Reumatoidná artritída. Môžem otehotnieť?

zuzanabb
12. feb 2008

Ahojte, chcela by som sa opytat, ci ma niektora z vas skusenosti s otehotnenim pri tejto diagnoze, ktoru mam uz 10 rokov. Beriem Metotrexat, Prednison, Aflamil, Sulfasalazin.
Mam 30 rokov a uz by som chcela babatko, lenze doktor mi to velmi neodporucal. Som ale odhodlana aj napriek vsetkym moznym komplikaciam mat vlastne babo. Viem, ze nemozem brat metotrexat aspon 4-6 mesiacov pred otehotnenim, ale neviem ako prezijem to obdobie bez liekov.
Ak by niektora z vas mala skusenosti ako to "ocistujuce" obdobie bez liekov vydrzala, tak mi dajte vediet. Pripadne ake ine neskodne lieky ste brali ako nahradu. Rozmyslala som aj nad homeopatiou.
dakujem.

helika81
14. apr 2009

ahojte babenky moje 😀

...ja som vykúpaná do čista 😀 stačí na celý rok...ja už mám upratané,tak idem reku pozrieť...asi ste sa mali fajne,keď sa málo popísalo 😀

...krásne fotky ste podávali,mňam tortička a tie vaše detičky su krásne 😲 😉

...ja idem budúci utorok na reumatológiu,hm sa teším"

...SilviPD-Valaská Dubová🙂) z tadial som mala byvalého,tiež je tam krásne 😀

...a dúfam,že ste riadne vyšibané 😎 😀

jujuju
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lilu18
14. apr 2009

ahojky-vysibane,popolievane?? 😀

diky za pochvalu- 🙂

deini-mozes aj k nam vysavat 😀 inak tiez som mala v tehot.energie na rozdavanie az ma muz hatal ,nech spomalim 😀 teraz je to opacne. 😎

deina
14. apr 2009

U nas sa nastastie nesibe, polieva len symbolicky - aj tak nemam rada tento sviatok, dlhe roky sme ho ignorovali, mozno kvoli Miskovi zavedieme rodinne navstevy... 😒

Tak ja som povysavala, urobila jeden preklad, najedla sa, idem si natocit vlasy a ked sa Misulo zobudi, pojdeme von. 😀 No znovuzrodena...

lilu18
14. apr 2009

sikulka si 🙂

kto by mal zaujem na stretavku -tot rekondicia sa chysta 😀

http://www.mojareuma.sk/aktualne.html

silviapd
14. apr 2009

ahojte vsetky babulky,tak uz som doma,vyoblievana na cely rok.
Heli: Valaska Bela nie Dubova,to ani neviem kde je 🙂

Straaaasne ma bolia kolena ,uz neviem co si mam dat....

helika81
14. apr 2009

skús si dať coxtral-ten mi zabral dosť dobre...vidíš Silvi,že Dubová,u nás je dubová,a Belá je pred Ilavou-myslela som Belu a napísala tú našu...hm mám aj pekné spomienky z tadial 😀 sú tam dobrý ľudia 😎 a kde teraz bývaš,v PD?

...Lilu,ten pobyt by šiel,keby sme sa tam stretli všetky babenky 😀

helika81
14. apr 2009

a k tým kolenám-je to hnusná bolesť,mňa tá bolesť drží už dlhšie ale musím vydržať,21 idem k doki tak sa neviem dočkať 😠 😎

helika81
14. apr 2009

som tu sama? ☹

lilu18
14. apr 2009

nie heli som tu aj ja 😎

kupila si si tie kryosacky? aj bolest stmia

deina
14. apr 2009

Mne ta stranka nejde otvorit, vraj tam je nejaky skodlivy software. Asi nejaky virus... 😒

lilu18
14. apr 2009

vazne??? 😕

a tu zase sutazime 😀

http://www.lovelababy.sk/profil2/?user_id=266

deina
14. apr 2009

Ale sutazna stranka ide, klikla som. 😉

Neviete, ci nahodou nemoze mat Sjogren vplyv na pamat? Tak celkovo... co ta moja sestra robi v poslednom case! Dnes isla zehlit, sla do spajze a doniesla si odtial hriankovac. Chvilu tam stala a rozmyslala, naco jej je hriankovac, tak si spomenula, ze chcela zehlit, vytiahla zehlicku, sla po dosku a vratila sa s rebrikom. 😀 😀 Pocula som nieco o centralnom nervovom systeme a SjS, ale to asi bude nieco ine... Povedala som jej, nech to spomenie lekarovi - aspon jej nieco vtipne napise do papierov.

lilu18
14. apr 2009

deini diky

teda segra je cislo--nie je zalubena? 😀 a vyhovara sa na chorobu

deina
14. apr 2009

No zalubena... hej, ale to uz dlho, dlho ma toho isteho. 😉 Som jej hovorila, ze to bude asi stres (statnice, diplomovka), ale ona, ze uz dlhsie to trva, len teraz je to o trochu horsie. Ale je to sranda niekedy.

zuzanabb
autor
14. apr 2009

deini, to ja ked som sa ucila na maturitu tak som robila presne take veci ako tvoja segra 🙂 ...takze v poho. Mne mama vyzehlila sako na skusky a dala mi ho do ruky, ze nech si ho odlozim do skrine a ja som bezmocne behala po izbe s tym sakom, kym som nesla naspat k mame, ze neviem kde to mam zavesit na stenu 😀 sa moja mama nevedela ci ma volat zachranku alebo sa smiat... to je stres zo skusok, to ju prejde 😀 😅

helika81
14. apr 2009

😀 hi babenky iné zážitky,ja ked som robila skúšky tak sa to našťastie neprejavilo 😀

lilu nekupila som si tie krio sacky,ale písem si a zajtra idem do lekarne

helika81
14. apr 2009

lilu aké krásne víly🙂) 😀

zuzka88
15. apr 2009

Dobre ranko este stale z prace 😖

Ja som si cez sviatky super odýchla a nastastie sibacka sa u nas nepestuje.. Nove nemam skoro nic, dnes rano som bola na EKG a s ostatnymi vysetreniami mam problem, predstavte si, nikam ma nechcu zobrat na hematologiu.. su to spiny ti lekari..

deina
15. apr 2009

Akoze nikam? To co ma byt? Preco? Odkial si?

Dnes som uz stihla reumatologa - iba odber a o tyzden sa mu idem aj ukazat, objednala som sa na skor, predsalen by sa patrilo, aby vedel, ze som tehotna. A teraz rychlo jem, lebo uz sa mi hlava krutila, asi si nabuduce musim vziat jedlo so sebou a hned po odbere sa napchat.

A viete, ze sestra je uz velmi dlho takto zabudliva? Zacalo to este pred stresom zo statnic a diplomovky, ona mi tvrdi, ze za to moze Delaguil, co sa mi nezda... ale idem vyhladat nejaky clanok, o tomto som raz citala (o zabudlivosti a SjS) - alebo proste starne a hotovo. 😀 Kupim jej asi krizovky.

zuzka88
15. apr 2009

Tak od minuleho tyzdna som obvolala uz asi 4 nemocnice a vraj ak k nim nepatrim, ze ma nevezmu a okrem toho maju asi mesacne a viac cakacky.. Patrim inak k Milosrdnym a tam mi povedalal ze za 2 mesiace.. By som im priala aby raz boli oni odkzani na milost a nemilost sestricky, ked im bude zvisiet na niekoho zivote
U reumatologa som uz bola, nic nove nepovedal ale mam ho odfajknuteho ze vybaveny 🙂
Este endokrinologia (stitna zlaza) a ten hnusny hematolog

zuzka88
15. apr 2009

OOO, tak predsa, idem na hematologiu v pondelok!!! sa niekto rozhybal 😉

deina
15. apr 2009

Jej, no tak super - ale divne to je poriadne, ze ta nechceli vziat.

silviapd
15. apr 2009

Heli diky za radu.Coxtral,ale to je len na predpis,ze? vas vsetky obdivujem ako zijete s takymi bolestami roky,ja tak 2.rok a uz mam toho plne zuby,do rana bedrove a este aj ramena,super ani pohnut.

Jasne Valaska Bela,no je tam pekne,ale uz asi len tak na chatu,je to dost daleko,aj kvoli praci,odtial pochadzam ,ale byvam teraz v PD.A ktory fesi Ta tam prenasledoval,ak to nie je tajne?.... 😉

Zuzi88 s tymi lekarmi mas pravdu su to spiny,pokial si neotvoris usta,tak sa nikto ani nenamaha, cest vynimkam!!!!!!!

helika81
15. apr 2009

hm radšej ani pomyslieť Silvi na ex kámoša 😀 ďaleko to je ale je tam krásne ako aj u nás 😀 mám skvelého manželíka a pre neho žijem 😅 ,verím ti,že ťažko sa prijíma choroba v neskoršom veku,lebo ako dieťa si zvykneš na všetko ale ty to zvládneš 😉

...ja som sa dnes aj stihla opáliť🙂)))))))))taký krásny deň 😀

...Zuzik88 tiež nechápem prečo ťa nechceli vziať,a vôbec porečo a kôli čomu si obvolávala?

silviapd
15. apr 2009

Dnes som zacala citat vsetky vase prispevky od zaciatku a radsej som s tym prestala.No musim to len zvladnut,nic ine mi nezostava.Ale je to pre mna sok,hlavne ked Ta 2 roky nieco boli a potom Ti niekto povie,ze haha RA.

Heli a nie si nahodou z Liptovskej Luznej,myslim ,ci tam teraz byvas,dnes som sa docitala,ze 20km od RK
Inak ked budes niekedy v PD,kludne sa ozvi a mozme sa stretnut 😉

Babenky a do PN sa da ist na vysetrenie len tak,alebo teda objednat?

zuzka88
15. apr 2009

Aj ja som sa chcela cez vikend opalit a dostala som spucung jak male decko aj od kamosky aj od draheho, ze co sa mam teraz opalovat, ked mam lezat n gauci a vykladat nohy

heli, no som vrodeny heterozygot v MTHFR, a myslim, ze to znamena ze mam vrodeny trombofilny stav a ze v tehu budem potrebovat inekcie na rozriedovanie krvy, tusim sa to vola fraxiparin.. no a moze od toho zavisiet zivot babatka v bruchu, preto je smutne to ze ta nechcu ani len objednat, nie to este riesit 😖

mala som dnes stastie ze ked som povedala do telefonu, ze co a ake vysledky, tak pochopila a objednala na pondelok..

helika81
15. apr 2009

objednať cez reumatológa,ako odporúčanie máš nás tak ti bude lepšie 😀

zuzka88
15. apr 2009

Silvi, ja som v PN este nikdy nebola, dr sluboval, ze ma posle po potrate ale nebolo nic tak som zacala vybavovat z inej strany.. a nakoniec ked sa to pohlo tak uz som tehu a ist tam je bezpredmetne ale uz mam aspon cislo na znameho znameho, odporucenie a mozem ist na prvu konzultaciu, len zatial bez liecby
urcite si to vybav, ak sa ti da!

helika81
15. apr 2009

jáj moja tak to mi je ľúto ale hádam sa ktosi obetuje 😀 ale ni,bude dobre-treba veriť a ako káže polovička-vyložiť nôžky 😀