Reumatoidná artritída. Môžem otehotnieť?

zuzanabb
12. feb 2008

Ahojte, chcela by som sa opytat, ci ma niektora z vas skusenosti s otehotnenim pri tejto diagnoze, ktoru mam uz 10 rokov. Beriem Metotrexat, Prednison, Aflamil, Sulfasalazin.
Mam 30 rokov a uz by som chcela babatko, lenze doktor mi to velmi neodporucal. Som ale odhodlana aj napriek vsetkym moznym komplikaciam mat vlastne babo. Viem, ze nemozem brat metotrexat aspon 4-6 mesiacov pred otehotnenim, ale neviem ako prezijem to obdobie bez liekov.
Ak by niektora z vas mala skusenosti ako to "ocistujuce" obdobie bez liekov vydrzala, tak mi dajte vediet. Pripadne ake ine neskodne lieky ste brali ako nahradu. Rozmyslala som aj nad homeopatiou.
dakujem.

dahra
1. jún 2009

Ahoj, Deina,
neviem ci lepsia, ale nemaju limit. Moja ma limit 40 zien na IVF na rok 2009 a v marci mali uz 20 precerpanych. Ak nechcem cakat, tak budem musiet menit. V Heliose je riadny natresk ☹

dahra
1. jún 2009

Dakujem, Zuzka 🙂
Vidim, ze obe s Deinou ste tehulky, drzim palce aj ja vam, hlavne nech sa vsetky problemy s reumou spojene drzia od vas co najdalej. Nastastie na tie svoje si uz len matne spominam, bola som dieta a deti predsa len vsetko lepsie znasaju, mozno preto sa mi to tak nevrylo do pamati.

helika81
1. jún 2009

Ahojte babenky,

Lovula vitaj a zároveň ti gratulujem k babatku,to najhoršie máš už za sebou,tešíme sa spolu s tebou 😉 🙂 ...ja mám tiež JCA od 9 rôčkov,no a snažíme sa o tehu,hm len či sa podarí 😒 a čo sa týka byť bez liekov a bez bolesti,ti neviem pomôcť moja,ja tiež používam kryosáčky ale len keď si spomeniem,ako aj ty🙂 som momentálne na antib. a na aflamile,ale keďže som domka,to zvládam celkom fajn...tak sa len držkaj

Dahra nech ti ten Helios vyjde ako nám PN 🙂

Aj vy máte takú zimu,ako my tu???Či to ja som len zo zimného kraja??? 😀

deina
1. jún 2009

Vdaka, Dahra. 🙂

U nas je pod mrakom, obcas vykukne slniecko, ale da sa, nie je az taka zima a prsalo len v noci, teraz uz nie.

zuzka88
1. jún 2009

u nas svieti slniecko ale este pred hodinou lialo ako z krhly...takto nam tu terasu nikdy nedokoncia...
ja sedim uz do rana pri PC ale musim ist konecne daco robit lebo tu do novebra zhnijem od nudy a priberem 500 kil 😠

tak vas zatial zdravim a drzte sa!

potulka
1. jún 2009

lovula, vitaj. s detmi aj s diagnozou JCA sme na tom skoro rovnako. 🙂 akurat, ze moj stav sa zatial klop-klop drzi aj 12 tyzdnov po porode. teraz, ako bolo to schladenie, mi trocha tuhol jeden prst, aj opuchnuty ho mam, ale to je tak vsetko. natierala som si to gastanovou alpou (vlastna vyroba - pokrajane kvety pagastanu sa 3 tyzdne luhuju v alpe). beriem 2 mg medrolu denne, cele tehotenstvo a aj teraz.
melasa - za lyzicu do jogurtu + lyzica lanoveho oleja. ziadna slava, ale pri reume vraj nad lanovy olej niet.
zuzka, blahozelam k exhibicionistovi. nam sa matej presne takto ukazal uz v 12. tt, ale kedze sme nechceli vediet pohlavie, nahovarali sme si, ze sme mozno zle interpretovali ultrazvuk. 😉

silviapd
1. jún 2009

Ahojte babule,vidim ,ze je tu stale veselo 2 dni som tu nebola a nestiham citat.... 😉

Doktorka Zuzibb, nedovolila by som si siahnut ti na titul,to uz by bola opovazlivost!!!! 😀

Majte sa krasne....

zuzka88
1. jún 2009

Potulka 😀 a inak sa ma krpcek ako? hod nam nove foto pre potesenie!

Zuzi, nechces si zmenit nick na MUDrZuzka? Sak uz je tusim jedno ci si z BB 😉

helika81
1. jún 2009

dnes tu máme veselo tehulky a snažilky 😀 ,každá z nás je doki,po tých našich skúsenostiach a tie info čo si podávame medzi sebou,si zaslúžime titul,nie??? 😀 😀 😀 ... tak Vám závidím,že máte celkom teplo,u nás sa musí aj kúriť 😖 🙂

zuzik ja som doma ale nedá sa mi stále sedieť na nete,by rodinka nepredýchala 😀 ,ale ani by som nevydržala a kilá sa na mňa lepia maximálnou rýchlosťou 😀 😠 😀 ...ale som tu keby niečo 😲 ...tak Vám zatial prajem pekný večer 😀

helika81
1. jún 2009

Lovulka,malý je kráááááááááásny,new foto,však???

zuzka88
1. jún 2009

Super Heli, budem ta tu cakat! Ja uz mam cez 80kg!!!!!!!!!!!

zuzka88
1. jún 2009

Joooj, aj ja som kukla Adamka, aky pampusik!!!! Rozkosny 😵

deina
2. jún 2009

80kg? To znie dost hrozne, ked nenapises vysku. 😉 😅 Ale ak si vysoka, tak vpohode, no nie? A meno pre chlapceka nemate? My nemame, neustale vymyslam a nic - od Mateja (krasne meno, len ich je teraz vela) cez Lubka (Lubos, ale manzel toto meno velmi nemusi, vraj kolega sa tak vola), Dusana (po manzelovi, ked uz naozaj neviem, ake meno) po Daniela, ktore sa mi vzdy pacilo, lenze podla manzela je daniel jelen. 😝

Potulka, aku dlhu mas tu satku? Budete nosit aj v zime?

slavkav
2. jún 2009

ZuzkaBB - nie, tu tortu som nerobila ja, ja sa na taketo pecenie vobec nechytam - to som dala spravit. ale chutila tiez vyborne, takze buduci rok dame ist spravit tej istej dievcine.

slavkav
2. jún 2009

deina - jej mena, to si pametam - aj my sme vyberali, zohladnovali xy roznych veci k tomu - ale dufam, ze teda este raz budem vyberat aj ja a ze sa nam to mimco este podari

ja som sa uspesne objednala do podunajskych biskupic na reumatologiu na buduci tyzden, tak uvidim, co zistia.

lovula
2. jún 2009

Helika81, foto je aj staré aj nové. Manžel ho fotí tuším stále. Hneď na druhý deň po narodení som mu zakázala používať blesk, však by chudák maličký oslepol ☹ Ale ďakujem za pochvalu, s manželom sme sa snažili dať zo seba to najlepšie 😅

helika81
2. jún 2009

My sa chystáme na Anetku a pre chlapca Jožko-po manželovi,rod je rod a pritom sa mi to meno nepáči ale treba robiť kompromisy 😀 a svoje meno dať dieťaťu nechcem-bŕŕŕ,no ešteže máme na výber z tých mien 😀 😀 😀

A čo to stretko babenky???Mne naj vyhovuje 4.7,takže by sme to dali na tento deň,tým by sme to uzavreli a ktorá môže prísť,nech príde,takže Nitra okolo 11.00 v kaviarni alebo pizzérii???tak sa hláste...neviem sa Vás dočkať 🙂 😀 🙂

helika81
2. jún 2009

a koľko že nás to je?osem?málo chcem Vás vidieť všetky ☹ 😉 🙂

deina
2. jún 2009

Povedze ktora pizzeria (hned by som si dala nejaku pizzu, mnam) a dofrcim - ibaze by nam do toho nieco prislo, pri krpcovi clovek nikdy nevie...

Misko je Jozef, ked neposlucha. 😅

Inak mne sa nepaci, ked ma dieta meno po rodicoch (lebo ja som tak s mamou), ale fakt uz neviem, co bude, ked bude chalan... uz sa mi aj manzelovo meno zacina pacit. Lenze to potom budu mat obaja chalani po nom meno. 😀 On je Dusan, ale ked bol dobry, volali ho Misko.

potulka
2. jún 2009

deina, satku mame 5 metrovu so skosenymi rohmi. budeme ju pouzivat urcite aj v zime, kupila som muzovi speci bundu s pridavnym rozsirujucim dielom, ktory sa da prizipsovat dopredu aj dozadu, podla toho, kde je priviazane dieta.

deina
2. jún 2009

Kolko ta stala ta bunda? Ja som rozmyslala, ze pojde po kabat - este bude aj tak malinke v zime, takze nebudeme vela vonku a na jar uz podrastie, potom pojde do Erga.

milka2008
2. jún 2009

Ahojte dievcata,
citam, ze sa rozrastame - pribudaju nove clenky aj babetka 🙂, srdecne Vas vitam 🙂

Zuzka88 - gratulujem ku chlapcekovi 🙂
Deina - vy ako, uz viete co Vas caka? 🙂

K menam - ja som mala hned vybrate pre chlapca Matus - este som nebol ani tehotna. 😎 Dievcenske sme nemali ziadne pripravene a nic ine, ako chlapca, sme ani necakali 🙂 🙂
Hoci sa nam vobec neukazal na ultrazvuku, vobec nie tak pekne, ako Zuzke88. Do poslednej chvile som nevedela co sa to skryvalo v mojom brusku, dokonca ani par minut po porode. Ked sa Matusko narodil, cakala som asi 5 minut, kym mi povedali, ze je to chlapcek 🙂 A moja prva otazka bola - a ma vsetko ako ma chlapec mat? 😀

A stretko - bude?

Zatial sa majte 🙂 Pekny den vsetkym 🙂

silviapd
2. jún 2009

Deini ved to je jedno kde,stretneme sa v centre na pesej zone a tam je toho dost,ak viete niekto o konkretnej pizzerii alebo kaviarni tak dajte tip.

Takze 4.7.2009 NITRA, myslim,ze len zuzi88 nevyhovoval tento termin,zuzi alebo da sa Ti prist?

A je nas myslim 7: deina,sse, silvia, 2x zuzka, heli, milka

Lilu a Ty nedojdes???

potulka
2. jún 2009

deina, nooo, bola dost draha. aj s postovnym 120 €. objednavala som to z ciech. www.mamajainfo.cz 🙂 podla mna je to ale dobra vec a zide sa ti aj na konci tehotenstva, ak bude zima a nezmestis sa uz do kabata. 😉

deina
3. jún 2009

Kabat tehu este mam z Miskovho tehotenstva, takze sa zmestim - ale taky na nosenie vyzera dobre (no nenasla som ho v tvojom linku).

Milka, este neviem, co to bude - minule mi aj robil ultrazvuk, ale len tak kratko, aby zistil, ktory presne tt+d som kvoli testom a mna ani nenapadlo opytat sa ho. A potom sa ma vsetci pytali, ci to uz bolo vidiet - neviem, ci bolo, nepozerali sme sa. 😅

Dnes vyrazame k ocnej s Miskom, som zvedava. Jedno ocko mu uteka a zatial sa to nespravilo same, aj ked je to ovela lepsie, tak sa mu nan lepsie pozrie.

helika81
3. jún 2009

Ahojte kuriatka moje,mám pre Vás pozitívnu správu...ak by ste chceli ísť na invalidný a máte druhý piliér,tak si dajte do konca tohto júna výstup,lebo nebudete mať nárok na invalidný a 5rokov treba mať odrobených,takže ak tak utekajte na soc.poisťovňu,ja som tam dnes bola a sesternica mi to vysypala ako z rukáva,takže hneď som si aj roky zrátala a dala výstup,aby som mala na niečo nárok 😀

...a konečne som sa dostala na gyndu,hm ale až 19,mám prísť 😀 hádam stihne vyšetriť 😀,som sa nalietala ale aspoň o niečo som múdrejšia 😀

...k tomu stretku,hláste sa babenky,nech nás je čo najviac 😀 toto je moje prvé stretko,myslím s vami ale aj tak všeobecne,lebo ani zo školy sme sa ešte nestretli 😖 😀

...deini aj segra bola s malou na očnom ale nie kôli videniu ale kôli tomu,že má zápal-streptokoka,chúďatko moje,má totiž od narodenia len galibu s očkami,a nie je to sranda,ale nemyslela som si,že streptokok môže byť aj v očkách 😀

deina
3. jún 2009

Uz sme spat. 🙂 A vsetko vporiadku, vraj ocne pozadie ukazkove, to utekanie ocka sa este spravi, dalsia kontrola az o rok - tesim sa. 😵

helika81
3. jún 2009

Dnes som sa informovala na tú melasu ale nemali,čo o stojí babenky???a nie je nato net stránka???

helika81
4. jún 2009

Aj žijete??? 😀

deina
4. jún 2009

Ja zijem. 😀