Reumatoidná artritída. Môžem otehotnieť?

zuzanabb
12. feb 2008

Ahojte, chcela by som sa opytat, ci ma niektora z vas skusenosti s otehotnenim pri tejto diagnoze, ktoru mam uz 10 rokov. Beriem Metotrexat, Prednison, Aflamil, Sulfasalazin.
Mam 30 rokov a uz by som chcela babatko, lenze doktor mi to velmi neodporucal. Som ale odhodlana aj napriek vsetkym moznym komplikaciam mat vlastne babo. Viem, ze nemozem brat metotrexat aspon 4-6 mesiacov pred otehotnenim, ale neviem ako prezijem to obdobie bez liekov.
Ak by niektora z vas mala skusenosti ako to "ocistujuce" obdobie bez liekov vydrzala, tak mi dajte vediet. Pripadne ake ine neskodne lieky ste brali ako nahradu. Rozmyslala som aj nad homeopatiou.
dakujem.

vivien5
19. feb 2010

Ahoj, Deini tak ako , lepsie?Deti zdrave?

Lupena,vies ja som uz skusala asi vsetko dostupne vratane alternativnych pripravkov ako Bioderma za tie som dala cez 300eur, predtym Wobenzym tiez nebol lacny, uzivala som ho asi 3 mesiace, tak reku vyskusam aj hlivu snad pomôze.Necakam zazraky no vies topiaci sa slamky chyta. 😀

Zuzka ako , uz si ok?

Zelam vsetkym krasny vikend. 😎 😎 😎

milka2008
19. feb 2010

Ahojte,
dievcata, ja vas nejdem ani citat, 😀 vy pisete ako draci(ce) 😀 o 106 😀

Len zbezne som z poslednej a z predposlednej strany vycitala:

Deina -mala chore deti? Uz ste v poriadku?

ZuzkaBB - po operacii, huraaaa, moze sa plodit 🙂

Silviapd - tak si sa dala na tie drahe injekcie, ci ako?

Zuzka88 - neviem, ale asi sa ma dobre, 🙂

Vivien - ahoj 🙂

Lupena - vitam novu tvar a cerstvu maminu 🙂

no a HELIKA 😀 - pribera, rastie 🙂 a o chvilu ma v naruci krasne vonavucke babatko 🙂

milka2008
19. feb 2010

Lupena - si pisala nieco o vode v kolene? Mi niecohovor, mi ju tahali z obidvoch... 😠 😠 Asi dvakrat ... 😖 Ale teraz som tu a pisem 😀 a hladam si letnu dovolenku 😎

vivien5
19. feb 2010

Sorry nie Bioderma ale Nutergia, doplietla som to 😀

vivien5
19. feb 2010

Nutergia.sk, je to bunkovavyziva, biokura.

vivien5
19. feb 2010

Milka, ahoj, daj vediet co si vybrala na tu dodvolenku. Hladas cez last minute?pa

helika81
19. feb 2010

Milka moja ako si to krásne napísala,veru za dva mesiace bude v náručí...viete čo nemám rada tie povery,že nič nekupuj lebo sa niečo zlé stane,ja nato neverím a za druhé sa tie potrebné vecičky nedajú kúpiť naraz,síce väčšina vecičiek mám od sestry ale aj tak je to neskutočná položka,a na tehukalkulačke písali,že je na čase aby sa zaobstarala výbavička,ach jáj tie povery,za chvíľu mi príde manžel z práce tak idem spinkať...dobrú nôcku a pekný víkend Vám prajem

lupena
20. feb 2010

heli.. ja robím na call centre, takže viem, že sa neoplatí byť na niekoho zlý a nahučať, lebo si tým aj tak nič nepomôžem. skôr naopak.a ešte vytočím aj sama seba
a kašli na povery. síce, kým by som nemala malého doma, tak by som si tam postielku a kočár asi nepriniesla, ale ostatné veci sú v pohode. vd sa hádam nebudeš stresovať kvôli tomu, či to stihneš. My sme malého ostrihali, keď mal tri mesiace a celá rodina sa išla z toho zblázniť, lebo deti do jedného roka sa vraj nemajú strihať, lebo im skracujeme zo života. no je toto normálne? a keď mi mužova stará mama povedala, že nedávaj malého pred zrkadlo, lebo sa mu budú pomaly tlačiť zuby, to som skoro odpadla..🙂)
viv... to je pravda, a čo Ti vlastne je? teda máš reumu, či?
milka mne z jedného, ale pred dvomi týždňami 22x.. au a dík za privítanie..🙂)oo aj ja chcem ísť na dovolenku. aj hneď!..🙂

vivien5
20. feb 2010

Lupena, ja mam Sjogrenov syndrom, autoimunitne reumaticke ochorenie, ktore postihuje zlazy v tele, tym padom su suche sliznice oci , usta, stitna zlaza, pankreas a akoby toho bolo malo tak bolia aj svaly a klby.
Uz to tu vysvetlovala aj Deina.

lupena
20. feb 2010

Viv... jasné,len som nevedela, že čo Ti je.

lupena
21. feb 2010

a vy kde ste všetky celý víkend zalezené?...🙂 asi máte dáky zábavny program. My sme doma s malým sami, tatina máme v práci. A zajtra ideme k babke do TN jupijou..🙂) (utekáme pred tatinou, lebo ten je chorý, tak nech to nechytíme

silviapd
21. feb 2010

Ahojte zienky,prave sme sa vratili z Budapest.Bolo super u znamych,ale kratko ,len 3 dni
teda pisete fakt vela a rychlo!!!!
Mili,zajtra by som mala mat 1.injekciu,ale este stale vaham,nie su lacne,keby pomohli,kaslat aj na tie prachy...

deina
22. feb 2010

Zalezena v posteli som bola... strasna nadcha ma chytila, ledva zijem, to mam od Matka (akurat, ze jemu to uz preslo, teraz to dufam nepojde na Misula). 😖 jedna nadcha a zlozi ma to akoby som mala zapal pluc. 😠

helika81
22. feb 2010

Ja som bola domka ale oddychovala som...a dnes nestíham 😝 ,ráno na pľúcne,rýchlo nakúpiť a rýchlo navariť,och a ešte periem... 😀 roboty a roboty 😀 ...rýchle uzdravenie 😀

zuzka88
22. feb 2010

caute baby
dni nam utekaju ako strelene do zadku 😀 no hlasim uspech, Luborko spinkava doobeda od pol jedenastej cca do pol 1 a potom poobede v kociku od 3 do 4-5 🙂 a o 7 kupeme a spat! a podla nalady bud zaspi hned v manzelskej posteli alebo po velkom boji tak do 9 vo svojej postielke (prelozim ho tam a uz sa nezobudi...)

dnes cakam s kupanim na babku ale asi nepride tak ho idem ocvahtat

stihla som vas narychlo precitat, vsetky vas pozdravujem a prajem krasny tyzden

aj my sme sami ale strazi nas sestra a svagor, tatka mame na cestach uz od vcera

helika81
23. feb 2010

Zuzka to som veľmi rada,že máte svoj režim,len nech rouzi poslúcha a je všetko ok 😀
Tie týždne veru utekajú ako voda 🙂 veď za 11 týždňov ideme rodiť,ani sa mi veriť nechce 😀
Pekný deň prajem kočenky 😀

lupena
23. feb 2010

caute baby.. Zuzi, tak predsa daky pokrok. to je super.
deina..a je Ti uz lepsie?
Heli... to ubehne ako voda.... 🙂

helika81
24. feb 2010

Viem si to predstaviť,ale Vám poviem,že posledný trimester je pre mňa namáhavý ale držím sa...dnes som bola na úrade a dala som jej papier na materskú a ešte ma poslala na jeden kontakt,no nervy mám lebo ja už nevládzem chodiť,no ale aspoň mám pohyb 😀 ,ešte nie som ani pobalená a nemám veci nachystané pre bábätko,nič 😀 ,ja nemám kedy...akosi mi to moc letííííííííííííííííííííííííííííííí 😀 ,dnes je ale krásny deň,slniečko svieti a je teplúčko...ja milujem jar 😀 😀 😀

deina
24. feb 2010

Heli, to mas super, ze sa ti takto na jar narodi. 😅 Lepsie ako na zimu, podla mna.

Uz zase zijem, ale este nie som fit a neviem, ci to nelezie aj na Misulaka... nejaky je divny, ale nadchu nema, obcas sa mu mierne zvysi teplota a nejaky je spavy... mozno este zubok daky? 😨

Zuzi, no super. 😅

Dnes sme obehali imunologiu aj neurologiu, vsetko vporiadku, Matko ani nepotrebuje rehabilitacie, tak sa tesim.

zuzka88
25. feb 2010

Ahojte, pozeralu ste hokej? My bezne vstavame na 2. tretinu 🙂

Deini, tak dobre spravicky o Matkovi... a Kolko uz ma Misko zubov?

Heli, vydrz, za par dni budes behat okolo malej ako lanka 😀

ja uz mam dnes odcvicene, oprate, ozehlene, pozreli sme hokej.... za 2-3 hodinky clovek stihne viac ako ked som bola tehotna cely den doma 😀

co mate noveho? my asi nic, prednison vcelku zabral a teraz chodim na tie masaze kvoli trpnuti.. Heli, ty si pisala, ze ti trpnu ruky? no modli sa, nech ti to po porode prejde lebo je to ozaj otrasne...

pekny koniec tyzdna vam prajem!!!!!

deina
25. feb 2010

Zuzi, ja ti ani neviem, kolko ma zubov, to by si musel nechat pozriet do pusy. 😅 Myslela som, ze ma uz vsetky, ale je mozne, ze este tie posledne stolicky nema, fakt neviem... 😀

helika81
25. feb 2010

Ahojte babenky,Zuzka tak to dúfam,že mi to po pôrode prejde lebo ak nie sa zbláznim 😝 ,dnes som sa zobudila a vôbec som si necítila ruku,a prsty ani nevravím,och...veru ešte dva mesiace a krpček bude na svete,deini som si na teba spomenula,keď si mala pôrod v 32tt,moja a ako to rýchlo letí,a veru radšej porodiť na jar ako v zime,ani chorí nebudeme,bude slniečko svietiť,budeme viac vonku ako dnuká 😀 ,a rýchlejšie mi ubehne deň,a čo sa týka upratovania,už mi manžel vysáva,včera mi prezliekol periny a dnes som len urobila dokončovacie práce,lebo už sama na sebe cítim,že raz sa zohnem a už som off 😀 ,a radšej s mierou ako ísť porodiť 😀 ,aj to bude 😀 ,aj ja Vám prajem pekný víkend 😀 ,hlavne slnečný 😀

deina
26. feb 2010

Vidim, ze manzel sa cini. 😅 Nech si len zvyka, pomahat treba. 🙂

Asi som sa zamilovala do jedneho kocika (ja viem, zase): http://www.malvik.sk/Kociky/kociky-kombinacie/A... 😵 😵 Ten svetlomodry. Manzel nan kukal, ze naco potrebujeme novy kocik... no nepotrebujeme, ale je par veci, ktore mi na nasom vadia, take drobnosti, vychytavky... a tento ich ma vporiadku.

helika81
26. feb 2010

Hi deini,vydrž pol roka a budeš aj bez kočíka,ale je veľmi pekný,hm ani moc drahý ale ja už kočík mám 😀 od sestry takže ani neriešim,je veľa vecí,ktoré by som chcela ale niekedy to nejde 😀,chystám sa do mesta,hm moc sa mi nechce keď je tak škaredo 😖 ,no a manžel nech si zvyká,hi veru,sám vidí,že nevládzem 😝

helika81
26. feb 2010

Deini skoro by som zabudla, všetko naj k tým tvojím včerajším narodeninkám 😀 ,hlavne veľa zdravíčka,aj šťastíčka aj lásky 😀

deina
26. feb 2010

Bez kocika? Ako si to myslela? 😅 Akurat sportak mi vadi, vanicku ako hlboky mame perfektny, nemenila by som, no ale sportovy... krasny, ale chyba par veci.

Dakujem za zelanie. 😅

Hm, Misulo je asi hore... 😕

jarmimina
26. feb 2010

Ahojte babenky.Ale sa tu popisalo.Ja som teraz zase v rakusu,tu budem mat castejsie sem nakuknut.A uz mam zasebou druhy mesiac detoxikacie a bez metrotexatu a este vladzem zniest tie bolesti musim vydrzat 😉 prosim drzte mi palceky babenky,tak na vas myslim ste mi prikladom vy ste to zvladli.Taka som stasna ze som vas tu nasla 😀 Jej deina mala si narodeniny,tak ti prajem vsetko len to nananaj lepsie a hlavne toho zdravicka.Uz ti je lepsie?A tesim sa ze vysetrenie u deticiek dopadlo dobre 😀 A ten kocik sa mi paci hmmmmm ked sa mi podari mat babanko tak popremyslam🙂 Helika peknu fotecku si si dala do profilu,ja si musim stiahnut z mobilu inak mam vsetky fotky velke.A ten cas naozaj rychlo leti ale uz sa tesim ked sa nam pochvalis peknou spravou 😀 uz sa neviem dockat,budeme sa stebou teskat 😀 Ale len oddychuj a nech pekne manzel pomaha veru veru 😉 Ale ked tym nasim muzom vseetko treba vraviet..........no co uz 😀 Zuzi gratulujem pokroku a nech ti prejde to trpnutie to chvala bohu namam ale musi to byt neprijemne ☹ Lupena ty si salanka?A cim sa trapis ty,myslim aku chorobu mas?ku ktorej doktorke chodis?prepac naraz tolko otazok 😅 Prajem vam pekny slnecny vikend 😎 😀

helika81
26. feb 2010

Deini myslela som to tak,že to tak rýchlo ubehne a zvládneš aj bez kočíka,vieš niekedy ja myslím a nedopoviem 😀
Jarmi veru hoď foto 😀 ,ani neviem ako vyzeráš 😀 ,ja som dnes išla do mesta,tak som sa nudila 😀

deina
1. mar 2010

Ja len tak, ze dobre ranko. 😅 😅

Helika, no nezvladnem! 😀

lilu18
1. mar 2010

Ahojte krasky a krasulciatka

Niektore si ma este pamatate niektore uz nie..neva..snad sem castejsie nazriem a snad aj pocitam zameskane.

Deini,my mame kocik este aj teraz na dlhsie trate.Ved by som sa nikam nedostala

Kocenky..Heli dnes ze spadla zo schodov 😔 😔 ☹ ..Strasne sa mi to zle citalo aj teraz mam slzy v ociach..Snad su obe v poriadku. Drzte spolu so mno palceky...pekny den 😵