Saktosalpinx. Viete o tom niečo viac?

majuska81
6. feb 2008

Ahojte vsetci!! Poculi ste uz o tejto zákernej chorobe???? Mám velmi casto vytoky a zápaly napriek tomu, ze udrziavame uz extrémnu hygienu a plavárne som nevidela roky......Stále sa to prelieci s nejakou mastickou alebo s cipkami, ale za mesiac je to tu zase....
......Kvoli muzskému faktoru sme absolvovali IVF, a zdravé embrijká sa nám neujali....
Teraz som sa dostala do nového centra, kde po podrobnej anamnéze lekárka mi povedala, ze musim na laparoskopiu.....Lebo ze mozem mat saktosalpinx....Ze je to tekutina vo vajcovodoch, vytvára sa to od zápalov a kedze to zateká aj do maternice, znemozni mi to udrzanie tehotenstva aj po IVF....Ze vraj sa pri tej diagnóze odstránia vajcovody.....
Má s tym niekdo skúsenosti????? Prosim ozvite sa!!! 😅 😖 😔

dreamer1
21. mar 2012

@gelinka75 No on napisal do karty ze cysta ale to podozrenie povedal len mne a ze chce mi urobit laparoskopiu.sa poriadne bojim co to moze byt pral mi hormonalny profil a onkomarker mi sam od seba ani nebrat ale sestricku som poprosila a zaskrtla mi aj onkomarker 125.len stale napr.nechapem ze ked videl ze to je naplnene vodou tak ze preco to nepopisal ze je to vodove alebo si ani pri tom neni isty?nevies,ze ked to je vodove nemoze to byt nahodou rakovina ze?juuuuj bojiiiim ☹ a tebe ako zistovali priechodnost?

majuska81
autor
21. mar 2012

Ahoj, podla mna sa to neda diagnostikovat z vonka, len ked ti spravia laparo, vtedy vidia, ze vo vajcovodoch mas hnis. Mne sa to nepotvrdilo, ale aspon sme boli o krok blizsie. Mne nakoniec nasli imunologicky problem, v Prahe som bola na krvi, ale to je uz dalsi pribeh. Ale aj o tomto som sa dozvedela tu na MK, ked sem nechodim, tak ani neviem, ze take nieco existuje. Na 99 percent odpudzujem embia. takze vyhodene peniaze za 2 IVF. Potom mi dali Prednison, potlacili mi imunitu a mam krasneho 2 rocneho syna 🙂 🙂 🙂 Len nechapem, preco na taketo neviditelne ale velmi caste choroby hned neupozornia v reprodukcnych centrach!!!!???? 4 roky sme bojovali, kopa penazi aj slz ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

gelinka75
21. mar 2012

@dreamer1 no poviem ti pravdu ja som neskumala co mi napisali do karty aky popis, mne robili onkomarkery vlani tak mi ich nerobili znova, ja som odmietla laparku, ved ked ti povedal, ze vodove tak preco tomu neveris, nebude ti hovorit bludy predsa 😉 to vidia na utz ci to ma v sebe nieco alebo nie a ake to ma steny 😉 no tak mne potom spravili odsatie tej cysty, zial vratila sa znova a potom mi robili priechodnost pod utz, vstrekli taku vodicku do maternice a vytiekla do bruska, tak vajcovod je priechodny, mam len jeden 😉 neboj aj ja som mala strach lebo ten obsah z tej cysty posielali na histologiu, nastatie vysledky boli dobre 😉

gelinka75
21. mar 2012

@majuska81 no to by malo byt povinne tieto vysetrenia, lebo nie su to pre nas lahke zakroky a ked sa da predist tym, ze sa zisti nieco na imunilogii, tak tiez nechapem preco to nerobia, oni to robia ale az ked je neuspech

pancuska
21. júl 2012

@sally2401 ahoj tak ako uz sa potom podarilo??

sally2401
13. aug 2012

@pancuska Nie nepodarilo v BA mi to v septembri minulého roku do....li že som bola bez transferu, a tým som u nich skončila, chodím do Brna do reprofitu a sú tam úžasný doktori, v máji som tam bola na softe s minimálnou stimuláciou a 3 vajíčka všetky oplodnené, 2 vložené, 1 zamrazené špičkovej kvality, bohužial aj sa chytili aj odišli, teraz momentálne od nedele beriem lieky na stimuláciu zase soft, tak skúšame. Uvidíme. Pa

pancuska
14. aug 2012

@sally2401 ahoj,som strasne rada ze si sa mi ozvala!!! takze teraz chodis do Brna? tam si to musis vsetko platit ci ako to je? a nie je to daleko tam tak casto chodit? a ak mozes napisat do akeho centra v Blave si chodila? nehnevaj sa ze sa tak vypytujem....ale nemam skusenosti a ani mi nema kto poradit len tu na MK 😎

sally2401
14. aug 2012

@pancuska čauko, v pohode len sa vypytuj, ja som mala aj tak už na Slovensku vyčerpané z poisťovňe, a už si platila i v BA a hlavne nespokojnosť s posledným pokusom keď to podcenili keď to slušne nazvem a bez transferu. Vtedy som povedala že ma tam už neuvidia. A tu MK som pozerala názory na Reprofit a ten som si vybrala, a vyšiel nás soft menej ako v BA keď mi ho nepreplatila poisťovňa.

pancuska
14. aug 2012

@sally2401 no a este mi mozes povedat co je to ten soft? mna stale znama nahovara ist do PLzne lenze je to pre mna strasne daleko sice by som tam mohla prespavat a tak ale je to proste daleko! no urcite lepsi odbornici ako tu!!v blave som este nic neplatila a tak este neviem kolko ma to vijde....ja tiez niekedy rozmyslam ci som urobila dobre ze som si vybrala toto centrum....

sally2401
14. aug 2012

@pancuska do ktorého centra chodíš v BA ja chodila do Iscare. u nás v Sk soft CZ minimálna stimulácia, keď ja moc dobre nereagujem na veľké dávky hormónov tak tu stimulujem iba 5 liekmi a potom mi dopichli 2 injekcie. A hlavne keď je menej vajíčok tak sú kvalitnejšie aspon u mňa to tak je. V Brne som za soft platila 13 000 CZK+3000 za ICSI +3000PCSI(to bola aj zbytočné už si to asi nedáme)+1700 CZK za injekcie ktoré mi dali priamo v centre nemusela som zháňať, clostyl na 5 dňovú stimuláciu ma stál 250 CZK - 2 balenia. A potom samozrejme zamrazenie 5000 CZK. Tu mi mali aspom čo zamraziť v Sk nikdy nič.

pancuska
15. aug 2012

@sally2401 ja som ešte v úplných začiatkoch a tak ešte neovládam všetky tie skratky a tak kľudne ma môžu aj v centre nahovoriť na nejakú blbosť! ja chodim do Gynfiv,ale nemôžem zatiaľ posudzovať bola som tam len raz! inak reagujem dobre na lieky podporujúce vaječníky lebo mávam ovuláciu a aj folikuly bez tabletiek,len nemám vajcovody!! takže ťa to vyšlo cca 25000czk plus cesta.....a ako často tam musíš chodiť?

sally2401
15. aug 2012

@pancuska neboj sa naučíš sa aj skratky, ja už idem na stimuláciu 8x stále ma nejakými slovami prekvapia. Prvá bola vstupná konzultácia dohodli sme sa čo vyskúšame, keď že som z iscare nemala rozbory krvi tak som si to dala urobiť u svojeho gyndoša a s výsledkami a na 8-9 deň cyklu kde som už 3 dňa stimulovala. Urobili sono a ešte raz za 2 dni som išla pre istotu na sono aby sme nič nezanedbali. A potom jeden deň odber, a za tri dni vklad.

pancuska
15. aug 2012

@sally2401 takze ked sa to zhrnie asi kolko krat si isla do Brna? no som ja zvedava ako to bude so mnou! buduci tyzden pojdem na dalsiu konzultaciu lebo stimulovat ma este nemozu lebo som par dni po laparke a mozno budem zasa mudrejsia!

ira69
24. júl 2013

@rennys AHOJTE som po operacii sactosalpink ... vraj zo zapalov uz nemam ziaden vajcovod takze nemozem byt tehotna asi len umele oplodnenie ma s tym niekto skusenosti piste

jarkabgr
4. apr 2018

Ahojte baby. My sa pokusame rok. V sept mi zistili zablokovany vajcovod naplneny tekutinou. Skusali sme este par mesiacov ale zial mam aj nizke AMH tak mi odporucili hned umele. Som v Grecku a nasli sme najlepsiu kliniku na ivf a lekar mi hned povedal a vysvetlil ze vajcovod s tekutinou musi ist pred ivf von lebo obsahuje toxicku tekutinu kt brani akemukolvek otehotneniu. Tak v buduci piatok idem na to. Zevraj to nic neni. 20min zalezitost. A potom v dalsom cykle mozeme zacat s ivf. Doverujem mu a vsetkemu co mi povedal. Chodi sem vela ludi aj zo zahranicia a maju najlepsie meno. Hadam sa to potom uz podari. Skusime este jeden mesiac prirodzene ale kvoli mojmu nizkemu amh tam neni velka sanca.

blackcat
26. sep 2018

@jarkabgr Ahoj. Tiez mi chyba jeden vajcovod po mimomaternicovom tehu minuly rok. Teraz mam dalsie mimomaternicove a este nevedia, kde presne sa nachadza. Ale obavam sa, ze pojde aj druhy vajcovod fuc. V piatok idem do nemocnice na krv a uvidime dalej. Ja mam len 36, ale AMH som mala teraz okolo 0,55. Vies mi povedat, aka je tvoja hodnota? Mam pocit, ze by som bola aj rada, ak by mi vzali aj druhy, zredukovalo by sa riziko dalsieho mimomaternicoveho.. Nepovedali ti, ze mas po laparke mat pauzu? Ja by som tiez nechcela cakat s tymi mojimi vysledkami :/.

jarkabgr
1. okt 2018

@blackcat ahoj. mala som amh 1.43. ja mam tiez 36. pred 3 mesuacmi sme boli na prvom umelom nepodarilo sa. manzelovi nasadili vitaminy na morfologiu lebo bola okolo1% . povedali nam ze kvoli mojej endometrioze a jeho zlej morfologii to nevyslo. inak mi vzali 5 vajicok a vsetky sa oplodnili ale tehotenstvo nepokracovalo

blackcat
6. okt 2018

@jarkabgr To mi je velmi luto. Mne vybrali druhy vajcovod teraz v stredu. Povedali, ze vraj 2-3 mesiace klud. Teda pojdeme asi hned do ReproMedica na konzultaciu. Tie 2-3 mesiace budu akurat na porobenie vsetkych vysetreni.. Nemate nejake zamrazene? Ze by ste to zopakovali? Ja som rozmyslala nad softom, ale mne sa to asi neoplati pri tom AMH. Skor hned dlhy cyklus a zamrazit, co sa este bude dat. Achjo. Nieje to vobec jednoduche. Ako sa mi to moje dieta 8rocne vobec podarilo. To je zahada...

jarkabgr
8. okt 2018

@blackcat zamrazit sa neoplatilo. lebo z 5 oplodnenych, 2 boli vybornej kvality, 2 strednej a 1 menej kvalitne. tak sme vsadili vsetky pre zvysenie sanci. co je to soft?

blackcat
9. okt 2018

@jarkabgr Nevedela som, ze sa da vsadit viac, ako jedno. To som prekvapena. Ale v tom pripade by som to aj ja spravila na zvysenie sanci. Soft je cyklus, kde sa pouziva /nech ma niekto opravi, ak to nieje uplne tak/ mensia davka na stimulaciu. Vtedy dozreje menej vajicok a je to aj mensia zataz. Ale pri nizkom AMH neviem... Asi by to nemuselo vyjst. Drzim place nadalej. A ak to nieje tajne - v ktorom centre ste boli?

jarkabgr
18. okt 2018

@blackcat dakujem za podporu. Boli sme mimo slovenska. Myslim ze aj mne nasadili ten soft prvykrat a mala som dost vajicok aj napriek nizkemu amh. Da sa vsadit aj viac. Vsetko zavisi od okolnosti.

sisala
18. okt 2018

len na povzbudenie - bola som na diagnostickej laparoskopii, tiez nasli tekutinu, zobrali vzorku a vraveli ze pravdepodobne saktosalpinx..dva mesiace nato som prirodzene prvykrat otehotnela a teraz cakame tretie dietatko. Vela stastia

tony128
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mata1278
25. apr 2022

@francis zdravim môžme si napísať súkromné spravu