Robili niekomu genetické vyšetrenie na dva krát?

tereza123123
14. aug 2009

Ahoj píšem ...lebo sa topím, topím sa v svojich pocitoch a hladám osobu ktorá zažila niečo podobne ako ja ... ešte nedávno bol moj život uplne iný... bola som štastná čakatelka miminka v 6 mesiaci...už som pokukovala po vecičkách ktore bude nosit moj synček no všetko sa mi to zbortilo ked mi povedali že malý má VVV nezlučitelnu so životom.Za pol hodiny som sa mala rozhodnut o svojom dalšom živote a tak cez všetko čomu som verila som sa musela s mojím chlapčekom rozlučit myslela som si že horšie už ma v živote ani nemože stretnut ... v tedy mi lekári povedali že sa to stáva.Je skoro tri mesiace od toho čo som rodila svoje male mrtve dietatko...pri porode nám urobili odber plodovky a zistili trizomiu chromozomu ale ktoreho sa už nezistilo na genetike mi zase povedali že sa to stáva....čakám u dva mesiace na genticke vysledky mna a mojho muža či máme nejaku geneticku vadu alebo to bola len náhoda a včera mi volali že sa im nevyvinulo dostatok buniek a potrebuju nám ešte raz zobrat krv... Nikdy som nepočula že by na genetiku volali dvakrát ... neveim čo si mám o tom mysliet ked som tam volala povedali mi že sa to stáva a hlavne v lete .. no mne sa tomu nechce verit .. nieje toho /to sa stáva/ už nejako privela ? teraz nás objednali až za mesiac tqakže som sa vrátila na uuuplný začiatok po mesiaci ešte dalšie dva mesiace čakania na výsledky ...e mi stoho všetkeho na nič...preto som chcela vediet či tu nieje niekto taký komu tiež robili toto vyšetrenie na dva krát...Všetkým držím moooc palčeky za odpoved dakujem

tereza123123
autor
3. sep 2009

ahoj Mamkule ja si myslím že ked sa nič nepotvrdilo na tom ultrazvuku tak to bude v poriadku ja viem že sa to lahko povie lebo ja som zažívala to iste no jedine čo ti ostava zamestnavat sa niečím na tolko že nad tým nebudeš amt tolko času rozmýšlat ... Ja som mala teiž dnes taký smutnný den dozvedela som sa že moja sestrenica čaká bábo... prajem jej to ale zdruhej strany tam niekde v nutri ma to trhá zdá sa mi že všetky ženy okolo mna su tehotne a maju detičky a ja prázdne bruško a srdce plné bolesti a ešte sa blíži den mojeho porodu teda už by som sa na neho pripravovala ...mali sme byt stastní :( mamkule neváhaj teš sa z pohybov kopancov lebo to je to najkrajšie čo može byt v utorok na teba budem mysliet ale uvidíš že píšem pravdu že to bude v poriadku..pohladkaj za mna bruško :D maj sa ...

tereza123123
autor
3. sep 2009

elenka ty si jedna stých ktorá by podla mna mala mat tolko detí kolko len chce lebo si mi vel pomohla ... tak nejak som sa vnutorne ukludnila lebo viem že aj ked nám tie výsledky prídu zlé nebude to až take strašné...chcela som sa ta ešte spýtat na tvoj názor. Mama mi hovorí že možno nám zistia že ako pár sa k sebe proste nehodíme a že nebudeme moc mat spolu deti.../zdrave/..chcela som sa spýtat či už si sa stým stretla že niekomu tak povedali lebo ma ta myšlienka dost trápi...

johanka33
3. sep 2009

Ahoj holky,

já chci moc poděkovat elance za všechny dotazy které je schopna hrozně hezky a hlavně srozumitelně vysvětlit. Díky bohu za ni v této diskuzi. Mně taky moc pomohla s info a terka má pravdu ať příjde jakýkoli výsledek i u mě budu ho snášet s tím nejlepším vědomím i díky ní......

terezko, drž se....věřím, že se vše v dobé obrátí....člověk nesmí ztrácet víru a naději....já jsem zarytý pesimista, ale na tomhle něco bude 😉

mamkule: hodně síly a jen ty nejlepší výsledky.....mě to čeká příští týden také.

Dobrou a jen krásné sny....................

marketa137
4. sep 2009

Ahoj holky, nevim jestli můj dotaz patří sem ale včera v rizikové poradně mě doporučili a rovnou objednali na úterý na genetiku. Mam těhotenskou cukrovku tak asi z toho důvodu. zatim nevim co mě čeká tak jestli mimo UTZ budou dělat i odběry krve?. Screening dopad na 1. Nosní kůstka přítomna, NT 1,6 a krev taky ok a včera na UTZ prý vše ok. Tak by mě zajímalo ce se mnou budou dělat. Vim že 100% UTZ ale jinak mě to přijde jako zbytečná návštěva. Před týdnem na screeningu mě můj doktor říkal že na genetiku nemusim když v rodině neni genetický zatížení 😉 . V8m všem držim palce a´t všechny výsledky dopadnou dobře, sama si neumim představit to rozhodování. navíc je u mě zázrak když vůbec otěhotním a bylo by to těžké. na druhou stranu vím že bych si postižené dítě nenechala z žádného důvodu ☹ .Včera mě v rizikovce nic moc neřekli, jen že UTZ a pak prý si se mnou promluví ale o čem? V manželově rodině žádný nemoci nejsou, jen tchán měl hodně diptrií a jsou tam dost alergiici což je civilizační 😒 a z mé strany bohužel nic nevim. Za každou radu budu ráda 😉

elana
4. sep 2009

Terezko, Johanko děkuju, jste hodné 😔 snad se i já miminka jednou dočkám🙂

Teri, mě dnes něco napadlo...opravdu Ti řekli, že malý měl TRIZOMII? Nešlo náhodou o TRIPLOIDII??? To je velký rozdíl, trizomie se týká jen jednoho chromozomu (proto jsem byla tak nedůvěřivá, že by to nezjistili), ale triploidie je něco jiného, tam je zmnožená celá kompletní sada, místo 46 (nebo 47 u trizomie) chromozomů, má plod 69!! chromozomů. Chyba je ve vajíčku nebo spermii, že nedokázalo správně rozdělit svou chromozomovou výbavu během zrání. Právěže mě to tak trklo cestou do práce🙂, ony totiž ty příznaky tomu dost napovídaly.

Jinak jestli k sobě pasujete nebo ne, na to na genetice nepřijdou. Nejčastěji se toto řeší v reprodukční imunologii, když se zjistí, že žena tvoří protilátky proti spermiím konkrétního muže. Ale dnes už lze téměř vše léčit a obejít pak přes IVF, kdyby došlo na nejhorší 😉

tereza123123
autor
4. sep 2009

johanko moc dakujem dufam žed máš pravdu...

marketko v tomto tvojom probleme ti neporadím teda aspon som ešte nepočula že by koli cukrovke posielali na genetiku neviem kolko máš rokov možno je to koli veku alebo si len DR.chce niečo uistit nemyslím si že by sisa mala zaoberat otázkou či si nechat /nenechat bábo lebo ta to zbitočne stresuje.....

elenka až prídem z práce domov presne ti napíšem čo mi napísali do správy z odberu plodovej vody

zuzana1971
4. sep 2009

marketka ja mam normalnu cukrovku, picham si inzulin, mam vysokorizikove tehotenstvo kvoli tomu, ale genetiku mi nikto nespominal zatial

marketa137
4. sep 2009

Děkuju za rady. právě že můj doktor sám říkal že genetika neni nutná ale v rizikovce byla mladá doktorka tak si mylsim že chtěla být až moc akční a hlavně teda sestra a hned mě objednala. U nás máme 2 genetiky a odpoledne manžel přišel že mluvil se známym a zrovna tam kam mam jít chodila jeho žena a celé těhu byla na nervy ☹ . Prý jí furt strašili aniž by byl důvod a jdiný co chtěli aby šla na plodovku ☹ . Takže jsem se rozhodla že nikam nejdu a objednala jsem se do tý druhý- ta je soukromá ale vozí se tam krev na screening a mají i 4D UTZ a před 5 lety po potratu jsme tam byli. prý když mam screening ok tak stačí přijít mezi 16-17tt takže tam jdu 29. září a že pořádně na mimčo kouknou ale prý když na UTZ neni problém tak je to spíš zbytečný 😒 .
Zuzano já mam sice těhu cukrovku ale na inzulínu a už jsem na 16 jednotkách v ješdný dávce 😒 a cukrovku jsem měla i minule ale to mě nikam neposílali a i doktorka při screeningu říkala že genetika neni nutná 😉 . Tak to spíš beru ž jsou u nás v nemocnici až moc důslední. Vůbec jsem nad otázkou ukončení těhu nepřemýšlela, jen jestli má někdo podobnou zkušenost 😉 . myslim si že pokud by byl nějaký problém tak už na screeningu by něco zjistili a te´d ve čt v rizikovce taky, jinak je mě 29 😉

tereza123123
autor
4. sep 2009

ahoj elenka tak ti napíšem tak ako mi to poslali :
Konvenčne a identifikačnými metodikami G a C stanovený karyotyp 47,XY,+mar- s uniformným výskytom nadpočetného bisatelitového marker chromozomu./pozostavajuceho pravdepodobne z dvoch fúzovaných akrocentrických ramienok s dvomi heterochromatínovými pruhmi oddelenými centromérou.Bližšia identifikácia nadpočetného materiálu t.č.dostupnými metodikami nieje u nás možná/
Záver:patologický karyotyp 47,xy,+mar/nadpočetný marker chromozom-uniformný nález/

To že sa edná o tisomiu som sa potom dočítala na nete pomocou internetoveho prehliadača ... tak teda už neveim ....

johanka33
5. sep 2009

Ahoj holky,

tak jak je? U nás teda zimka oproti tomu co bylo 😒

terezko: asi bych si domyslela přesně co ty, ale nevím co eli na to řekne....
Jinak holky s tou cukrovkou je mi vás moc líto, ale markétka má pravdu, že je předčasné dělat závěry. Drž se 😉 zuzi.......
Jinak pokud možno užívejte víkendu............mně se to přehoupne a v úterý ta PLODOVKA....holky, fakt mám strach ono nejde ani o to uklidňování, ale opravdu si neumím představit, že budu začínat znovu, ale asi to žádná z nás co jsme tady 😨 Jsme už moc daleko......takže pozitivní myšlenky všem 🙂

elana
7. sep 2009

Ahojky, tak Terezko, jsem doma. Teda jsem...a nejsem.

Marker chromozomy jsou malé, neidentifikovatelné běžným barvením (tudíž nezařaditelné). Ten, který popisuješ, je relativně běžný (vypadá jako mašlička), často zděděný (takže nakonec ten nález možná opravdu můžete u Vás v krvích čekat, Tvé, či manželově). S jejich interpretací je potíž-a proto právě doma nejsem🙂 Ten, který popisuješ, by neměl být "nebezpečný", takže by neměl mít vliv na fenotyp Vašeho nemocného miminka. Pokud marker neobsahuje euchromatin (tj. geneticky aktivní hmotu z některého chromozomu), tak se obecně soudí, že nevyvolává žádné dysmorfie a problémy, a i tehdy, vznikne-li nově (tj. de novo, nezděděný), tak se zpravidla takové těhotenství nechá pokračovat a rodí se zdravé děti. Samozřejmě, pokud ji obsahuje (což se zde ale nepotrvdilo), tak dochází k částečné trizomii toho kterého chromozomu-od kterého marker vznikl, takže dítě s markerem z 21.chromozomu může např. vykazovat známky Downova syndromu, přestože nadbytečnou jednadvacítku jako takovou nemá.

Je to zapeklité, chce se mi říct, že jste měli prostě smůlu, že nález markeru nesouvisel se zdrav. stavem dítěte...ale to je samozřejmě odvážné. Nikdo z nás neví, co si ta příroda dokáže navymýšlet. Pokud se objeví stejný nález u jednoho z Vás, nejspíš to doktoři uzavřou takto, že šlo o dva nezávislé jevy, vývojová vada strukturní a zároveň nález v karyotypu, který ale sám o sobě nebezpečný není (protože Ty či muž jste zdraví, ač máte marker taky). Pokud se ukáže marker jako de novo vzniklý, tak se to na něj nejspíš svede s tím, že do dalšího těhotenství už se nemusíte bát, protože pravděpodobnost opakování je minimální.

vadelka
7. sep 2009

Ahoj elana,
som naozaj rada,že Ťa tu máme,si náš poklad,že nám to tu tak zrozumiteľne vysvetľuješ 😉
Ja ti to tiež ešte napíšem,to z výsledku plodovej vody:
hodnotených bolo G bandom 16 mitóz,3 mitózy boli artef.hypoploidné,ostatné mitózy boli s počtom chrom.46.V mitózach bola pozorovaná čiastočná pericentrická inverzia heterochromatínu na chromozóme č.9.Záver 46,XY,9phqh.
Neviem čo to tie mitózy znamenajú....
Ďakujem 🙂

elana
7. sep 2009

Vadelko, mitóza je v podstatě v tomto kontextu trošku nepřesný výraz, správně má být buňka ve fázi mitózy, tj. ve fázi dělení, nebo ještě lépe, chromozomy vysypané z dělící se buňky🙂. Po skončení kultivace prohlíží zkušená laborantka lahvičku s kulturou a vybírá, zda je tam hodně buněk, které se budou dělit. Ony v té fázi mají pěkné chromozomy vhodné k obarvení, trvá to ale jen chviličku. Proto se tam kápne roztok kolchicinu, což je mitotický jed, který ty chromozomy zastaví v této fázi. potom se lahvička zpracuje, nakape se to na sklíčko a obarví.......a následuje hodnocení těch "mitóz". Hodnotí se početně a strukturně. Ty hypoploidní mitózy znamenají, že se během zpracování pár chromozomů ztratilo a mitóza má tak např. místo 46 chromozomů jen 41. Je to "vada z výroby", nikoli stav v plodu. Další mitóza může mít chromozomů 30, jiná 44. Naprostá většina jich ale je správná, takže z nich byl stanoven karyotyp 46,XY, norm. mužský; s tou heterochromatinovou variantou, o které jsme už mluvily🙂

vadelka
7. sep 2009

Ďakujem,už som kľudnejšia 😝
Zajtra ideme s manželom na genetické vyšetrenie,tak som zvedavá,lebo na výsledky sa čaká nejakých 6 týždňov,čo je pre mňa veeeľmi dlhá doba...

elana
7. sep 2009

Nojo...ono to trvá. Ne samotná práce na tom...ale bohužel plodové vody mají přednost, krve se hodnotí většinou "když je čas"-což je na druhou stranu pochopitelné. Plodovky hoří, krve ne.

tereza123123
autor
7. sep 2009

ahoj Elenka ..som v práci ale vobec niesom schopná pracovat ...musím stále rozmýšlat nad tým čo si mi písala task trocha tomu chápem teda.. niesom si istá...znamená to že stou trizomiou som nemala pravdu ? že to čo zistili z plodovky nemá s herniou a hydronefrozou nič spoločne ? su aj markery ktore su "nebespečne ?"je možne aby sa o tom euchromatinu nezmínili v správe a inak tam bol ? 😒 nechápem z čoho teda možu byt tie vvv ked nie z trizomie som ti strašne vdačna zqa to že si mi napísala svoj názor čo by som dala za to keby mi to lekárka na genetike aspon takto vysvetlila :(

vadelka mi tam ideme cca za týžden a potom 2 mesiace čakat ja už sa stoho zcvoknem :((((

Ahoj Johanka držím na zajtra palčeky adaj vediet ako to tam dopadlo....vela štastia ...

vadelka
7. sep 2009

Tereza aj ja z toho asi scvoknem,je to straaašne dlho....a ja tomu všetkému vlastne ani poriadne nerozumiem,trizomia a tie ďalšie odborné názvy,to sa zle počúva....veď uvidíme čo nám tam nakoniec zistia...Dúfam,že nakoniec bude všetko OK...
Johanka aj ja držím palce 😉

johanka33
7. sep 2009

Terezko a vadelko, moc vám děkuju...jste zlatý. Zítra písnu...jdu na odběr 12.30 hod. na compu budu kolem 17.00 hod. Mám hrozný strach, ale ta nejistota nejde už vydržet. Plodovka by mohla být prý hned ve středu takže pokud by to špatně dopadlo dle mého nástup na Bulovku hned ve čtvrtek a na víkend bych mohla být doma. Jsem smířená opravdu se vším 😒 vám přeju taky jasné výsledky a samo ty nejlepší....ta nejistota a pochybnosti jsou opravdu nejhorší 😒

Dobrou................

mamkule
8. sep 2009

Terezko, tak dnes jsem byla na genetice, triple testy mi vysly negativni, UTZ celkem taky ok, jen srdicko nejak neslo neco zmerit, jelikoz prdolka byl otoceny zadami k nemu a cucal si rucicku 🙂
Jeste me ceka za 14.sreeningovy UTZ, snad nam to dopadne taky dobre, nejak se nemuzu Terezko, tobe preji z celeho srdce, at poznas konecne to stesti a at te doprovazi jak jen to pujde.Vim, ze to cekani je silene, ale rikam si, ze to slunicko se musi k tobe taky nejak najit cestu a verim, ze najde a ty pak zalozis optimistejsi tema a budeme si predavat jine informace.Budu k tobe do tematu nahlizet a cist, jak jste pokrocili.Mnoho stesti Terezko, nas pak ceka jeste jedna prekazka u porodu- ma prodelana hepatitida, kterou jsem tise presla, ale u prvniho synka imunizace ci profylaxe- ockovani proti hepatitide zabrala je zdrav, protilatky se mu utvorili, tak snad i u druheho synka to dopadne taky tak, neni ten zivot jednoduchy.......................pa Terezko

vadelka
8. sep 2009

Ahojte
Mamkule tak to som rada,že všetko dobre dopadlo,budem držať pršteky aj naďalej 🙂 🙂 🙂
Inak my sme dnes s manželom boli na genetike a bolo to v pohode,najprv konzultácia a potom nám obom vzali krv.Vraveli,že výsledky budú do mesiaca.Tak som zvedavá.Teraz už len musíme čakať a dúfať,že všetko bude dobré...
johanka držím palce,tá neistota je na tom najhoršia,ale musíš myslieť pozitívne.....Myslíme na teba 😉

tereza123123
autor
8. sep 2009

jeee ahoj mamkule asi nejaká telepatia alebo čo :D ja som si na teba tak dnes zmyslela že ako sa asi mate aj s malým.. už viete aj ako sa bude volat ? ani neveiš ako som rada že sa ti to všetko takto dobre vyvíja to je aj pre mna nádej lebo viem že ked už aj ja ostanem tehotná nikdy už to nebude bez starostí :( ale vidím že sa to aj dobre končí teda želám ti z celeho srdiečka aby Vám to všetko dobre dopadlo aj s tým očkovaním..Neviem nevyznám sa v tom ale už automaticky vedia že maelho budu očkovat ? či to len preventívne ?

vadelka to ste boli na cytogenetickom vyšetrení? a v ktorom meste ste boli na genetike ?aj ja by som chcela aby sa to dalo nejako urýchlit keby len o ten mesiac ako to povedali tebe...držím palce aby výsledky boli OK :D

mamkule
8. sep 2009

No, to ockovani musi byt, jelikoz me zustal v krvi jeste nejaky poz.antigen, ktery muze mit i mimi, pres placentu to ineprochazi, az se stykem s krvi.Ale kdyz to melo ucinek u prvniho syna, tak si rikam, kruci snad to pomuze i tentokrat.
Budeme opet doufat a cekat, az nam pak sdeli verdikt, zda ockovani zabralo.
Jmena vybirame, ale nemuzeme se shodnout 🙂 🙂 🙂
Terezko, urcite to dobre dopadne i u vas, nadeje umira az posledni...........
A Vedelce taky ti drzim moc palecky, mooocinko vam to holciny preji.Krasny vecer- my ho budeme mit, malej vstaval s tatkou az v pet hodin odpoledne, to bude terno 😝 😝 😝

vadelka
8. sep 2009

Ahojte 🙂
Terezka my sme boli na genetickom vyšetrení s manželom.Obom nám vzali krv a z toho budú skúmať chromozomálny profil alebo čo.nám tú genetiku odporúčali vo výsledkoch z amniocentézy.Pýtala som sa aj na to,či je možné,aby sa to opakovalo a vraveli,že by sa to nemalo opakovať,akurát,že mám zvýšené riziko ako ostatné maminy.Boli sme v Košiciach,sú tam zlaté doktorky.Vysvetlili nám to tiež tak zrozumiteľne ako elana.Tiež som bola prekvapená,že do mesiaca budú výsledky 😲 Veď uvidíme...
Mamkule,ďakujem veľmi pekne,chcem už mať tie vyšetrenia za sebou,aby sme mohli začať znova 😉 Teraz mám toho už dosť.... 😒
Ja až teraz idem spať,tak dobrú noc...a zajtra prajem krásny dník 🙂

elana
9. sep 2009

Holky jen rychle, jedu na služebku a budu až k víkendu, tak fofrem odpovím Terezce krátce k markeru:

Teri, ten marker co popisovali se zdá být ten, co není nebezpečný. Pokud euchromatin obsahoval, tak byl tak maličký, že se nedal vůbec zjistit. S trizomií jsi měla pravdu jen teoreticky...jak jsem psala, pokud marker obsahuje euchromatin, tak je dítě trizomické (a to jen částečně!) pro ten chromozom, ze kterého marker vznikl (často vznikají z chr. 15, ale právě i 21, 22 nebo z pohlavních). Jejich identifikace je obtížná (hlavně drahá) a pokud nevypadá nebezpečně (tj. jen neaktivní hmota, satelity a heterochromatin), tak se to často ani nedělá, protože to vlastně nemá žádný efekt.

Počkejte na výsledky krve a uvidíte, opravdu je možné, že ho má jeden z Vás. Pokud ne, tak prostě buď to byla blbá náhoda, mimino by mělo vady i bez markeru; nebo jste měli velkou smůlu, že to zrovna byl marker který vadí, ačkoli na to nevypadá a ačkoli když marker nevypadá, tak většinou klinický dopad nemá. Ale znáš to...výjimky potvrzují pravidla 😉 😒

Tak ahoj a kdybyste někdo něco, tak sem nebo do IP, odpovím během víkendu.

johanka33
9. sep 2009

Holky, výsledky vyšly DOBŘE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nevěřím tomu! Manželovi říkali, že karyotyp 13,18 a 21!!!!!! je prý vyloučený!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Holky, volala jsem ještě obratem do Gennetu a chtěla mluvit s primařkou, protože takhle vyšly ty klky taky poprvé dobře!!!!!!!! Slečna na recepci mi koukala do karty a říkala mi, že je to divné, že mi nejdřív vyšly ty klky dobře a pak špatně??? Měla bych prý dát na to, co mi řekne genetička a ta mi před týdnem řekla, že mám počítat s těmi výsledky na 90%. Holky, já už nevěřím ničemu takhle jsem se radovala ze začátku taky....co mám dělat? Manžel mi vynadal, že do toho šťourám a že mu jasně řekla, že ta 21 je vyloučená na kterou byla mozaika!!!! Nedokážu se radovat mám strach, že to bude zase pak po těch 14 ti dnech špatné!!!! Myslíte, že jsem hrozná, když do toho takhle šťourám? Co byste dělaly vy...připadám si jako blázen!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Zítra si mám cinknout po 8.00 hod, zkusí mě přepojit k primářce. Tak hrozně bych tomu chtěla věřit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

denne73
9. sep 2009

Ahoj Terezka. Tak som tu.Vidím, že tu máte rozbehnutú peknu diskusiu. Pozerám, že je tu aj vadelka.Zdravím ťa moja.Terezka ešte to neprebolelo stale to bolí, stále myslím na môjho Alexa, prečo to tak muselo byť a on musel odísťv 21.t. Zostáva mi však veliká viera v to, že raz porodím svojym dvom synom zdraveho bračeka, alebo sestričku.Zdravím všetky dievčence v tejto diskusii 😉 😉 😉 😉 😉 .Denisa

denne73
9. sep 2009

Johanka.Držím palce, aby to bolo všetko o.k

denne73
9. sep 2009

Trezka. Náš zaver s amnio znel volná trizomia 21.genetička to okomentovala takto: jednoducho tragedia

johanka33
9. sep 2009

denne73: moc ti děkuju....jestli se můžu zeptat copak jsi měla s malinkým za problém? Jinak naše Alexanra ten boj snad dnešním dnem vyhrála, ale bojím se to vyslovit nahlas každopádně jsem měla sbalené věci do nemocnice, ty výsledky jsem dnes čekala jen ty nejhorší..................................

denne73
9. sep 2009

Tak mnevyšli prvé vysledky na AFP pozitívne.Hned to zopakovali, ale už boli negatívne čiže v pohode. Doktorka na ultrazvuku nám povedala, že bábenko je zdrave, ale že aj tak mám isť na amnio. no a tam to všetko začalo. Výsledky z plod. vody potvrdili volnu trizomiu 21 a mne sa zosypal celý svet. Ešte som jej volala a pýtala sa ako velmi by bolo postihnuté?? povedala ,že vraj ta najťažšia forma. pretieklo u nás vela slz a bytom znela jediná otázka prečo práve ja?? Ešte aj študujem tento odbor čiže mentálne postihnutie detí. neviem ako dokončím školu. ja som nedokázala priviesť na tento svet dieťatko len preto,aby sa celý život trápilo. možno ma v tejto chvili mnohí odsúdia, ale pochopí ten čo toto prežil. Bola to najhoršia bolesť v mojom živote,bol to normálny pôrod a bábenko nikde. je tomu ešte len týžden a pol, a ja sa pomaličky zbiera. momentálne som na PN. mojou velmi dobrou kámoškou je vaša pisatelka 😉 😉 😉 😉 vadelka moja spriaznená duša. 🙂 🙂 🙂 🙂