Reumatoidná artritída. Môžem otehotnieť?

zuzanabb
12. feb 2008

Ahojte, chcela by som sa opytat, ci ma niektora z vas skusenosti s otehotnenim pri tejto diagnoze, ktoru mam uz 10 rokov. Beriem Metotrexat, Prednison, Aflamil, Sulfasalazin.
Mam 30 rokov a uz by som chcela babatko, lenze doktor mi to velmi neodporucal. Som ale odhodlana aj napriek vsetkym moznym komplikaciam mat vlastne babo. Viem, ze nemozem brat metotrexat aspon 4-6 mesiacov pred otehotnenim, ale neviem ako prezijem to obdobie bez liekov.
Ak by niektora z vas mala skusenosti ako to "ocistujuce" obdobie bez liekov vydrzala, tak mi dajte vediet. Pripadne ake ine neskodne lieky ste brali ako nahradu. Rozmyslala som aj nad homeopatiou.
dakujem.

mm2008
15. nov 2015

@jaya47 áno, to sú nízke dávky, to telo nestihne ani zareagovať, ale ja som ho brala naozaj iba v tehu a krátko, takže možno aj to bola moja výhoda, že neboli vážnejšie následky. inak prednison mimo tehu zatiaľ nemusím užívať. užívam iné lieky na reumu, ale nie biolog.liečbu, tú mam kontraindikovanú... žiaľ ...

luda23
18. nov 2015

Dobry den chcem sa opýtať .. Mam 10 rokov reumu . A doktorka mi predpísala metotrexat ale býva mi z neho prvé dva dni zle nie som schopná v stať z postele ma niekto s tým liekom take skúsenosti Ďakujem

tanika
12. feb 2016

poprosím Vás môže Vás odporučiť do NÚRCH Piešťanoch obvodná na tú ich žiadosť ? alebo musím ásť najskôr k rematologovi ? ako to funguje. počula som že v Piešťanoch sú fakt super odborníci a diagnostici ...ako to je ?

oxana1212
13. feb 2016

@luda23 ahoj, moj manzel ho uziva, ale nastastie nema ziadne tazkosti, zatial ho znasa dobre.

oxana1212
13. feb 2016

@luda23 ale dr ho varovala, ze niekto to moze velmi zle znasat. Aku mas davku?

luda23
13. feb 2016

10mg ale doktorka mi ho vysadila , lebo som nemohla fungovať ... strasne mi bolo z neho zle ...

oxana1212
13. feb 2016

@luda23 a co ti nasadila namiesto toho?

bibzik
25. feb 2016

Ahojte,jeeej akaaa som rada že neriešim taketo veci len ja. Ja mam 29 na Vysokej škole mi po 2 rokov na ortopedii nakoniec zistili po infekcii že mam psoriatickú arktritídu.Psoriazu mam na nechtovych ložkach na klboch ktore boli postihnute.Začalo to bolesťami v bedrach, a potom sim mala postihnuté prsty na rukach.keď som mala nizku hladinu crp a brala som malinko prednizonu,začali sme sa snažiť o dieťatko, moja reumatologička mi vysadila prednizon, movalis aj sulfasalazin.Počas tehu som nič nebrala.počas tehu ma boleli najviiac koby asi v 4-5mes pootom sa to ustalilo.doteraz nič neberiem a naš synček ma 4,5mes.ale už ma začinajú bolieť klby.doktorka mi už zakazala kojiť a nasadila sulfasalazin a movalis.neodporuča kojiť pri movalise.hmmm stale ale váham Kojí tu niekto z movalisom?
Mala som problem lebo drobec bol naučeny iba na prsičko, teraz som ho musela učiť na flašu aj na cumel,stale mam ale dosť mlieka,už aj gynekolog mi dal lieky na zastavenie tvorby mlieka ale stale odkladam čas zobrať si tie lieky hmmm

dahra
27. feb 2016

@bibzik - no ja mam akurat zapal kolena, neohnem nohu a krivam. dojčím, ale na 100% chcem bojovať o dojčenie. Prišla som sem kuknuť po rady. Minulý týzden som dostala obstrek, ale dnes je to zasa v rovnaom stave. Ja by som stopla dojčenie len v najnutnejšom pripade a to zatial este za taky nepokladam.

dahra
27. feb 2016

@bibzik - kukni aj info ma www.mamila.sk, inak mi je to strasne luto, že nutia dojciace mamy prestat. Mas aj zapal, je to na nevydrzanie? Ci len preventivne to tak chcu riesit? par stran spatne @potulka tusim pisala, že sa moze medrol pri dojčeni.

luda23
28. feb 2016

@oxana1212 mne nasadila leflunomide a beriem moji 3 týždne a mam silne bolesti zatiaľ tak uvidíme ... Ja kortikoidy nemôžem ...

potulka
28. feb 2016

@bibzik medrol aj prednison sa pri dojčení môže v pohode, veľa je nás tu takých. movalis a sulfasalazin neviem, určite sa skús opýtať na Mamile - nájdi si tam nejakú poradkyňu a napíš priamo jej. lekári často zakazujú dojčenie tak nejako globálne, hoci to nie je vôbec vždy nutné. asi sa riadia len príbalovými letákmi a farmafirmy z opatrnosti dojčiť neodporúčajú pri žiadnom lieku, aby ich potom niekto nežaloval. na mamile by ti mali vedieť povedať viac. držím palce.

luda23
29. feb 2016

Prosim Vas viete mi poradit neaku dobrú mastičku na ruky strasne ich mam napuchnute z reumy lieky mi zatiaľ ešte nezabrali ... Niekedy ani pohár neudržím v ruke Ďakujem ..

bibzik
29. feb 2016

Ďakujem dievčence ste zlaté hmm,ale už som prestala našho drobčeka kojiť ☹
Najskôr bojoval s flaškou ale už sa naučil,už beriem aj lieky od reumatologičky,aj na zastavenie tvorby mlieka.Už sa mi skoro ani netvorí.
Ale zdravotne sa citim ovela lepšie,až na to že keď som prestala kojiť maly hneď ochprel a drhne ako stary chlap.
Ach no už sme na Sunariku.

bibzik
29. feb 2016

@luda23 mne pomohol jedine flektor,bez neho som nešla ani na krok

luda23
1. mar 2016

@bibzik kúpila som si ho v lekárni tak s kusím ale mam aj prášok FLECTOR RAPID ...

bibzik
1. mar 2016

Ja som mala Flector gel a ten mi pomahal na klby ruk,bedier aj klučnu kosť dokonca aj keď sa mi šlacha zapalila som zvedava či aj vam pomože 😉

luda23
2. mar 2016

@bibzik Ďakujem začala som si ho natierat na ruky a zápästie .. Každé ráno ked v stanem tak mam napuchnute ruky z reumy a bolestivé ale zatiaľ zaberá som rada ze ma taký rýchli účinok Ďakujem za radu 🙂 ... ...

perga
22. mar 2016

Chcem sa opýtať na MMS a CDS. Má niekto skúsenosti? Ďakujem

paulakolla
22. mar 2016

Ahojte. Skusal niekto z Vas aj nieco alternativne s pozitivnym vysledkom?Mam na mysli nieco mimo liekov viazanych na predpis.Nieco na vonkajsie pouzitie,ale bez chem.ucinnej latky.U mna to este len zacina.Boli a opucha len prave zapastie,ale uz s obmedzenim pohybu(takmer uplnym). Este dojcim a nechcem sa pustat do liecby,kym neskoncim.Viem,ze ide o reumu(mama ma).Vdaka za napady🙂

perga
22. mar 2016
perga
22. mar 2016

Ahoj ja mam tiež reumu a tu som sa dočítala o MMS, CDS. Čítala som aj knihu o tom. Je to alternatíva liečba. No bojím sa toho co to je a ako to užívať, urobiť. Vraj to vyliečilo zatiaľ každú reumu.

paulakolla
22. mar 2016

@perga Ja vobec neviem o co ide,kedze len zacinam so zhananim informacii. Co je MMS,CDS?

perga
22. mar 2016
perga
22. mar 2016

@paulakolla poslala som ti stránku môžeš si o tom prečítať... Tu som sa o tom dočítala ja na tejto stránke kde si píšu mamičky

paulakolla
22. mar 2016

@perga Uuff tak to si nedam. Uz viem o co ide. Dakujem pekne za tvoju ochotu pomoct mi.Cenim si to. Ale budem zhanat nieco ine.

perga
22. mar 2016

@paulakolla a prečo nie? Nevyznám sa do toho a neviem o co ide.

luda23
22. mar 2016

Ja používam flector masť a zaberá mi .. Nemám až take popuchnute ruky ... Skúšala som všetko možné ale nezaberajú ani nesteroidne lieky teraz mi dala doktorka jeden liek a ked mi nezaberie tak uz len biologická liečba uz 11 rokov. Mam tu reumu ale je to tažké ... Niekto skúša alternatívnu medicínu niekto ze treba zmeniť stravovanie . Ja som tiež rozmýšľala na alternatívnu medicínu ... Lebo je to neúnosné ... Aspoň pre mna každý den mam bolesti a po psychické stránke je to tažké ..

bibzik
23. mar 2016

Ach...luda23 to mi je fakt luto,že to až tak bolká....
Ja som chodila aj k jednej liečitelke do BB,ta mi menila stravu...
Celjom fajn to bolo,reumatické ochorenia ževrav ochladzujú cele telo tak treba jesť portaviny ktoré zahrievajú organizmus. napr.vynechať pomaranče,mandarinky,citrony,udeniny,smotanu,mlieko,syry,
Jesť kyslomliečne- jogurty,acitká,tvaroch,maslo obyčajné