Snažilky z Centra Gynpor Sliač. Chodíte tam?

animasoul
13. nov 2008

snazilky tiez z okolia tam chodite?!

nanuskal
22. feb 2012

@yvi83 Určite dám 🙂 a aj ty daj vedieť, som zvedavá 😉

nanuskal
1. mar 2012

@yvi83 Ahojky, tak ako? Ešte si netestovala? 😵
@zoe2009 Veľa šťastia na dnes 😉 nech ti to dobre dopadne...

yvi83
1. mar 2012

@nanuskal Ahoj...ani som nemusela, mrcha dosla dva dni pred ocakavanim, takze ideme do druheho kola....ach..zasa to cakanie 😔 a ty co nove?? 🙂

nanuskal
1. mar 2012

@yvi83 Juj, to mi je ľúto ☹ a nemôžeš byť tehu ale napriek tomu mať mrchu??? 😕
Ja nič nové zatiaľ, mám termín na konzultáciu v CARe na budúci týždeň v piatok, tak som zvedavá, čo mi povie doky....že čo so mnou.... Ale presne, to čakanie nekonečnéééééééééééé.... 😠

yvi83
1. mar 2012

@nanuskal mala som taku ako stale, nebola ani slabsia ani nejaka ina takze test som nerobila....volala som hned do centra, zacala som brat lieky a my ideme buduci stvrtok na folikulometriu a podla toho urci doktor kedy bude 2.IUI 🙂

nanuskal
2. mar 2012

@yvi83 Takže to je takto šup šup, že hneď ďalší cyklus ďalšia IUI? Musíme sa dať do kľudu a všetko pôjde 😉 MUSÍÍÍ... 😀

zoe2009
2. mar 2012

@nanuskal ahoj. Ďakujem. Uz to mám konečne za sebou.

nanuskal
2. mar 2012

@zoe2009 Super a ako ti to dopadlo? Našli niečo? Bola si spokojná?

zoe2009
2. mar 2012

@nanuskal áno bola som spokojná. Odstránili mi ten polyp a inak nič nenašli. Včera tam toho mali asi velmi veľa bolo tam rušno, každú chvíľu bolo počuť ako presúvajú postele. Ale naozaj boli všetci velmi milý. Operovali ma okolo pol jedenástej a pred tým mi hovoril doktor ze to bude trvať asi 30 až 45 minút. Nebolo mi ani zle. Dnes mám brucho este nafúknuté. Dokedy si to mala ty este po operácii?

nanuskal
2. mar 2012

@zoe2009 Ja som ho nemala nafúknuté, skôr splasnuté od hladu 😀 😀 😀 ale bolo mi tak všelijak dva dni, ale to si myslím, že z tej narkózy. Inak sa to v pohode dalo zvládnuť...
A čo ťa čaká teraz ďalej?

zoe2009
2. mar 2012

@nanuskal teraz budeme nejaké 3 mesiace skúšať či sa podarí a ked nie tak o tom zatiaľ nerozmýšľam, uvidíme co ďalej. Ja si myslím ze sa podarí. Na druhy deň so operácii si uz jedla vsetko normálne? Ja neviem či sa mám krotit lebo mi nejako velmi chuti. Včera som vobec nič nejedla. Ale dávali mi 3 infúzie. Takže tam bola nejaká výživa asi. Ta prva infúzia mi kvapkala strašne pomaly asi 3 hodiny.

yvi83
2. mar 2012

@nanuskal ja som mu zavolala ci mozeme ist hned do druheho kola a doktor povedal ze mozem ist 3 krat po sebe tak to nejdeme odkladat, teraz som mala jeden folikul na pravej strane, tak ideme skusit ze kolko bude na lavej strane 🙂 , ten mam aj pri ovu taky bolestivejsi, takze dufam ze nahadzuje nejake tie foliky 😕 a ty ako?? cakas na mrchu?? neskusili ste??nemohlo sa zadarit?? 🙂

nanuskal
2. mar 2012

@zoe2009 No mne chutilo prvý deň po operácii ráno veľmi a to ti poviem, že som sa neobmedzovala, zjedla som na šupu párok a šunkový rohlík 😀 Ďalšie dni mi nechutilo až tak veľmi, lebo ma trochen preháňalo ale inak som jedla všetko normálne 😉
Tiež verím tomu, že sa podarí 😵

nanuskal
2. mar 2012

@yvi83 ja som teraz niekde okolo ovu, na zákroku som bola 7DC a teraz som 19DC a mám práve v týchto dňoch ovu hlien, tak si myslím, že by mala byť teraz niekedy, tak uvidíme či sa zadarí 😀 Aj som si chcela kúpiť ovu test, že či naozaj bude ovu po tom zákroku, ale zrovna bola zatvorená.... 😖
Inak do CARu idem v piatok, tak som zvedavá.
IUI nejde cez poisťovňu, že? Netreba tam čakať na žiadne schvaľovanie....

yvi83
2. mar 2012

@nanuskal no mozno sa zadarii 🙂 to by bolo radosti 😵 ..nie IUI si platite v plnej vyske a nepotrebujes na nic cakat, len to doktorovi musis povedat skor lebo ja uz od 3DC beriem clostil, tak aby si ho mala doma, my platime 100eur ale niekde co baby pisali sa plati 50 alebo 70eur, asi zalezi od centra, no dufajme ze ty IUI nebudes potrebovat 😉

olivia31
3. mar 2012

Ahojte ja som bola na IUI minulí rok na Sliači robil mi to MUDr Králik nebola som sním spokojná ...prišiel ani mú ani bé...... urobil čo bolo treba a odišiel ...keď mi to robil tak si stále niečo mrmlal no super prístup to som ešte nezažila. ☹ Takže keď som odchádzala vedela som, že to nebude s dobrým výsledkom. Môj názor je taký, že lekár by mal v takých to prípadoch byť ten ktorý vás povzbudí. A ešte k tomu to bol pre mňa dosť bolestivý zákrok. Nechcem nikoho odradiť píšem len svoj názor. Ja som sa rozhodla, že na IUI už viac nepôjdem a rozhodli sme sa pre IVF. Drží všetkým palce aby vám IUI dopadlo tak ako očakávate. 🙂

nanuskal
3. mar 2012

@yvi83 No uvidíme...to by sa muselo zadariť už teraz....lebo chcem ísť na IUI budúci cyklus, už som sa rozhodla ak to doktorovi poviem 🙂 Ja verím, že sa to už musí podariť. Zdraví sme obaja, tak nevidím dôvod....
Clostil sa neberie, ak máš problém s ovulkou?

@olivia31 To mi je ľúto, že si mala takú zlú skúsenosť. Ja som bola u Dr. Králika na laparke a bola som s ním spokojná....Držím ti palčeky aby vám IVF dopadlo dobre 😉

yvi83
4. mar 2012

@nanuskal Ja som mavala ovulaciu ale aj tak som brala clostil, neviem preco ale ze je to istejsie ze sa vytvoria folikuly, aj ked ja som mala len jeden, uvidime kolko bude teraz...staci aj jeden, hlavne nech dozrie, praskne a stretne sa so zubrienkou 😀 A ty chodis ku Kralikovi?? ja som ho este asi ani nevidela, ja chodim ku Galadovi 😨

olivia31
4. mar 2012

@nanuskal Ja som mala proste smolu vieš mne to prišlo ....že ho otravuje niekto a musí robiť niečo načo nemá práve chuť ....môj pocit . Bola som tam aj na operáciu, ale robil mi ju MUDr Vodecký....môj gynekológ ....a na toho nemôžem povedať ani jedno zlé slovo je to lekár, ktorý je veľmi ľudský, milý , ochotný a dobrý odborník 🙂 🙂 🙂 Odporúčam ho všetkým ženám.

nanuskal
4. mar 2012

@yvi83 Ahaaaaaaaaa....už tomu rozumiem, istota je istota 😅
Ja nechodím k doktorovi Králikovi, bola som tam len na tom zákroku u neho...na odporúčanie mojej gynekologičky... Chodím do centra v BA do Ferticentu...

@olivia31 Každý z nás máva zlé dni, hoci tie od doktorov vedia raniť práve pacientky, ktoré potrebujú oproru...úplne ťa chápem... A ako to, že ti nerobil IUI tvoj gynekológ? 😕

yvi83
4. mar 2012

@nanuskal som myslela ze v centrach robia aj laparoskopiu, ale asi sa tam zaoberaju viac s IUI a IVF a rastom folikov a spermiogramom 😨 , my chodime na Sliac a tam my robia vsetko ale za IVF som sa nepytala tak neviem ci aj to sa tam da 😒 ...dufam, ze ho nebudeme potrebovat 😵

olivia31
4. mar 2012

@nanuskal Nemal službu .....a ja som ho ani o to nepožiadala ....nepredpokladala som, že to bude také .
@yvi83 Na Sliači IVF nerobia .

nanuskal
5. mar 2012

@yvi83 Tam kde ja chodím, tam to nerobia...tiež som bola prekvapená, ale nevadí....už to máme za sebou a ide sa OTEHOTNIEŤ a basta!!! 😀 😵

yvi83
7. mar 2012

@nanuskal Ahoj...nieco nove??? kedy ma dojst mrcha?? ja zajtra na folikulometriu 🙂

nanuskal
7. mar 2012

@yvi83 Ahojky, no dnes som 24 DC a mrcha má prísť cca okolo toho 30DC....Takže ešte mám chvíľu čas 🙂 Ale v piatok sa chystám do CARu, tak som zvedavá čo mi povie a odporučí Dr. a možno už ďalší cyklus pôjdeme na IUI... 😀

nanuskal
7. mar 2012

@yvi83 A koľký deň si, keď už ideš na filikulometriu? 😕

yvi83
8. mar 2012

@nanuskal Ahoj..dnes som bola, mam jeden 16mm a jeden 10mm a na IUI ideme v pondelok 🙂 aj sa tesim aj sa obavam sklamania ale treba mysliet pozitivne 😉

nanuskal
9. mar 2012

@yvi83 Jej super 🙂 to je dobre, že sú aspoň dva 😵 Držím silno palčeky, najviac ako vládzem 😉
Ja idem dnes do CARu, tiež som zvedaváááááááá...

yvi83
9. mar 2012

@nanuskal Dakujeeem..budeme si drzat palceky navzaajom, pretoze to potrebujeme obidve 🙂 ten druhy folik bol mensi tak neviem ci vobec dorastie...uvidime..tak co??? uz si doma??? co hovorili? 😨

nanuskal
9. mar 2012

@yvi83 Ahooooo, ja som trošku sklamaná... ☹ spravili mi testy na funkčnosť vaječníkov (hormón AMH a mám hodnotu pod iba 0,79 a norma je do 1). Doky ale povedal, že niečo so mnou spravia....
Na IUI môžem ísť az po prvom cykle po laparke, čiže musím počkať kým mi príde teraz mrcha a potom aj tá ďalšia a ide sa na folikulometriu....aaaaaach jo.....