Reumatoidná artritída. Môžem otehotnieť?

zuzanabb
12. feb 2008

Ahojte, chcela by som sa opytat, ci ma niektora z vas skusenosti s otehotnenim pri tejto diagnoze, ktoru mam uz 10 rokov. Beriem Metotrexat, Prednison, Aflamil, Sulfasalazin.
Mam 30 rokov a uz by som chcela babatko, lenze doktor mi to velmi neodporucal. Som ale odhodlana aj napriek vsetkym moznym komplikaciam mat vlastne babo. Viem, ze nemozem brat metotrexat aspon 4-6 mesiacov pred otehotnenim, ale neviem ako prezijem to obdobie bez liekov.
Ak by niektora z vas mala skusenosti ako to "ocistujuce" obdobie bez liekov vydrzala, tak mi dajte vediet. Pripadne ake ine neskodne lieky ste brali ako nahradu. Rozmyslala som aj nad homeopatiou.
dakujem.

helika81
15. sep 2009

No Deini maminka to mala zaujímavé 😀 ,my už sme domka 😀 konečne vybalená 😀

zuzka88
15. sep 2009

Ahojte, ako ste sviatkovali? My v postielke 🙂 len skoda ze mame zakazane milovanie 😅

deina
16. sep 2009

My po nakupoch v BA... ale nic moc sme nekupili, pre drobca vlastne ani nic nepotrebujeme, ma toho vela po Miskovi, ale Miskovi sme chceli jesenne vecicky, ale ten vyber... same hnusne tmave farby a divne oblecenie, to co ma byt? 😨 Nasla som mu aspon jedny pekne menchestraky, sive a dlhorukavove body, to je vsetko. 😝

zuzka88
16. sep 2009

Deini, mala si sa spytat a hned by som ti povedala, ze v BA nic nemaju 😉 ja tu nikdy neviem kupit... ked uz mam ist do H&M, tak do Rakuska...

Ja dnes idem k zubarovi, au-au, bez inekcie... a v piatok poradna, uz sa neviem dockat 😵

helika81
16. sep 2009

Ja som včera zaspala už o pol deviatej večer,no hotová 😀 čím to asi bude??? 😀 Ja idem zajtra ku doktorovi,som zvedavá,čo mi povie a dúfam,že bude všetko ok 😖 🙂

deina
16. sep 2009

Drzim palce, Helika. 😉 Urcite bude vsetko vporiadku.

Zuzi, no co ja viem, do Rakuska sa nam nechcelo ist, chceli sme najma do Ikey a tak, ale potom, ze kukneme aj oblecenie pre Miska - ale obavam sa, ze cela nova kolekcia, ci uz H&M alebo Next alebo ine je o nicom, strasne take tmave veci a ze pre deti. 😝 Bolo tam toho dost, ale nic sa nam nepacilo. Mam radsej vesele farby, napr rada kupujem Miskovi cervene oblecenie, ale to je fakt zriedkavost najst cervenu chalansku bundicku.

milka2008
16. sep 2009

Ahojte,
my po predlzenom vikende 🙂

Dievcata - foto pekne 🙂 skoda, ze nevyslo "velke" stretko. 😒
Heli - zajtra drzim palce 🙂 A unava ta bude zmahat este niekolko tyzdnov, len si to vychutnaj, ze mozes spat a oddychovat, kedy chces 🙂
Zuzi88 - postielka 🙂
A veci pre male deti - pre babatka je celkom pekny vyber, len problem je uz s vyberom pre vacsie deti 😒

preco su tie moje k.r.a.m.y. presne ako hodinky? 😠 Ale na druhej strane - aspon "sklidnim hormon" 😀 , v takom pripae radsej s nimi ako bez nich 😀 Ako kazdy mesiac ich necakam, ale ony pridu 🙄, skor cakam // na tehu teste. Asi to tak ma byt. No a "usetrim" za tehu testy, kedze mi pridu presne...

helika81
16. sep 2009

Milka ja som mala celý čas tehu test pred očami,a nakoniec ma nahneval a odložila som ho,no a potom som ho hľadala kde je 😀 keď mi neprišli,a znova kupovať?tak som hľadala o dušu 😀 ,neboj ono to príde 😀

zuzka88
16. sep 2009

Heli, zajtra ti drzim vsetky palceky 🙂

zubara som prezila, v oktobri idem na hygienu a na dalsie vrtnaie az po porode 🙂

helika81
16. sep 2009

Ja verím v to,že všetko dobre dopadne 😀 ,tak pekné sníčky Vám prajem 😀

zuzka88
16. sep 2009

Samozrejme, ze hej, ako by inak? Tak nam potom napises ci uz mas aj tehu knizku 🙂 Dobru nocku!
A este, mal by ta hodit hned na PN a obecny doktor by ti ju mal teda automaticky predlzit, ze by si neostala nezamestnana!!!

sse
16. sep 2009

heli držím palce a myslím na teba. všetko dobré 🙂

helika81
17. sep 2009

Ahojte babenky,konečne som sa dostala k pc,som prišla na jednu domkov a musela som sa rýchlo napapať,hlad je hrôza 😀 ,tak podľa pána doktora,máme srdiečko,že je všetko ok,len tehu knižku dostanem asi až budúci mesiac,on je viac opatrný,však sa ma pýtal,aké lieky som brala,iba aflamil,že som ho včas vysadila,že to je dobre,nemalo by sa nič stať,ale akonáhle sa čosi zmení,okamžite prísť,aj do nemocnice hneď cupotať 😖 ale nám sa nestane nič 😀 ale bola sranda,som si sadla na stoličku,no a hovorím mu,že som mala prísť na výter-kontrolný,a mi mešká MS,test vyšiel pozitívny,a on že-vy ste tu mali byť už pred mesiacom na výter a vy my prídete tehu 😀 ale sa zasmial,tak mi predpísal vit.E,kys.listovú a femibion mi odporúčil 😀 ,no a zajtra na krv a 21.10 máme PORADŇU 😀 😀 😀 ,tak hádam bude všetko ok 😀

helika81
17. sep 2009

Zuzka vidíš,to mi nenapadlo ale peniaze už nebudem dostávať,však budúci štvrtok idem ku nej na LPK,tak jej poviem a ešte čosi,poslal ma do Lubochne na screening-na štítnu žlazu,že mi RA to máme vyvolané imunitou,tak sa chce uistiť,aby som bola ok 😀,aj som mu vravela,že som ešte PN,že k 8.10 sa mám hlásiť na úrad,mi povedal,že mám povedať že som tehu a na PN rizikové mám nárok,veď uvidím,čo mi povie doki 😖 😀

deina
17. sep 2009

Heli,skvele spravy, som rada. 🙂 cmuk cmuk Tesim sa s tebou. Aze uz aj srdiecko bolo, no krasne.

milka2008
17. sep 2009

Heli - vyborne 🙂 😀 🙂 Velmi sa tesim s tebou 🙂

helika81
17. sep 2009

Ďakujem babenky,aj manželík sa veľmi potešil,môj sen sa stáva skutočnosťou 🙂 🙂 🙂

sse
17. sep 2009

Heli gratulujem 😀 veľmi vám to prajem. dávaj na seba pozor 🙂

zuzka88
17. sep 2009

Helicka, super spravicky! 😵 😵 😵 Tesim sa s vami a drzim palceky... Len nechapem, preco uz nemas narok na PN, si bola uz 52 tyzdnov kuse? Ja viem, ze si to tu pisala ale asi som to nepochopila... Dostala si vypoved? Alebo dostanes skoncenim PN? Com som ja vedela, tak pocas PN nesmies dostat vypoved a potom si este v ochrannej lehote 🙂 ale to su len take moje dohady!

Baby, tak uz sa daktora pridajte k Helike! Mili, Milka, Zuzka.... Nooooo?

helika81
17. sep 2009

Zuzka ja som marodila už 265dní a k 28.8 mi končila zmluva-na dobu určitú,no a 42 dní mám ochrannú lehotu,t.j. do 7.10,maródiť môžem ale peniaze už nedostanem,tak nejak,tak si vypomáham dobrovolnou sociálkou aby som mala lepšiu materskú 😎 ...asi budem sama tehu 😢 😀

helika81
17. sep 2009

sse krásna fotka 😀

milka2008
18. sep 2009

Ahojte,
Heli a zuza88 - radi by sme sa pridali, len keby to bolo take jednoduche 🙂 🙂 😀

SSE - krasne torticky, to je tvoja vlastnorucna vyroba? Mozno si to pisala, nepostrehla som 😎 Ja by som potrebovala nieco pripravit pre syna, pojde na 1. svate prijimanie 🙂

Heli - tak to je smola s tou PN, uvidis, co povedia na rizikove tehu... ci nemas narok na PN

A zubar - vcera som musela surne navstivit zubara,, opuchlo mi dasno, dr. mi dala nejaku "dren", ci co, aj dnes, tak uvidim. Cez vikend budem vyplachovat BURCIAKOM 😀 Mame vinobranie 😀

deina
18. sep 2009

Mnaaam, Sse, tie torty, to ty robis? Tiez ich akurat kukam a narobila si mi chute.

sse
18. sep 2009

Ahojte

heli ďakujem 🙂

áno dievčatá robila som tie torty sama,ďakujem za pochvalu. 🙂 Je to moja nová záľuba som sa nudila, po štátniciach som zrazu nemala čo robiť 🙂

Milka môžme sa dohodnúť potom 😉

zuzka88
18. sep 2009

Ahojte, tak ja idem dnes na poradnu, drzte palce 😉

Vsetkym prajem krasny polojesenny dnik!!!!!

sse
18. sep 2009

Zuzi držím palce, aj tebe pekný deň 🙂

milka2008
18. sep 2009

Milka (sse) - dakujem, dohodneme sa 🙂

Zuzka88 - budem na VAS mysliet 🙂

helika81
18. sep 2009

Zuzka držkaj sa 😀 a ako si dopadla?

helika81
18. sep 2009

No sse,v tebe je ale talent 😀 a ty si bola vyučená cukrárka?

sse
18. sep 2009

Nie Heli nie som cukrárka, som účtovníčka.
Baví ma to a vždy ma to bavilo, ale nikdy som torty neskúšala