Reumatoidná artritída. Môžem otehotnieť?

zuzanabb
12. feb 2008

Ahojte, chcela by som sa opytat, ci ma niektora z vas skusenosti s otehotnenim pri tejto diagnoze, ktoru mam uz 10 rokov. Beriem Metotrexat, Prednison, Aflamil, Sulfasalazin.
Mam 30 rokov a uz by som chcela babatko, lenze doktor mi to velmi neodporucal. Som ale odhodlana aj napriek vsetkym moznym komplikaciam mat vlastne babo. Viem, ze nemozem brat metotrexat aspon 4-6 mesiacov pred otehotnenim, ale neviem ako prezijem to obdobie bez liekov.
Ak by niektora z vas mala skusenosti ako to "ocistujuce" obdobie bez liekov vydrzala, tak mi dajte vediet. Pripadne ake ine neskodne lieky ste brali ako nahradu. Rozmyslala som aj nad homeopatiou.
dakujem.

jenina
2. júl 2009

Sorry, nie TO ale TEN Sven, chcela som napísať, že TO čo má Deina a Jana.

zuzka88
2. júl 2009

Jenina 😀 my by sme to urcite vsetky pochopili

aj ja pisem dakedy (vacsinou) jak madar...najma sa mi daria presmicky pismenok, ale to preto ze pisem rychlo a neviem strojopis 😉

jana_
2. júl 2009

Ahoj Jenina,
nechapem niekedy lekarov, jeden povie, mozete mat deti, druhy zasa, ze co chceme my, ked zdrave zeny maju v tehu problemu,....jeden ze kvapkat do oci neuskodi, druhy ze na co kvapkat, ked netreba,...a tak je to so vsetkym, kolko lekarov, tolko nazorov a Ty pacient vyber si. 🙂

deina
3. júl 2009

Jani, ved kym nemas suche oci, nemusis kvapkat. Robili ti Schirmerov test? Take tenke pasiky do oci, tym zmeraju, kolko tych slz mas - napr ja som velmi dlho kvapkala, hned rano, inak by som oci nerozlepila a teraz ani nemusim, nejako sa umudrili. 🙂

Protilatky som mala dost vysoke pri Miskovi a teraz neviem, uvidime v Piestanoch, co povedia... ale dufam, ze su kludnejsie, kedze beriem prednison a mala som predtym aj ten plaquenil.

Aj ja som si vcera zaplavala u nasich v bazene, super bolo - ale aky srandovny pocit, brucho mi voda nadnasala. 😀 😀

jana_
3. júl 2009

Deini, Shirmerov test mam este v pohode. 🙂 To je super, ze sa Ti oci umudrili, tehu urcite prospieva. 🙂
Inak po Plaquenile sa mi nejako tazsie dycha.

deina
3. júl 2009

Jasne, tehu nam tuto chorobu zlepsuje. 😉 A mne velmi pomohol aj Plaq, aj Prednison.

Teraz sa asi kazdemu tazko dycha, moze to byt aj horucavami... nie je o tom nieco v letaku, ze tazkosti s dychanim?

zuzka88
3. júl 2009

Ahojte, my sme dnes boli v poradni a chlaanko nam pomalicky rastie, vsetko je OK tak sa tesim...lne skoda, ze nebol so mnou muzik... esteze sme dostali fotku 😉

Aj u vas je taky hic? u nas o 5 stupnov menej ako vcera (podla auta) ale na pocit ovela teplejsie a dusno! kym som sadla do auta, bola som mokra jak mys

helika81
3. júl 2009

Ahojte,aj u nás je teplo ale fajne popršalo,takže už sa dá dýchať 😀 Zuzik ja dúfam,že mi to príde budúci týždeň,veď uvidíme...My sme sa učili strojopis ale sem-tam hodím chybu aj ja 😀,Rouzi ma celkom poslúcha,a kvapkám aj ja do očí,kôli zápalu,takže nie je to až také hrozné ale alergia ma drží 😠

silviapd
4. júl 2009

Prajem Vam krasny vikend bez bolesti!!!!Vsetkym!

helika81
4. júl 2009

aj ja Vám babuľky 😀 😎 😀

deina
4. júl 2009

Zuzi, pekna 3d fotka, tak srandovne sa tam tvari. 😅

zuzka88
4. júl 2009

Akoze sa usmieva som povedala 🙂 dakujem 😵 uz by som ho chcela mat "doma" 😀 A vy nemate ziadnu??? mas sice v albume braceka ale iba v brusku 😎

Este som chcela chvalit aj Sse na promociach 🙂 a tisko som zavidela 😅 ja som taky lenivec na ucenie...

Aj ja prajem krasny vikend vsetkym! A.....kedy dame to stretko? Sak zachvilu sa nebudem vladat hnut...
Mali by ste napisat, kedy mate dovolenky a dakde pomedzi to by sme sa mohli,nie? alebo cakame na september? ale nech to stihneme kym neni zima 😀

jana_
4. júl 2009

Holky, neviete o nejakej dobrej praktickej lekarke/lekarovi v BA? Dakujem.

helika81
4. júl 2009

Janka ja ti nepomôžem,bývam až na opačnom konci ako je Ružomberok...my sme boli seno hrabať a ma opálilo 😀 musím stihnúť slniečko,kým mi nenasadia lieky 😖 😎 ,Zuzka krásne fotky,kiež by sme už mali aj my babatko 😢

deina
5. júl 2009

Zuzi, zatial nemame fotky, budu potom zo 4d. 😉 Uz sa tesim.

zuzka88
5. júl 2009

Jani, ja som sice z BA ale chodim este k staremu obvdonemu do stupavy.. nic speci ale mne staci

Skus mozno nejake centrum ako prosanus alebo take dajake 😉

Heli........ ☹ aj vy budete mat! neboj!!! Tehu virusik iba pre teba!!!!

Super Deini, cakame!

Pekny nedelny veceeeeeeeeeeer 😵

jana_
5. júl 2009

Holky, vdaka, musim nieco pokukat. 😉
Tiez zelam este pekny vecer alebo uz aj dobru noc. 🙂

deina
6. júl 2009

Dobre ranko. 🙂 No ja som po vikende vykupana, vybicyklovana, opalena... 😅 taaak dobre sa mi spalo, uz som vecer zaspavala, nastastie aj maly celkom fajn zaspal, tiez musel byt vyniceny z vody a slnka. Hoci on vodu nejako velmi nemusi, teda bazen nie - obcas don vlezie, ale viac je vonku ako vnutri a ovela viac ho bavia kadejake dvere, krhly na vodu (premaval sa aj s dvoma, jedna skoro vacsia ako on), auta, piesok, psy... Mrvatko dnes este spi, asi sa aj to vynicilo. 😀

deina
6. júl 2009

Vsetky sa niekde clupkate, ze tu nikto nie je? 😀

sse
6. júl 2009

Ahoj Deina,
joj to člupkanie by bodlo v tomto teple, ale musím sedieť v robote a najhoršie je,že tento rok sa ani nikam na dovolenku nedostanem.

Baby vy sa niekde chystáte na dovolenku?

potulka
6. júl 2009

ahojte
po kontrole u reumatolozky: sedimka 2/8, krvny obraz ok, aj hepatalky, protilatky v norme a RF 44. mam dalej kojit, medrol 2 mg a keby bolo horsie, zvysit na 4. takze v celku ok. 🙂

zuzka88
6. júl 2009

Ahojte bambulky 🙂

Potulka, super spravy 😉 Len tak dalej, budes mojim vzorom!!! A maly je krasny! Iba som tak trosku nakukla k mojim byvalym marcovkam a malis ste stretko tak som vas okukala 😅

Mili, ani mi nikam nejdeme, nic si z toho nerob...len sa utesujem ze hadam buduci rok s krpcom aspon do chorvatska...

deina
6. júl 2009

Potulka, super. 😅

My sa tiez nechystame na dovolenku, netrufam si... a ani peniazkov vela nie je, tak asi len skocime na vikend do Bojnic vypnut a zmenit prostredie. Nasla som taky fajn rodinny penzion, malo by sa tam pacit Misulovi.

sse
7. júl 2009

Ahojte,

my sme boli v Bojniciach minulý rok, keď bol rozprávkový zámok. Bol to super zážitok aj pre nás nielen pre tie deti čo tam boli. 🙂 Len nás trošku sklamala zoo, je síce pekná, no bolo veľmi teplo a veľa zvierat bolo zalezených.

helika81
7. júl 2009

Ahojte,som sa nehlásila,lebo sme si dávali nový softvér do compu a bola som mimo,všetko som si musela odznova nainštalovať 😀 ale už som tu...včera som bola na krv,kôli aslu a sedimka mi vyšla hore 14/28,júj na nervy ale sa aj tak cítim akoby ma mechom praštili.ja som sa včera opálila pri grilovaní a večer ma manželík musel natierať cmarom 😀 ale pomohlo 😀 ...my nejdeme nikam na dovču,jedine ak na balkón 😀 (balkán),skôr si dáme cestu do PD,ak budem ešte PN,tak neviem 😎 zatiaľ sa držkajte,ináč v nedeľu sme s manželíkom nevydržali a bolo 😀 a či bude dieťa neviem lebo akosi sme to prehnali,a čo veď žijeme iba raz,nie tak si treba všetko vychutnať 😀 😀 😀

silviapd
7. júl 2009

Caute zienky!

Deini a ako sa vola ten penzion v Bojniciach?

zuzka88
7. júl 2009

Zdravim vsetky krasne zienky so Svenom a Rouziiiiii

Nemam mo co pisat, ale aby ste na mna nezabudli 😉

deina
7. júl 2009

Silvi, Penzion Alena. 😉 http://www.penzionalena.eu/

Taky sympaticky pre rodiny s detmi, su to apartmany (zvlast spalna a obyvacka, take som hladala), vonku pieskovisko, hojdacka, gril, ohnisko a je to v centre.

helika81
7. júl 2009

Fíha deini,super som si to pozrela a môže byť,ešte že tam mám maminku 😀 a kedy sa chystáte???

deina
7. júl 2009

Kde mas maminku? Asi az zaciatkom septembra pojdeme, vtedy bude viac penazi. 😅 Budem totiz na dovolenke.