Reumatoidná artritída. Môžem otehotnieť?

zuzanabb
12. feb 2008

Ahojte, chcela by som sa opytat, ci ma niektora z vas skusenosti s otehotnenim pri tejto diagnoze, ktoru mam uz 10 rokov. Beriem Metotrexat, Prednison, Aflamil, Sulfasalazin.
Mam 30 rokov a uz by som chcela babatko, lenze doktor mi to velmi neodporucal. Som ale odhodlana aj napriek vsetkym moznym komplikaciam mat vlastne babo. Viem, ze nemozem brat metotrexat aspon 4-6 mesiacov pred otehotnenim, ale neviem ako prezijem to obdobie bez liekov.
Ak by niektora z vas mala skusenosti ako to "ocistujuce" obdobie bez liekov vydrzala, tak mi dajte vediet. Pripadne ake ine neskodne lieky ste brali ako nahradu. Rozmyslala som aj nad homeopatiou.
dakujem.

zuzanabb
autor
28. sep 2009

😀 😀 😀 vy ste kozy 😀 😀 😀
dobru nocku aj vam

jenina
28. sep 2009

Ahojte,
Deini asi máš toho teraz vela, odbehovat aj do nemocnice... Miško ako zvládal noci bez teba, určite je na teba naviazaný, a zrazu ťa doma na pár dní nebolo.

Často na teba myslím, lebo mne zakázali mať ďalšie dieťa, a ty si naša svetlá stránka, že to ide aj so Sjogren s.
A pomaly to prebolelo, a každý deň myslím na také malé drobča 😔

Držte sa pa

deina
29. sep 2009

Zuzi, to je obycajny fotak, Nikkon, digi, strasne mi lezie na nervy, lebo kym spravim normalnu fotku, tak je to aspon 4-5 zaberov... 😒

Jenina, Misko to zvladal velmi dobre, on je taky maly hrdina, ale bolo vidiet, ked som sa vratila, ako sa velmi tesil. Zobudil sa a stali sme pri jeho postielke obaja, usmev od ucha k uchu... no zlaticko moje. A ked sme sa isli prejst, bol strasne spokojny, drzal nam obom ruku, usmieval sa, az to z neho tak vyzarovalo, ze aky je rad, ze nas ma oboch pri sebe. A teraz idem naspat do nemocnice, ach jaj, to bude minimalne tyzden, aj viac... 😔 Dnes ma meniny a ja odchadzam, chudiatko moje. ☹ To je take, ze idem z nemocnice a placem, lebo tam nechavam Matesa a idem naspat a placem, lebo tu zostava Misko. A asi aj hormony, ze? No nie je to lahke... Kebyze sa viem rozdvojit...

No ale dalsie dieta uz veru nechcem, kebyze sa toto este raz zopakuje, no neviem... dve deti doma, dalsie v nemocnici, uz by ma porazilo. Teraz to este celkom dobre zvladam, aj ked teda ma to takto trha, ale co sa da robit, Mates ma potrebuje v dobrej nalade a pokojnu, aby sa rychlo mohol vratit domov. 🙂

helika81
29. sep 2009

Deini si ma rozplakala ☹ ale čoskoro budete všetci spolu 😀 Jenina nebojkaj budete mať ešte dieťa,každá z nás si to zaslúži a keď v to veríš ty,tak prečo nie!!!Myslím na Vás babenky a treba myslieť pozitívne 😀

milka2008
29. sep 2009

Deini, tak si dostala aj mna, az mi je tazko na dusi, ked si predstavim tvoju sitauciu ☹ - a to nie som po porode, ani tehotna, ze by som bola viac "rozcitlivena" .

Mozno tam zohravaju urcitu rolu aj hormony, ved si len tyzden po porode, ale hlavne srdce matky, Matejko bude coskoro doma, uz mu vela nechyba to tej vytuzenej vahy, aby ho pustili domov. 🙂 Drzte sa 🙂

Heli - a ty ako nasa dalsie tehulka?

Dievcata mne sa to tu velmi paci, ako si odovzdavate stafetu s tehu a babatkami 🙂

milka2008
29. sep 2009

ZuzkaBB - 🙂

Zuzka88 - a ty ako? Maly sa este netlaci von? NO a si pisala, ze muzik si zacal uvedomovat, aka je uloha otca...no predsa len ta najkrajsia 🙂 Ozaj - dodatocne vsetko naj k jeho meninam (24.9.), aby bol z neho skvely partner, manzel a OTEC s velkym "O" 🙂

Deini - GRATULUJEM Miskovi k dnesnym meninam, vela zdravicka a aby bol z neho skvely "velky" brat a nech je stale vasim slnieckom 🙂

zuzanabb
autor
29. sep 2009

deini, az mi nabehli zimomriavky ked som si to precitala... to je fakt tazka situacia, verim ti, ze ti musi byt tazko. Ale neboj, Misko to zvladne ked bude so svojim ockom a Matko ta teraz potrebuje o trolilinku viac. Obdivujem ta ako to zvladas... ani sa nenazdas a cochvila budes s obidvomi domka 😵 😵 😵

helika81
29. sep 2009

Jéj Miško oslavuje,deini aj si to spomínala a ani som si to neuvedomila,tým plačom,no moje hormóny sú divoké 😀 raz by som plakala a raz sa smejem 😀 ,Milka zatiaľ sa držíme ale rastieme 😀 ,kto to bude zhadzovať tie kilá 😖

deina
29. sep 2009

Dakujem, baby. 🙂 Helika, no veru, tie hormony nami lomcuju az des... Ja viem,ze bude dobre, uz sa tesim na to, ako pojdeme z nemocnice s nasim babetkom a budeme uz potom vsetci spolu. 😵

Bola som este u doktora na vybratie stehov, on mi povedal,ze pricinu nepozna. 😨 A doktorka hovorila, ze infekcia, tak ja uz neviem... asi to bude napokon predsalen Sven? Potvora hnusna.

Tak idem, majte sa tupekne, drzte nam palce. Pa pa 🙂

zuzka88
29. sep 2009

Jeeej, nové foto Matka 🙂 my chceme viaaaaaac! tak nam ho odfot este, Dani 🙂

idem vas precitat

zuzka88
29. sep 2009

Baby, tak aj ja som si poplakala...ale to mozno aj preto, ze som si predchvilou poplakala zasa nad citanim o porode, o celkovom priebehu
Vam poviem, aj na tom kurce sa mi tisli slzy do oci...iba tak, ked opisovala ako ide von hlavicka a take veci 😅 No asi mi uz ozaj zasibava
Deini, niekedy ti aj zavidim, ze uz to mas za sebou! Ten tyzden Misko urcite prezije aj s babkami 😉
A co sa tyka dovodou, aj tak to nikto z nich netusi, preco zasa predcasne a ani ich to asi moc nezaujima.. No co, stalo sa, sak to nie su ich deti.. Hlavne, ze ste v poriadku, na ostatnom nezalezi 😎

Mili, mne uz zasibava a on to musi akceptovat... moc sa o tom nerzopravame ale aspon uz vie, co nas caka 😀
Gratulovanie odovzdam a tiez sa pripajam ku Vsetko naj pre Miska 🙂

zuzka88
29. sep 2009
sse
29. sep 2009

jéééj Zuzi zlaté brušino 🙂 ešte nech zopár týždňov rastie 😉

helika81
29. sep 2009

Zuzka veľmi ti to pristane 😉 🙂 😀

zuzanabb
autor
30. sep 2009

zuzi, nadhehrna fotocka 😵
heli, ser na kila, to nasledujuce mesiace ani neries, budes sa stresovat potom 😅 ...a mozno pojdu same dole a ani nebudes vediet ako.
deini, mliecko si odsavas alebo ako to funguje, ked je Matko v nemocnici a ty si doma? Ci mu vobec nedavaju tvoje mliecko?

zuzka88
30. sep 2009

Dakujem baby 😅

Heli, aj tebe to bude tak pasovat, kila-nekila!!!! to ozaj neries 😉
Zuzi, myslim, ze deina uz sla do nemocky a bude tam s krpcom kym ich nepustia ale tiez by ma zaujimalo, ako sa to robi v takychtopripadoch

helika81
30. sep 2009

Bývalá švagriná mala našu Ninku v nemocnici v TN a odsávala mliečko a každý deň jej ho nosila,oj to sme sa vtedy naplakali,narodila sa totiž koncom 6mesiaca,bola malinká,ani kg cukru nemala ale brat vtedy plakal a povedal,že také krásne malé dieťatko ešte nevidel 🙂 ani nemal odvahu ju odfotiť,no a dnes má 11rokov a je z nej slečna 😀 😀 😀 ,aj maminka mi vraví a večer papaj iba ovocie alebo zeleninu,no už som zaspávala a rozbolel ma žalúdok,mne totiž pracuje aj v hlade,nemá čo stráviť tak som musela čosi zjesť,hm a potom,že sa to na mňa lepí 😀 ale nech schudnem pri maličkom 😀 😀 😀 ,babenky zajtra už je tu október,letí to ako voda 😀 😀 😀

zuzka88
30. sep 2009

Heli, tak ja som ovocie a zeleninu iba tak nemohla,maximalne banan.. Ale rajcinu, papriku, ukorku...to mi lezalo v zaludku este na druhy den! 😝 aj jablko a vsetko supkove.. takze take rady su niekedy ozaj len na dve veci...
Aj teraz ked mi prislo zle, tak som vygrcala vecer, zeleninu z ranajok, takze asi tak.. Sorry, nechcem byt nechutna nuz ale viete 😅

lilu18
30. sep 2009

Ahojte..dodatocne vsetko naj miskom k meninam. cely tzy. lezim v perinach s crevnou chripkou tak ani neviem ako sa tu mate,co noveho.

nepribudla k Helike nova tehulka?/..no snad niekedy aj docitam o com ste tocili 😀

Mne sa teraz akorut tak hlava toci,snad niekde najdem moje stratene kila a bude ok 😀 Keby ste nahodou videli ,ze niekde okolo vas utekaju//poslite ich naspat 😀

drzkajte sa kocenky cmuk

helika81
30. sep 2009

Jój lilu hlavne sa vylieč 😀 to je mrcha tá črevná chrípka,ja zase banány nemusím akosi a pritom som ich milovala 😀 ale kým to ide do mňa sa snažím papať vitamínky 😀 ,možno je to aj tým,že už malý tlačí na žalúdok,tak ti je ťažko 😀 ale papať musíte 😀

silviapd
30. sep 2009

Pani Dr. aj ja na Teba myslim,nech Vam to uz teraz vyjde,je to riadne tazke zostat tehu,ale ty to zvladnes zuzi!

silviapd
30. sep 2009

To som teda ale preskocila stranu,az teraz som docitala tu poslednu,nevadi
Baby drzim Vam palce nech je vsetko super,nech Matejko rastie,Zuzka je Tehu, Lilu zdrava a heli nech uz ma za tym

Tak ja som dnes bola na reumat. a uz vazne nenachadzam slov,ked Dr. mi cita vysledky a tam je nejaky jozef napisany,ona mi pripada ako z marsu.
inak ,ak ste niekedy uzivali Sulfasalazin N,ako casto Vam brali krv na pecenove testy a KO u reumatologa 4 mesiace,nie je dlha doba?

Lilu, takze aj ja seronegativna RA..

Majte sa zienky a drzte sa !!!!

milka2008
30. sep 2009

Ahojte
lilu - ta mrcha chripka, vie poriadne vystavit cloveka - prajem ti skore uzdravenie 🙂

Heli - kludne papaj, ved davas malemu ziviny 🙂

zuzka88 - pekna fotka 🙂

ahoj silvi, ako? 🙂

sse
30. sep 2009

Ahojte

silvi ja som brala Sulfasalazin a tiež som chodila každé 4 mesiace na kontrolu a pred kontrolou mi brali krv.

silviapd
30. sep 2009

aha lenze mne teraz vobec nezobrali,takze ,ak to zratam spolu ,brali mi pred 3mesiacmi,budu brat az o 4mesiace a dozviem sa ich v marci,takze krv 1x za 7mesiacov????? no neviem,je mi to divne....

jeeej ahoj Mili,ale pomaly.....lenkeby ma tie kolena prestali boliet,som zvedava,ci mi pomozu 4 tbl sulfasalazinu denne,uz sa to taha strasne dlho, od decembra ziadna zmena

helika81
30. sep 2009

No aj mne bývalý doktor vždy bral krv pred kontrolou ale sulfasalazin som nebrala,no a táto Mudr. len raz a bola som pri nej 3 či 4krát,vyzerá to tak Silvi,že my sme z inej planéty 😀 😀 😀

silviapd
30. sep 2009

ved prave aj mne,no heli mali by sme sa adaptovat

helika81
30. sep 2009

Súhlasím a kto sa k nám pridá??? 😀 😀 😀

potulka
30. sep 2009

ahojte
vcera sme boli v poradni. matej vazi 8930 g. 🙂 synovi kila pribudaju, mamine odbudaju. visia na mne vsetky nohavice a z prsta mi pada obrucka. 😅 a pritom normalne jem, myslim, ze ani vela stresov nemam... takze asi to ide dole vdaka kojeniu a navlacovaniu mateja. helika, mozno to bude po porode aj tvoj pripad.

helika81
1. okt 2009

Potulka bodaj by si mala pravdu,ja mám vždy problém s váhou,vždy som mala viac ako menej...ale pri babatku ani nepomyslím na jedlo 😀 😀 😀