Reumatoidná artritída. Môžem otehotnieť?

zuzanabb
12. feb 2008

Ahojte, chcela by som sa opytat, ci ma niektora z vas skusenosti s otehotnenim pri tejto diagnoze, ktoru mam uz 10 rokov. Beriem Metotrexat, Prednison, Aflamil, Sulfasalazin.
Mam 30 rokov a uz by som chcela babatko, lenze doktor mi to velmi neodporucal. Som ale odhodlana aj napriek vsetkym moznym komplikaciam mat vlastne babo. Viem, ze nemozem brat metotrexat aspon 4-6 mesiacov pred otehotnenim, ale neviem ako prezijem to obdobie bez liekov.
Ak by niektora z vas mala skusenosti ako to "ocistujuce" obdobie bez liekov vydrzala, tak mi dajte vediet. Pripadne ake ine neskodne lieky ste brali ako nahradu. Rozmyslala som aj nad homeopatiou.
dakujem.

milka2008
13. okt 2009

Ahojte!

Vitaj Deini doma 🙂 Musi si Matejko zvyknut na vsetko a on si zvykne 🙂

Zuzka88 - dakujem za prianie - uz som o.k., minuly pondelok som zaĺahla a vstala som az v piatok - musela som si dat spravit frizuru na bratovu sobotnajsiu svadbu, v sobotu svadba a v nedelu synove narodeniny, strasne ten cas uteka - uz 9!!! rocny 😎 🙂 A to by bol pre teba pekny darcek k narodkam 🙂

Inak - mojej kamoske sa narodil syncek presne na jej meniny, cca 8 dni pred terminom a pritom este dva dni pred porodm bola na kontrole, ze este si pocka a mozno bude rodit aj po termine a za dva dni bol uz na svete 🙂

Heli - aj tebe skore uzdravenie 🙂

Idem si Vas precitat...

milka2008
13. okt 2009

Jeej Zuzi - som sa sekla, tosi myslela Milku "sse", prepac mi Mili "sse" - som to stiahla aj na seba, tiez som lezala cely minuly tyzden...

silviapd
13. okt 2009

zeny moje, aj u nas snezilo a este aj v bytoch akosi biedne kuria,oni to fakt nemaju v hlave v poriadku,asi si myslia,ze je este stale leto brrrrrrrrrrrrr ☹

zuzka88
13. okt 2009

Milka, prepac 🙂 musim vam zacat pisat celou prezyvkou.... Jasne ze aj tebe som priala skore uzdravenie aj ked uz si fit 🙂
Malemu dodatocne setko naj k narodkam! Kedy sa chystas k Jancovicovi?

Toto je krasna vyhoda rodinneho domu, zakurime si kedy sa nam chce...hmmm, inak by som uz asi davno zmrzla!

zuzanabb
autor
14. okt 2009

Deini vitaj domka! 😵 super, ze vas pustili a mas mliecko. By sa ti teraz zisla taka elektricka odsavacka. Kamoska, ktora rodila v Kanade si to mohla z nemocnice pozicat domov a bolo to super, lebo sa tak nenamakala aby daco vyprodukovala 😅
Neboj, Matejko si musi pomalicky zvyknut, drzim palce! 😵 😵

heli ty ani nevstavaj z postele a nepi bylinkove caje, vraj to tehotne nemozu.

zuzi, moja sestra sa narodila 2.11. na pamiatku zosnulych 😀 😀 😀 takze tiez skorpion - silne znamenie 😉

lili a potulka, viem, ze nemozem hladiet na peniazky ked ide o babatko - to ma ani nenapadlo, len ten prvotny moment ked nam oznamil sumu bol vtipny 😅

zuzanabb
autor
14. okt 2009

apropo u nas tiez do rana nasnezilo 😖 ked si predstavim, ze minuly tyzdne som behala v tielku a dnes mam cizmy a dokonca som uvazovala nad kabatom.... 😅

silvi u nas kuria od vcera a tiez len tak, aby sa nepovedalo

broskynka ako? asi je este skoro na vysledky ET... daj hned vediet co a ako. Bolest ustupila? Ktore injekcie si si pred IVF pichala?

Potulka ani nesranduj, ze vraj az na 4.pokus im to vyslo 😅 preboha, to je aj na 4 ludi vela nieto na jednu zenu 😵

zuzanabb
autor
14. okt 2009

inak som bola vcera po 7 mesiacoch na reumatologii a doktorka skoro skolabovala ked videla ake mi vysli pecenove testy - ALT 5,92. Norma je do 0,55 a doteraz som mavala 0,2 a zrazu taky skok. Doktorka si mysli, ze to mozem mat z tych hormonov co mi davali v Heliose, lebo v ramci reumy beriem stale tie iste lieky. Takze ma hned poslala na hepatologiu a tam mi brali krv este na dalsie testy a vraj o 2-3 tyzdne vysledky a dlha cakacia doba na vysetrenie. Tak som jej povedala, ze mne to dost suri, lebo o mesiac by som mala zacat brat liecbu kvoli umelemu oplodneniu a ona, ze tak to musite odlozit, lebo s takymi vysledkami mi to ziadny doktor nepovoli... skoro ma jeblo. Objednat ma bez vysledkov nemohla, ze vraj by ma musela dat az v novom roku. A ak budem mat zle vysledky, tak ma mozno hodia skor... fasa

vivien5
14. okt 2009

Ahoj Deini, este raz zelam vsetko dobre, hlavne vela zdravicka obom, pisala som ti internu postu,chcem sa spytat na ten zvlhcovac vzduchu aku znacku mas a za kolko, musim si aj ja kupit, lebo cez topnu sezonu je vzduch velmi suchy a to skodi slizniciam hlavne ociam, aj nosu.V noci sa budim na suchy kasel. Vdaka pa.

silviapd
14. okt 2009

no zuzi,tak to teda nie je bohvieco....ked sa dari,tak sa dari, budem na Teba mysliet,nech to dobre dopadne,aby si uz konecne mohla zacat s babätkom

vivien5
14. okt 2009

Zuzka aj ja ti zelam aby sa ti vysledky upravili niektore zeny si nevazia zdravie uzivaju zivot plnymi duskami a my si tolko musime vytrpiet, akoby nam nestacila reumaticka diagnoza 😔

Vyskusaj na tu pecen Lipovitan a Flavobion.To su vitaminy, ktore obnovuju chemicku tovaren- pecen.

zuzanabb
autor
14. okt 2009

diky silvi aj vivi. aja ja som si vcera povedala, ze ked sa serie, tak sa serie 😅
Doktorka mi predpisala flavobion, tak ho papam od vcera. Lipovitan nepoznam, to mozem but jedno alebo druhe, alebo to mozem jest zaroven aj s flavobionom?

sse
14. okt 2009

Ahojte

Zuzi držím palce aby sa to čím skôr dalo do poriadku, nech už viac nemusíte čakať.

Dievčatá ja sa dnes cítim hrozne, neviem dýchať celú noc som nespala a ešte mi aj seklo v krku tak v robote sa otáčam len stoličkou, lebo hlavou neviem ani pohnúť. No hrozné. Našťastie už mandle nebolia 🙂

zuzanabb
autor
14. okt 2009

dakujem sse 🙂 tebe zelam skore uzdravenie a preco nie si doma ked si takto zrela na umretie? 😅
inak neviem ci som ti to uz pisala, ale mas talent dievca... kraaaaaaaaaaaasne torty vyrabas 😵 😉

sse
14. okt 2009

zuzi s tým zrelá na umretie si to vystihla.A prečo som v robote? Lebo je učtovný štvrťrok a vtedy nič nestíham. Ale asi na poobedie si zoberiem voľno, už to tu asi viac nevydržím. 🙄
A ďakujem za pochvalu 🙂

lilu18
14. okt 2009

ahojte
Len na rychlo//zuzanab..lipovitan aj flavobion su na chem.baze. K tomu si kup semeno pestreca a normalne po lyzicke pomlety papkaj 🙂

sse ,heli skore uzdravenie. U nas je Vivi chora ☹

ostat. nabuduce pocitam papa

zuzka88
14. okt 2009

Ahoj Lilu 😉

Kukali ste maleho Matka??? Deini, je nadherny!!!!!! Cely Misko, mimochodom 😀

Baby, aj na mna nieco lezie...ach jo...a to som len 1 den chodila bratislavskou MHD 😖

milka2008
14. okt 2009

Ahojte,
je tu akosi ticho,asi vsetky sledujete futbal, vratane mna 🙂

Inak Zuzka88 - vcera som to skonstatovala aj ja - sa mi podoba na Miska a Deinu 🙂
Uz som pocula, ze ludia nosia u nas v MHD ruska na tvar - zuzka mozno by to nebolo odveci... Nie je to ziadna hanba, ide o vas oboch 🙂

Zatial pa a skoro dalsi gol...

Ten sneh mame zajtra u nas, len aby sa zuzkinmu luborkovi nechcelo v tomto necase vykuknut na svet, nech este pocka, na buduci tyzden sa ma oteplit 😉

zuzka88
15. okt 2009

Ahoj Mili, tak ja ani neviem, ze dajaky futbal, muzika som mala na cestach... dostali sme vilagos?
No dufam, ze sa mu este nechce von lebo v utorok ideme cvicit dychanie a buducu nedelu sa ideme fotit s bruchom! to by ma nastval, keby nepockal na maminkine fotky 😀 😀 😀
a potom uz moze, do uz bude doma aj nastavajuca babka, ktora mu zakazala prist, kym je na dovolenke 😀

Krasny usnezeny den vsetkym 😎 esteze sa to topi 🙄

lilu18
15. okt 2009

zuzi//nieeeeeeee,vyhrali sme 1;0 😀 ..maly nech este len sedka v teplucku u maminky. U nas nesnezi ale prsi a prsi len sa leje ☹ Radsej by som ten sneh brala

helika81
15. okt 2009

Ahojte babenky,toľko ste popísali 😀 😀 😀 neuveríte ale ja som sa kôli snehovým závejom nemohla dostať na net dva dni,tak rýchlo píšem,aby sa stihlo odoslať 😀 ,tak u nás snežíííííííííííííííííííííííííííííííííííííííí,babenky by ste neverili,my tu máme 15cm snehu,och nejasná správa o konci sveta-Komjatná!!! 😀 Som si Vás stihla aj prečítať,Zuzkabb ja viem ako ti je,aj my sme sa mali začať snažiť o baby a vždy nám prišli do toho nejaké zlé výsledky,a najviac ma deprimovalo,ked mi doki povedala,aby sme počkali a dočkali sme sa a určite sa dočkáš aj ty,tie lieky na pečeň užívaj,čo ti babenky napísali,sú to len vitamíny,aj manželíkovi zabrali do mesiaca,tak šup kúp a papaj 😉 čo sa týka bylinkových čajov,ani mi nechutia,ani zelený mi už nereže,tak pijem pepermintový alebo ovocný,no a kávu?béééé nemusím,zvláštne chúťky mávam a dobrá správa je,že už mi nebýva zle ale jedla by som,mňam 😀 😀 😀 Vivien aj my kúrime každý deň a k večeru ani dýchať,suchý vzduch,no veď to poznáte 😀 ale vetrám zato pravidelne,bacilky von treba a čo sa týka chorôbky,už mi je lepšie ale stále ležím,radšej,veď u nás sa nedá ísť ani von a to dnes sme vyhrabali zimné bundy a ja tú moju len tak tak zapnem 😒 😢 fňuk,asi rastiem 😀

helika81
15. okt 2009

Radšej som to odoslala lebo zase mrzne net,hľadím z okna a sneží,stále a stále...Zuzka88 ja verím tomu,že ťa Ľuborko prekvapí a narodí sa 6.11 k tvojím narodeninkám,budete mať pod stromčekom krásny darček 😀,teším sa s vami,aj my by sme sa chceli dať odfotiť s bruškom ale to až v zime,lebo náš fotograf je zaneprázdnený 😀 ale času dosť 😀 Mili aj ja sa obávam,že keď zajtra už vstanem z postele tak sa pustím do upratovania,mám kopu žehlenia,aj prádla na pranie,no ale nejdem sa pretrhnúť od roboty 😀 ,včera sme mali s manželom frmol,sme neskoro vstali a pri mojej lenivosti mi ho bolo treba nachystať do práce,ísť na poštu a chúďa za pol hoďky musel prezuť gumy 😖 😀 ,babenky ten čas letí ako z vody,zajtra idem na krv-gynda a za 6dní máme poradňu,tuším nedávno som písala,že za dva týždne 😀 😀 😀 deini krásne fotky,už som ich pozerala aj na FB,len nemám kedy odpisovať 😀 😀 😀 ok tak sa držkajte a píšte kuriatka moje,a nech sa lepia vírusy ale tehu vírusy 😀 😀 😀

zuzka88
15. okt 2009

Ahoj Heli, no to musi byt katastrofa, oktober a snehu jak v januari! ja sneh neznasam takze radsje by som to prsanie co ma Lilu
U nas bol taky snehoprs ale na zemi len mokro, nastastie... esteze nemrzne lebo by bola ladovica jak na zimaku 😀
K tomu foteniu, to ti bude kludne stacit ist az na jar, ja som chcela v septembri ale som nesla lebo som ani brucho nemala, len sunky 😀 a potom som to odkladala odkladala a zrazu som to skoro nestihla...to uz budem posledny tyzden doma 🙂
Joooj, babulky, zachvilu mame Vianoce, ani sa mi verit nechce.... A uz vobec nie, ze idem rodit, vobec sa tak necitim 😅 keby sa mi brcuho nehybalo, ani neviem, ze som tehu 😀 😀 😀

Anooo, posielam tehuvirusiky vsetkym 😉

zuzanabb
autor
15. okt 2009

haaaaaaaaaaaaaaam tak ja ich popapam 😀 😀 😀 nech nie je Heli sama 😵
aj u nas snehoprsi a vonku kosa 1,5 stupna.
zuzi potom posli foto dako sukromne, lebo sem ich asi nebudes davat, ty si hamblivka 😀 budu to nadherne fotecky. A to je super, ze nemas ziadne tazkosti a citis sa netehotno 😉
heli, ty sa pekne vyserkaj na pradlo, prach a zehlicku! 15 cm snehu v oktobri je aj na mna vela 😅 to je uz dost aj na snehuliaka 😀

zuzanabb
autor
15. okt 2009

lilu, musela som sa rychlo odpojit z FB tak som ti nestihla ani odpisat 😅 ale ja to napravim. A to semeno pestreca je co preboha? to kde dostanem? v bio predajni? ty kde chodis na tieto carodejnicke rady? 😀

zuzanabb
autor
15. okt 2009

heli, ja sa uz smejem z toho ako nam vsetko "ide" som zvedava, co sa vysrsti nabuduce... ale zacinam byt daka imunna... co ma prist to pride...

zuzka88
15. okt 2009

Veru Zuzi, sem ich davat nebudem, jedine, ze by nebolo vidno nic viac, len brucho.. ale sak dakde som mala aj vase adresy...len ci mi tam ostali, ked som preinstalovala windovs

Moc ti drzim palceky, urcite uz sa do toho nic nepostavi a na Vianoce si tehu 😵 😵 😵

helika81
15. okt 2009

Zuzka stačí napísať a adresy ti pošleme 😀 aj ja by som chcela vidieť fotky 😀 ,no však uvidíme ako bude mať čas fotograf,no a na jar bude mať asi svadby,hádam urobí vínimku 😀 Zuzikbb hlavne nech sa nalepia vírusky na teba,aby ste mali pekný darček pod stromčekom a hlavne aby som nebola sama,lebo ja som už iba so Zuzkou a potom,čo?Sama mám rodiť? 😀 Mňa už bolí celé telo z ležania ale vydržím 😖

lilu18
15. okt 2009

http://slnieckova.sk/p/pestrec-mariansky/

pre Zuzku//kupis v lekarni 😉

Heli//vydrz. Predstav si ze niektore zienky cele tehot. musia lezat a niekt.aj v nemocke na rizikovom 😔 co by ale zena pre dieta neurobila ze?

Zuzi2 //moju adresku iste nemas,ale tiez chcem vidiet fotecky ☹ tu mi chybaju smajlici zo skypu 🤐

tak sa mi tu drzkajte a ja zase nakuknem 😲

zuzka88
16. okt 2009

Nebojte, ked budu foto, urcite dostanete vsetky, ktore poslete adresu... aj krpceka samozrejme, toho tiez nebudem zverejnovat
Inak po dnesnej poradni, pribral za 2 tyzdne 500g, takze nakoniec ani nebude dajako malicky, cez 3000g sa hadam presupne 😀, dnes ma 2480g... Vraj mu je u mna velmi dobre a ze sa mu nebude chciet z brucha...zatial sa ani naznakom nechysta 😀 ale to je uz jedno, aj tak toho 4ho idem do nemocky a tam uz ho povolaju 😎
Heli, len oddychuj. urcite vam to neuskodi 😉 Nie si sama tehoska, aj moja segra je ale ona sem nechodi a nema ani RA... Tu sa ti isto prida Zuzka! Alebo Milka, alebo druha Milka, alebo alebo alebo... hm? Tak ktora? tfuj-tfuj-tfuj

helika81
16. okt 2009

No veď mi je už smutno 😀 😀 😀 ,tak my sme boli dnes na krvi ale nebrala mi,lebo zistila,že mi nekončí 10tt,až v pondelok,a chcú mi zistiť genetiku diaťaťa,tak až v stredu mi vezme a rovno do poradne 😀 bum bum,srdiečko mi búši už teraz,len aby bolo vše ok 😀 ,ja som si musela dnes trochen upratať 😀 ,už len žehliť ale kašlem nato,treba oddychovať... 😀 😀 😀