Reumatoidná artritída. Môžem otehotnieť?

zuzanabb
12. feb 2008

Ahojte, chcela by som sa opytat, ci ma niektora z vas skusenosti s otehotnenim pri tejto diagnoze, ktoru mam uz 10 rokov. Beriem Metotrexat, Prednison, Aflamil, Sulfasalazin.
Mam 30 rokov a uz by som chcela babatko, lenze doktor mi to velmi neodporucal. Som ale odhodlana aj napriek vsetkym moznym komplikaciam mat vlastne babo. Viem, ze nemozem brat metotrexat aspon 4-6 mesiacov pred otehotnenim, ale neviem ako prezijem to obdobie bez liekov.
Ak by niektora z vas mala skusenosti ako to "ocistujuce" obdobie bez liekov vydrzala, tak mi dajte vediet. Pripadne ake ine neskodne lieky ste brali ako nahradu. Rozmyslala som aj nad homeopatiou.
dakujem.

lupena
10. feb 2010

čau Zuzi. Ty si tuším mala s malým problém s kojením, ak si to teda pamätám dobre..🙂 už kojíš teda asi v pohode, že? my sme tiež mali problém. celý prvý mesiac som si odsávala a dávala mu z fľašky a po mesiaci akoby uťalo a zo dňa na deň sa naučil piť z prsníka. Predtým pri ňom chytal úplne histérie.
Užite si výlet. pa..🙂

lupena
10. feb 2010

diena takže ste tiež mali problém s kojením, čo? teraz je toho tuším veľa. Mne tiež tak malý papáva, zhruba každé dve a pol hoďky. ale v noci mi prespinká 6-7 a potom sa budí po troch. dnes bola hore ale asi štyri krát. Dáko sa mu nechcelo spinkať. ale ani mne. možno z toho diprophosu, lebo som si čítala nežiaduce účinky a medzi nimi bola aj nespavosť. ja som spala necelé tri hoďky do pol tretej a potom som zaspala až o štvť na osem ráno a to ma už o trištvrte zobudil malý. Ale vôbec nie som unavená. haluz
malý zbožnuje kolotoč najviac večer, keď už je tma a je v izbe zasvietená len lampička. celkovo vtedy sa mu najviac páči v postielke. Veľmi sa tam haluzí..🙂

helika81
10. feb 2010

Ahojte kočky,vitaj lupena...mne kedysi vyťahovali vodu z kolena ale asi v 12 rokoch,moc si nepamätám ale myslím,že tá voda je zápal,neviem to na isto,ja som ju mala aj na rukách,také hrčky sa mi vytvorili...ťuk ťuk ťuk a zatiaľ nič 😀,tak viec neviem ale ak ťa nebolia iné kĺby tak sa nemusíš báť 😉 🙂
Zuzka a kam ste sa vybrali? 😀 ,ja som bola dnes na poradni,pribrali sme 10 kg a doki bol veľmi spokojný,všetko dobre prebieha,dal mi aj papier na materskú-od 5.4 mi začína a papier na sledovanie pohybov 😀 tak sa nebudem nudiť,len aby boli pohyby lebo cítim ich aj teraz ale človek má strach aby boli 😀 ,ráno som pila aj tú sladkú vodu kôli cukru,fuj,no nič príjemné ale vydržali sme 😀 ,zatiaľ tak 😀

milada2
10. feb 2010

Ahoj lupena, mě tahali vodu z obou kolen v prosinci, předtím na jaře. Zároveň mi vždycky do kolen píchli i kortikoidy. Myslím, že znovu vytvoření vody moc zabránit nejde. Dokud bude zánět, bude se dělat ☹ Důležité je teď koleno nenamáhat a ledovat ho.

lupena
10. feb 2010

babeny len mne sa tam tá voda tvorila aj kedysi do nemoty. vyťahovali mi ju predtým 21 x po sebe. a potom mi dali metotrexat, tak mi to prešlo.. a tvorila sa mi tam aj vtedy keď mi tam dávali ten diprophos (kortikoidy). Ozaj koľko máte vlastne ktorá rokov? ja somt aká zvedavá..🙂 ale kto chce byť tajný, tak nech to odignoruje..🙂Milada Ty máš dieťa?

sse
10. feb 2010

Ahojte,

vitaj lupena, ani ja som vodu v kolene nikdy nemala tak s tým ti neviem poradiť 🙂

Heli takže dobré správy, teším sa. A tie týždne ti naskakujú ako besné 😀

milada2
10. feb 2010

lupena: nemám

helika81
10. feb 2010

Lupi?a ty koľko máš rôčkov? 😀 ja za dva mesiace 29,hm stará páka 😀 😝 😀

deina
10. feb 2010

Co stara paka, to je krasny vek, aj ja mam este 29 - par dni. A potom, 25.feb... 30 rokov, vydata, 2 deti, no seriozny dospelak. 😅

Heli, super a ze 27tt, pekne to ubieha. 😵 😵

Lupena, ja stale fungujem na odsavacke, mlieko odsavam a maly papa z flasky. Uz v porodnici jedol z flasky, vlastne sme sa dost natrapili, aby vobec jedol sam a nie len sondou. Sice som si ho aj prikladala, no z tej flasky to mal lahsie, co sa bude namahat, no nie? Tak sa namaham ja... 😅 Ale do tych 6 mesiacov vydrzim, musiiiim.

NR som myslela, ze by som rada vyrazila na nejake nakupy do Nitry, ale to musim dat starsieho strazit mame, lebo s nim sa neda.

jarmimina
10. feb 2010

😀 ahojte babenky,ale ste tu popisali :-Vitaj Lupena,bohuzial ti neviem pomoct ☹ Helika,nejde mi otvorit fotku čo si sem dala hmmmm škoda ale už zajtra budem doma tak to skúsim.Konečne domov 😀 Tak sa teším.Helika teším sa že je všetko v poriadku a ze maly pribera 😀 A daj sem fotku ako si dokončila izbyčku som zvedavá. deina ako si dopadla s malým u neurologičky?je všetko v poriadku?Bože ja ked si spomeniem kojenie to ale bolo dávno,nemám moc pekné spomienky ale malý mi papal tak to bolo hlavné aj ked síce len z jedneho prisníka ale zvládla som to do siestich mesiacov a potom som chytila boleriozu a musela som prestat ☹ Uzite si to v Nitre 🙂 Tak majte sa krásne

lupena
10. feb 2010

baby do riti tuším ste ma tu uriekli..🙂 dnes som prvý krát nakukla do tejto témy a tak ma poobede začal boleť lakeť, že som nevedela malého zobrať na ruky. Aj som si poplakala... to sa mi ešte nestalo. Ale môžem si za to sama. Lebo muž išiel s malým na rehabilitáciu, ja som asi trištvrte hodinu vetrala byt, nech sa poriadne vyvetrá keď nie je malý doma. Potom som sa šla osprchovať a behala po byte len v tričku s krátkym rukávom. No trúbka som, čo Vám budem písať. Komu neni rady, tomu neni pomoci. Manžel ide zajtra do roboty, tak to hádam dáko zvládnem. Ak by mi to do rána neprešlo musí ostať doma... a potom by asi prišla svokra z roboty a on by zas do roboty odišiel. dúfam, že sa to nestane, lebo je to strašné, keď malý plakal a ja som plakala s ním, lebo som nevedela ako ho mám zobrať. Bolesť by som prekonala, ale bála som sa, že mi padne, tak som nechcela riskovať.
Ja budem mať v apríli 27 rokov. a mám prvé bábätko. Ešte by som chcela časom jedno. Ak sa mi neskomplikuje stav, čo dúfam,že nie. Ja nemám len reumu. Keď som bola malá, tak mi ju neliečili, lebo na to hneď neprišli... prišli na to, keď som bola skoro na jedno oko slepá. Museli mi potom vyťahovať šošovku a potom aj z druhého oka. čiže mne sa môžu komplikáciami z reumy zhoršiť aj oči... No ale treba mysleť pozitívne, tak ako to robím celý život, lebo by som sa z toho zbláznila...
Inak celkom sa mi tu páči, tak vám tu budem asi oxidovať...🙂
ozaj Deina a Ty si s odstupom času neskúšala malého priložiť, či sa nechytí? ak nie, vyskúšaj to. Možno budeš prekvapená. Je už silnejší, čiže mu to pôjde už jednoduchšie. Neviem aké flašky používaš na mlieko, ale ja śom mala avent, a cez tie flašky to len tak samé netečie ako cez iné, čiže z prsníka mu oproti tej fľašky tečú vodopády..🙂 možno aj kvôli tomu sa chytil. ale to bol aj zámer. nechcela som mu to uľahčiť, lebo to odsávanie bolo strašné. Hlavne v noci, keď som nad tým zaspávala. a Cez deň som mala pocit, že len odsávam, kŕmim prebalujem a sem tam ja jem a furt to isté dookola. Inak vždy som si myslela, že odsávať sa tak dlho nedá, lebo predsa to nie je prirodzené a že sa to mlieko prestane tvoriť.

deina
11. feb 2010

Neskusala. Vlastne raz som skusila, mavam dni, ked je toho mlieka o dost menej, ale nic. Uz sa mu nechce. Najviac som skusala, ked sme prisli z porodnice, to som ho prikladala takmer pred kazdym krmenim - chyba bola ta flaska, no co uz. Bohuzial to zo zaciatku bolo tazke a doma druhe dieta, este takmer babetko (mame 20-mesacny rozdiel), takze pre mna toto bolo rychlejsie, aby som sa mohla venovat aj starsiemu. Inak tiez pouzivam aventky, taha ako o dusu, aj z hentoho cumlika to zlupne velmi rychlo, do 10 minut. 😀 Predtym som mala MaM, ale to mu tieklo priam same, tak tie som mu zrusila. On mi z prsa vzdy tahal len to, co slo lahko, predne mlieko, asi tak 5-10ml a ked to uz islo tazsie, ze sa musi aj namahat, koniec, zacal sa tam krutit, jedovat, hneval sa a plakal, no nemala som na to cas, ked mi tu este aj Misko stepoval.

Este mame 6 tyzdnov vydrzat, normalne to pocitam. 😅 Do 6.mesiaca. Potom to uz asi necham na prirodu, teraz je to boj, casto mam co robit, aby to mlieko bolo, najma, ked sa ozve Sjogren (ja mam Sjogrenov syndrom, nie RA). Myslim si, aj podla toho, co som sa rozpravala s inymi zenami so SjS, ze to na tvorbu mlieka velmi vplyva - ked mam obdobie sucha (pri SjS su caste priznaky sucha - sucho v ociach, ustach a tak, vsade), aj toho mlieka je ovela menej a tie obdobia su cim dalej, tym castejsie. Skoda... 😒

Jarmi, neurologicka ma dovolenku tento tyzden, takze pojdeme az v pondelok najskor. Ale uz sa to lepsi, maly opat krasne pasie koniky a predvcerom sa mi zacal nahlas smiat, taky je podareny. 😀

Ozaj, Lupena, obaja moji mali mali hypotoniu, teda slabsie svaly (tonus). Misko stredny stupen, neskor sa to upravilo na lahky a teraz uz ma vraj tonus v norme, vela sme cvicili (Vojtovku), ale najviac mu asi pomohlo stvornozkovanie. Zaujimave, ze napriek tomu vobec nebol nejaky pomalsi vo vyvine, dokonca bol taky akoby mu tie dva mesiace ani nechybali. A Matko bol pri narodeni mierne hypotonicky, cvicim s nim, ale neviem, ako na tom teraz je, lebo kazda lekarka inak povie, tak uvidime u neurologicky.

lupena
11. feb 2010

Deina... vyskúšaj si ho priložiť ešte teraz niekedy. Nehovorím, že sa máš o to snažiť stále, ale vyskúšaj to spraviť, raz, dva krát len tak pre haluz... možno sa chytí. Nahovorila som na to aj spolužiačku (mala vtedy 5 týždňové bábo) a tá sa tiež chytila. Asi sú niektoré deti neni na začiatku na to sanie pripravené, alebo tak. lebo to nie je až tak automatické ako si všetci myslia... čo je to vlastne za chorobu ten syndróm? nikdy som o tom nepočula...
Inak u malého to nie je žiadny extrém podľa mňa. už hlávičku zdvíhať vie, len ešte nevie pásť koníky a mať pritom roztvorené dlane. Ale dáku ťažkú hlavu si z toho nerobím. Veď to nie je nič vážne, cvičením sa to spraví. Nemôže sa predsa každý vyvíjať podľa učebníc. A chcem s ním chodiť aj na kurz plávania, tak to mu podľa mńa veľmi pomôže. Teda dúfam. Len muž má v práci nejaké zmeny od marca, tak musím počkať ako bude robiť, aby nás tam mal kto voziť(nemám vodičák). Budeme chodiť do Galandie a tam to býva v pondelok a v stredu doobeda, čo je dosť na prd čas. Ale hádam nám to víde.

deina
11. feb 2010

Lupena, asi tri strany dozadu som pisala o Sjogrenovi (kuk: https://www.modrykonik.sk/forum, /show.php?vThreadID=47761&vGroupOffset=40&vOffset=4410 😉 )...

No mozno vyskusam, uvidime. 🙂 Ale podla mna takmer 5-mesacne babo sa uz nechyti, bude kukat, ze co mu tam davam, nie? 😅

Skoda, ze u nas plavanie nie je, najblizsie je v Nitre alebo v Patinciach, este aj ta Galanta nie je az tak daleko... Ale ja nesoferujem, takze pre mna su vsetky tri moznosti daleko. 😝 Ale kupila som si knizku Cviceni s miminkem, tak si zacvicime nieco z nej, som zvedava, co na to povie...

lupena
11. feb 2010

to je pravda, že on už má dosť, ale za vyskúšanie nič nedáš. Mne tu knižku odporúčala doktorka, chcela som si ju kúpiť, ale potom som si ju pozerala na nete. a samé to nie je dobré, hento nie je dobré, klokanky, chodítka, hopsadlá, hojdačky, autosedačky... všetko škodí bábätko. mám toto ja za potreby čítať? nemám. Som si vedomá, že to zdravé nie je, ale autosedačku človek "musí" používať, a aj iné veci a nebudem to robiť s výčitkami. a aj tak nám na rehabilitácii ukázali cvikov dosť a to malému stačí...

helika81
11. feb 2010

čaute kočky ale ste sa rozbehli 😀 ,Deini ty už máš dve detičky,jéj 😀 ,mňa iba čaká a to len jedno...keď tak čítam ako sa trápite dúfam,že to zvládnem 😒
jarmi také foto tu rušia,mám odskúšané,keď tak na FB 😉 kuk IP 😀

lupena
11. feb 2010

Heli.. veď keď budeme stáť, tak sa nikam nedostaneme..🙂každé trápenie za niečo stojí. a mať dieťa je ten najväčší poklad sveta. aj keď to znie ako blbosť ale to zatiaľ nevieš pochopiť, aj ked ho máš v brušku... Je to úplne iné ako všetky predstavy. to puto... je to to naj, čo Ti nikto nezoberie

helika81
11. feb 2010

krásne povedané,fňuk až som sa rozplakala ale verím tomu,pretože len túžba po dieťati je silná a my vieme bojovať 😉 🙂 krásny víkend kočky...ide sa do PD 😀 😀 😀

lupena
11. feb 2010

jáj. rozplakať som Ťa nechcela, ale ani sa nenazdáš a už budeš aj Ty držať ten malý batôžtek v náručí..🙂

helika81
12. feb 2010

jáj veru,kiež by...a milé je to,keď mi všetci vravia,však počkaj sa natešíš až tak,že budeš rada,keď si sama oddýchneš 😀 ,aj tomu verím....ale si myslím,že pre nás je to väčší zázrak ako pre normálnu ženu bez rouzi 😀 ...a s tým plačom som to nemyslela v zlom,ja len že tie hormóny pôsobia na mňa citlivo 😀

lupena
12. feb 2010

aj mňa rozplakalo všetko..🙂 ale veď je to krásne. Ja som inak nemala žiadny problém s otehotnením. Neviem ako Ty. Ja som v podstate ani neriešila to, že mám reumu.Kedysi som to riešila, že raz keď budem chcieť mať deti, tak budem mať dva roky očistné kúry a tak, ale nič z toho sa nestalo. V podstate ani neviem, či je problém pri reume otehotnieť, alebo čo. Ja sa skôr snažím myslieť pozitívne, čiže som žiadne negatívne veci nevyhľadávala.. lebo človek si môže svojími myšlienkami privodiť zlé veci..

zuzka88
14. feb 2010

Caute koceny 😀 😀

uzsme doma, konecne... aj ked maly bol uplne vpohodicke, zlatunky, poslusny, spinkal, papal, cestoval 🙂 boli sme gratulovat na 50 znamemua kvoli malemus me sli s predstihom a sli sme vlastne 3 dni a naspat sme to zmakli za sobotu s dvoma zastavkami na navstevu

termin porodu som mala 19.11. a narodil sa 16.11. 😉

Lupena, sak mi mame skoro rovnako tych krpcov 🙂

a s kojenim mam stale problem, tiez pomaly ratam dni do pol roka ale to mame este daleko... odsavam, mrazim, uzivam bylinky... uz mi reve dieta, pridem neskor 🙂 peknu nedelu

lupena
14. feb 2010

Zuzi skoro...🙂 takže je to škorpion, čo? aj my sme chceli, ale nevydalo a je to váha..) ale nevadí, v podstate je to aj tak jedno..🙂 a ani Ty si neskúšala prikladať ho teraz niekedy s odstupom času? Inak aj náš malý má rád návštevy. Aj dnes sme boli u svokrovov. Došli sme tam bol dobrunký, kľudnunký, usmieval sa a ked sme sa vrátili, tak pišťal ako piliňák..🙂 ale aj včera mal taký deň. Neplakal len na rukách. Ale má asi len zlé dni. lebo inokedy býva dobručký. S manželom máme podozrenie, že mu začínajú ísť zuby. Ale svokra aj mamina vraví, že je to ešte skoro, že bude mať ešte len štyri mesiace za týždeň. Nemá síce horúčky, ani hnačky ale je nervózny, chvíľu sa smeje a z ničoho nič začne strašne nariekať akoby ho niečo bolelo. Z ničoho nič prestane plakať a smeje sa. To doteraz nerobieval...a ešte si tak skúma ďasienka. doteraz pchal len prsty do úst, ale teraz to robí tak inak. akoby si skúmal čo tam má. A aj dudel vždy mával, len keď išiel spinkať. inak ho vyplúval a teraz ho dudle skoro celý deň. Ale veď uvidíme čo to je...🙂 začína plakať, tak mu idem dať papať a hádam bude už spinkať. ( a teraz ma napadlo že ani v noci tak dobre nespí. najskôr prespí šesť hodín, čo je v pohode, ale potom je hore už každé dve hodiny a to tiež nemá vo zvyku)

deina
15. feb 2010

Caute baby. 🙂 Obaja mi este spia, ale musela som uz vstat, lebo by som praskla... odsavam. 😝

Aj my sme mali mat skorpiona a napokon mame pannu, chlap panna, no sranda... 😀 Ale to je jedno, aj tak velmi na horoskopy neverim. Takze mame doma rybu (mna), barana (manzel), kozorozca (Miska) a pannu.

Chuda Matko ma uz treti ten nadchu, asi aj preto vela spinka teraz, chrci tam v postielke, maly moj a kasle, ako mu to zateka. No ved zobudi sa, tak mu to odsajem a bude mu lepsie. Zachvilku ma meniny a tak riesim, ci a ako oslavovat. Najprv mi totiz spi Misko cez obed, tak to sem tu nasu bandu volat nebudem, su dost hlucni... potom spi Matko, takze ked tu budu, bud bude spat (asi tazko v tom hluku) alebo bude hore a bude mrzuty, lebo spinkat nemoze. 😒 Rovno to zrusit, aj tak z toho nic nema?

Ja som tiez nemala problemy s otehotnenim, Matej sa nam podaril ani neviem ako (neplanovali sme ho este). Ale zda sa mi, ze pri RA to byva vacsi problem, mame tu dost anjelikov, bohuzial. 😔 A potom SjS v tehotenstve robi problemy, to su dalsi anjelikovia. 😔

Ozaj, ta knizka, naozaj je tam vela o tom, co detom skodi - predcasne posadzanie (teda kym sa neposadi sam, nema sa davat dieta sediet), lehatka, autosedacky... ale tak jasne, ze autosedacku vyuzivat treba, ale oni to myslia tak, zeby tam to dieta nemalo byt casto, mnohi to pouzivaju aj doma ako lehatko. A ze v lehatku ked dieta lezi, netrenuje si svaly, oddychuje tam, tak tiez by tam nemalo byt prilis casto. V tomto veku by vraj mali bud lezat na nejakej tvrdej podlozke na chrbte, cim si tiez trenuju svaly alebo na brusku dvihat hlavicku. Nuz, Misko to mal jednoduchsie, ten bol neustale na zemi, vpodstate tak ako sa to odporuca v tej knihe, tak nejako prirodzene bol tak - ale Matka nemozem nechat len tak na zemi, ved mi ho pristupi. 😀 A take, ze choditko ani neriesim, uz moja mama ho nepouziva, pri Miskovi som ho tiez nemala, ani Matko ho mat nebude.

Jaaj, by som mohla vyspavat dnes, co mi tolko spia! 😅

lupena
15. feb 2010

čau Deina. tak chodítko nebudem kupovať asi ani ja. ale proste všetko sa mi tam zdá zlé a nechcem mať výčitky, keď dám malého do lehátka napríklad popri varení, alebo keď upratujem a chcem si niečo dorobiť. Maximálne tam bol 2 hodiny dokopy za deń a aj to je veľa. Niekto tam vraj necháva dieťa aj spať. to nechápem. a kámoška tam dáva 3 týždňové bábo, to už absolútne nechápem. ale je to jej vec.
Inak náš malý má soplík už asi tri mesiace. Ale vraj to má zo suchého vzduchu. Nemá ich ani nejak farebné (žlté, zelené). O tých Anjelikoch sa budem tváriť, že som radšej nič nečítala....
My sme hore asi od trištvrte na sedem. Ešte mesiac a pol dozadu som s malým spávala do pol desiatej. kde sú tie časy..🙂
Deina ako ste víkendovali?
Inak ja mám manžela pannu a nemôžem si sťažovať..🙂 ja som býk a malý váha.

lupena
15. feb 2010

oaozaj a malý bude mať meniny v apríli, ale tiež to asi nebudem riešiť nejako oslavou. Aj tak má segra vtedy termín pôrodu a zbytočne nechcem aby cestovala (z Trenčína). A naši nech sú radšej s ňou, keď manžel bude v robote-
a ako si povedala. aj tak to dieťa z toho nič nemá. začneme oslavovať až narodeniny..🙂

deina
15. feb 2010

Vikend? Co ja viem, celkom fajn... nic zvlastne. Ale v piatok sme boli trosku vonku s manzelom, v cajovni, dala som si taky vyyyborny cajik, cierny, silny, s mliekom a medom, mnam, ze Vanilka-Smotana sa to volalo. Taka trosku divocina, este aj kusky cokolady vraj obsahuje. 😅

Z 2 hodin v lehatku naozaj nemusis mat vycitky. Ine je, ked je tam dieta cely den, aj tam spi, ako si pisala, ze ho tam nechava tvoja kamoska. To uz je vela. Inak aj o satkach tam pisu nejake zapory, ale to mi uz moze byt jedno, malemu sa v satke pacilo, ked mal 2 kila, 2 a pol, potom uz nie. Odvtedy tam nechce byt. Tak som satku vyprala a asi ju predam. 😒 Ak nebude chciet byt v Ergu, mozem predat aj to. 😖

lupena
15. feb 2010

veď si odlož. možno sa pritrafí tretie dieťa..🙂))
ten čajík mohol byť dobrý mňam. To mi pripomenulo, čo som dnes zabudla kúpiť v obchode..🙂) nevadí. Možno sa tam ešte zastavím. Malinký spinká, keď sa zobudí, tak ho vychystám, zoberiem aj psa a pôjdeme na prechádzku.U sa teším. je tam super počasie.
Ja viem, že nemusím mať výčitky, ale proste je tam písané, že nie je vôbec vhodné, tak to čítať nemusím..🙂)ň
Inak malý je aj dnes dáky nervózny. už tretí deń. Asi má len svoje dni, veď to mávajú aj chlapi..🙂)

zuzka88
15. feb 2010

caute baby

lupena, ja nahodou kojim 🙂 prvy mesiac som aj okrmovala nutrilonom ale potom som volala laktacnu poradkynu a od Vianoc kojim vyhradne...nuz ale je to pre mna aj doteraz stresujuca zalezitost hlavne ked vidim ze by jedol a netece... Ale poviem vam, ze som sa zmierila s tym (pred par dnami) ze maly je kazdu hodinu plus minus a uz proti tomu nebojujem.. Deini, a kedy si Mates predlzil ten interval? ako casto jedava teraz?
Inak nas krpec je uz tuco, som ho skusala vazit a uz ma od oka raz tolko ako porodnu hmotnost 😀 takze urcite sa napapa dost no ale tvari sa ako keby tyzdne hladoval...

aj ja som kupila lehatko, asi pred mesiacom a nemam ziadne vycitky svedomia... Luborko v nom sedava rano ked 30 minut cvicim, ked sa idem osprchovat a ked varim pripadne jem a nechce sa mu lezat
Alebo lezi v ohradke pod kolotocm, alebo na gauci, alebo na deke pod hrazdickou alebo je na rukach 🙂 ale aj na kolenach mi sedava, oprety o mna... to ako ma vadit? a asi 2x tam aj zaspal tak som ho tam nechala, co ho budem budit? keby som ho prelozila, zobudi sa... ale to bola skor nahoda

(musim pisat, maly zaspal a tato je na futbale 🙂 )

no ale ja mam iny problem momentalne... ked Deina pisala, ze postielka je na spanie, ja uz ani nepamatam, kedy tam krpec spal... Doobeda spi na gauciku, nakojim ho po leziacky a on zaspi tak pri mne a ja potom s nim, to iste ak zaspi poobede ale ak sa zdvihnem, zobudi sa takze zvacsa ideme do kocika
No a vecer mi zaspaval na vankusi pri kojeni a s tym putoval aj do postielky lebo inak sa preberal. No ale to uz nefunguje, no ak aj zadrieme, v sekunde ako ho polozim do postielky je hore a kym nedosaten prso, tak oci ako puk na mna hadze. Castokrat zaspi az ked si lahneme do manzelskej a dostane prso.. Ale ked ho chcem z nasej postele prelozit, hned sa zobudi a uz nezaspi, je jedno ci mal tvrdy spanok, ci ho prelozim hned, po 5 minutach, po pol hodine...
Moje dieta proste nevie zaspavat bez prsa a uz vobec nie v postielke.. Podotykm, cumel vyflusne aj cez celu izbu ak mu ho nanutim, castokrat tak zatne sanku ze mu ho do ust ani nedostanem 🙂 este obcas sa dokaze ukludnit s malickom (prstom) , to mi poradila ta laktacna teta miesto cumla, no ale prso je prso...
No a tak vnoci spava Luborko s nami, ma to aspon tu vyhodu ze vpodstate prespim celu noc, nevstavam na kojenie, ked sa preberie, dostane prso, pocucka si a spi dalej a ja casto zaspim skor ako on...
Ako ho naucit zaspavat??? a v postielke???? poradte...
Skusala som aj cicikanie na rukach, nepomaha a ak nahodou aj zaspal, dotykom s matracom je hore... Spravil si zo mna cumel :( aj teraz mi spinka na gauci ale hned ako ho prelozim bude hore takze najprv vam pisem lebo potom uz budem musiet zalahnut k nemu...
Myslite, ze sa to zlepsi keby pil mliecko z flase?

som sa trosku rozpisala, tak sa nehnevajte a poradte 😉 dakujem!!!!

lupena
15. feb 2010

Zuzi kým som to dočítala, tak ani neviem,čo som chcela napísať..🙂) jáj, už viem, že či cvičíš kvôli reume, alebo chudnutiu, lebo vraj to pri kojení nie je dobré. Vylučuje sa kyselina mliečna a mlieko chytá pachuť, či čo som to čítala..🙂 inak aj ja by som chcela cvičiť, ale sa k tomu neviem dokopať a ešte som aj závislá na sladkom. a toto sa mi stalo v tehotenstve. Stala som sa závislou..🙂
Inak neviem Ti poradiť s tým spánkom. Lebo náš malý s tým problém nemá. Ale jemu sa v postielke náramne páči. Teda hlavne večer. Má vedla postielky lampičku a na postielku kolotoč a najviac sa mu toto všetko páči večer, keď tam má samé tiene a tak. Normálne keď ho tam idem uložiť a už zaspáva (napríklad pri kojení, alebo tak) hneď sa preberie keď zistí, že je v postielke a začne sa usmeivať. Vie sa tam nenormálne zabávať. Má tam svoj svet..🙂) Vyskúšaj mu dať aj Ty na postielku kolotoč a vedľa nej lampičku, ale tak aby mal v postielke prítmie.. možno sa mu to tiež zapáči..🙂 alebo sa s ním rozprávaj vždy až kým nezaspí. Veď raz to prísť musí. Teda dúfam, že budeš mať šťastie a príde to skôr na neho ako na Teba..🙂)
a vy už používate ohrádku?.. 😲 to je na čo dobré pri takom miminku, veď Ti zatiaľ nikam neujde..🙂)