Robertsonská translokácia. Stretli ste sa s tým?

prestigio
3. jún 2009

Ahojček baby patram po žienkach čo sa už s tým stretli totižto mne ju na genetike zistili a túžim po bábu po zdravom babu,nemam problem otehotnieť ale potom v 16,tyž potrat . Mala som už 2x za sebou missed,a lekari mi odporučajú dalej skušať,vraj raz natrafím na to spravne vajko.
Dakujem za každe slovko

lenka20
3. jún 2009

prestigio osobne s tou translokaciou nemam skusenost, ale chcem ta povzbudit, ze skutocne je mozne donosit zdrave dietatko aj s nejakym tym genetickym problemom - moja znama ma tzv. mozaicizmus a to je velmi zla geneticka diagnoza s velmi zlymi prognozami co sa tyka deticiek - no a tato baba bez akejkolvek lek.pomoci porodila dve zdrave dievcata, nik tomu nedaval sancu a ona to zvladla...
tak nech ti to vyjde a dockas sa zdravuckeho miminka 😵 😵

bettynka222
3. jún 2009

ahoj prestigio, prisla som ta anvstivit do tvojej novej temicky 😎 a trosku ti ju podoporit. ta tu s fyalynkou mozme navstevovat 😉
verim, ze ti sem coskoro napise nejaka uspesna tehulka s tvojou diagnozou. ozaj a zaskrtla si tuto temu aj pre cesku verziu kona? vies, viac hlav viac vedomosti 😀

prestigio
autor
4. jún 2009

bettynka222 nezaškrtla tak chytro som stlačila myš že už bolo neskoro-------som ja ale nešika a to preto že stresujem a paníkárim juuuuuuuuuuj
a ďakujem že na mna myslíte aj s fyalynkou

prestigio
autor
4. jún 2009

a bettynka tu temu opakovane potraty II som začala ja lebo ta prva bola uzamknutá a pozerám že už je odomknutá tak sa na mna nehnevajte dakujem

prestigio
autor
4. jún 2009

lenka20 veeeeeeeeeeeeeeelmi si ma potešila teda v dobrom slova zmysle že je to možné kujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem tisickrat vdaka

hava77
4. jún 2009

ahoj prestigio, ja mam skusenost s touto translokaciou, respektive moj manzel 😔
my mame babo cez umele oplodnenie kvoli tejto translokacii. nam sa prve embryjko ujalo po KETe tiez to bol potrat. a druhy ket sa nam uz narodil 🙂 a je uplne zdravy 🙂 takze ti drzim velmi palce a ver tomu ze raz sa to podari 😵

prestigio
autor
4. jún 2009

hava77 ahoj,potešila si ma že sa to da ale nemohli ste mať prirodzenou cestou alebo vam odporučili umele??

hava77
4. jún 2009

u chlapov tato translokacia ovplyvnuje pohlavne bunky, takze ked sme dlho nemohli prirodzenou cestou, tak sme zacali patrat po tom ze preco a dopatrali sme sa k tomuto dovodu....takze asi tak.
nie je to bovieco, museli sme sa s tym zmierit, a bat sa ako to dopadne s tehotenstvom, ci bude maly zdravy a tak, ale nakoniec to dobre dopadlo. ver ze aj uteba to dobre dopadne a nevzdavaj to.
zialbohu je to diagnoza, ktora sa neda vyliecit a to je najhorsie 😠

bettynka222
4. jún 2009

prestigio si sisi, preco by sme sa na teba hnevali? ja som len najprv nechapala preco mame novu temu, vies? a to preco nas zamkli?
jeeeej, no vidis, ze sa tu nasiel niekto s podobnymi skusenostami. tuto diagnozu sice nasli u chlapa, ale je to v podstate ten isty problem...a maju zdrave babtko to je super. ale teraz som sa trosku vydesila....ze co ak okrem tej trombofilie mozem mat ja alebo manzel aj taketo nieco, hmmm? to ti zistovali normalne na hematku spolu s inymi mutaciami, alebo to zistili pri skumani plodu alebo ako?
a drzim palce, nech uz sme vsetky co najskor uspesne tehulky 🙂

prestigio
autor
17. jún 2009

bettynka222 to mi zistili normalne na hematku odobrali 14 ampuliek krvi a tie rozposlali na skumanie a vysledok bol po 7 tyždnoch na svete.taže tak

bettynka222
22. jún 2009

ahoooj prestigio, ako sa mas? zistila si nieco viac o moznosti riesenia problemov s tehu? ja stele nemam hemato....tak ma to trochu trapi, ale ved co nerobim....nic neurychlim 😝

prestigio
autor
25. jún 2009

Ahoj bettynka, no nemam nič noveho bola som zase na hematku lebo na odber lebo mi zistili nejake zle vysledky aj tam vraj mam v krvi prebytok železa a v zasobe nula. A to je teda fakt divne tak mi opakuju testy. Inač snažím sa zmieriť s tým čo už viem ale je to velmi ťažké. Ked si predstavím že som už mohla mať doma dvojmesačne babo .......alebo že orave teraz by som vtupovala do siedmeho mesiace srdce mi puka. A už velmi chceme babo,tak asi to skusim do tretice.

bettynka222
25. jún 2009

moja a nechces ist k nam do snazilkovacej temy od spetembra? rady ta s fyalynkou uvidime a pokecame o vsetkom co si zistila. my tiez este stale cakame na vysledky, nemame istych hematologov, tak sme torchu nestastne...vsetky tam mame nejake problemy, ale spaja nas spetembrova nadej 😎 (ajked este neviemé, ci nam to vsetkym od spetembra povolia...ale ja nam tam fajn, tak prid 🙂):

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...