Snažilky z Centra Gynpor Sliač. Chodíte tam?

animasoul
13. nov 2008

snazilky tiez z okolia tam chodite?!

adka_pajerska
21. feb 2012

@zoe2009 no to nafuknute brucho je kvoli ze,oni ti do brucha musia vtlacit vzduch aby mohli pozerat co potrebuju.A ano davaju ale to ti daju az ked zaspis.Uspia ta normalne infuzkou.A to brucho budes mat take mozno este nejaky 1 den ale to som nejako neriesila.

zoe2009
21. feb 2012

@adka_pajerska to len aby Som vedela co ma čaká. A kedy si isla do práce po koľkých dňoch? Lebo ja by som nechcela byť nejako dlho na PN. Najviac 2 dni.

adka_pajerska
21. feb 2012

@zoe2009 ja niesom na pn vobec 🙂 zajtra idem do roboty a na 2 dni som si vybavila paragraf 🙂

zoe2009
21. feb 2012

@adka_pajerska tak to je super ze to nie je take hrozné. Ja sa asi objednam na budúci tyzden. Kolky deň cyklu si bola? Dufam ze sa môže ísť aj v 2 polovici.

adka_pajerska
21. feb 2012

@zoe2009 moja ale to neobjednaju hned za tyzden a nie vtedy ked to budes ty chciet.Ved tam je tazko sa dostat tam maju navaly.Ja som isla hned po ms 🙂 takze neviem ale mne kazali ze ked budem mat po.Ja som mala bolesti a objednavala ma doky ze prednostne a objednali ma az za 2 tyzdne.A inak bola som 16DC.

zoe2009
21. feb 2012

@adka_pajerska mna tiež ma objednavat moj doktor a povedal ze to je otázka 2 dni tak neviem či sa mu to podarí. No uvidím.

adka_pajerska
21. feb 2012

@zoe2009 mozno ak ma nejake dobre znamosti tak ano 🙂 Alle poviem ti moze ti to len pomoct uskodit urcite nie 😉

zoe2009
21. feb 2012

@adka_pajerska neviem možno bude aj on prekvapený ze sa situácia zmenila a nebude to tak rychlo ako si myslí. Ale keby som tu nečítala o tom tak neviem či sa rozhodnem. Uz som mala ísť pôvodne v septembri, potom som doktorovi povedala ze teda v apríli uz pôjdem a teraz by som isla aj hneď.

adka_pajerska
21. feb 2012

@zoe2009 a ty mas nejake problemy?Nejake vyrazne alebo kvoli comu tam chces ist?Mna s tym doky strasila uz vyse 2 rokov a isla som az teraz 😒

zoe2009
21. feb 2012

@adka_pajerska ja mám polyp takže koli tomu sa nám nedarí tak ten mi musia odstrániť. A Dufam ze nič iné nezistia a týmto sa to vyrieši.

adka_pajerska
21. feb 2012

@zoe2009 neboj vsetko dobre dopadne 🙂 a kolko mas rokov ak sa mozem opytat?

zoe2009
21. feb 2012

@adka_pajerska môžeš 35. A Ty?

adka_pajerska
21. feb 2012

@zoe2009 a mas nejako babatko?No ja som mladsia o dost.

zoe2009
21. feb 2012

@adka_pajerska nemam ale tak uvidím ako to dopadne.

nanuskal
22. feb 2012

@yvi83
@zoe2009 Ahojte dievčatá, tak ja som bola na zákroku v pondelok. A tiež môžem iba odporúčať. Skvelý prístup a tie sestričky...anjelikovia 🙂 Mňa operovali až po 15:00, lebo tam mali kontrolu, ale o 19:30 ma pustili domov, lebo som aj chcela a nebolo mi zle...takže žiaden problém. Ale povedali mi, že kľudne tam môžem zostať aj na noc...
Mne nezistili nič, vajíčkovody mám priechodné, takže asi nás čaká IUI.... Pôjdem sa do CARu poradiť čo ďalej...

@yvi83 Ako to prosím ťa všetko prebieha pri IUI?

yvi83
22. feb 2012

@nanuskal Ahoj..ked som dostala ms, zavolala som si do CAR doktorovi, nasadil mi clostil...12DC na folikulometriu, vyratal kedy si mam dat pichnut pregnyl a na druhy den samotne IUI....mm odovzdal spermijky, mna dali na izbu, cakala som asi 1,5 hod a sli sme na to...mne to bolo neprijemne, ked daval nejaky stipec ci co na krcok mternice tak to tak stiplo a ked ti dava spermijky tak to robi taky tlak na podbrusko a potom este asi pol hod som mala bolesti ako pri silnej ms aj som sa opytala ci je to normalne, povedali ze ano,koli tomu ze sa ti maternica kusok roztiahne 😕 ale inac sa to da zvladnut, nie kazda baba ma bolesti, hlavne je aby si bola v klude a uvolnila sa pri tom, aby si nebola stiahnuta 😉

nanuskal
22. feb 2012

@yvi83 Všetko sa dá vydržať pre ten zázrak, že? 🙂 Kam do CARu chodíš?
Ponúkali ti aj umelé oplodnenie alebo najprv insemináciu? 😕

yvi83
22. feb 2012

@nanuskal My chodime na Sliač ...stale cakame na vysledok po prvom IUI a zatial sme sa o IVF nebavili, ono sa vacsinou robi az po 3 az 4 neuspesnych IUI 🙂 , no dufam ze to zvladneme a IVF nebude potrebne

nanuskal
22. feb 2012

@yvi83 Veľmi ti to prajem, aby to tak bolo 😉 A kedy máte mať výsledky? Robia sa na 14deň po IUI? To máš zajtra? 😵

zoe2009
22. feb 2012

@nanuskal ahoj. Ako sa cítiš? Aj ja to uz chcem mat za sebou. Ja som sa bola dnes objednať a idem 1.3. o deviatej. Ked som takto objednana tak to opeRujú o deviatej alebo kedy by som sa mala dostať na rad?

nanuskal
22. feb 2012

@zoe2009 Ahojky, cítim sa dobre...pobolievajú ma len ramenné kĺby a na bruchu cítim akoby svalovicu, ale inak to nebolí. Ten spodný rez ma vôbec nebolí a ten pod pupkom sem-tam keď urobím nejaký pohyb. Ale inak je to úplne v pohode.
Ak si objednaná na deviatu (inak to máš super čas), mala by si sa cca do tej pol hodiny dostať aj na sálu, ak nemajú nejaké komplikácie a posunuté operácie. Ale fakt mám z toho centra veľmi dobrý pocit.
Držím palčeky aby ti to dobre dopadlo 😉

yvi83
22. feb 2012

@nanuskal mam az 34 dnovy cyklus takze este musim kusok pockat, ale pravdu povediac test sa bojim spravit, tak asi pockam az do ocakavanej ms...a dakujeeem 😵

nanuskal
22. feb 2012

@yvi83 No tak to máš este chvíľku 🙂 A do CARU máš ísť až v deň očakávanej MS?

yvi83
22. feb 2012

@nanuskal Mame to dost daleko tak mi v CARe povedali ze mozem ist na krv aj k obvodnemu gyn. 🙂 ale sla by som az keby bol TT pozitivny 😵

nanuskal
22. feb 2012

@yvi83 Tak už len to čakanie.....aaaaaaaaaach.....
Ja neviem, či mám najprv skúsiť či to nepôjde prirodzenou cestou alebo ísť na to IUI...som nedočkavá 😀

yvi83
22. feb 2012

@nanuskal my sme 2mesiace skusali a nic tak sme sli na IUI...ako chces, podla mna by to urcite bolo krajsie keby to bolo prirodzene, ale my sa snazime uz 3 roky, tak sme sli na IUI hned na 3mesiac po LPS 😕

nanuskal
22. feb 2012

@yvi83 Ja som vysadila HAK v polovici roku 2009. Tak tiež to je už dosť dlho....Tak si počkám čo mi povie doky...
V tomto mesiaci už asi nemôžem otehotnieť, nie? Myslíš, že po LPS prebehne normálne cyklus? Asi nie, že? 😕

yvi83
22. feb 2012

@nanuskal Ja si myslim ze prebehol normalne, ale mne doktor odporucil pockat az do dalsieho , takze sme sa ani nesnazili, ale pisali baby ktore otehotneli este v tom cykle takze neviem, ale ja by som radsej pockala 🙂
a najlepsie bude ked sa poradis s doktorom ako pises, mozno ti odporuci hned IUI 😉

nanuskal
22. feb 2012

@yvi83 Lebo vôbec si neviem predstaviť, či prebehne normálne ovulka. Ja som mala zákrok na 7DC a ovu mávam okolo 15DC a niekedy až 17DC alebo 19DC. Nemám úplne pravidelný cyklus.
Mne doky povedal vtedy, keď mi odporúčal LPS, že potom je telo ešte také všelijaké, že si zavoláme a dohodneme sa čo ďalej. Tak tam budúci týždeň zavolám a dohodnem si stretko 🙂

yvi83
22. feb 2012

@nanuskal tak daj potom o sebe vediet, podla mna ti spravi folikulometriu a povie postup co dalej, ja som pred IUI brala od 3DC do 7DC clostil na tvorbu folikulov 🙂