Reumatoidná artritída. Môžem otehotnieť?

zuzanabb
12. feb 2008

Ahojte, chcela by som sa opytat, ci ma niektora z vas skusenosti s otehotnenim pri tejto diagnoze, ktoru mam uz 10 rokov. Beriem Metotrexat, Prednison, Aflamil, Sulfasalazin.
Mam 30 rokov a uz by som chcela babatko, lenze doktor mi to velmi neodporucal. Som ale odhodlana aj napriek vsetkym moznym komplikaciam mat vlastne babo. Viem, ze nemozem brat metotrexat aspon 4-6 mesiacov pred otehotnenim, ale neviem ako prezijem to obdobie bez liekov.
Ak by niektora z vas mala skusenosti ako to "ocistujuce" obdobie bez liekov vydrzala, tak mi dajte vediet. Pripadne ake ine neskodne lieky ste brali ako nahradu. Rozmyslala som aj nad homeopatiou.
dakujem.

sse
1. okt 2009

Heli nie si sama čo má problém s váhou. Čím sa viac človek snaží tým je to horšie. 😢

helika81
1. okt 2009

Ale ja som sa zaprisahala,že dieta nikdy ale zato nemusíme toľko jesť,ako teraz dostala som chuť na puding tak pol litra som len tak zbaštila 😀 😀 😀

sse
1. okt 2009

😀 😉

silviapd
2. okt 2009

Hmmmm,pripadavam sa ku skupine,ktorej chuti jest....vsetka snaha marna,ked aj z vody priberame

zuzka88
2. okt 2009

Ahojte zienky

dnes som pisala trosku s Deinou, Matejko prestal papat tak znovu dostal sondu. Deina je z toho trosku smutna ale nastastie vsetko ostatne je v poriadku, len to papanie.. No ale to nei je az take hrozne, ze?
Vsetky vas pozdravuje 🙂 tak na nich myslite so mnou, nech su rychlo doma 😉

No a u nas co nove?
Boli sme dnes na poradni.. Mali sme ist na monitoring srdiekca ale po 20 minutach nahanania po bruchu to sestricka vzdala a musela som ist na sono, doktro ukazal, kde je a az potom sme sa merali 😀 kopal asi ako este nikdy, skakalo mi brucho ako keby mal vyskocit votrelec 😀

Inak uz ma krpec 1900gramov, skoro ako Deinin Matko 🙂 No a uz sa krcok pripravuje, vraj ked prejdem 35. tyzden, uz by bolo dobre porodit cim skor, dokonca ma doktor nenecha ani do terminu, vraj ak sa drobec neprihlasi, 12.11. bude musiet von 🙂 Ale to kvoli tej mojej trombofili a postupnemu zlyhavaniu placenty.. Vraj idealny by bol posledny oktobrovy tyzden tak som zvedava, skusim sa tak dajako nastelovat 🙂 Poprosim krpca, nech vylezie skor 😀 😀 😀
Takze uz to mam ozaj za par baby! Asi sa aj bojim ale uz sa aj tesim.. Trosku Deine zavidim, sice maly nepapa sam a chvilu budu v nemocnici ale uz ho ma a vie, ze je ok! A to uz by som aj ja chcela 🙂
No a vedela by som vam pisat este asi hodinu, nemam sa komu vykecat 😀 Muzik mi odisiel na sluzobku.. Ale nechcem len o sebe, viac som zvedava na vas 😉

helika81
3. okt 2009

Jéj Zuzka tak aspoň nech si novembrová 😀 ale prvoradé je byť zdraví,no dnešné deti sa náhlia na svet 😀 Čo máme my nové?držíme sa a to je pre nás najdôležitejšie 😀 a vysávač máme nový,som dnes pokazila,no tak 100e padlo z vrecka ale radosť vysávať 😀 😀 😀

zuzka88
3. okt 2009

Heli, ze radost vysavat 😀 😀 😀

jenina
3. okt 2009

Caute, hej vy dve tehulky, aké vysávanie? Veď teraz môžete nechať vysávanie na manželov, nie? 😅

Zuzka ešte trochu potiahni, nech je malý silnejši, posledne týždne najviac priberá.

Pa

sse
4. okt 2009

Ahojte dievčatá,

nechceli by ste náhodou niektorá kúpiť šteniatko Yorkshirského teriéra. Je to sučka zlatučká. Alebo keby ste o niekom vedeli, že by mal záujem.
Ďakujem

zuzka88
4. okt 2009

SSe, ja chceeeeeeeem! Za kolko, aka stara? kedy? akeho vzrastu????

zuzka88
4. okt 2009

Jenina 🙂 tak hadam aspon 3 tyzdne este, to by mi fakt vyhovovalo 🙂 ale necham sa prekvapit, do toho 36tt sa vrhnem na tie babske recepty urychlovacie 😉

A vysavat teda ja ozaj nemusim, len z casu na cas... U nas vysava bud moj muzik alebo upraovacka... Len som sa musela smiat, ze by dakto mohol vysavat s radostou 😀

helika81
5. okt 2009

No a keď máš nový vysávač,prvý krát ťa to baví,lebo ťahá a potom rozmýšlaš kedy ho znova chytíš 😀 😀 😀,ale samozrejme,že už nevysávam 2razy do týždňa ale iba raz,no treba sa šetriť 😅 😵 ,ja by som tiež chcela havka ale tu v dome manžel nechce ani vidieť,ale yorkšir sa mi véééľmi páči 😀,Zuzka bb ako?Už ste boli na umelom????Kamoška mi spomínala,že boli v BA a nehorázne prašulky pýtajú ale na prvý krát sa neujalo,chceli by aj druhý krat sa pokúsiť ale tam potrebujú zas len tie korunky ☹ ,tak viem čo to obnáša,preto ti držím palčeky a nech ti to výjde 😉 🙂 😀

milka2008
5. okt 2009

Ahojte,
Zuzka88 - tak to mas fakt "za par" a mozno maly pocuvne a poponahla sa 🙂

Heli - tak nech vam novy vysavac sluzi co najldlhsie 🙂

SSE - a havko 🙂 Do nasho 2-izb. bytu asi tazko, jedine synovi do postele 🙂

Ozaj, zuzkabb - ktovie, ako sa im vodi? Snad sa coskoro ozve.

A este - ZUZI88 pozdravuj Deinu, snad sa Matko coskoro opet chyti dobre papat... 😉

Dnes som odpisana, hlavu mam ako v nejakom balone, nieco na mna lezie, asi prechladnutie...

lilu18
5. okt 2009

ahojte,,len co sem nakuknem uz pracujete a ja ze idem oddychovat 😀 Heli ake tam vysavanie. Ty mas len dve prace na starosti /papat a lezkat 😀

havinka nie/mame papoucha a neviem neviem ci by potom len pierka neostali 😎

zuzka//este chvilocku vydrz a kopa radosti bude v naruci/drzim palceky nech vsetko dobre dopadne

Deini co mate nove? este nepadas na nos?/ Len vydrz ,caka ta sladka odmena v tvojich krasnych detickach 😵

Dnes som u nas na detskom naratala 5 tehulie 😕 tusim je plodny rok. Hor sa do toho snazilky 😀

helika81
5. okt 2009

Plodný áno ale aj dosť smutný,samé nešťastia okolo nás 😠 len nás nech obchádza 😀 😀 😀

potulka
5. okt 2009

zuzka, normalne mi stislo zaludok, ked som si uvedomila, ze uz na konci tohto mesiaca bude vas drobcek na svete. 😕 🙂 strasne rychlo to utieklo. verim, ze bude vsetko OK. a meno uz mate vybrate?

zuzka88
6. okt 2009

Potulka, no bola by som rada, a aj doktor, keby uz koncom oktobra ale najneskor 12. novembra 😀 nechame sa prekvapit.. Meno Lubor, asi odkedy viem, ze bude chlapec 😵

lilu18
7. okt 2009

ahojky..hladfam vas ze kde ste a tema az niekde na 3 str 😕 ihaa sups na 1 str 😀

zuzi pekne meno ,sa mi zda ze bude rok chlapcekov aj u nas tehulky chlapcov cakaju ani jedno dievcatko 🙂 ked sa mala vivi narodit boli same kocky 😀

potulka
7. okt 2009

lilu, akurat teba hladam. 🙂 prosim ta, akym sposobom si prestala kojit? hovorila si, ze si malicku kojila rok. kedy si zacala s odstavovanim? a kvoli klbom, ci mala sama tak chcela? ja by som to este rada par mesiacov potiahla, ale zaroven sa chcem pripravit, ak by bolo treba. dakujem. 🙂

zuzka, lubor je pekne meno. neokukane. 🙂 a s makcenom na L?

zuzka88
7. okt 2009

Potulka, dakujem, ano, bude Ľubor s makkcenom 🙂 len neviem vymysliet ziadnu peknu skratku zdrobnenu.. Lubko je skor Lubos, no uvidime, bude Luborko... Borko je zasa ako Boris... no neviem 🙂
Inak moja kamoska prestala teraz kojit, a to tak, ze schovala malej prsia a iba v sprche si trosku odstrekne mlieko, ked uz ma moc naliate prsia, ale neodsava.. A este ma dajake homeopatika

helika81
7. okt 2009

Zuzka a čo tak Ľubík 😀 ,no ja by som chcela dievčatko,aj podľa čínskeho my vychádza dievčatko a meno asi Dominika,manžel nechce Anetku ani Paulínku,a Paulínka sa mi viac páči-je málo používané 😎 ,a keď to bude chlapec tak Jožko 😢 necem Jožka ale čo už,hlavne nech je dieťatko zdravé 😀...ja som sa konečne dostala na MK,mala som zablokovanú stránku zo dva dni,neviem čo sa robí ☹ v piatok idem na úrad práce,dnes som si bola vybaviť sociálku,zdravotku,tak mám všetky papiere,dúfam,že ma nikam nepošlú,ako to býva zvykom,sa teším ako nik,kiež by mi tá podpora vyšla 😖 ,babenky však my to ideme za 2týždne do poradne,och to letí ako voda 😅 Zuzka bb sa nám asi stratila,či nemáš prístup na MK,ako ja? 😀 😀 😀

zuzanabb
autor
7. okt 2009

Heli nestratila, ale mam fakt dost problem cez pracu chodit na MK, lebo tu mame len jeden comp a vela roboty.... a doma mi tiez blbne pocitac a mame pomaly internet, tak v ramci zachovania zdraveho rozumu ho obmedzujem 😀
Ste zlate ako na mna vsetky myslite 😵
Zuzi, moj chlap sa vola Luboslav a tiez ho volame hocijako od Lubosa, po Lubika a po dovolenke v Chorvatsku ho volame Lubič 😀 ...lebo tam asi skoro vsetky mena tak koncia 😉

zuzanabb
autor
7. okt 2009

Minuly utorok sme boli obaja v Martine podpisat ziadost o umele a doktor nam pekne nakreslil co nas caka a na konci zacal pisat sumy za jednotlive veci a skoro mi zabehlo ked skoncil pri sume 27.000,- a to je ciastka, ktoru si musime hradit my. Zvysok (netusim kolko) hradi poistovna.
Na zaciatku si budem pichat 14 dni injekcie do bruska aby sa mi vytvorilo 10-nasobne viac vajicok ako sa zvykne. Pri inseminacii som sa citila ako krava pri oplodnovani a teraz budem ako nosnica na bidielku.... 😀 😀 😀 Lieky su dvoje, jedny sa pichaju normalnou ihlou a miesa sa prasok s tekutinou a druhe sa pichaju takym akoby perom a v nom je uz namiesany liek. Vraj su kvalitativne oboje rovnake, len je iny sposob podania. To pero stoji 10.000,- a tie klasikus injekcie stoja 8.000,- Takze som sa rozhodla pre injekcie a budem chodit kazdy den k priatelovej sestre (je zdravotna sestra), nech mi ju pichne. V najhorsom sa ju naucim pichat ja...
Kazdy 3 den budem musiet chodit do Martina na sledovanie aku davku si mam pichnut aby mi dozrelo co najviac vajok. To bude tedy tych cca 14 dni a potom mi odoberu zrele vajicka v celkovej narkoze dakou ihlou cez posvu. Potom tie chudence napichnu ihlou a spoja s priatelovymi spermiami (dufam, ze to teda nepomiesaju so spermiami od dakeho cernocha 😀 😅 😀 😅) ...no a za to napichnutie sa doplaca dalsich 10.000,- Potom tie oplodnene vajicka vyzivuju a kontroluju 5-6 dni a to stoji dalsich 5.000,- a potom, ak sa budu spravne delit, tak mi 1-2 vlozia dnu. A uz len cakat 14 dni ci sa uchyti daco alebo nie.
Este sa dake "drobne" plati za spermiogram a tak. Takze dokopy je to dost. Netusim co vlastne hradi poistovna, lebo ked nam to vsetko vymenoval, tak uz neostalo nic za co by sme neplatili 😝
Ziadost sme teda podpisali, musi mi ju poistovna schvalit, co trva presne 30 dni, potom musime pockat na zaciatok mojho cyklu a potom zacneme s injekciami.... vyzera to na prelom december - januar.

zuzanabb
autor
7. okt 2009

sorry za mnozstvo informacii 😝 uz sa budem krotit 😅
neviete co je s deinou? Matko sa uz rozpapal za posledne dni ci nie?

zuzka88
7. okt 2009

Zuzi, ake vela informacii? Sak my sme tu na ne od teba vsetky zvedave!!! takze ja som rada, ze si nam objasnila, ako sa mavas
Ja som dnes pisala Deine, vysledky ma Matko dobre, papa materske mliecko z flase a trosku uz aj priamo od maminky a vraj aj pribera 😵 tak za chvilu ich mame hadam doma 🙂
Heli, veru, leti to! Len sa kukni, ako ti pribudaju tyzdne 🙂

Zuzi, moc ti budem drzat palce, nech vam to klapne na prvy sup, sak penazi je tak malo....

helika81
7. okt 2009

Zuzka presne takto mi to definovala tá známa,človek sa chytí za hlavu,čím všetkým musíte prejsť aby ste prišli k vytúženému cieľu ale je to smutné,že pýtajú tak veľa a ako vraví Zuzka88 peňazí je málo....tej známej to nevyšlo na prvý krát a šetria na druhé,som naozaj rada,že to nás obišlo ale držím ti palčeky,nech Vám to výjde na Ježíška 😀 Zuzka dobré správy,len nech sú čím skôr domka asi prevezmeš štafetu 😀 deina domkov príde a ty do nemocnice 😀 😀 😀

zuzanabb
autor
7. okt 2009

caute zeny, veru, mas pravdu Heli, zuzka prevezme stafetu 😀
Som rada, ze sa Matejkovi a Deine dari, je to na dobrej ceste ked uz prikrmuje priamo zo zdroja 😵
Tiez som bola prekvapena, ze to umele oplodnenie tolko stoji... ale co uz....ked sa to babo narodi, tak mu hned predlozim fakturu 😀 😀 😀

zuzka88
7. okt 2009

zuzi, aj my piseme vydavky a na 18. narodky dostane miesto darceka fakturu a 30 dnovu splatnost 😀 uz teraz to ma za takovych nejmin 😀 😀 😀
Urcite sa vam podari, vsetky budeme drzat palce a posielat tehu virusiky 😉

zuzanabb
autor
7. okt 2009

baby, listovala som teraz po tych prvych strankach nasej temy a nasla som pri uk.ok ze ma dievcatko Karolinku a ma uz 3 mesiace 😵 neviem ci ste o tom medzitym kym som tu nebola uz nepisali, lebo nie vsetky stranky som stihla prelistovat naspat. Super co?

zuzanabb
autor
7. okt 2009

zuzi, to je dobry napad s tym darcekom na 18. narodky 😀 a dakujem za posielanie tehu virusov... aj ked ty v decembri uz budes tovarna na mlieko 😀 😀 😀