Sjogrenov syndróm

deina
5. jan 2007

Stretla sa niektora z vas so Sjogrenovym syndronom? Je to take ochorenie, ked imunitny system napada tie zlazy v tele, ktore produkuju tekutiny napr ocne zlazy, clovek ma potom take priznaky ako suche oci, sucho v ustach, malo vlhkosti moze sposobit trosku bolesti pri milovani. Zaujimalo by ma, ci to moze mat daky vplyv na otehotnenie. Chceme sa uz s manzelom zacat snazilkovat. 🙂 Tak hladam vsetky mozne informacie o tomto syndrome. Zatial som sa docitala, ze iste protilatky mozu sposobit srdcove problemy u novorodeniatok, ale ked som hladala podrobnejsie informacie, tak to nevyzera zle, pokial tento syndrom nie je spojeny s inou, vaznejsou, chorobou (co nastastie u mna nie je).

janin26
19. sep 2019

@clira14 áno, presne ako píšeš, V tom článku bolo uvedené, že Z tých skumanych žien, ktoré mali rakovinu prsníka, malo až 98 percent nejaký mŕtvy zub

adamar
7. mar 2020

Ahojte dievcata, aj vy byvate casto chore? Ja chytim kazdu virozu a bakter. Inf.Ja uz som zufala, mam dvoch skolkarov takze sme od septembra stale chori.

janin26
7. mar 2020

@adamar ahoj, voľakedy áno. Teraz užívam všeličo možné na posilnenie imunity (ale pozor, len viralnej, tu bubkovu nesmieme posilňovať) a už rok nič, ani hrdlo, ani sopeľ.

adamar
7. mar 2020

@janin26 a co , prosim ta, uzivas?

janin26
8. mar 2020

@adamar vitamín C beriem fosfolipidovy, vitamín D3 spolu s vit K, občas Taurin, potom Astaxantin, kalcium, klubovú výživu. Super je aj magnézium, ale to ja nemôžem. A ešte selén

narciska117
10. mar 2020

@deina Dobrý deň, aj mne imunológ napísal do záznamu, že mám Sjs. Poslal ma reumatológovi, ktorý mi skontroloval ruky Keďže nevidel žiaden opuch ani zápal, poslal ma preč. Prešli dva roky a mám problémy s očami, veľmi časté zápaly priedušiek, zuby jeden kaz za druhým. Chytá ma panika, že sa budem musieť reumatológovi znova vybrať.

janin26
11. mar 2020

@narciska117 ahoj, zmeň reumatologa co najskôr a pýtaj sa do Piešťan, do Nurchu

andie2810
13. jan 2021

Ahojte.. mne v roku 2018 diagnostikovali sjs s artralgiami. Bolelo ma zápästie a občas troli ruky, myslela som že karpalny tunel z prace. Vyšiel my vysoky RF a nedobre pečeňove testy. Dr ma poslal na reumatologiu, tam mi dala akesi lieky na sjs plus od bolesti na klby.. chcela aby som išla do piešťan, odmietla som to pretože som to mala nahnute v praci. Tak ma teda poslala ku trom rôznym odbornikom (oči, pľuca a srdce), kde som samozrejme ani nešla. Lieky som ani nebrala, kvôli tej pečeni a hlavne som si vravela že načo keď mi "nič" nieje... doteraz nemam žiadne priznaky, dokonca aj tie klby bolia už len malokedy, prestali trpnuť ruky. Predtym som bola často chora, mala som zapaly priedušiek, dutin, často anginu.. teraz som už viac ako rok nebola chora. Vlastne o sjs moc toho ani neviem, ale da sa z toho dostať, že sa mi telo s tym samo vysporiadalo, alebo mam len to šťastie že nemam priznaky? Mate s tym niektora skusenosť? Pytam sa preto lebo sa snažime o babätko, tak patram po mojich možnych prekažkach, resp čo budem musieť riešiť keď by som otehotnela

clira14
14. jan 2021

@andie2810 prečítaj si toto, je to v zasade preklad EN letaku Americkej SJS asociácie https://sjogrenovsyndrom.sk/tehotenstvo-so-sjog...

andie2810
14. jan 2021

@clira14 ďakujem veľmi pekne, aj keď som tam nedostala odpoveď na moju otázku 😊 o tych rizikach pri tehotenstve mi už viacmenej povedala pred dvoma rokmi reaumatologička. Ja som chcela vedieť či je možne že by som sa vyliečila zo sjs bez liekov 🤷‍♀️ Ak je teda vôbec možne sa uplne vyliečiť

nelinka37
21. jan 2021

Ahojte, prosim viete mi doporucit v Bratislave reaumatooga, s dobrym pristupom a rychlou diagnostikou? Uz dlhsie beham po lekaroch. Nikto nic nezistil zatial a dalsi krok je prave reumatologia. Len sa chcem dostat niekomu ktonaozaj riesi cloveka a problemy. Dakujem. 🙏

adamar
21. jan 2021

Zdravim, prekonali ste niektora covid? Ako ste zvladli so SJ? Hlavne ak mate lieky (medrol, plaquenil). Dakujem🙂

marcestana
30. júl 2021

Ahojte.pred rokom mi zistili Raynardov syndrom.bola som v Piešťanoch.Teraz na kontrole u reumatologicky po kontrole krvi majú podozrenie je SjS ..Bola som na sone slinnych žliaz je to ok.este ma čaká Schirerov test na ocnom. Ale veľmi sa obávam vysetrenia na ORL majú mi brat vzorku zo slinnej žľazy na spodnej pere. Bude to v lokálnej anestézie.. robili to niekomu z vás? Mam do toho ist? Dakujem za všetky postrehy

clira14
31. júl 2021

@nelinka37 neviem, či dobrá prístupnosť, ale MUDr. Krahulcova v AGEL na Jelacicovej.

surrender
4. aug 2021

@deina Ahoj, prosím Ťa, mohla by si ma pridať do skupiny Reumatoidna artritida? Neviem ju nájsť. Tiež mám Sjs potvrdený v Piešťanoch.

simivaneska
16. sep 2021

@deina môžem poprosit pridať do tej skupinky? Tiež mam pravdepodobne Sjorgena a potrebujem to nejako stráviť a spoznať ako sa s ním popasoavt

marcestana
16. sep 2021

@simivaneska vôbec sa tým nezaoberajte.pustito to z hlavy.bude to ok.to ma mnoho ľudí a v pohode s tým žijú

sussana29
17. sep 2021

@simivaneska tu toho nie je veľa písaného. Pridajte sa do skupiny na FB s názvom Sjögrenův syndrom, tam nás je dosť a aj sa tam diskutuje a radí.

sussana29
17. sep 2021

@marcestana a veľa ľudí ho aj má a ani o tom nevie.

zsanulik
2. okt 2021

@marcestana ahoj. Môžem sa s tebou skontaktovať, či Ti už robili odber vzorku na slinnú žľazu. Mňa to ešte len čaká. Ďakujem Zsani

simivaneska
2. okt 2021

@marcestana aj mňa zaujíma ako si dopadla 🙏

marcestana
3. okt 2021

@simivaneska nebola somna odberu.spolahla som sa na to comi povedali a sone ze je to ok

janin26
2. jan 2022

Ahoj, mali ste niekto počas tehotenstva Prednison? Ak áno, aká dávka a pomohol znížiť protilátky? Sú detičky ok? Ďakujem

adamar
2. jan 2022

@janin26 ahoj, ja Medrol 8mg, deti su ok, mali obe novorodenecky lupus co suviselo s mojimi protilatkami

janin26
2. jan 2022

@adamar môžem ti napísať IP?

adamar
3. jan 2022

@janin26 ano

janin26
4. jan 2022

Dievčatá, skúšal niekto niečo prírodné, čo mu pomohlo na zníženie sedimentacie?

neve555
10. mar 2023

Uz by ste sa tu vy dezole slibodne mamicky mohli spamatat. Sjogren je chronicke dozivotne ochorenie co vas pripravi o oci,zuby,dasna,kosti a vnutorne organy. Ze umele slzy :D haha

neve555
10. mar 2023

@janin26 lol

janin26
11. mar 2023

@neve555 tak ja neviem, ja ho mam 21 rokov, ešte ma o to neprioravil..... LOL!