Snažilky z Centra Gynpor Sliač. Chodíte tam?

animasoul
13. nov 2008

snazilky tiez z okolia tam chodite?!

schony123
24. nov 2008

Ahoj

ja som tam bola s pritelomna vysetrenie spermiogramu a teraz chodím na konzultácie k Mudr Galadovi a ty tam tiez chodis ako si spokojns mudr Galadom?

ikke
4. mar 2009

viktoria77 • Dnes o 07:51
Ahojte, bol niekto z vás na laparoskopii v centre GYNPOR na Sliači? Ja idem a chcela by niake info.

viktoria77
4. mar 2009

Chcela som vedieť ako to tam prebieha, ja idem zajtra. Ak tam dakto bol, dajte prósím vedieť. Vďaka

katka444
4. aug 2009

Ahojte, je tu niekto, kto chodi k dr. Galadovi?

katka444
4. aug 2009

tu je jeden clanok o dr. galadovi:

Polovičná nádej

Dvanásťkrát do roka máte šancu otehotnieť. V prípade, že vaše reprodukčné orgány fungujú ako švajčiarske hodinky.

Túžite po bábätku? Ak sa vám nedarí otehotnieť dlhšie ako rok, mali by ste pátrať po príčine. Hlavne ak už máte po tridsiatke. Pravdepodobnosť, že chyba je na vašej strane, je približne päťdesiatpercentná. Ste v poriadku? Príčinu treba hľadať u partnera. Len v malom počte partnerstiev ostáva príčina neplodnosti záhadou. Spermiogram Evinho manžela je ukážkový. „Rok aj dva mesiace sme sa snažili o dieťa,“ hovorí tridsaťdvaročná žena. Neúspešné pokusy ju priviedli k doktorovi Jánovi Galádovi z pracoviska jednodňovej chirurgie Gynpor v Sliači. Gynekológ počas polhodinového zákroku laparoskopom zistí, čo bráni Eve otehotnieť.
Bublinky sú v poriadku

„Neplodnosť má najčastejšie na svedomí chýbajúca ovulácia, nepriechodnosť vajíčkovodov alebo deformity maternice, napríklad jej vrodené vývojové chyby,“ vysvetľuje doktor. Predtým, ako Eva dostala celkovú anestéziu, gynekológ urobil sonografické vyšetrenie a púšťa sa do práce. Krček maternice zachytil klieštikmi a vložil doň „zavádzač“, ktorý neskôr využije pri kontrole priechodnosti vajíčkovodov. Doktor Galád urobil skalpelom asi 5-milimetrový zárez tesne pod pupkom, cez ktorý zaviedol do brušnej dutiny špeciálnu ihlu s fyziologickým roztokom a stlačil piest striekačky. „Kontrolujeme, či v bruchu nie je niečo poškodené, prípadne, či tam nie je nejaký zrast, ktorý by prekážal pri operácii. V striekačke sa objavujú vzduchové bublinky, to znamená, že všetko je v poriadku. Roztok nahradí plyn, ktorý nafúkne brucho a pripraví priestor pre kameru a nástroje. Počas napúšťania plynom urobí lekár ešte jednu kontrolu špeciálnym roztokom, potom brucho kontroluje poklepkávaním prstov.

Tmavomodrá tekutina

Ihlu pod Eviným pupkom nahradí širší dutý bodec, cez ktorý lekár zavedie optiku s kamerou. „Je to trochu riziková časť operácie, pretože bodec zavádzam naslepo,“ hovorí a o pár sekúnd sa na monitore po jeho ľavej ruke objaví jasný obraz. Vidieť ružovú maternicu s vajíčkovodmi aj bledé vaječníky. Ďalší vpich pre nástroj už má lekár pod dohľadom. Najskôr skontroluje celý priestor malej panvy. Hľadá stopy endometriózy, zrasty alebo cysty, ktoré nemuselo odhaliť sonografické vyšetrenie. Nič, táto časť operácie sa pre Evu končí výborným výsledkom. „Skúsime priechodnosť,“ otočí sa lekár na sestričku. Teraz sa dostáva k slovu zavádzač, ním sestrička napustí cez dutinu maternice do vajíčkovodov špeciálnu tmavomodrú tekutinu. Asi dvadsať sekúnd sa nič nedeje, potom sa tekutina objavuje vo vajíčkovodoch. Vyzerajú ako navretá žila. Lekár na monitore sleduje, kam až sa tekutina dostane. „Pravý sa zdá v poriadku, pozrieme druhý,“ komentuje a upiera zrak na monitor. Ľavý vajíčkovod je upchaný. „Skúsime pridať tlak, niekedy to pomôže,“ vysvetľuje. No ani potom sa modrá tekutina nedostala ďalej, „zasekla“ sa na zúženom mieste, asi dva centimetre pred koncom vajíčkovodu. Pravdepodobne to má na svedomí prekonaný zápal. Keďže sa to upchalo na veľmi nepriaznivom mieste, operovať sa nebude. Pravý vajíčkovod to bude musieť zvládnuť sám. Na záver ešte gynekológ skontroluje pečeň, črevá a ostatné orgány brušnej dutiny. Ak by na nich našiel podozrivé zmeny, zavolá na pomoc chirurga alebo Eve odporučí ďalšie vyšetrenia. Dnes to, našťastie, nebude treba.

Každý druhý mesiac

„Eva má v podstate šancu otehotnieť len šesťkrát do roka cez pravý vajíčkovod, cez ľavý sa spermie k vajíčku nedostanú,“ vysvetľuje nám Ján Galád po vyšetrení. Netreba však robiť unáhlené závery a vzdávať sa. Na desiaty deň cyklu sa Eva príde znovu ukázať. Lekár pomocou sonografu zistí, v ktorom vaječníku dozrieva vajíčko a v akom je štádiu. O ďalšie dva dni príde opäť. „Ak vajíčko dozrie na zdravej strane, povieme jej, že tieto dva dni má šancu otehotnieť. V opačnom prípade príde znovu o mesiac,“ vysvetľuje gynekológ. Ak po pár mesiacoch nepomôže ani načasovanie, možno zaberú lieky na podporu tvorby vajíčok. „Som trochu smutná, ale na druhej strane už viem, prečo sa nám nedarí, a to ma upokojilo. Už len trafiť ten správny čas,“ vydýchla si Eva pár hodín po zákroku. Keďže jej partner je podľa spermiogramu v poriadku, šanca, že sa dočkajú bábätka bez pomoci asistovanej reprodukcie, je dosť vysoká.

Ani jeden, ani druhý
Niekedy je však výsledok laparoskopického vyšetrenia smutnejší. „Často sú nepriechodné oba vajíčkovody,“ hovorí gynekológ. Ak je prekážka v prvej polovici vajíčkovodov, väčšinou nepomôže ani operácia. Lekári v takom prípade radšej odporúčajú pomoc odborníkov z centier asistovanej reprodukcie.

http://zena.pluska.sk/bajecna-zena/clanky/zdrav...

bbtina
17. mar 2010

DObrý článoček, ale ja by som tiež chcela vedieť ako je to tam v praxi. Idem na laparoskopiu. Boli ste tam 1 deň alebo viac alebo ako to všetko prebiehalo????

lubica69
26. júl 2010

Ahojte kočky
Prosím Vás mohli by ste napísať nejakéinfo o klinike tie čo ste tam boli?
Ja tam idem po odporučení môjho gynekológa o dva týždne na zákrok tak by som chcela vedieť čo očakávať
ďakujem krásne

bbtina
27. júl 2010

Tak dievčatá na margo pár ohlasov čo a ako, dávam len skvelé odporučenie pre Gynpor. Nemáte sa čoho báť, ja som sa tiež stresovala a nakoniec mám po laparke len 1cm viditelnu jazvičku a 2 ktoré ani nevidieť, robia veľmi jemné rezy. Izby majú veľmi pekne zariadené, na každej je telka a kúpelna je spoločná ešte s 1 izbou na spojovacej chodbičke, sestričky sú milé a veľmi ochotné, po operácii má boli kontrolovať hádam aj každú hodinu. Ná sálu ma brali myslím okolo 11.00 a o 21.00 som už bola spokojná doma 🙂 Prístup dr. je tiež super, sú to naozaj profíci.Vrele odporúčam

lubica69
27. júl 2010

@bbtina ďakujem krásne

gerdusha
27. júl 2010

bbtina a musela si aj nieco platit?

lubica69
27. júl 2010

Vidíš gerdusha to ma ani nenapadlo sa opýtať Mne len doki spomínal,že zákroky či už laparoskopiu alebo hysteroskopiu plne hradí poisťovňa ale či sa platí za pobyt tam...??? 😅

gerdusha
27. júl 2010

lubica69, aj ty sa chystas do sliaca?...snad nam bbtina odpovie

lubica69
27. júl 2010

@gerdusha áno 9.6 A ty?

gerdusha
27. júl 2010

9. 6.? ved to uz bolo... 🙂

ja zatial o laparo len rozmyslam a zistujem info, kde by to bolo najludskejsie...

lubica69
27. júl 2010

Bože prepáč Budúci piatok 9.8 Ja nejdem na laparo ale hysteroskopiu

gerdusha
27. júl 2010

buduci piatok je 6. 8. 😀

tak dufam,ze to dobre dopadne...ty si z blizkosti sliaca?

lubica69
27. júl 2010

Bože tak ja som už úplne mimo Teraz v piatok si mám ísť po definitívny termín lebo som mala len predbežný 6.8 takže uvidíme No ja som z BB ale momentálne bývam cca25km od BB takže na Sliač cca 40km A ty?

gerdusha
28. júl 2010

bolo by fajn, keby tu viacere baby napisali skusenosti, ako to tam prebieha a tak...

lubica69
28. júl 2010

@gerdusha tak za lôžko sa platí Okolo 16€ na deň Bližšie info podám po pobyte tam

gerdusha
28. júl 2010

super...si zlata..dakujem, budem zvedava! a este raz: drzim palce

lubica69
28. júl 2010

@gerdusha ďakujem krásne

petuska123
29. júl 2010

ahojte baby..vyzera to tak ze aj ja budem musiet navstivit toto zariadenie..mam z toho trosku obavy.ale musim sa prekonat

lubica69
29. júl 2010

@petuska123 a kedy ideš?

petuska123
29. júl 2010

@lubica69 este sa len odholavam tam ist musim si ist po odporucenie od mojho fynek.tak asi to podstupim v septmbry

petuska123
29. júl 2010

@lubica69 a ty ides kedy?
teraz dakedy??

lubica69
29. júl 2010

@petuska123 ja si idem zajtra po presný termín ku svojmu gyn Predbežný bol 6.8 budúci piatok

petuska123
30. júl 2010

@lubica69 ahoj a to ti tvoj gynekolog dohodol termin???a tvoj gynekolog ta tam poslal??tebe videl nieco cez sono??lebo mne nic nevidel

petuska123
30. júl 2010

baby vy po kolkych mesiacoch ste sa rozhodli ist na laparoskopiu??mne tu vsetci pisu ze je to skoro??ale rok a skoro?? 😒

lubica69
30. júl 2010

@petuska123 áno môj gyn mi to vybavil Lebo u nás v nemocke by som musela ležať 3-4dni Cez jeho sono len videl,že po poslednom kyrete(MA 10tt)ktorý bol 12.4 sa mu nezdá sliznica Ale ja nejdem na laparo Len HSG

petuska123
30. júl 2010

@lubica69 to HSG je co???no a mne nic nevydel cez sono.....tak mam tam ist na tu laparku???alebo mam este cakat??dilema 😒