoveď,tak som bez roboty,nevie mi niektorá zistiť,či maródku mi bude uhrádzať ďalej sociálka alebo popri PN sa mám hlásiť na úrade?Zuzka tuším ty máš kontakty?no tak takto som dopadla 😉 😀 keby to babatko prišlo samo 😀 😀 😀 pekný deň prajem 😀

deina
17. aug 2009

Babenky, akurat som volala so sestrickou od svojho lekara a ze druhy test na tehu cukrovku vysiel uplne vporiadku. Nechapem. 😨 To ako moze jeden test vyjst dobre a druhy zle? 😨 😨

Volala som aj na endokrinologiu a maju tam zlatu sestricku, ze mam prist v piatok rano na krv (mohla som aj vo stvrtok, ale vtedy ma vyciciava reumatolog) a vtedy jej mam pripomenut, ze som tehotna. 😀

lilu18
17. aug 2009

ahojte..tak uz sme z dovci domka///chvalabohu 😀

deini nepapala si predtym den viac sladkeho??aj ovocia ked vela zjes ti vybehne cukor

ostatne precitam vecer//snad 🙂

deina
17. aug 2009

No co ja viem, Lilu, ani nie... skor som cakala, ze tento cukor vybehne, kedze to bolo po svadbe (a nejaky ten kolacik som si aj dala).

Potom napis, ako bolo. 😉

lilu18
17. aug 2009

bolo fajn akurat pocasie sme zle objednali 😀 co uz bolo zima a prsalo to bolo take velke minus 🤐

deina
17. aug 2009

Kde ste to boli? Jaaj, skoda pocasia, ale aspon ste si oddychli trosku.

lilu18
17. aug 2009

na orave..fakt oddychli,mala tam haji aj 4h po obede 😀 a papala za 3/och 😀

lilu18
17. aug 2009

a ako drobci?? maly v brusku uz kopka?? 😵