Snažilky z Centra Gynpor Sliač. Chodíte tam?

animasoul
13. nov 2008

snazilky tiez z okolia tam chodite?!

lubica69
8. sep 2010

@leya to vážne moja?Juj to ma mrzí Tak sa daj čo najrýchlejšie dokopy aby si mohla na laparku čo najsôr moja 😉
Ja som dnes dpostala mrvú mršku po opke Takže budúci týždeň na kontrolu a uvidíme 😀

leya
8. sep 2010

@lubica69 tak drzim palce na kontrole a potom sup na vec 😉

lubica69
8. sep 2010

@leya ďakujem krásne Ty sa daj čo najskôr dokopy potom šup na laparku a potom šup na vec A napíš kľudne aj IP ako sa máš priebežne 🙂

lubica69
12. okt 2010

Ahojte dievčatá
Ako sa máte?
@leya ako moja?

leya
12. okt 2010

@lubica69 jeeeej....akurat som na teba dnes myslela, ze sa ti musim ozvat....a tu pozeram, ze si ma predbehla a k tomu este tolke stastie......zatial potichucky blahozelam, ale tesim sa strasne (ja sa tak tesim z deticiek okolo seba, akoby to boli moje 🙂......no a teraz prezrad, ako sa vam to tak rychlo podarilo 😉 to je skvela novinka.......!
ja som sa davala dokopy z tej anemie.....uz som v poho, vcera mi internistka povolila operaciu, takze 19.10. o 11.00 konecne laparka....nevolala som uz dr. galadovi, takze ma bude asi operovat niekto iny, ale to je vlastne jedno.....medzitym som este stihla jeden oblickovy zachvat, nocny zasah rychlej zdravotnej a obhajobu dizertacky.....takze teraz uz len cakam na babuliatko.....🙂
no ale si ma potesila, normalne ze sa az usmievam od ucha k uchu ako blazon......🙂 drzim palceky, aby bolo vsetko v poriadku a uzi si to! a ked budes mat nejake fotecky...sono a tak....daj do albumu, budem sa chodit vytesovat.....🙂

lubica69
12. okt 2010

@leya ahoj moja jej tak dobre,že už ideš na tú laparku Samozrejme držím veľmi palččeky Juj a ten záchvat ma mrzí moja No musíš sa dať čo najskôr dokopy moja 😉
No ja ti ani neviem V septembri som bola na kontrole a doki nám odobril snaženie od októbra No ale v septembri sa nám tak nejak nechtiac(som myslela,že nemám plodné dni)podarilo a vidíš verím tomu,že keby to bolo cielene tak sa just nepodarí 😅
No mám nasadené lieky Bola som už aj na tej genetike Dnes zas na hemato lebo mi doki predpísal injekcie LMWH ale na hemato ich primár neodobril,že krv ok tak ich nemusím tak som rada,že som len na liekoch a nie aj na ijnekciách
No takže tak 22.10 idm ma sono Juj tak som nervózna aby tam bola fazuľka 🙂 nie ako minule 😢
Určite ti dám vedieť 😀

lubica69
12. okt 2010

@leya moja a ty daj potom 19 vedieť ako si dopadla,dobre? 🙂

leya
13. okt 2010

@lubica69 tak drzim palce, 22. 10. budem na teba silno mysliet, nech je vsetko ako ma byt....ty si teda tiez uzijes svoje kvoli babuliatku.......ja sa medzitym este urcite ozvem 🙂

leya
23. okt 2010

Pre vsetky buduce adeptky na navstevu centra Gynpor v Sliaci pripajam svoju skusenost s tymto pracoviskom. Jednou vetou mozem povedat, ze jedine negativum, co som si tam vsimla je to, ze treba vyjst po schodoch na prve poschodie 😀 (myslela som, ze to bude problem, ked pojdem po zakroku domov.....ale pri odchode som si to ani nevsimla). Pristup lekarov a sestriciek bol na jednotku, s takym niecim som sa este nestretla. Anesteziu robil Dr. Gaspar (neviem, ci je tam viac anesteziologov), ale okrem jedneho vpichu, ked mi davali kanylu, ani neviem, ze ma uspavali. Operoval ma Dr. Galad, pred operaciou urobil sono, kde mi povedal, ze sa mu vidi, ze mam nalez na oboch vajecnikoch (ktory moja lekarka 3 roky "nevidela").....po operacii sa jeho sonograficky nalez potvrdil.....sestricky boli uzasne (bola som tam aj cez noc), kazdu hodinu ma chodili kontrolovat, ale potichucky, aby ma nezobudili, ak nahodou spim, ked som nespala, pytala sa ma, ci nieco nepotrebujem.....skratka, uzasne ludsky pristup. Rano vizita s Dr. Galadom a potom zase vylihovanie v posteli, kde vas vsetci obskakuju 🙂........som presvedcena, ze aj ostatni gynekologovia su tam rovnako skveli, hoci som nemala moznost sa s nimi stretnut......Izby su pekne, farebne...s televizorom, postele nove.......k dispozicii su aj prezuvky aj nocne kosele, ale ak mate vlastne, mozete ich pouzit. Na nocnom stoliku pri kazdej posteli je flasa vody a po operacii aj miska piskot....
Pre mna bola laparoskopia prvy operacny zakrok v mojom zivote, takze neviem porovnat, ako je to v inych nemocniciach a centrach, ale Gynpor v Sliaci, ktory som si vybrala len na zaklade referencii (hoci sa nachadza 220 km od mojho bydliska) moje ocakavania nielenze nesklamal, ale vysoko prekonal. A dufam, ze nam to konecne pomoze dospiet k vytuzenemu babuliatku......🙂

janasebok
30. okt 2010

Ahojte,bola som v Gynpore uz 3x.Prvy krat som tam sla so strachom,dalej uz nie.Pan doktor Galad je super clovek,odbornik,ma uzastny pristup k cloveku.Jemu mozem dakovat,ze moj zivot sa pomaly dava do normalu.Taktiez musim spomenut super sestry,ci uz tie,ktore su na sale,alebo tie,ktore sa staraju o pacientky na izbe.Skratka cely Gynpor je vyborny.Viem,ze ak ma zas nieco postihne,urcite sa obratim len na Gynpor.Vrelo odporucam.

janasebok
30. okt 2010

mozem to prirovnat k zdravotnej starostlivosti,ked som bola v nemocnici v Spanielsku-super.

tinara23
16. máj 2011

@leya ahojko, rozmýšľam nad laparkou a keďže si to na Sliači už absolvovala chcela by som sa opýtať na pár vecí. Na prelome jún, júl idem na dovolenku a potom by som chcela laparku. Je nejaký termín pre laparku, napr. pred ovu, alebo v čase ovu, alebo len nesmie byť ms? Na tie predoperačné vyšetrenia ti dal lístok gynekolog, alebo si musela ísť k obvodnej? nevieš či predoperačné môžu byť napr. staršie ako 2 týždne? a ďalšia vec bola si aj na PN? Ďakujem pekne za odpoveď 🙂

leya
16. máj 2011

@tinara23 Ahoj! Co sa tyka terminu laparky vo vztahu k cyklu, tak niekde pisu, ze je dobre to absolvovat po ms (v prvej faze cyklu), pripadne okolo ovulky, ale ja som bola 20.DC a Dr. Galad mi hovoril, ze to nevadi, ze podla niektorych studii to moze byt aj pred ms. Urcite vsak nie pocas ms. Vymenny listok na laparoskopiu mi dala gynekologicka, taktiez vymenny listok na predoperacne. Predoperacne vysledky musia byt stare max. 2 tyzdne (RTG pluc moze byt tusim max. polrocny). Na PN som bola, vypisala ma obvodna, a bolo to super, lebo som hned po laparke schytala nejaku crevnu infekciu, takze to bolo odovodnene 🙂. Inak si myslim, ze staci vikend a si v pohode. Drzim palce!

milkii6
25. júl 2011

Ahojte.Chcem sa vas opytat,mam ist na konzenaciu krcka maternice a dost sa obavam ☹ .Doktor mi hovoril,ze tento zakrok robia v Gynpor centre.Chcem sa opytat kto bol na takomto zakroku ako dlho tam lezi a ci sa plati za zakrok.

laska77
4. okt 2011

ahojte.mna tam caka v piatok zakrok.som zvedava.vsetci to ospevuju.....

zoe2009
13. feb 2012

@laska77 ahoj. Môžem sa opýtať? Bola si na tej operácii? Ja by som tiež mala ísť na Sliač a chcela by som vedieť ako to prebiehalo a kvôli čomu si bola? Ako dlho si bola potom na PN ? A potom sa Ti hneď podarilo otehotnieť? Prepáč že sa tak veľa pýtam.

yvi83
13. feb 2012

@zoe2009 ahoj, ja tiez chodim na sliac a co by si potrebovala vediet??? ja som bola v novembri 2011 na laparoskopii a teraz v piatok na IUI 😉

zoe2009
14. feb 2012

@yvi83 ahoj. No potrebovala by som vedieť co najviac. Ja mám ísť na laparoskopiu kvôli polypom. Ako dlho si bola na PN a co vsetko bolo treba na predoperacných vyšetreniach? Vyššie som čítala ze aj rentgen pľúc? To Dufam ze nie.

yvi83
14. feb 2012

Na predoperacnom mi robili krvne testy, jedny z nich treba robit skor lebo vysledky dojdu az o tyzden , vysledky z mocu myslim a potom este tlak a to bolo vsetko, urcite sa budu pytat ci beries nejake lieky atd., nic hrozne...mne lapar. robili v jednodnovej chirurgii, no nakolko ma operovali az po 12tej, musela som ostat aj na noc. Mne odstranili myom, bolesti som mala minimalne, na PN ti staci byt tak 3..4 dni ako sa budes citit a podla toho co robis, urcite netreba dvihat nic tazke...ja som uz na druhy den fungovala, ale treba aj oddychovat😉

zoe2009
14. feb 2012

@yvi83 a ako dlho trvala celá operácia?

yvi83
14. feb 2012

@zoe2009 cca 20minut 🙂

zoe2009
14. feb 2012

@yvi83 ďakujem si velmi milá. Urcite ťa budem este otravovať s niečím. Asi pôjdem na začiatku apríla takže to je este dosť ďaleko ale uz by som to mala najradsej za sebou.

zoe2009
15. feb 2012

@yvi83 môžem sa eSte opytat? Prečo si bola aj na IUI? Hneď Ti odporučili aj to?

yvi83
15. feb 2012

@zoe2009 my sa snazime o babo cca 3 roky, takze koli tomu sme chceli IUI a laparoskopia bola podmienka pred IUI aby sa zistila priechodnost vajcovodov 🙂

nanuskal
15. feb 2012

Ahojte, neviete mi poradiť, idem tiež na laparku, odporúčajú mi ju z CARu. Stačí mať lístok iba odtiaľ, alebo musím mať lístok aj od svojej gyndošky?

@yvi83 Aj ti zistili niečo na tej laparoskopii? My sa tiež tak dlho pokúšame o bábo a v CARe nám odporučili najprv laparku, kým budeme môcť ísť na IUI.

yvi83
15. feb 2012

@nanuskal Ahoj...ano staci mat listok odtial... Mne odstranili myom ale vajcovody som mala priechodne, takze doktor hovoril ze to nebol dovod aby som nemohla byt tehu a tiez sme uz dlho cakali na zazrak a nic tak sme sa rozhodli pre IUI a laparoskopia bola podmienka 😔

nanuskal
15. feb 2012

@yvi83 Ďakujem 🙂 dúfam, že IUI u vás dopadlo dobre ;) ja som veľmi zvedavá, či nám tam niečo nájdu...či sa už nájde príčina toho, že nemôžem otehotnieť....

yvi83
15. feb 2012

A kolko sa snazite??

zoe2009
15. feb 2012

@yvi83 tak ja neviem ja si asi tiež začnem vybavovať IUI tiež sa dlho snažíme 2 a pol roka. Ale ak by sa to po laparoskopii mohlo podariť aj prirodzene tak neviem či počkať nejaké 2 mesiace. Dufam ze Ti to vyjde. Držím palce.
@nanuskal ahoj aj Ty ideš na Sliač či niekde inde?

yvi83
15. feb 2012

@zoe2009 my sme tiez skusali po laparoskopii 3 mesiace a nic, ale niektorim babam sa to podarilo, kedze sa to tam vsetko precisti, tak najvacsia sanca je do pol roka od laparoskopie 😉