Reumatoidná artritída. Môžem otehotnieť?

zuzanabb
12. feb 2008

Ahojte, chcela by som sa opytat, ci ma niektora z vas skusenosti s otehotnenim pri tejto diagnoze, ktoru mam uz 10 rokov. Beriem Metotrexat, Prednison, Aflamil, Sulfasalazin.
Mam 30 rokov a uz by som chcela babatko, lenze doktor mi to velmi neodporucal. Som ale odhodlana aj napriek vsetkym moznym komplikaciam mat vlastne babo. Viem, ze nemozem brat metotrexat aspon 4-6 mesiacov pred otehotnenim, ale neviem ako prezijem to obdobie bez liekov.
Ak by niektora z vas mala skusenosti ako to "ocistujuce" obdobie bez liekov vydrzala, tak mi dajte vediet. Pripadne ake ine neskodne lieky ste brali ako nahradu. Rozmyslala som aj nad homeopatiou.
dakujem.

lilu18
13. sep 2009

Ahoj ahoj ahoooj 😀
teda Heli//kocka nie je len Deina,vsetky 3 ste kocky. 😵 este hod dake foto 😵 sa dobre na vas pozera ..mile usmiate tvaricky 😵

Zuzi//drzim palceky v Heliose.ale uvidis vsetko bude ok...verime ti ,ze si veris 😀

Heli//tak ako Zuzka napisala,,oddychuj ,papkaj a spinkaj kolko sa ti ziada a vladzes.Potom toho oddychu vela uz nebude 🙂

deina
14. sep 2009

Caute baby, uz sme spat. 😅 Jooj, perfektne bolo, aj stretko (super fotka 😅 ), aj cely vikend, pocasie perfektne, Misulo bol dobrucky a ten penzion bol prenho vyborny, mohla som ho rano obliect a vysupnut von bez toho, aby som tam musela hliadkovat, ze co asi tak robi a ani nemal kam utiect. Velmi sa mu pacilo v ZOO, najma vselijake vtaky, papagaje a podobne. Do zamku sme napokon nesli, nechcelo sa nam ist tam s nim. Chlapi, ze pojdu pozriet do nejakej jaskyne, ale tiez boli lenivi. 😅

helika81
14. sep 2009

Lilu budem sa snažiť,ináč dobré ránko Vám prajem 😀 Deini naozaj tam bolo krásne,veď Prievidza sa píši iba Bojnicami 😀

zuzka88
14. sep 2009

Ahojte maminky a buduce maminky 😉

Super foto!!! keby to bolo s tym vacsim stretkom jednoduchsie... Ja som skoncila konecne brigadu, zasstupovala som svokru tak uz budem mat viac casu...

Nove nic, brucho tvrdne, klby sa drzia, starosti az az a za chvilu Vianoce 😀

sse
14. sep 2009

Ahojte dievčatá,

Foto je super, také tri slniečka.

Ja mám nové len to, že som skončila užívať HAK a začala som si merať BT. Zatiaľ sa tomu veľmi nerozumiem, ale veď sa naučím 🙂 stále hľadám info. Zatiaľ ani snažilkovanie nehrozí najskôr tak o rok ale keby sa podarí tak nie sme proti 🙂

pekný deň vám prajem

zuzka88
14. sep 2009

Ahoj Milocka, ked budes potrebovat poradit s BT, kludne napis...co to som pomerala aj ja 🙂 a grafy som si robila na FF (fertilityfriend.com)

a ako sa ti inak dari? uz som ta dlho necitala 🙂

sse
14. sep 2009

Ahoj Zuzka,
veľa roboty mám ale čítam stále 😀
Teraz je celkom dobre, čakám na "pozvánku" z PN, chystám sa znovu aj do NR na kontrolu, no jednoducho mi začína môj kolotoč doktorov.

A na tom FF som sa pokúšala zaregistrovať, ale veľmi mi to tam nejde lebo moja angličtina je na prd 🙂
A tebe sa ako darí? bruško rastie? už sa vám to blíži 🙂

deina
14. sep 2009

Heli, sice som nebola uz davno v Prievidzi, ale ako sme sli okolo, vyzerala celkom fajn. Aj ked teda nie az tak ako Bojnice, tie su uplne perfektne, Dusan tvrdi, ze akoby ani na Slovensku neboli. 😀 Krasne, ciste, nadherny park pri zamku, skvela ZOO (ale nenasla som na weckach prebalovaci pult!!!! 😨 ), zamok, kupele, lesy... Misko si tam nasiel nejaku budku nedaleko zamku, strasne sa mu pacila, tak tam sme vzdy stali aj pol hodinu pocas prechadzky. 😀

No a Dusan povedal, ze by sme kludne mohli chodit kazdy rok - len nie tak ako doteraz, ze vzdy nas bolo o jedneho viac. 😅

Sestra mi pride poobede (ozaj, my sme vlastne boli styri reumaticky na stretku - Helika, Silvi, ja a moja sestra 😉 ), ze dala vypoved v skole, uz toho mala dost (nedavno nastupila - no ale mala ucit slovencinu na madarskej skole, nic moc) a pride sa vykecat.

A tusim mam buduci tyzden reumatologa, musim kuknut, ci naozaj...

zuzka88
14. sep 2009

Milka, tak si nastuduj:

http://merenibt.xf.cz/index2.html

je to pokec k FF ale v cestine 😉

Ja celkom dobre, dnes mam leharo v posteli, doktor kazal oddychovat a kedze som odvtedy ani jeden den nebola doma, tak si to teraz "zehlim" 😀

Deini, tak to ste mali aj ju odfotit s vami!!!

sse
14. sep 2009

ďakujem Zuzka, doma to pozriem, lebo tu v práci mi to nejde otvoriť

príjemný oddych 🙂

zuzka88
14. sep 2009

Urcite pokukaj, ja som to cele prestudovala a potom aj FF - samozrejme so slovnikom 😀

dahra
14. sep 2009

Deina,
🙂 - to s tou tvojou sestrou je fak dobre - zacala ucit prvy rok a nedokoncila ani mesiac 😕. Skoda, ze ja som nemala taku odvahu a donutila sa zostat do konca roka. Ale poviem vam - nikdy viac, hlavne ak to je ZS. Drzim jej palce!

deina
14. sep 2009

No ja tiez ucim na ZS, ale dalo sa, mala som najma prvy stupen anglictinu - ale to je asi ine, tie male deti su este deticky a vacsinu to bavi. Ona ale isla ucit slovencinu, druhy stupen ZS a este k tomu madarska skola, no hroza. Ako nic proti Madarom, vsak tu dole sme asi vsetci pomiesani, ved aj moj otec je z polovice madarskej narodnosti, mame v Madarsku rodinu a tak... ale hentak, ze madarska skola, tie decka vobec nevedeli po slovensky. Cudujem sa ich rodicom, ze im to vyhovuje, ja byt Madarka, tak nedam svoje dieta do madarskej skoly, vsak to ma hned take minus do zivota... nebude predsa cely zivot v jednej dedine zit... a ked si bude raz hladat zamestnanie a ani ceknut po slovensky nevie, co potom.

helika81
14. sep 2009

Ako hovoríš deini,na slovensku po slovensky 😀 ,ja som aj myslela na sestru ale potom prišli vaši chlapi,tak sa to akosi zvrtlo 😀 ale to je dobré s tým počtom,nabudúce keď prídete do Bojníc,tak štyrija 😀 😀 😀... no a ja si tú BT neviem robiť na FF,aj mi to vysvetlovali ale ja a anglina,ee,tak som to nechala tak 😀

sse
14. sep 2009

heli aj ja som si začala kreslila graf na papier 😀 skúsim preštudovať tú diskusiu a ak aj tak budem z toho jeleň tak budem pokračovať v kreslení 🙂

deina
14. sep 2009

No mozno nas bude viac sestrinym pricinenim? 😀 Som jej hovorila, ze kasli na skolu, chod na matersku, ale ze este nieeee.... 😅

Ze zvrtlo. 😀 Ked to takto napises, ktovie, co si pod tym ostatne baby predstavia...

Mne sa ten FF zdal dost jednoduchy, existuje aj nejaka nemecka stranka... wunschkinder, take nieco... www.wunschkinder.de

deina
14. sep 2009

Asi na mna zase nieco lezie... 😝

Tak som hodila fotky na FB (zopar ich mam aj tu v albume Leto 09), ak chcete, kuknite. 😉

zuzka88
14. sep 2009

Deini, no s tvojou anglictinou musel byt FF jednoduchy ale my, co sa na nas anglictina za tie roky len snazila nalepit 😀

idem kuk foto! som aj zabudla ze dajaky FB existuje..

helika81
14. sep 2009

Ja som už videla foto na FB 😀 😀 😀 no krásne,len jedna mi tam chýbala 😀 😀 😀

helika81
14. sep 2009

ja odpadnem,deini malý aký princ,no krásny 😀 😀 😀

zuzka88
14. sep 2009

Baby, aj u vas sa tak zjesenieva? Tu je dnes cely den tak smutno.... 6 hodin a pomaly aby som svietila, no uznajte..zachvilu budeme hadam kurit alebo co?

zuzanabb
autor
14. sep 2009

sse, nasla som este jednu stranku ktora je v cestine a tiez si tam mozes zapisovat bazalnu teplotu http://www.womenzone.cz/

ja si robim na ff a moja anglictina je viac nez biedna - maximalne viem "I love you" , "I am hungry" a "fuck you" 😀 😀 😀 co mi je tak na prt... a celkom sa mi dari nahadzovat teplota, lebo dookola robis len to iste... nedavam tam nic ine, lebo tam si mozes postukat od bolesti hlavy az po nespavost ale na to sa ja kaslem...

lilu dakujem za drzanie palcov 😅

deini ta fotka Miska, tvojho muzika s prasnicou nema chybu 😀
a tie v tych dobovych veciach su nadherne, hlavne maly princ 😵 to vam len tak dali obliect?

zuzanabb
autor
14. sep 2009

heli, u nas je tych bilboardov aspon zo 5 ks v BB, normalne nechapem, kde sa pozriem, vsade sami Helios 😅 asi je to znamenie 😉 ...a tiez dakujem za palce 😵

sse
14. sep 2009

ďakujem zuzka, určite preštudujem. som sa trošku hrabala v tom FF(so slovníkom) 😀 😀 a sa mi asi podarilo vytvoriť môj graf tak uvidíme čo z toho bude 🙂

ja som po práci ešte okná umývala a ma to normálne zmordovalo idem hajat 🙂
pekný večer vám prajem a dobrú noc

deina
14. sep 2009

To tam maju pred hotelom taku pani, ktora si tymto zaraba - navlecie ludi do kostymov, odfoti a zoberie prasule. 😉

No ale ze co je prasnica, neviem... prasa? 😕 Ta fotka s prasatom? 😀

Heli, pol dna tu hladam tu fotku a nic, ale teraz sa mi tak mari, ze fotila sestra, tak si ju musim dat poslat. 😉 Uz som sla podozrievat muzika, ze sa mu ju podarilo vymazat...

dahra
14. sep 2009

Deina,
ja som skoncila Sj-Aj. Po ZS som tri roky ucila na strednej, kde bolo par tried s vyuc. jazykom madarskym. Sem-tam som tam suplovala slovinu - konverzy a stredoskolakom som davala otazky typu: Co dava krava? Nerozumeli, ked som sa pytala na zivocisne produkty a pod.

helika81
14. sep 2009

😀 😀 😀 sa musím zasmiať,dahra to bolo dobré,ale sme na slovensku,keď chcú hovoriť po M,nech idú do svojho kraja 😀a koľko že tu máme učiteliek???myslím,že tri?Som Vám spomínala,že moja sesternica je tiež učiteľka,učí nem.jazyk a poviem Vám,že jej žiačka,sa dám preradiť,ako nič v zlom proti Vám ale ona je tak zodpovedná,že to až s prísnotou preháňa 😀 😀 😀 dúfam,že to neberiete tak vážne,no ale zas ona aj z jablčka vyrobí problém a vie sa zbytočne vystresovať,ale zato má srdiečko zlatučké,som si tak na ňu spomenula,keď spomínate tú školu 😀

deina
15. sep 2009

Dahra, ja som rovnaky odbor - tiez SJ a AJ. 😉 A to kde si ucila, ze tam boli madarske triedy, asi nie v Ziline, ze? 😅

Mne vobec nevadi, ked niekto hovori po madarsky, u nas je to bezne a napr chapem stare babky, ktore vedia len po madarsky, v podstate ked sa ony narodili, tak este v Madarsku (tusim si nas zobrali a pripojili, uz ani neviem...) zili... ale aby dnesne deti nevedeli po slovensky, to by som ako rodic nedopustila, ved to maju hned velke minus do zivota. Mali by vediet oba jazyky, aj svoj materinsky, aj statny. Inak ja uz taaaak neviem hovorit po madarsky, hroza ma pocuvat. 😀 A to som kedysi vraj vyborne hovorila, lebo mam babku Madarku a u nej som casto ako mala byvala. Ona sa vraj strasne snazila po slovensky, ale znelo to tak hrozne, ze jej mama hovorila, nech so mnou radsej hovori po madarsky. 😅 A tusim mala manzela Slovaka, on nevedel po madarsky, ona po slovensky... 😀 a ze im to klapalo, hehe. Ale zato otca supla hned do slovenskej skoly, chuda, ani ceknut po slovensky nevedel (vraj kym sa naucil, co do pekla je "cest praci", mu trvalo), ale brala to tak, ze musi ovladat aj slovencinu a najlepsie takto, hodit ho do slovenskej skoly.

Ale ked pocuvam svojho otca, tak vzdy rozmyslam nad tym, ci existuje skutocne bilingualny clovek... 😀 on totizto ani po madarsky, ani po slovensky uplne dobre nehovori. 😅

Jaaj, hrozne ma boli hrdlo, no co s tym teraz, v tehu? Musim sa opytat v lekarni, co mozem... 😝

jenina
15. sep 2009

Ahojte, po dllllllllllllhom čase, ale mala som veľa roboty už 2 mesiace prerábame dom, robíme podkrovie - izbu pre Kubka.
Ale neviem kedy sa tej detskej dočká, lebo založíme okná a s financiami sme došli. 😒

Tak zbežne som prečítala, a tiež sa pripájam a prajem Helike s drobcom všetko naj. 😉

A stretko muselo byt super, len premňa veeeľmi daleko....
P.S o pár týždnov budem mat internet doma. 😀 tak sa už ozvem častejšie
pa pa

silviapd
15. sep 2009

Stretko v Bojn. bolo velmi mile,baby su zlate a este krajsie ako na fotkach!!! A maly Misulo je ako anjelik.

Ze "zvrtlo" si ma Deini rozosmiala...

Fotky nma FB nadherne