Reumatoidná artritída. Môžem otehotnieť?

zuzanabb
12. feb 2008

Ahojte, chcela by som sa opytat, ci ma niektora z vas skusenosti s otehotnenim pri tejto diagnoze, ktoru mam uz 10 rokov. Beriem Metotrexat, Prednison, Aflamil, Sulfasalazin.
Mam 30 rokov a uz by som chcela babatko, lenze doktor mi to velmi neodporucal. Som ale odhodlana aj napriek vsetkym moznym komplikaciam mat vlastne babo. Viem, ze nemozem brat metotrexat aspon 4-6 mesiacov pred otehotnenim, ale neviem ako prezijem to obdobie bez liekov.
Ak by niektora z vas mala skusenosti ako to "ocistujuce" obdobie bez liekov vydrzala, tak mi dajte vediet. Pripadne ake ine neskodne lieky ste brali ako nahradu. Rozmyslala som aj nad homeopatiou.
dakujem.

silviapd
6. apr 2009

Nie v pohode,som z PD,vek 37,rozved. deticky zatial ziadne

zuzka88
6. apr 2009

A planujete?

silviapd
6. apr 2009

Dakujem Zuzi za palceky,ale zatial to akosi nezvladam,som z toho psycho,k inym dg.este aj toto

silviapd
6. apr 2009

Planujeme,ale zatial ani neskusame,lebo priatel je v zahranici,ja viem aj vek uz na to mam

helika81
6. apr 2009

jéj akosi sa množíme 😀 vitaj Silvi,ja pochádzam tiež z PD a bývam v Ružomberku,o som čítala tak máš asi MIhalovú,však?ja som chodila k Pistovčákovi,a som rada,že som sa dala preradiť bližšie ku nám lebo už som bola z Pištíka na pokraji zúfalstva...moja maminka tiež dostala reumu v 37r.ale už má tri deti a 5 vnúčeniec 😀 a nič sa neboj,my máme reumu pomaly 20rokov,niektoré,chcem ti povedať,že to zvládneš 😎 mášš nás a my Teba 😀

helika81
6. apr 2009

Zuzik krásne babatko 🙂 teda ešte je malinké 😉 ale milé...aj my čakáme na MS,hm tak uvidíme...myslím,že sme všetky závislé od MK 😀

helika81
6. apr 2009

Silvi a aké iné diagnózy?ak sa smiem spýtať?

silviapd
6. apr 2009

Dik za podporu,ja to s lekarmi tu v pd radsej neriskujem,chodim do Martina k dr.Mankovej a do Ruzomb.do vojenskej na ortopediu,pocula som ze v dolnom kubine je dobra reumatologicka

helika81
6. apr 2009

nonono...ja som sa k nej dala preradiť 😀 myslím Dolný Kubín...Prievidza,hm prišla som nato,aký sú mudr(múdry)hlavne vtedy,keď sa snažíš čosi urobiť pre tvoje budúce deti ☹

silviapd
6. apr 2009

helika:no ani mi nehovor,kazdy je mudry a ked sa na nieco spytas,tak ta poslu niekam,ze oni su lekari a oni vedia,ale nic neporadia

helika81
6. apr 2009

veď práve a ja som bola ako pokusná myš...lenže keď sa vzbúriš,ťa pošlú...je to na prd 😀 a maróduješ?ja áno lebo som čiastočne mimo z choroby a plánujeme baby...a čakám na výsledky od doki z DKubína,21 idem na kontrolu,tak uvidíme...

helika81
6. apr 2009

ale ma teší že si z PD 😀

silviapd
6. apr 2009

helika:nie zatial nie som na marodke,ja idem na KO az 14.5. snad to dovtedy vydrzim,uz sa to neda zniest ta bolest,

lilu18
6. apr 2009

ajojte,iha nova tvar-teda,-vitaj 🙂 ...co mate nove?

bety tusim mas z toho obliekania traumu--nemusis.Kludne dupky,pod to body s dlhym rukavkom a daky svetrik.Hlavne na hlavicku ciapku a to aj ked budu horucavy a Prikryt tenkou dekou pri horucavach staci plienockou..ved vzdy tu niekto je aj IP hod ked bude velmi zle.MAS NAS 🙂

silviapd
6. apr 2009

aj ja som velmi rada,ze mas k pd blizko

potulka
6. apr 2009

dievcata, tato diskusia nadobuda coraz vacsi spad. kedy to ja docitam? 😝
janin, pytala si sa ma na tie bielkoviny. tuho som sa zamyslela a spomenula som si, ze u mna sarapatilo zlato - tauredon. vybrala som ho este len zopar davok a hups, v moci bielkovin na styri +. lekarka mala podozrenie, ze je mi proste hapruju ladviny ako dosledok reumy, lebo som tauredonu vybrala naozaj len male mnozstvo, tak ma hospitalizovali a dva tyzdne pozorovali. nastastie sa ukazalo, ze s vysadenim zlata sa to upravilo.
hmmm, to som mala 16 rokov, kdeze su tie stare zlate casy?! 😅

potulka
6. apr 2009

bety, presne tento problem som riesila, ked sa tak nahle oteplilo. prvy den sme to s muzom neodhadli a navliekli sme na maleho to iste, co mal, ked bola zima. 😅 potom sme sa uz polepsili a teraz vlastne obliekame mateja na von do toho isteho, co ma doma, pretoze vonku je teplejsie, ako mame v byte - takze ma ponozky, bodynko, dupacky a tenky kabatik + ciapku, aby mu neprefuklo uska a deku. a este rukavicky, aby sa nedoskriabal. tie jeho pazury, to je hruza! ked ma tak zdrapne za prso pri kojeni... 😲 😠 🤐

deina
7. apr 2009

Vitaj, Silvi. 😉

No ja mam dnes taku naladu, ze des - asi hormony a vobec som sa nevyspala, neustale som bola hore a potom sa uz aj Misko zacal budit s placom (neviem, co mu bolo), takze teraz sa citim asi tak, zeby som si najradsej sadla a plakala - ale kukam, ze to vonku vyzera fajn, tak sa hadam vzmuzim. 😀

Nooo, Zuzi, tak moja mama je jedna z tych, ktore nemaju rady cierne passaty. 😅 Ale to bude tym, ze moj drahy nepodareny stryko mal passat a to je teda pekny vtacik (velmi jemne a milo povedane). Inak skusali ste kedysi ist napr do Tatier s novozamockou spz? No ale snad sa to odvtedy polepsilo... hoci po tychto volbach...

hiha
7. apr 2009

Ahojte,ahoj Silvia 🙂 Deina,tak to sme na tom dnes asi rovnako 😝 .Vcera sme boli 2x vonku,v noci som spala uplne desne a Adamko tiez robil premety 🙄 ,tak som upne hotova.Ale salka kavy uz rozvoniava,i ked viem ze ty ju terazz nemozes 😒 .Bety.,y chodime von,body s dlhym rukavom,teplaciky,ponozky,ciapka,topanky,tot svjo 😉

silviapd
7. apr 2009

Ahoj Deina,snad Ta to dnesne slniecko posilni 😉

zuzka88
7. apr 2009

Dobre ranko dievcence 🙂

Deini, chudiatko nase, to mi je luto, ze ti je tak na figu.. aj men je ale nemusim sa o nikoho starat... Vcera som utonula do postele ani som sa neobzrela...az dnes rano som zistila ze drahy upratal kuchynu, spratal nakup, hrnce do chladnicky...to nikdy nerobieva 🙂 no moj zlato, hadam to urobil s laskou a nie s hnevom 😀

auto si clovek nenavybera, hlavne ked je zadarmo 😀 do svojho by som si musela natankovat...

deina
7. apr 2009

Dala som si asi dvakrat kavu, Hiha, raz v nedelu, to by som inak asi nevstala z postele a vcera tiez, ale ta mi nechutila, vypila som len par glgov. 😝 blee...

Kebyze krpec nie je taky unaveny ako je (ide si ocka usuchat), sla by som v nim uz teraz do mesta kupit par veciciek - nema ciapky jarne (alebo satky, minule leto nosil satky, velmi sa mu hodili) ani ponozky... lenze by zaspal v kociku a ja by som sa potom mohla aj uchodit.

hiha
7. apr 2009

Deina,ja som cez tehu pila kavu,asi by som zomrela,lebo do 34tt som chodila do roboty a stavala som o 5,30 🙄 .My musime do potravin,dnes mi dojdu kolegovci z roboty,tak nech mame co maskrtit.Kolena ma bolia otrasne,ten Aflamil je asi na mna slabotka a nechcem si este k tomu slahnut Brufen 😖 .Pomoc 😠

silviapd
7. apr 2009

Tak to mas pravdu hiha s tym aflamilom,aj pre mna je ako lentilky,zaberie len na chvilku

silviapd
7. apr 2009

Hiha:ten je ale krasny ,na zjedenie

deina
7. apr 2009

Podareny skero. 😀 Obsedi ti na nocniku? Moj ani za svet, ked ho nan posadim, hned zdrha - prvykrat aj s placom zdrhal, teraz uz aspon bez placu.

Uz som sa nejako prebrala, asi si hodim rychlu sprchu a ideme k mame, lebo u nas sa dnes vrta a vidim to na dlho, prerabaju na chodbach svetla, cely cinziak. A vzdy, ked spustia vrtacku, pribehne ku mne Misulo a taaak ma stiska.

deina
7. apr 2009

Hehe, pustila som Misulakovi Bebe TV, kym sa idem sprsit a straasne sa tam uchechtava. 😀

bety1
7. apr 2009

Caute baby,teraz na rychlo,diky za rady.Ak budem mat vecer dufam viac casu,hodim tam fotku,ale mame ich dost velke,tak dufam,ze sa mi to podari.Musim sa ist venovat malej.este raz diky

zuzka88
7. apr 2009

Joj, baby, aj ja uz chcem take starosti ako vy, ze kam ideme, co si oblecieme, co vyvedieme... asi sa toho novembra ani nedockam!

Bety, foto musis zmensit, inak ti ich neprida